Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Jaz pa dejansko 95 % še vedno furam računalnik, tistih 5 % na telefonu poscrollam med čakanjem/na malici/whatever

 

Dejansko na IPAD-u npr. pomoje še nisem odprl foruma, uporabljam praktično samo za stripe in PDF-je :D 

 

Računalnik in proper ekran = to je to v lajfu. Je pa res, da imam službo, ki nekako to zahteva, pa tudi hobiji a la drkanje Unityja ga zahtevajo

 

Vem pa, da je dosti teh zoomerjev skoraj samo na fonu, generacije za zoomerji pa itak vprašanje, kok bodo uporabljali še kompe za neko splošno web/družbna omrežja/etc. rabo

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 6 minutami:

Jaz imam se mi zdi 2x 27 inčev

 

Ful večji fan sem dveh zaslonov kot enega velikega, ker si lažje pospravim elemente na ta način. V bistvu si sploh ne predstavljam, da bi fural enega velikega 


Dobesedno enako je pri meni. Ni šanse, da imam samo 1 ekran, če tudi res ogromen. Brez dveh enostavno ne morem.. totalni no-go.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 41 minutami:

Ne predstavljam si delat karkoli v Adobe programih (delam v Premiere Pro, Photoshopu, Illustratorju etc.)


Dobesedno enako kot jaz. Poleg tega imam na enem ekranu recimo odprt Premiere, na drugem pa "scenarij" v word dokumentu. Brezšivno lahko delahko delam in hkrati berem scenarij oz. navodila glede montaže. Ali pa je na desnem ekranu samo preview montiranega videa. Ali pa Photoshop, lol. Valda da imaš na enem ekranu samo bigscreen platno, na drugem pa orodja..

Povezava do prispevka

Jaz imam ravno obratna izkušnje, vsi top oblikovalci stalno preklapljajo na vedno višje monitorje - več ekrana, več detajlov opaziš.

 

Poleg tega dobiš z LG OLED-om daleč najboljšo nativno sliko, ki je primerna tudi za profi obdelavo (lahko si kupiš tudi pro monitor, ampak dobiš 5x manjšega za isti denar).

 

Na večjem ekranu lahko potem sliko razdeliš - lahko si npr. narediš 4x 24 inčni monitor.

 

Ne vem no, glede na to koliko več časa uporabljam monitor kot TV je nekako smiselno, da imam najbolj top monitor, ki ga premore trg. In to je dejansko LG OLED TV :)

 

Pač takole narediš (plus da izgleda en večji enkran ene 100x bolj estetsko kot 2 manjša).

divide.PNG

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Ma jaz sem zadevo z ekrani celo nadgradil. Vzporedno imam dva manjša ekrana (mislim da 27"), direkt nad njima pa TV. V Premiere imam lahko okno s preview videom na TV, na levem ekranu timeline, na desnem pa orodja. Ajde, to je samo en primer uporabe.
Dočim zgolj za drkanje igric ali gledanje filmov pa je načeloma dovolj en večji ekran..

Delal sem tudi na enem res huge 4K Dell monitorju, ampak še vedno trdim, da je 1 monitor za resno delo no-go, pa naj bo še tako veeelik... Orodja v samem programu morajo biti na ločenem ekranu in to je dejstvo.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Dobesedno enako kot jaz. Poleg tega imam na enem ekranu recimo odprt Premiere, na drugem pa mn3njalnik. Brezšivno lahko delam in hkrati berem forum. Ali pa je na desnem ekranu samo preview zadnjega DF videa. Ali pa Photoshop, lol. Valda da imaš na enem ekranu samo bigscreen platno, na drugem pa orodja..

