Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče Dne, 4. 8. 2023 at 0:55:

 "jel si" lahko tudi uporabiš v tistem primeru.

 

"Je li si čuo?" vs "Jesi li čuo?"

 

Jaz bi rekel "jel' si čuo?" v hrvaščini. Zgornja izjava je bolj srbska, ne vem kaj bi bilo bolj pravilno. Meni glih ne zveni narobe.

 

 

 

Ce se gremo srbsko, jesi li cuo. Ce se gremo hrvasko, hrvaski del moje familije uporablja jesi li. Vem ko je bivsa(slovenka) uporabla jel si cuo, in bratranec hrvat je mokro rignil, in popravil na jesi li. Jaz sem bil v srbskem delu bosne, za srbski lahko trdim. Za hrvaski pa ne bom. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Ce se gremo srbsko, jesi li cuo. Ce se gremo hrvasko, hrvaski del moje familije uporablja jesi li. Vem ko je bivsa(slovenka) uporabla jel si cuo, in bratranec hrvat je mokro rignil, in popravil na jesi li. Jaz sem bil v srbskem delu bosne, za srbski lahko trdim. Za hrvaski pa ne bom. 

 

V Hrvaškem jeziku je uporaba regionalno pogojena, jesi li je knjižno, oboje pa je pravilno.

 

Moj point gor je bil, da jel si ni čist nepravilno, ne vem pa če Srbi poznajo to varianto.

Povezava do prispevka

Sarah Palin odlična političarka. Ona je bila za dom spremna boriti se protiv Sadama Huseina. Zna puno toga o svetu, mnogo je pametna, viđava ruske avione svaki dan iz Aljaske pa se tako razumije u različite kulture. Zna biti da je od kojeg ruskog aviona naučila ruski, kad jih sluša kako zuje više hiljada kilometara od kuče.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 5. 8. 2023 at 11:17:

Ce se gremo srbsko, jesi li cuo. Ce se gremo hrvasko, hrvaski del moje familije uporablja jesi li. Vem ko je bivsa(slovenka) uporabla jel si cuo, in bratranec hrvat je mokro rignil, in popravil na jesi li. Jaz sem bil v srbskem delu bosne, za srbski lahko trdim. Za hrvaski pa ne bom. 

 

Buzzkill reče Dne, 5. 8. 2023 at 12:35:

 

V Hrvaškem jeziku je uporaba regionalno pogojena, jesi li je knjižno, oboje pa je pravilno.

 

Moj point gor je bil, da jel si ni čist nepravilno, ne vem pa če Srbi poznajo to varianto.

vidva bosta pa še toplo vodo odkrila :D

Povezava do prispevka

Kakšno pa kaj glasbo poslušate te dneve?
Jaz sem recimo še vedno v "starodobnih" komadih. Npr. to yatube playlisto poslušam skorajda na repeat:

Born To Be Alive - Patrick Hernandez (ft. John Travolta) - YouTube


Plus to, da sem redno v italo disco vodah. Neka energija je v tej glasbi, majkemi.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

ko mam cas rotiram nova albuma: miya folick - roach (najjaci komad in video nothing to see) in anohni and the Johnsons - my back was a bridge for you to cross (sploh komad sliver of ice). pa nekak se pred spanjem znajdem v loopu: the smile - bending hectic, unkle - when things explode, american football / miya folick - fade into you, humanist - gospel (eden zadnjih komadov z laneganom), olafur arnalds - hafursey (yfir) in olafur arnalds + jfdr - back to the sky.

Povezava do prispevka

Ugani iz katere italo pesmice je ta prevod:
 

Leti, leteti znaš, zmeraj bolj visoko greš
Leti, leti z menoj, svet je nor ker…
Če ljubezni ni
Je dovolj ena sama pesem, da lahko uspe
Zunaj in znotraj tebe ..

 

Spoiler

original text:
E vola, vola si sa, sempre più in alto si va E vola, vola con me, il mondo è matto perché E se l'amore non c'è Basta una sola canzone, per far confusione Fuori e dentro di te ..

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Ugani iz katere italo pesmice je ta prevod:
 

Leti, leteti znaš, zmeraj bolj visoko greš
Leti, leti z menoj, svet je nor ker…
Če ljubezni ni
Je dovolj ena sama pesem, da lahko uspe
Zunaj in znotraj tebe ..

 

  Skrij vsebine

original text:
E vola, vola si sa, sempre più in alto si va E vola, vola con me, il mondo è matto perché E se l'amore non c'è Basta una sola canzone, per far confusione Fuori e dentro di te ..

 

sara perche ti amo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...