Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2024]


Priporočeni prispevki

Tko prlezu sm do 88.1% completion pr RDR2 mislm, da se bom ustavil počas. Mogoče še naberem tiste rastline za en side quest to je pa to. skinal vseh žvali ne bom, pa en tud bonkers trofej nam delal, ker pustmo red dead online, par morš nardit v main questu to pa pač nism delu, ker sm mislu, da bo pol po končanem vse to možn sam ni blo ne.

 

Sm pa najdu vesoljce, pa robota k je ubil Marko Dragića, pa Yetija pa te fore, pa vse dinozavrske kosti sm pobral (nagrada je tko like res shit za tok dela), plus vse carvingse sm našel (to je najbolj weird quest nam povedu zarad spoilerjev, sam uno nobene nagrade pa še uno k zveš greš tko vn iz bajte WTF) pa vse side queste. 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Vmes sem imel en mesec pavze (nenamerne, pač nisem igral in potem se mi je bilo teško spravit nazaj), ampak sem končno zaključil prvi del svojega preigravanja Baldur's Gate

 

Baldur's Gate 1 je torej pod kapo. Ostajata še dva DLC-ja, za katera bi pa vprašal, če se ju splača igrat? Prvi, ki je izšel leta 99, torej Tales of the Sword, ima kar dobre ocene in 25 let nazaj je dobil nekaj "add-on of the year" nagrad. Drugi DLC je Siege of Dragonspear, ki so ga izdali leta 2016. Meta ocene ima tam nekje 7/10, igralci ga hejtajo, ker pač je ufural par likov na raznih spektrih, ampak vseeno. Ga je kdo na forumu igral? Naj grem skozi DLC-ja ali kar nadaljujem pot v dvojko? Imam jo že kupljeno, tako da samo inštaliram in pičim

 

Končna ocena za Baldur's Gate 1 mi je v letu 2024 gospodovem 8/10. So minusi in lesenosti, ampak sredica je zelo dobra. Velik minus v gameplayu je combat, ki se mi je zdel precej cheap in neuravnotežen. Ampak dobro, pol sem pogruntal par for, ki sem jih abusal in z njimi pobil pol mape mobov :P. Minus zgodbe pa so zlasti NPC dialogi, ki se v prvencu še zelo ponavljajo. Se veselim dvojke ZELO, sploh ker me domala vsi hypajo, da je napredek ogromen in da gre za eno najboljših iger vseh časov

uredilo bitje Hernire
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 37 minutami:

Baldur's Gate 1 je torej pod kapo. Ostajata še dva DLC-ja, za katera bi pa vprašal, če se ju splača igrat? Prvi, ki je izšel leta 99, torej Tales of the Sword, ima kar dobre ocene in 25 let nazaj je dobil nekaj "add-on of the year" nagrad. Drugi DLC je Siege of Dragonspear, ki so ga izdali leta 2016. Meta ocene ima tam nekje 7/10, igralci ga hejtajo, ker pač je ufural par likov na raznih spektrih, ampak vseeno. Ga je kdo na forumu igral? Naj grem skozi DLC-ja ali kar nadaljujem pot v dvojko? Imam jo že kupljeno, tako da samo inštaliram in pičim

 

skipi DLC-je od enke in se ASAP spravi igrati BG 2. Ki pa za razliko od BG 1 DLC-jev dejansko ima dodatek s ful ful veliko teže, komot bi bil BG 2.5.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Vprašanje za tiste, ki ste preigrali obe igri: Kakšen je Baldur 3 glede na dvojko? 
Vsak dan si namreč rečem, da bom štartal z igranjem (igro imam dejansko že inštalirano), pa potem ne. Ker dvojka mi je še danes ena najboljših FRPjk, trojke pa kar ne upam in ne upam začet. Zdaj ste me celo nahajpali, da bi šel še enkrat skozi komplet BG2 in šele potem štartal s 3. 

Povezava do prispevka

Bg2 + Bhaal:

- boljši main quest

- boljši companioni (pa ful več jih je)

- večji svet

- veliko boljši bad guy

- veliko boljši protagonist

- mega epski character arc za protagonista

 

Bg3:

- boljši combat

- boljši sidequesti

- bolj fun edicija DND za računalniško igro

- polno govorjeni dialogi

- noro dobre(najboljše ever) reakcije NPCjev in odzivanje na vse kar nardiš

- več replayabilitya ker odločitve lahko čist spremenijo igro in okolje

 

Oboje je 10/10.

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

Ashen

4/10

2018-12-20-18_11_39-ashen-e1546207071515

Risankast souls-like, ki te posili z co-op henchmenom. Morem rečt, da to najbolj sovražim v teh igrah, ker namesto, da se naučiš igranja, se zanašaš na OP henchmena, da taunta in prefukava s sovragi, ti se pa vrtiš kot čivava okoli vrele juhe. In to samo zato, ker ima Dark souls co-op, torej je lažje razviti celo igro, da je hench vedno prisoten. No, razen takrat, ko se sprehodi v lavo, skoči čez okno, ali se spravi prefukat mini kino.

Tu in tam igra izgleda lepa, a mi ta art-style nasplošno ni sedel. Deluje mi fake. Zgodba je bila tako polivinilasta, da si nisem zapomnil nič. O karakterjih mi sploh ni bilo mar. Zgodbe se ponavljajo celi čas. Questi so dolgočasni in so sestavljeni iz: Ubij tega, ali pa poberi neki na tleh.

