Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz imam izkuanjo z naselhem nokturno tle v kopru, novogradnja, sem bil na obusku parx.. alisis na hodniku sosede kako hodijo domov in odklepajo vrata.. vse imas lahko pod kontrolo :))

 

Tako da kot mi pravi kolega, kise ukvarja z gradbenistvom.. ful ao pomebni materjali in tudi izzvedba.. oboje je vecji strosek ce noces da pride pol do tezav

 

Tako da nova gradnja ni garancija.. garancija je samo da je novo ampak ni nujno da je dobro narejeno in da bodo materijali dobri oz trajali dolgo

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 5 minutami:

Jaz imam izkuanjo z naselhem nokturno tle v kopru, novogradnja, sem bil na obusku parx.. alisis na hodniku sosede kako hodijo domov in odklepajo vrata.. vse imas lahko pod kontrolo :))

To je tudi mene šokiralo, sem bil na obisku v teh novogradnjah v bližini Aleje, une stolpnice blizu Litostroja

 

Jaz sem pavšalno mislil, da pač novejša gradnja = jače stene = več tišine

 

Pol pa v novem stanovanju za pol milijona prva stvar slišat soseda, kako odklepa flet XD 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 3 minutami:

Tako da nova gradnja ni garancija.. garancija je samo da je novo ampak ni nujno da je dobro narejeno in da bodo materijali dobri oz trajali dolgo


Tudi če so razpisi dobro napisani, so izvajalci podn. Nikakva kvaliteta, shit materiali, ne dela se po specsih, skoraj nobenega oversighta, inšpekcije in nadzorniki so marsikje v žepu izvajalcev oz. financerjev projekta... in nič ne kaže da bo boljše. Če se ne kartelizira se laže in vara, delavce in middle management boli kurac za kvaliteto, stanovanja se pa prodajo, zakaj bi se trudili?


 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:


Tudi če so razpisi dobro napisani, so izvajalci podn. Nikakva kvaliteta, shit materiali, ne dela se po specsih, skoraj nobenega oversighta, inšpekcije in nadzorniki so marsikje v žepu izvajalcev oz. financerjev projekta... in nič ne kaže da bo boljše. Če se ne kartelizira se laže in vara, delavce in middle management boli kurac za kvaliteto, stanovanja se pa prodajo, zakaj bi se trudili?


 

Iz prve roke ti povem, izvajalec nima nic s tem. Samo tist ki financira. V mojem primeru, 3 stanovanjske hiše, eno izmed stanovanj je bilo moje, novagradnja. Če ne bi od zacetka bil poleg in preverjal kaj vgrajujejo, bogve kaj bi dobil. Same pocen pizdarije, in pol prodaja kot srednji/visji rang. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 4 minutami:

Iz prve roke ti povem, izvajalec nima nic s tem. Samo tist ki financira. V mojem primeru, 3 stanovanjske hiše, eno izmed stanovanj je bilo moje, novagradnja. Če ne bi od zacetka bil poleg in preverjal kaj vgrajujejo, bogve kaj bi dobil. Same pocen pizdarije, in pol prodaja kot srednji/visji rang. 

 

Uf, poznam direkten primer, ko je izvajalec na svojo roko zamenjal material, nadzornik je podpisal da je vse gucci, da ni blo nosy sosedske kontrole, bi model dobil v bajto slabšo in cenejšo izolacijo. Izvajalci so pizde, tko kot vsi v celem procesu. Gradbeništvo je pesjanstvo, ni šans da kaj gradim brez tega, da imam svojega človeka gledat za vsako lopato peska. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Jest bi pa tko imel novoradnjo in kar ne morem verjet, da je vse tako zanič. Res pa še nisem slišal enega, da bi bila novogradnja bloka dobra. Men je recimo od vsega najbolj všeč pri nektareih novogradnjah ful velika okna. To na starih yuga blokih ni. Jest imam res najlepši pogled možno, ne hecam se, ampak tko top 3% pogled, ampak bi res imel huuge okna od tal.