 

Sem fixal - kar povej po pravici :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 30 minutami:

Sem fixal - kar povej po pravici :D

Hm, tudi to. Zdaj si me pa dobil. :) 

@Feget: meni ta tvoja postavitev deluje bedno. Iskreno rečeno, kot neka cheap varianta delovnega okolja iz začetka devetdesetih. Pa brez zamere. Človek božji, saj imaš verjetno dovolj € da si nabaviš 2 proper monitorja ali pa celo tri. Ojoj joj, kam smo prišli..   Če pa res hočeš estetiko si bigscreen TV daš v dnevno sobo, ne pa v delovno pisarno. Poleg tega se mi zdi, da je tale na tvoji sliki celo ukrivljen. Ukrivljen ekran za resno delo? 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Saj to ni bil moj setup, amapk nek random shit iz interneta:rofl:

 

Dejstvo je, da na trgu monitorjev ne boš dobil boljše zadeve kot je 55 inčni LG OLED :) ne po kvaliteti ne po ceni.

 

Pa meni je več monitorjev res sirotinja - grdo izgleda kot prasica, nepraktično, pa na koncu 10x manjši in slabši screen kot je moj :)

 

Verjetno to res ni za vsakega, ampak včasih je folk tudi gledal TV na 32 inčnih katodah :) če bi jim takrat nekdo govoril o 65-inčnih tvjih bi te verjetno tudi čudno gledali. Meni je prav enako s pc monitorjem - v primerjavi s tvjem je pri meni vsaj 80-20% v korist monitorja. Zakaj bi potem imel nek miniaturni drek (ali celo dva taka dreka:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

 

Vem pa, da je dosti teh zoomerjev skoraj samo na fonu, generacije za zoomerji pa itak vprašanje, kok bodo uporabljali še kompe za neko splošno web/družbna omrežja/etc. rabo

 

Če maš že članke o tem, kko na "računalniških" faksih folk na začetku niti več ne pozna datotečne drevesne strukture :D

Povezava do prispevka
Feget reče pred 13 minutami:

Dejstvo je, da na trgu monitorjev ne boš dobil boljše zadeve kot je 55 inčni LG OLED :) ne po kvaliteti ne po ceni.


Imam 55 inčni Samsung Oled in ga niti slučajno ne uporabljam kot računalniški monitor. Dvomim, da je kaj slabši kot tvoj LG,   ampak to je pač za filme in igrice. Ne moreš niti primerjati s kakšnim konkretnejšim Dell monitorjem. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Vse je možno. Zato pa vprašam. V smislu da gre za nateg, bi potem vendarle slejkoprej vsi začeli raje uporabljati TV-je kot pa ekrane. Mislim za delo, pustimo zdaj igrice (čeprav smo v Gaming temi :) ). 

P***, spomnim se da smo na firmi razmišljali o enem res noro dragem ekranu (znamke se sploh ne spomnim), kao izključno high-end za grafične oblikovalce. Neka ultimativna kalibracija barv itd., ni da ni.. Saj potem smo raje vzeli Dell-a, ker je bil ipak tisočaka cenejši. Ampak po Feget logiki, bi pa najboljše prišli skozi, če bi vzeli LG Oled TV in mirna bosna. Ali? :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

LG OLED CX in naprej ima praktično popolno kalibracijo barv + da je OLED, za razliko od led jajc.

 

Monitor trg je čisti nateg - to pravi čisto vsak resen opisovalec. Monitorji so smiselni samo v velikosti manjši od mojega kurca - torej 32 in manj, ker tam OLED TVji praktično ne konkurirajo. Ko pa greš v večje dimenzije je pa samo smeh, koliko več kvalitete dobiš pri OLED tvju.

 

Jaz vsaj zase lahko rečem, da je bil 55 inčni OLED kot monitor najboljši nakup zadnjih nekaj let. Da grem zdaj igrati karkoli s PCja na 32 inčev ali manj, mi gre na bruhanje.

 

Sicer pa ne razumem logike - vsi se strinjamo da je pri TVju za dnevno pravilo, večji kot je boljši je, ko pa gre za monitor, ki ga vsi verjetno uporabljate več kot TV, pa ste zadovoljni z nekimi slabimi cenenimi in majhnimi jajci.

 

Priznam, da ne razumem preveč dobro kako plebs razmišlja. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...