Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

meni se zdi cela AAA gaming industrija ful čudna zadnje 2-3 leta. Tko, ful imam občutek, da se je vse skupaj popolnoma iztrošilo. Nekih hype najav sploh ni več. Studiji delujejo kot da se jim sploh več ne da delat. Ogromna podjetja in brandi se prodajajo kot da so nekem propadlem biznisu, ne vem, tiskanja papirja, in ne v mega profitabilni in popularni panogi. Probavajo se neki always-on / gaas / f2p modeli, kjer eden od dvajsetih rata, ostalih devetnajst gre pa jesti drek z lopato. Carskega eventa s proper najavami ni bilo že od zadnjega RL E3 naprej.

 

Pa se mi sploh ne zdi, da bi bila sprememba na meni, a la "ne da se mi", "ne zanima me več", "navečičan sem špilov". Sploh ne. Dejansko daje trg občutek totalnega mrtvila. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 28 minutami:

Carskega eventa s proper najavami ni bilo že od zadnjega RL E3 naprej.

 

To meni ful manjka -mislim tisti stari E3, kjer so se šparala najjača orožja za konference - tisto je meni bil res praznik gaminga, ko si kot otrok v pričakovanju čakal konference pozno v noč in ko smo potem tukaj pljuvali in hvalili...danes pa samo fuknejo na YT napovednik, brez kaj dosti, tudi za največje naslove - včasih niti ne veš, slučajno naletiš uuu, glej novi God of War zgleda pride jutri. :D

 

Povezava do prispevka

Meni se zdi, da bi blo veliko več hype najav, če nebi se večino stvari leakalo za 5 min slave na internetu. Tak mislim od teh največjih orožij je res malo takih najav, ki pridejo razkrite direkt iz rok developerjev/publisherjev. Tako, da ko pride na vrsto State of Play/ Showcase/Direct itak že na pol veš kaj zna bit mega hit reveal na koncu in te pač ne fukne tak iz stola kot nekoč. Zadnje 2 leti pa tak mislim, da je ful blo teh CGI/logo teaser reveal špilov, ki si vesel ampak veš da dokler boš lah igral bo mnogo let minlo.

 

Kar se tiče pa f2p/service špilov. Tudi meni grejo na kurac ampak razumem zakaj hočejo skoraj vsi v to. En ti uspe pa boš vrsto let imel gore denarja in dobička, ki se ne gre primerjat z dobičkom od  singleplayer špilov. Sony tudi vrsto let že opozarja kak majo vedno večje stroške vsako leto delat te mega hite.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 17 urami:

Sony hara po kinih :mafija:

 

 

Naslednji sony igričarski film bo Ghost of Tsushima !

 

Sem pogledal Uncharted ta vikend - ma iskreno meni sploh ni bil tako slab za tovrsten film...nekdo je omenjal, da je slabši od zadnjega Tomb Raiderja - jaz se ne bi strinjal - pri Tomb Raiderju mi je ful bolj očiten nek low budget feel (efekti so ene 2 stopnji pod Unchartedom), zgodba pa ni prav nič boljša - tako da Uncharted sem vseeno pogledal z večjim veseljem, kljub temu, da mi je zgodba znana iz igre.

 

Nisem pa vseeno pričakoval takega uspeha v kinih - globally on par with Dune. :w00t:

Kar verjetno pomeni, da je Dune malo flopnil, ali?

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 22. 5. 2022 at 10:53:

meni se zdi cela AAA gaming industrija ful čudna zadnje 2-3 leta. Tko, ful imam občutek, da se je vse skupaj popolnoma iztrošilo. Nekih hype najav sploh ni več. Studiji delujejo kot da se jim sploh več ne da delat. Ogromna podjetja in brandi se prodajajo kot da so nekem propadlem biznisu, ne vem, tiskanja papirja, in ne v mega profitabilni in popularni panogi. Probavajo se neki always-on / gaas / f2p modeli, kjer eden od dvajsetih rata, ostalih devetnajst gre pa jesti drek z lopato. Carskega eventa s proper najavami ni bilo že od zadnjega RL E3 naprej.

 

Pa se mi sploh ne zdi, da bi bila sprememba na meni, a la "ne da se mi", "ne zanima me več", "navečičan sem špilov". Sploh ne. Dejansko daje trg občutek totalnega mrtvila. 

Tudi jaz sem zadnjič razmišljal o E3-ju. Čeprav mi je bil event večkrat bullshitty, datumi so leteli na random in se jih potem nikoli niso držali, cringe momenti so bili številni, ma so konference bile tudi res mega hype in užitek. Se spomnim, da je epicenter najjačih konferenc ravno padel na moja študentska leta. V Mcdonalds sem si šel po hrano, potem pa direkt domov vklopit streame in si zjutraj ob 03:00 pisal na googletalk s Ke_kitom in Ljudom, kaj se je carskega napovedalo haha

 

Drugače pa talking of Ljud, zadnje čase se pogovarjava, kako velik del gaminga je začel potekat izven našega bubbla. Oziroma nasploh bubbla najbolj prodornih igričarskih medijev. Pismo ej, Roblox ima jebenih 43 milijonov DNEVNO aktivnih userjev (dnevno aktivnih!), jaz pa še kar ne vem, o čem točno se gre v tej igrici, čeprav jo tudi v Sloveniji igrajo številni osnovnošolci. Kitajska in Koreja harata s svojimi igricami, ki jih igrajo milijarde, ma nimam pojma o njih. Indie ghetto devi se zapirajo v svoje obskurne kroge, ki so še meni precej misterij, pa veš, da jih zelo rad spremljam. Komot se ti zgodi, da zveš za neko carsko ghetto indie igrico, ki je izšla leta 2018, ampak šele v 2022 kljub intenzivnemu spremljanju področja prvič slišiš zanjo, ker je preprosto toliko indie in tudi ghetto indie igric, da pač padejo iz vidnega polja