Povezava do prispevka

Pa kaj nikogar ne skrbi kakšna tožbica? Ne vem prodaš mi stanovanje za 400.000 praviš kako je vse super, najdem 5 napak in zahtevam znižanje kupnine, potem je treba denarčke vrnit.


Razen če so te ki gradijo tudi sami lopovi, ki potem takoj zaprejo firmo in spizdijo v tujino:D

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 49 minutami:

Jaz imam izkuanjo z naselhem nokturno tle v kopru, novogradnja, sem bil na obusku parx.. alisis na hodniku sosede kako hodijo domov in odklepajo vrata.. vse imas lahko pod kontrolo :))

 

Tako da kot mi pravi kolega, kise ukvarja z gradbenistvom.. ful ao pomebni materjali in tudi izzvedba.. oboje je vecji strosek ce noces da pride pol do tezav

 

Tako da nova gradnja ni garancija.. garancija je samo da je novo ampak ni nujno da je dobro narejeno in da bodo materijali dobri oz trajali dolgo

Vsa nova gradnja je za en kurac iz poceni materialov. Nobeni novi bloki se ne morejo primerjat po kvaliteti z unimi iz 80h.

 

Če poznaš bloke v Izoli na južni cesti, zdaj se gradijo zraven novi in tam neki štemajo v tla za pilote z ogromnimi stroji - enemu je (200m stran) v stanovanju začel strop pokat, drugemu padat omet.

 

Pa v kopru tam ko gradijo nasproti banke, b novih blokih zraven je rekla ena frendica, da se ji niso hotla več vrata odpret, ker se je stena povesla al neki. 

 

Danes se po logiki kapitalizma (stalna ekonomska rast) vse proizvaja z vedno slabšimi matetirali. Recimo kaka razlika je v tobaku 20 let nazaj in zdej. Zdej je ves kisel in grenek, poln nekih čudnih snovi, se spomnem v srednji marlboro light, to je bla pravljica.

 

V hrani je ful več pizdarij (baje da je ful več raka zadnje čase tudi zaradi tega), meso je dostikrat res slabo. Pa na sploh kje se je spremenila logika na vseh področjih - stvari ne delajo za večno. V 20. stoletju je dejansko bla to ideja, delamo en avto - ta avto bo narejen tako, da bo delal za vedno. Pol so ugotovili, seveda, čaki, če naredimo krš avto prišparamo na materialih, dobimo več od servisac in prej prodamo nov avto.

 

Pol ko ne moreš več nikjer stiskat pri materialih pa zaposliš manj ljudi da opravljajo isto delo in je folk skurjen ... vse je najslabše

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Jaz sem kupil manjšo bajto (120 m2) na ključ, do 4. podaljšane faze, v sklopu novega naselja hiš. Kaj je bilo do zdaj narobe:

 

- police niso narejene pod padnim kotom, ampak so 90 stopinj ravne (wat da actual fuck). Voda se zadržuje in teče po fasadi, na policah se nabira plesen. To je glavni problem, tukaj se bomo še fejst najebali, da bomo prišli do nekega dogovora. Ker njih bo delo stalo ogromno, jaz pa tudi ne bom gledal, kako mi zelenijo police od plesni pri 2 leti stari novogradnji.

- ker kralji niso zasilikonirali teh polic od zunaj, se je od znotraj nabirala vlaga. So naknadno zrihtali oni.

- v obeh kopalnicah so bile stene tako krive, kot da so jih ravnali z jebeno žogo. Smo zravnali s ploščicami, ampak do takrat je bilo pa prov tragikomično, kako svinjsko so zajebal.

- zemlja okrog hiše ni bila vredna pol pičke mile goveje. Sem moral zamenjati komplet zemljo za celoten vrt - 30 kubikov zemlje. Pa bi jo komot nanesel še enkrat toliko. Na lastne stroške, ker je bila po njihovo zemlje dovolj in je bila dovolj OK (lol).

