Skoči na vsebino

[sveta vojna] Mini Fridge vs Wi-Fi Router


Priporočeni prispevki

Chenier reče pred 3 urami:

zanimivo sem kot največjo travmo večine zaznal to, da so IRL videli res ogromno strelnega orožja (noben ni doživel nekega res ekstra travmatičnega dogodka, samo pač po vseh hišah so bili neki nonlegal kalašniki pa zunaj policija polno bojno opremljena)

 

To je še dandanes v Bosni čisto normalen pojav...

Jaz ko sem šel prvič k ženinim starim staršem, je bilo; pejdi v šupo po sekiro, pazi samo tam municijo - si mislim, kako municijo...grem noter, leseni vojaški zaboji, kot da sem odkril loot v igrici, metki povsod po tleh, že poteptani v zemljo od hoje, noben ne jebe 5 posto - sem vzel sekiro, šel ven nasekat drva za žar, otroci tekajo pred hišo, se igrajo, vse normalno... :D

Povezava do prispevka

Glede na to, da ena od naših asistentk (doma v Banja Luki, študira v LJ) ni NITI ENKRAT rekla, da se čez vikend vrača domov v Bosno ampak vsakič da se vrača v Srbijo, pa da niti enkrat ni rekla da je Bosanka ampak vedno da je Srbkinja... in to punca stara 23 let...

 

...pa glede na to, koliko tihih ali glasnih pritrjevanj so poželi teli naši seronje s tem drkanjem okrog novih meja v Bosni in po Balkanu...

 

...se bojim, da imajo sorodniki hudičevo dober razlog, da imajo še vedno doma orožje :( 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Glede na to, da ena od naših asistentk (doma v Banja Luki, študira v LJ) ni NITI ENKRAT rekla, da se čez vikend vrača domov v Bosno ampak vsakič da se vrača v Srbijo, pa da niti enkrat ni rekla da je Bosanka ampak vedno da je Srbkinja... in to punca stara 23 let...

 

...pa glede na to, koliko tihih ali glasnih pritrjevanj so poželi teli naši seronje s tem drkanjem okrog novih meja v Bosni in po Balkanu...

 

...se bojim, da imajo sorodniki hudičevo dober razlog, da imajo še vedno doma orožje :( 

 

Ja, to je žal res - poznam tudi jaz kar nekaj takih psihopatov... :(

 

Povezava do prispevka

Ej Stipe2 majstor, ker imaš verjetno še vedno veze z Bosno, hodiš na obiske itede, a majo oni kakšno svojo varianto Bolhe.com? Pač en pesnik je, katerega sem mega fan, ampak po slovenskih/hrvaških bukvarnah ne dobim dosti od njega (izhajalo je tako med 1949—1988), verjetno bi na kakšni bosanski Bolhi našel tega ko smetja, ker je izdal preko 30 knjig v bosanščini in se pomoje folku valja doma

 

Gre pa za takega tipa, če ima kak kontakt, da bi neposredno načekiral: https://bs.wikipedia.org/wiki/Izet_Sarajlić

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 42 minutami:

To je še dandanes v Bosni čisto normalen pojav...

Jaz ko sem šel prvič k ženinim starim staršem, je bilo; pejdi v šupo po sekiro, pazi samo tam municijo - si mislim, kako municijo...grem noter, leseni vojaški zaboji, kot da sem odkril loot v igrici, metki povsod po tleh, že poteptani v zemljo od hoje, noben ne jebe 5 posto - sem vzel sekiro, šel ven nasekat drva za žar, otroci tekajo pred hišo, se igrajo, vse normalno... :D

Ja ja, saj meni je bilo kar crazy. Pač pogovarjaš se z random fantkom iz Kosova, kakšne ima kaj spomine na dom, pa če bi malo prezentiral svoj domač kraj: ja ja, lepo smo se imeli, puno prijatlov, obiskovali smo babico in se pri njej igrali z bratrancem, also v vsaki hiši je bilo pet pištol in na vsaki drugi mizi naboji. LP

Povezava do prispevka

In zakaj si Srbska ne zasluži samostojnosti ali združitve z matično državo ?

