Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

@Gapi182: ma jaz sem govoril za multitasking na PC-ju v Windowsih in profesionalno uporabo v grafičnem in video oblikovanju. Te zadeve pač ne delujejo 100% na enem ekranu, kamoli na TV (pa naj bo še tako drag; med drugim tudi zaradi barvne kalibracije). V bistvu lahko imaš  5x10 m screen, pa ne bo enako kot če imaš več manjših kvalitetnih namenskih monitorjev.
Ajde, multitasking ima MacOS  veliko bolje rešen že od nevemkdaj, ampak pustimo zdaj Meke, ker je bilo govora o PC-ju in Oknih.

Itak pa se strinjam, da je dober bigscreen TV povsem dovolj za povprečno rabo. Sploh pa za gaming.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Torej če imaš dva 27 ali 32 inčna monitorja je to bolje za multitasking, čeprav si lahko na enem 55 inčnem ekranu narediš 2 ultra wire monitorja ali pa kar štiri 27 inčne:rofl: 


Bolje pa je zato ker sta fizično ločena ali kaj:rofl: S tem da dva monitorja na mizi res izgledata grdo ko svinja - ni šans, si lahko še tak estet, čim imaš dva monitorja na mizi bo vedno izpadlo kmečko in grdo. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

Torej če imaš dva 27 ali 32 inčna monitorja je to bolje za multitasking, čeprav si lahko na enem 55 inčnem ekranu narediš 2 ultra wire monitorja ali pa kar štiri 27 inčne:rofl: 


Bolje pa je zato ker sta fizično ločena ali kaj:rofl: S tem da dva monitorja na mizi res izgledata grdo ko svinja - ni šans, si lahko še tak estet, čim imaš dva monitorja na mizi bo vedno izpadlo kmečko in grdo. 


Da, definitivno je boljše 2x 27" ali 2 x 32" dobra monitorja kot pa 1 x 55" TV ekran. Poskusi in boš videl o čem govorim. Težko to razložim zgolj s tipkanjem. 
Glede estetike: to je pač treba vzeti v zakup. Eno je dnevna soba, drugo pa delovna soba. 

P***, @Feget saj pa nisi nek revež. Še moj sina fura kombinacijo 2 x 27" monitor in 1 x 55" TV (montiran direktno nad monitorji). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To je taka neumnost kot da bi nekdo namesto velike pice, raje vzel eno malo in jo potem razrezal na dva dela in dal na dva krožnika. Ker se kao bolje je, če je na dveh krožnikih ločeno:rofl:

 

Raje ti probaj uporabljati 55 inčev za monitor, pa boš hitro videl kako ni šans, da greš še kdaj nazaj na miniaturna jajca. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 9 minutami:

To je taka neumnost kot da bi nekdo namesto velike pice, raje vzel eno malo in jo potem razrezal na dva dela in dal na dva krožnika. Ker se kao bolje je, če je na dveh krožnikih ločeno:rofl:

 

Raje ti probaj uporabljati 55 inčev za monitor, pa boš hitro videl kako ni šans, da greš še kdaj nazaj na miniaturna jajca. 


Lol, ti se malo hecaš, vem. 
Glede pizz: definitivno imam že od nekdaj raje več manjših (normalnih), kot eno veliko, npr. t.i. družinsko. Slednja enostavno ni to (ne bom hodil v podrobnosti). 
Glede 55" (TV) za monitor: been there done that. Za filme, igrice in nasplošno multimedijo itak super. Ampak za resno delo mi je pa no-go. Mogoče sem čuden, ampak tako pač je.

Daj, razsvetli me. Naredi fotko tvojega setupa. Da vidim teh 55 inčev. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 32 minutami:

@Gapi182: ma jaz sem govoril za multitasking na PC-ju v Windowsih in profesionalno uporabo v grafičnem in video oblikovanju. Te zadeve pač ne delujejo 100% na enem ekranu, kamoli na TV (pa naj bo še tako drag; med drugim tudi zaradi barvne kalibracije). V bistvu lahko imaš  5x10 m screen, pa ne bo enako kot če imaš več manjših kvalitetnih namenskih monitorjev.
Ajde, multitasking ima MacOS  veliko bolje rešen že od nevemkdaj, ampak pustimo zdaj Meke, ker je bilo govora o PC-ju in Oknih.

Itak pa se strinjam, da je dober bigscreen TV povsem dovolj za povprečno rabo. Sploh pa za gaming.  

Ma ja odvisno od uporabnika. Za grafično oblikovanje se itak uporabljajo cist drugi monitorji. Tam so šele nabite cene :D

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 3 minutami:

Ma ja odvisno od uporabnika. Za grafično oblikovanje se itak uporabljajo cist drugi monitorji. Tam so šele nabite cene :D


Ma to cel čas že trobim. Mefisto pač ono svoje. Očitno nisva na isti "liniji" in boljše da zaključimo debato. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:


Ma to cel čas že trobim. Mefisto pač ono svoje. Nismo na isti "liniji" in boljše da zaključimo debato. :) 

Za delo je pač objektivno boljši double ali triple monitor setup jbg nima tle kak personal preference veze. Lahko imaš dobesedno različne desktope s popolnoma različnimi datotekami, na TVju imaš pa neko "gužvo". Lahko si tudi obračaš monitorje ipd... skratka glede funkcionalnosti ni niti blizu TV.

Povezava do prispevka

Noro, ker hud use case. Jutri grem kupit še en monitor in ga obrnem, da si bom a4 lahko pregledoval.... Ne morem verjet, kako sem do sedaj a4 dokumente gledal na monitorjih.

 

Ne ni objektivno boljše imeti 2 monitorja, objektivno je boljse imeti 1 monitor. Velikost ni enako resolucija in to ni enako gostota pik. 

 

Tv namesto monitorja je pa itk brezveze komentirat, model najbrz nosi tut pedr toško pa se vozi s skirojem po mestu...

 

 

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka
Hattori reče pred 8 urami:

Noro, ker hud use case. Jutri grem kupit še en monitor in ga obrnem, da si bom a4 lahko pregledoval.... Ne morem verjet, kako sem do sedaj a4 dokumente gledal na monitorjih.

 

Ne ni objektivno boljše imeti 2 monitorja, objektivno je boljse imeti 1 monitor. Velikost ni enako resolucija in to ni enako gostota pik. 

 

Tv namesto monitorja je pa itk brezveze komentirat, model najbrz nosi tut pedr toško pa se vozi s skirojem po mestu...

 

 

valda si zignoriral vse ostale argumente... če imaš 3 monitorje je praktično isto kot če bi imel 3 različne računalnike, enam ki rabijo dosti multitaskat pač to sede. Meni osebno za mojo uporabo mi je 10x boljše imeti samo 55'' TV, ampak ne štekam kako ne vidite funkcionalnosti večih monitorjev. V teoriji lahko vse te stvari tudi delaš na 1 sami tablici ampak vsak ve kje je vse bolj praktično. Glede argumenta da ni enaka resolucija in gostota pik... kot prvo lahko itak kupiš 3 monitorje, kot drugo pa je različna resolucija, display za kake grafične dizajnerje prej prednost kot slabost ker lahko gor delaš popolnoma druge stvari. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...