- roleta od glavnega panoramskega okna je bila neki zlomljena - so zamenjali

- roleta od mansardnega okna se ni spustila do konca - so popravili

- zadnjo stopnico so naredili 5 cm višjo, ker so se zakalkulirali pri višinah (brez zajebancije). Vsak nov obisk poleti po hodniku ko gre prvič po štengah, u bistvu ful doda k fun factorju

- pri mansardah so pri stropih dali rezan del knauf plate proti oknom namesto proti notranji steni, in ker valda ni 100% raven odrez, se to vidi, če dobro pogledaš

 

Lahk bi blo boljš, lahk bi blo slabš. Je pa overall bajta top toplotno izolirana in že mal strašljivo zvočno izolirana (ne slišiš nič pa da se ti direkt dva 300 kg medveda žgeta v rit pod oknom) pa dejansko so uporabljali pravo žgano opeko pri grandnji, yaaay.

  • Solzice 2
  • Ne me jebat 2
Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

Jaz sem kupil manjšo bajto (120 m2) na ključ, do 4. podaljšane faze, v sklopu novega naselja hiš. Kaj je bilo do zdaj narobe:

 

- police niso narejene pod padnim kotom, ampak so 90 stopinj ravne (wat da actual fuck). Voda se zadržuje in teče po fasadi, na policah se nabira plesen. To je glavni problem, tukaj se bomo še fejst najebali, da bomo prišli do nekega dogovora. Ker njih bo delo stalo ogromno, jaz pa tudi ne bom gledal, kako mi zelenijo police od plesni pri 2 leti stari novogradnji.

- ker kralji niso zasilikonirali teh polic od zunaj, se je od znotraj nabirala vlaga. So naknadno zrihtali oni.

- v obeh kopalnicah so bile stene tako krive, kot da so jih ravnali z jebeno žogo. Smo zravnali s ploščicami, ampak do takrat je bilo pa prov tragikomično, kako svinjsko so zajebal.

- zemlja okrog hiše ni bila vredna pol pičke mile goveje. Sem moral zamenjati komplet zemljo za celoten vrt - 30 kubikov zemlje. Pa bi jo komot nanesel še enkrat toliko. Na lastne stroške, ker je bila po njihovo zemlje dovolj in je bila dovolj OK (lol).

- roleta od glavnega panoramskega okna je bila neki zlomljena - so zamenjali

- roleta od mansardnega okna se ni spustila do konca - so popravili

- zadnjo stopnico so naredili 5 cm višjo, ker so se zakalkulirali pri višinah (brez zajebancije). Vsak nov obisk poleti po hodniku ko gre prvič po štengah, u bistvu ful doda k fun factorju

- pri mansardah so pri stropih dali rezan del knauf plate proti oknom namesto proti notranji steni, in ker valda ni 100% raven odrez, se to vidi, če dobro pogledaš

 

Lahk bi blo boljš, lahk bi blo slabš. Je pa overall bajta top toplotno izolirana in že mal strašljivo zvočno izolirana (ne slišiš nič pa da se ti direkt dva 300 kg medveda žgeta v rit pod oknom) pa dejansko so uporabljali pravo žgano opeko pri grandnji, yaaay.

ok tale mi je daleč najbolj wtf :D 

 

Jaz sem se naselil v 5 let stare bloke nekje 10 let nazaj, bi bil kar dost podoben spisek in še zmeraj imam probleme z določenimi stvarmi, sploh tele ravne strehe v blokih so mi neki najboljšega ever :D H2O za vse zastonj direkt v spalnico :D 

Povezava do prispevka

Pr men stanovanje na morju, ne bom sploh omenjal, kolk enih kolobocij je bilo, za dve strani, ampak danes recimo manjka streha zunaj in je tako balkon neuporaben, ker itak sonce na polno nažiga. Tko da resno razmišljam, o kaki tožbi, kokr je programer dal hint, ker že v pogodbi je pisalo, da je zadnji datum 31.12.2023, pa še zmeraj ni čist dokončano. S tem, da sem jest to kupil konec 2020, ko je bilo do tretje faze že zgrajeno.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 3 urami:

kaj ti je dal idejo da so novi bloki pa ful boljši

ajde maš različne probleme kot pri starih, problemi zarad hvatanja krivin so pa glih tko

od mojih babica živi v najnovejšem stanovanju pa je tud edina k ji je kdaj voda tekla iz vtikačev za elektriko :rofl:

Fak, mislu sem, da imata samo prijatelja smolo, k jima je isto delalo, sam očitno bo neki na tem.