 

Mainstream igre pa kot pišeš po drugi strani, neki se prodaja studie levo desno brez prave vizije, F2P igre, ki so že dolgo na tržišču, furajo naprej brez pretiranih inovacij oziroma se celo vračajo v preteklost ala classic mode v Blizzard igrah, kjer igraš razne Hearthstone in WOW-e, kot so bili ob izidu lol. Saj itak je to verjetno samo zdaj nek tak čas, ki bo šel mimo in bodo spet prišle hype najave (itak je bil Elden Ring letos na polno hype). Je pa kisla, da so praktično vse najavljene AAAa igrice nadaljevanja, kar pa so novi IP-ji, pa jih prestavljajo na 2023 ali še naprej 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 urama:

Dune je za scifi sladokusce, Uncharted je popcorn film 

mogoče je pa Dune bil uspešen :O


Jaz sem tanovi Dune pogledal vsaj že 2x in mi je res super. Mogoče malenkost prekratek, ampak raje to, kot pa neko razvlečeno črevo. Itak dobimo nadaljevanje! Omenil sem že tudi, da mi je veliko boljši kot Lynchev original iz osemdesetih. 
Uncharted pa še nisem gledal. Malce me je strah, da si bom pokvaril res dobro izkušnjo iz ene najboljših iger vseh časov, popcorn gor al pa dol (ker občasno itak sede). 

Bi pa dal desno jajce, če bi naredili res dober film Red Dead Redemption (1). Ampak RES dober, ker RDR mi je dejansko še vedno na prvem mestu med igrami.  
S tem, da je glede RDR filma kar jeba, ker so že avtorji igre pobrali 90% materiala iz kultnih filmov.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@darksaga: mhm, vsaj malenkost prekratek. Pogledal sem dobesedno v šusu in bil kar razočaran, ko je bilo naenkrat že konec. Res, vse je minilo, kot bi trenil.  I want more! 

Ljudje smo si pač različni. Jaz v filmih recimo zelo obožujem počasne scene, kjer v ozadju igra odlična glasba (in se načeloma nič konkretnega ne dogaja). En tak primer je recimo Kubrikova kultna Odiseja. 
Po drugi strani pa seveda tudi hitre akcijske sekvence, npr. nepozabni Matrix, kjer so vstopili v stolpnico in naredili "drm-mrm". Tajming z glasbo je tam res odličen.

Prav fenomenalno pa mi je, da nikoli niso uspeli narediti dobre igre v Matrix okolju. Toliko materiala na voljo, da bi lahko sproducirali resnično dobro in top igralno zadevo, ampak ne, žal ni bilo. V igralnem smislu povsem spregledana franšiza! 
Zanimivo, zdaj ko malce razmišljam v tej smeri.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

Karavele na helikopterjih.

 

Dober action adventure film.

 

Pick one.

To bi še požrl, sam so ladje iz xy stoletja.

 

Ta novi Tomb Raider vsaj ni failov z igralsko zasedbo.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Vsak film, ki je dolg čez 2 uri, je predolg. 

 

Lp

Jaz sem pa mega fan dolgih filmov (seveda ob predpostavki, da je film dober)

 

Med mojimi TOP 4 filmi je Fanny and Alexander, ki ima kino verzijo 188 minut in uncut TV verzijo, ki ima 312 minut. 312-minutna verzija mi je neskončno boljša in dejansko se mi zdi, da 188-minutni manjka en zelo pomemben story arc, ki mi vse skupaj malo razvrednoti

 

Pa tudi nasploh, meni so 3h filmi prav milina. 196-minutni turški film Kıs Uykusu sem gledal 1x v kinu in 3x doma, pa mi še zmer mine hitro k svina

 

Fanny & Alexander pa priznam, da mi ne rada pogledat v eno. 5 ur mi je pa vseeno prehuda (čeprav mi je kot rečeno med top filmi ever), tako da zgleda za enkraten ogled mi je tam nekje do 3,5 h optimalno :D 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 minutami:

Tudi Scarface si ne znam predstavljati, da bi lahko bil krajši (2 uri, 50 minut). 

Sam to je zame dolgočasen film tud če bi bil samo dolg uro pa pol 

 

Sem pa na strani dolgih filmov dokler so jaki. Če lah serije bingam, bom pa tud en triurni film pogledu

Povezava do prispevka

@Weraziel; Razumem. Sicer pa so okusi različni, sploh glede žanrov. Scarface mi je recimo eden najboljših filmov vseh časov. Seveda gre veliko točk na račun Al Pacina, ampak vseeno. 

Od serij se recimo najprej spomnim na The Young Pope in nadaljevanje The New Pope. Vse dele sem pogledal skorajda v enem "shozihodu" in dobesedno užival. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Niblonian: Hehehe, dobra. Vidim, da si skapiral.
Tako kot tista izjava, s katero se je včasih pohvalil kak pubec: "Moj je sicer majhen, ampak je pa taktičar!" 
 

Spoiler

/Ženska pa ga sploh ni začutila v sebi. Kaj mu vse taktike tega sveta potem sploh pomagajo? :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...