Hinavsko je priznavati in podpirati Kosovo a hkrati ignorirati ostale.

 

Mi bi se sploh morali zavedati kako hudo je če živiš v tuji državi oziroma izven meja.

Res folk se sploh ne zaveda koliko sreče in žrtvovanja je bilo potrebnega, da imamo končno svojo državo. Mnogi drugi večji narodi so še danes brez in pod tujo oblastjo. 

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Ma verjetno je večji problem, ker ne veš, kako boš potegnil meje. Pa ker ni samo RS, ampak imaš tam potem še Hercegovino (z največjim številom zastav per capita kar sem jih videl u lajfu... ampak ne od lastne države :D ), pa Brčko, pa verjetno še kaj, pa gotovo še kake "mešane" cone, kjer gre verjetno lahko ozemlje k enim ali drugim. Pol si pa spet par mesecev od tega, da se bodo šopali hiti od raznih Burekovićev, Thompsonov in Kninđ po radijskih postajah :D 

 

Jeba je Bosna, čista jeba. Prov uno pooseblja Balkan - na mini mikro prostoru par različnih narodov, celo še vsak s svojo vero, prisiljen živeti v državi, ki ne funkcionira. Držiš status quo - ostane vse v pizdi, folk jezen, masovne migracije, gre samo še na slabš. Probaš dati narazen - itak da boš enim naredil krivico, spet vojne, spet klanje, vse samo še hujš kot če pustiš na gmah.

 

IMO ni uma na svetu, ki bi znal to proper rešit.

Povezava do prispevka

Plus treba je vkomponirat BV interese do tega ozemlja. Ker to ni samo evropska/EU stvar, pač pa ima v Bosni tudi BV konkretne interese. Saj to ni težko ugotoviti, jaz sem bil 2x v lajfu v Bosni (obakrat počitniško) in v vmesnih desetih letih so se razni napisi v arabščini in turisti iz BV multiplicirali za ene x100 :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Stari, Zalog je res zajeban. In edini resno "nevaren" del Ljubljana Vzhod aka bi bil živčen, da se mi lahko kaj resnega zgodi, če zagusti.

 

Ena anekdota izpred ene 15 let nazaj. Tko opravljam prakso na obramboslovju, prvo leto sem šel na kratko v vojsko, drugo leto pa v G7 varovanje (ne vem sicer kaj ima to veze z Obramboslovjem, ma so mi vseeno priznali). In tko res u izi roba, varovanje Križank poleti, malo lurkaš naokrog v rumenem jopiču, mal ga hangaš s hašišarji, pridejo te kolegi obiskat, res izi job. Tudi drugi "profi" varkoti so bili čist na izi, ful sproščeni, face, boli jih kurac, itak sve i svašta dela kot varnostnik, res nisi imel filinga, da si del neke operacije, ki se ukvarja tudi z nasiljem. No pol pa tko po par dneh dela pridem nekega jutra na šiht in tko vsi varnostniki neki čudni, kr neki nasikani, tečni, prov čutil si bad mood. Grem do šefa in ga direkt vprašam, kaj da fak je narobe. In mi pove, da je prejšnji večer imel eden od varnostnikov obhod v OŠ Zalog in da je verjetno opazil par folka, ki se zadržuje pred vhodom šole in da so mu izgledali sumljivi. In je vzel v roke zapisnik in začel popisovat... In pri tem pozabil, da je imel odprto okno od avta. Namreč skozi odprto okno mu je priletelo s kijem za bejzbol po faci (?!?), nakar so modela izvlekli iz avta in mu z obemi nogami skakali po glavi (?!?!), s tem da je imel drug del glave na asfaltu. Rezultat? Počena lobanja, odtek možganske tekočine, zatekli možgani, pritisk možganov v lobanjo = tip je jebena rastlina do faking konca življenja. Zato, ker je hotel popisat neke mulce. No, potem mi je bilo nekako jasno, zakaj je folk nasikan in slabe volje - ne samo, da so na najbolj brutalen način izgubili kolega, IMO so se zavedli, kakšen job dejansko imajo in kaj se jim lahko zgodi.