Jaz sem 24 let živel v bloku pa je edini problem, ki smo ga imeli, da nam je zalilo strop v kopalnici, ker je sosedi nad nami začala puščati pipa v kopalnici, ravno ko je ni bilo doma.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Jaz sem kupil manjšo bajto (120 m2) na ključ, do 4. podaljšane faze, v sklopu novega naselja hiš. Kaj je bilo do zdaj narobe:

 

- police niso narejene pod padnim kotom, ampak so 90 stopinj ravne (wat da actual fuck). Voda se zadržuje in teče po fasadi, na policah se nabira plesen. To je glavni problem, tukaj se bomo še fejst najebali, da bomo prišli do nekega dogovora. Ker njih bo delo stalo ogromno, jaz pa tudi ne bom gledal, kako mi zelenijo police od plesni pri 2 leti stari novogradnji.

- ker kralji niso zasilikonirali teh polic od zunaj, se je od znotraj nabirala vlaga. So naknadno zrihtali oni.

- v obeh kopalnicah so bile stene tako krive, kot da so jih ravnali z jebeno žogo. Smo zravnali s ploščicami, ampak do takrat je bilo pa prov tragikomično, kako svinjsko so zajebal.

- zemlja okrog hiše ni bila vredna pol pičke mile goveje. Sem moral zamenjati komplet zemljo za celoten vrt - 30 kubikov zemlje. Pa bi jo komot nanesel še enkrat toliko. Na lastne stroške, ker je bila po njihovo zemlje dovolj in je bila dovolj OK (lol).

- roleta od glavnega panoramskega okna je bila neki zlomljena - so zamenjali

- roleta od mansardnega okna se ni spustila do konca - so popravili

- zadnjo stopnico so naredili 5 cm višjo, ker so se zakalkulirali pri višinah (brez zajebancije). Vsak nov obisk poleti po hodniku ko gre prvič po štengah, u bistvu ful doda k fun factorju

- pri mansardah so pri stropih dali rezan del knauf plate proti oknom namesto proti notranji steni, in ker valda ni 100% raven odrez, se to vidi, če dobro pogledaš

 

Lahk bi blo boljš, lahk bi blo slabš. Je pa overall bajta top toplotno izolirana in že mal strašljivo zvočno izolirana (ne slišiš nič pa da se ti direkt dva 300 kg medveda žgeta v rit pod oknom) pa dejansko so uporabljali pravo žgano opeko pri grandnji, yaaay.

v bajti od moji staršev tud 2 stopnici nista iste višine, predvsem prva v vsakem stopnišču je mal višja (sam valda ne vse isto)

sam tist so sami zidal tekom 60-ih

pa folk se mi je pakrat smejal kako so to naredil, prav v redu mi je met zdej en slabši primer :D

Povezava do prispevka

Maja tudi precej stare gradnje tam pred 1980.. 1970 ipd imajo probleme..cevi ao lahko velik problem, elektrika je tudi boga.. izolacija.. dobro okna mores itak menjat.. radijatorji

 

Sej ne recem

 

Sam ko gres v kao lukauzno stanovanje za 400k in kar je lukauznega je samo visji strop ki je problem za ogrevanje.. in kao fensi opremljena kopalnica :)) dobro ajde pri teh novih gradnjah je talno gretje to je ql.. garazo tudi imas, je ql.. okna in izolacija je... ma da cujes vse sosede in mores pazit da nimas prevec na glas tv :))))

 

Mah ne vem sej je ql samo pri teh novih gradnja mores tudi pazit.. dobro da vzames kakanega mojatra da malo precekira preden kupis, ker ni malo dnarja in dosti krat so napake in so kaksne stvaru ki aploh ne pomislis in jij samo mojster opazi

 

Pa tudi izolacije koliko blokoc je zgorelo ko bakla ker so imeli neki cheap izolacijo.. lih pred kratkim v spaniji dva bloka

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 2 urama:

Tole kar berem za novogradnje mi je res bolano, ker sem razmišljal da bi prodal enega od dveh stanovanj in kupil stanovanje -novogradnjo  ampak zgleda da ne bom tega naredil. @Kastor ali so ti izvajalci kaj zamenjali ali si moral urejati na svoje stroške?