Combat je eden slabših (če ne celo najslabši) v souls-like igrah. Ni nobene kontrole in se je bolj taktično zanašat na random swinger party stil igranja. Loot sistem je zelo skop in dolgočasen. Po prvi četrtini igre mi je bilo vseeno za loot (edin zanimiv stuff ostane money bag). Ker pa v igri ni levelov in si le upgrejdaš orožja, ko jih spraviš na max level nimaš z lootom več kaj počet. UI in razlage itemov so nerazumljive oz takšne, da je težko primerjat različne iteme. To vodi v to, da mi je bilo totalno vseeno za armor in kaj mi ponuja.

Igra je tudi zelo kratka. DLC ravno tako.

 

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Neki se že kak mesec mučim z Phoenix point, ampak enostavno ne zmorem igrat več kot 10 minut na enkrat.  Najbolj me moti to, da vsak vojak izgleda identično in si pri tem kompleksnem levelanju (asignanjem atributov, skillov) ne zapomnem kaj kateremu manjka v igri (ker vsi zgledajo isto in ne veš koga igraš).

Grajenje baz ipd. mi je še bolj pozabljivo. Mape so spet faking PG, kar je cancer.

 

Xcom mi je bila dosti ljubša, ali pa Mutant zero. Mislim, da bom zbrisal.

Povezava do prispevka

Od konca oktobra igram samo Capcom igre. Končal sem RE2R (drugič), RE3R, RE4R in včeraj še DLC Separate Ways. Danes ali jutri pa najbrž poženem Dragon’s Dogma, tako da bom dober za kakšen mesec.

 

Faak kaj mi delajo Japanci. Tudi, če jutri propade ameriška industrija iger, bom čisto zadovoljno preigraval japanske mojstrovine.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Nadaljujem s počasnim pucanjem backloga, končal:

 

Inertial Drift

Preigral sem samo story zaenkrat, ki služi kot nek tutorial za arcade del. Zelo arcade fun, samo sem igral na sviču in je absolutno premajhen ekran, se nič ne vidi. Morm probat na tv.

 

Rayman Legends

Končno ksfiniširal, top 5 v žanru, easy. Proti koncu bolj hard, kot sem pričakoval, ni to nek walk in the park kot zgleda v šatrtu. Nor dizajn, tight kontrole, pa zdaj mi je ostal še cel paker remastered levelsov iz origins, tako da fun continues.

 

Control

Setting mi je bil top, gameplay kul, misterij zanimiv, produkcija pa kar razočaranje. Proti koncu se mi je že vleklo, zato sem skippal dlcje in šel direkt na ending, čist prava odločitev imo. Kul svet, would go back, samo v mogoče malce bolj linearnem in narativno dodelanem špilčiču.

 

What Remains of Edith Finch

Abou damn time res, pa kljub vsesplošnemu praisu me je vseeno presenetila in odlomila, tojto v lajfu. Pripovedno sicer ne nek best of, samo se odkupi z kul igralnimi idejami, support avtorjem.

 

Moss

Sem uspel nekako nazaj usposobit PSVR (problem je v faking tvju res jebeš pametno tehnologijo fak), zelo kjut igračka, top koncept za VR, samo pač zlo okrnjen experience, bolj tech demo.

 

Igram:

 

Cuphead me ni neki vlekel nazaj, pa sem za vmes štartal Pizza Tower, ker insanity. Bolane animacije in soundtrack, ne priporočam igrat pred spanjem. Sem na zadnjem levelu, samo sem šel malo na YT poglejat kako zgleda potem zadnji boss in mi malo ni več do igrice sploh :D Sem mislil bom neki bolj easy, ker sem preveč živčen pri cupheadu, pa je to še tako +200 na stress level.

 

Lih štartal Chants of Sennaar, zgleda da bo kul igračka.

 

 

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Jaz imam tudi ponovno 100 %. Hvala bogu zadnji dlc ni prinesel novih achievementov, zato sem se ognil bliskanju.

 

No, to sem hotel povedat: nato se gre lahko na Halls of Torment. Tudi fina drogica, ako ti podobni trideset minutni time sinki dogajo. Pa achievementov je dosti. Lih danes spet malo igral in prišel na 180 od 259. :)  Špil mi kar dogaja, moram reči, ampak ne tako, da bi po končanju hoda moral takoj nov session zagnati. Kar je kul.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Evo končal Pizza Tower, droge in norost. Res čudovita igrica, škoda edino da je tako ekstremno hitra, da arta in animacij ne morš zares občudovat, ful je hudih detajlov, ki sem jih ujel šele pri replayanju določenih levelsov. Wery nice.

 

pizza-tower-peppino.gif

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

Nadaljujem s počasnim pucanjem backloga, končal:

 

 

Control

Setting mi je bil top, gameplay kul, misterij zanimiv, produkcija pa kar razočaranje. Proti koncu se mi je že vleklo, zato sem skippal dlcje in šel direkt na ending, čist prava odločitev imo. Kul svet, would go back, samo v mogoče malce bolj linearnem in narativno dodelanem špilčiču.

 

 

 

 

Priporočam od Lore dump videja o obeh DLCjih, ker je velik nastavkov za igre naprej, celo za enga od špilov, ki je izšel lani ;)

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...