Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

mr.killer reče pred 13 urami:

Bolj gledam novega Priusa, bolj se mi dopade

 

am I gay

 

 

Meni je všeč, ampak je precej predrag da bi ga sploh gledal za nakup

jlpktnst reče pred 10 urami:

Kaj je sploh point cybertrucka poleg duvanja?

Da poveš vsem, da delaš v Californiji :D

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 35 minutami:

 

Meni je zanimivo, da so v Italiji cene tega priusa (novega) od 36-45k, pri nas pa začne pri 43k pa gre vse do 50k.

Interesting, načeloma so avti v Italiji dražji, kot pri nas.

erted45 reče pred 24 minutami:

 

Ne morem se odločit ali mi je všeč ali ne.

Me zanima, kako se bodo prodajali.

IMO, slabo. Ima že zdej precej slabih reviewev, nasplošno zaradi cene in slabega dosega

MorskaGlista reče pred 4 minutami:

Pa sej niste resni no, zgleda ko ena konzerva sardel.

 

Ta avto je dobesedno testiranje mej razuma potrošnikov, kaj vse se jim lahko proda za 60+ jurjev.

Me prav zanima, če bo kdaj sploh prišel v mass production :D 

Povezava do prispevka

Sam trenutno malo gledam, da bi menjal 2. avto za nekaj novejšega. Žal je vse tako svinjsko drago, da se vedno bolj spogledujem z idejo, da sploh ne bi menjal. Gledal sem nadomestek za Hyundai i30. VW T-Roc s sposobno opremo 37k €, Škoda Octavia z bolšjo opremo 39k €, pa tu govorim o 1.5 TSI bencinarju z DSG. Toyota Corolla hibrid karavan 37k €, Rav4 hibrid sem pošpejal, 47k. Vse to gledam z bolšjo opremo ker bo avto za 10 let+. Potem je pa tu še Tesla 3 SR za podoben denar okoli 40k € ampak je RWD in mi ne diši. LR model pa predrag. Free polnilnic nema več, v bloku ni opcije za domačo polnilnico, bi bil vezan potem na Supercharger ali hišo od staršev za polnjenje. Rabljeni avti, stari 3-4 leta pa 25% ceneje kot ganc novi. Sploh več ne vem v katero smer bi gledal. Klasični hibrid bi mi glede na naše fure še najbolj ustrezal, ker je veliko mestne vožnje ampak pač cena napram Tesli, ki je že full EV. V Rav4 dobiš že super opremo ampak je to potem nadomestilo že za 1. avto po velikosti. S svojim CVT pa veliko bolj požrešen na AC kot trenutni Superb dizel. Interesting times... 

Povezava do prispevka
reaper reče pred 10 urami:

Sam trenutno malo gledam, da bi menjal 2. avto za nekaj novejšega. Žal je vse tako svinjsko drago, da se vedno bolj spogledujem z idejo, da sploh ne bi menjal. Gledal sem nadomestek za Hyundai i30. VW T-Roc s sposobno opremo 37k €, Škoda Octavia z bolšjo opremo 39k €, pa tu govorim o 1.5 TSI bencinarju z DSG. Toyota Corolla hibrid karavan 37k €, Rav4 hibrid sem pošpejal, 47k. Vse to gledam z bolšjo opremo ker bo avto za 10 let+. Potem je pa tu še Tesla 3 SR za podoben denar okoli 40k € ampak je RWD in mi ne diši. LR model pa predrag. Free polnilnic nema več, v bloku ni opcije za domačo polnilnico, bi bil vezan potem na Supercharger ali hišo od staršev za polnjenje. Rabljeni avti, stari 3-4 leta pa 25% ceneje kot ganc novi. Sploh več ne vem v katero smer bi gledal. Klasični hibrid bi mi glede na naše fure še najbolj ustrezal, ker je veliko mestne vožnje ampak pač cena napram Tesli, ki je že full EV. V Rav4 dobiš že super opremo ampak je to potem nadomestilo že za 1. avto po velikosti. S svojim CVT pa veliko bolj požrešen na AC kot trenutni Superb dizel. Interesting times... 

Sem v istem precepu kot ti, gledam že več kot eno leto za menjat mojo Fabio za nekaj novejšega in večjega, ker ko grem z avtom ven iz hiše načeloma delam po 220km. Ampak vedno ko grem gledat ponudbo in cene me mine volja in raje še naprej trpim s Fabio. Tesla 3 LR mi je všeč in bi jo imel, ampak ima tudi precej minusov (no stalks, limuzina, cena, tesla vision) drugo pa stane že skoraj tolko kot EV, s tem da ni EV. Jebeno. Bojim se, da preden se bo dalo kej pametnega dobit mi bo avto že crknil :confused:

 

Also, me zanima kakšna bo cena novega Scenica EV, imam kolega, ki je delal v Revozu in bi morda lahko dobil 15% popusta + subvencijo, morda bi bla dobra izbira.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Tesla mi je privlačna zaradi kombinacije dobrega elektro pogona + dobre baterije + dobre infrastrukture polnilnic + 2 da imam 3 kilometre od sebe zdaj 250 kW Supercharger. Dizajn notranjosti, odsotnost ultrasoničnih senzorjev in razne ostale nebuloze so mi pa odbijajoče. Trenutno sem še v fazi, ko ne vem če se ne bo potrebno 3× tedensko voziti v LJ, v tem primeru bi po izračunih s Teslo prihranil okvirno 6k € v 5 letih (govorim za SR model, z LR manj). Drugače pa z 2. avtom letno naredimo smešno malo kilometrov 5k - 7k km in to so samo kratke relacije tipa 1 - 2 km. Na vsake toliko recimo 100 km poti ampak te so izjemno redke, da malo "zluftamo" avto. Situacija je, da potrebujem 2 avtomobila, mi pa 1. avto trenutno lahko ždi v garaži tudi po 2 tedna v kosu, ker vse krajše opravke po mestu naredimo z drugim avtom. Imel sem v mislih recimo novega Superba priključnega hibrida ampak bo ta z L&K opremo 60k+, in na voljo pri nas šele nekje od poletja 2024 dalje. To misel sem že nekako opustil, ker mi še vedno ne reši menjave 2. vozila. Bomo še malo mozgali in raziskovali.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...