Izvajalci so ogromno popravili znotraj garancije (saniranje balkona, ki je pil vodo ko goba in posledično je šla voda po fasadi navzgor :D, strop, ki je zamakal oz. balkon - ni povezana zadeva s prvo točko, tule se je na plati nabirala voda in so kot sanacijo zvrtali v balkone luknje, ki jih je potrebno sedaj na vsako leto "malo preveriti", če je notri voda :D, itd.), so pa določene stvari bile popravljene malo tko tko, fasada je narejena dost slabo in bo verjetno potrebno kmalu menjati zadevo, ki jo bomo pokrili iz rezervnega sklada in še bi se našle kake zadeve (fun fact: imamo fontano, ki se je nekomu zdela top ideja umeščena v naselje mladih družin .... otrokom je bila top, so vsak teden zabasali odtoke s pizdarijami in je poplavljalo skoz, zdaj jo bomo zabetonirali :D).

 

Tako da veliko so popravili, nekaj pa bo ostalo tudi za nas stanovalce. Mogoče najbolj wtf scena je bila, ko so na zgornji terasi sanirali zastoj vode in je mojster ocenil, da se prevrta luknja v tla in se naredi odtok plus obstoječa voda bo lepo stekla dol na spodnji balkon in je problem rešen... terasa je pa bila veliko večja kot spodnji balkon in je model lagano prevrtal luknjo v dnevno sobo :D Ne vem sicer, a je spodnji sosed cenil bazen v stanovanju but ok.

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Alo pubeci, dajmo danes malo več veselja v Gostilni, petek je končno tu! Kakšni so kaj plani za kulinarične podvige? Kaj bo dogajalo med vikendom? 

 

končno ena tema, k ni vsaka 2 tedna

skrajni cajt, da prlepiš sliko kitajke

 

drgač pa petek in sobota metal koncerti na Meti (25. obletnica Paranoida)

sobota teden restavracij, nedelja pa domača pizza (ne napolitanska)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Alo pubeci, dajmo danes malo več veselja v Gostilni, petek je končno tu! Kakšni so kaj plani za kulinarične podvige? Kaj bo dogajalo med vikendom? 


Kupit grem novo pištolo in vrečo municije ter upat da ne bo deževalo čez vikend. Pa ledice bom montiral v kuhinji. 

Povezava do prispevka

Huh, js pa v podedovanem flatu starmu ene 35 let ni takih problemov.

 

Kar so mi govorili, ko smo se vselili v takrat novega:

-držalo za skret papir je bil na mestu, kjer bi moral bit pralni stroj. To ni taka panika, se je pač premaknlo 

-wc školjka polna pirovskih flaš

-ena od vrat v kuhni narobe zmontirana tako da bi se vedno v pečico zabijala s kljuko. No to še ne bi bil problem, sam napeljava za pečico niso pustila drugam montirat, tako da so se mogla vrata premontirat.

 

Smo pa nekaj let nazaj montirali nov parket in smo ga mogli nabavit viška, ker niso koti 90 stopinjski in smo vse dilce v naprej razžagali in smo na koncu ugotovili, da je bolj ko si šel proti koncu sobe več lufta ostajalo. Tako da smo morali za vsako linijo laminatov posebej merit.

 

Pa nekaj let nazaj, ko sem kupoval novo pohištvo ugotovil, da je sredi stene 5cm več ko spodaj in veliko ni nikamor pasalo, ker pač je blo fakin ožje vse skupaj. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...