 

Nice zgodbica, a ni.

Fak. :confused::(

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 23 urami:

Ej Stipe2 majstor, ker imaš verjetno še vedno veze z Bosno, hodiš na obiske itede, a majo oni kakšno svojo varianto Bolhe.com? Pač en pesnik je, katerega sem mega fan, ampak po slovenskih/hrvaških bukvarnah ne dobim dosti od njega (izhajalo je tako med 1949—1988), verjetno bi na kakšni bosanski Bolhi našel tega ko smetja, ker je izdal preko 30 knjig v bosanščini in se pomoje folku valja doma

 

Gre pa za takega tipa, če ima kak kontakt, da bi neposredno načekiral: https://bs.wikipedia.org/wiki/Izet_Sarajlić

 

www.olx.ba

 

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=izet sarajlic

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Microsoft je exxxtra namastil revenue share za game deve in s tem še bolj grobo zarinil tiča v rit Sonyju - že tako so igrice na gamepassu NORO profitabilne kar se tiče ingame transakcij, zdaj pa še skora 90% dobička od prodaje ostane devom, lolw00t

 

Navedek

Last week, Microsoft also announced the introduction of a better revenue share for game developers on the PC Microsoft Store: from August 1st onward, they'll get 88% of the revenue from selling their PC games on the platform instead of 70%, matching Epic's initiative.

 

However, this document originally penned in January 2021 reveals that Microsoft plans to do the same for the Microsoft Store on Xbox. 

 

https://wccftech.com/stalker-2-is-a-3-month-console-exclusive-microsoft-will-increase-revenue-share-for-xbox-games-too/

 

 

Sony:

image.png.ae48cfd99e1626bb388de9b66e6b1f92.png

 

 

microsoft

image.png.7b07fc198193858d7c9778f7f8a82081.png

Povezava do prispevka
Navedek

Last week, Microsoft also announced the introduction of a better revenue share for game developers on the PC Microsoft Store: from August 1st onward, they'll get 88% of the revenue from selling their PC games on the platform instead of 70%, matching Epic's initiative.

 

However, this document originally penned in January 2021 reveals that Microsoft plans to do the same for the Microsoft Store on Xbox. 

Za Microsoft Store na PCju je sicer že v veljavi ta store cut 88/12.

 

Za konzole kot se špekulira je pa Microsoft že zanikal, da bo se zgodil store cut na Microsoft store na Xbox-u. Tak, da v bližnji prihodnosti dvomim, da bojo kaki store cuti na xboxu.

Navedek

A Microsoft spokesperson initially said “we have no plans to change the revenue share for console games at this time,” in a statement to The Verge on Saturday, before issuing a clearer statement on Sunday.

 

“We will not be updating the revenue split for console publishers,” says a Microsoft spokesperson. Microsoft still refuses to answer whether the document is inaccurate, or simply that plans changed.

Microsoft explored reducing its Xbox store cut to shake up console gaming - The Verge

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Aha zanimivo. No če bodo šli v kaj takega, pa čeprav samo za omejen čas, bi s tem IMO naredili brutalen skok v timed ekskluzivah. In glih ekskluziv jim manjka. Fak kva bi to manjši devi jumpal k njim, skor 90% vseh prihodkov prodaje direkt devu v roke, m m mmmm, give it to papa. Pa ge dober word of mouth bi bil, glej ga good guy MS koliko denarja da nazaj devom

 

Privoščijo si definitivno lahko :) Jst bi to naredil, res je simpl pa učinkovito :D

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz mislim, da za take poteze hočejo prej si nabrat več gamepass naročnikov. Pač pomoje majo neko mejo določeno in ko bo (če bo) dosežena bojo pač začeli s tem delat. Itak, če bi šli iz 30% na 12% bi noro sfukali Sony in Nintendo, ki pač ali bi se prilagodila ali pa gledala kak 3rd party developerji/publisherji forsirajo Microsoft.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...