Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Chamir reče pred 49 minutami:

Najbolj mi zamori, ko vsako leto najdem vsaj eno knjigo, ki mi je zelo zanimiva (nazadnje "Revolucija v Rožavi: demokratična avtonomija in osvoboditev žensk v sirskem Kurdistanu"), ampak mi jo podčrtaji zamorijo :D 

 

Fak, nisem vedel, da je zadeva presla z blogov in kolumn v knjige.

 

A ne obstajajo kaksne avtoritete, ki bi pac imele besedo pri izbiri smeri evolucije jezika?

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 1 uro:

  

 

 

Random forumski cringelord ki ga je omočil ravno z eno osebo (katera mu je trenutno žena) mi ravno ne bo pametoval o ženskem spolu.

 

Ti pa garantiram tudi da sem jih več pofukal kot ti, če ti to kaj pomeni.

 

Cringelord tryhardovski.

 

Nehi se že trudit me neki "ownat",  ker me ne zanima, hkrati pa izpadaš res patetičen.

hahahahah ne me faking jebat zakon :avadodo:

 

Feget reče pred 11 minutami:

Galaksije seveda ni hotel tega povedati, zdaj to vsi sprevračate, ker ja pač on.

 

Dejstvo je, da so bile včasih ženske dojemane kot ideal lepote, muze umetnikov, navdih pesnikom, razlog vojn (lepa Helena in trojanska vojna), danes pa se ta ženstvenost v družbi izgublja. Pač fuck you, tekmuj z moškimi na vseh področjih enakovredno - v najbolj ekstremni situaciji celo v športu. Pozablja pa se na vse vrline, kjer ženske imajo veliko prednosti pred moškimi (toplina, ljubeznivost, srkb, empatija ...). Če se bo to zanemarilo bomo kmalu živeli v družbi pshipatsko tekmovalnih moških in pomoščenih žensk, ki seveda ne bodo želele imeti otrok, ker je to pač za slabiče, in takrat smo kot družba fucked.

Sej noben ne pravi da so ženske identične moškim. Že to da drugače zgledajo mislim da je dost očitno. So pa enakovredne, for better or worse. To da si enakovreden ne pomeni da ne moreš imet kvalitet ki jih nekdo drug (ne glede na spol) nima. Kot ženska si lahko ful ljubeč pa čustven, ampak lahko pa tut nisi če ti tko paše. Lahko znaš kuhat in pospravit flat 4x na dan, lahko pa imaš flat z mikrovalovko, ješ zunaj in smeti neseš ven 1x na mesec, you do you.
Tko kot maš pol ti pravico rečt ženski da sorry bejba, jz ne bom s tabo živel, ker tega da mi (ne) kuhaš pa ne bom toleriral, jz hočem jest izključno pečjakovo testo, doma spečene polnozrnate smeti kar zase delaj.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Feget reče pred 7 minutami:

Galaksije seveda ni hotel tega povedati, zdaj to vsi sprevračate, ker ja pač on.

 

Dejstvo je, da so bile včasih ženske dojemane kot ideal lepote, muze umetnikov, navdih pesnikom, razlog vojn (lepa Helena in trojanska vojna), danes pa se ta ženstvenost v družbi izgublja. Pač fuck you, tekmuj z moškimi na vseh področjih enakovredno - v najbolj ekstremni situaciji celo v športu. Pozablja pa se na vse vrline, kjer ženske imajo veliko prednosti pred moškimi (toplina, ljubeznivost, srkb, empatija ...). Če se bo to zanemarilo bomo kmalu živeli v družbi pshipatsko tekmovalnih moških in pomoščenih žensk, ki seveda ne bodo želele imeti otrok, ker je to pač za slabiče, in takrat smo kot družba fucked.

 

 

 

50:50

 

50 ženske, 50 pa razni femboyi in literal 10 letni boyi

Povezava do prispevka
Arey reče pred 45 minutami:

Sej noben ne pravi da so ženske identične moškim. Že to da drugače zgledajo mislim da je dost očitno. So pa enakovredne, for better or worse. To da si enakovreden ne pomeni da ne moreš imet kvalitet ki jih nekdo drug (ne glede na spol) nima. Kot ženska si lahko ful ljubeč pa čustven, ampak lahko pa tut nisi če ti tko paše. Lahko znaš kuhat in pospravit flat 4x na dan, lahko pa imaš flat z mikrovalovko, ješ zunaj in smeti neseš ven 1x na mesec, you do you.
Tko kot maš pol ti pravico rečt ženski da sorry bejba, jz ne bom s tabo živel, ker tega da mi (ne) kuhaš pa ne bom toleriral, jz hočem jest izključno pečjakovo testo, doma spečene polnozrnate smeti kar zase delaj.

 

Motiš se, veliko novodobnih SJWjev pravi točno to. In točno to je ena izmed stvari ki jo promovira tisti video.

 

Glede ostalega se pa strinjam ja.


Problem nastane ko v praktično vsakem kosu kulture in medijev dandanes folk prodaja meme kao da je ženstvenost nekaj kar recimo ne delajo "močne samozavestne ženske". To pač vpliva na mase na žalost.

 

  

Feget reče pred 49 minutami:

Galaksije seveda ni hotel tega povedati, zdaj to vsi sprevračate, ker ja pač on.

 

Dejstvo je, da so bile včasih ženske dojemane kot ideal lepote, muze umetnikov, navdih pesnikom, razlog vojn (lepa Helena in trojanska vojna), danes pa se ta ženstvenost v družbi izgublja. Pač fuck you, tekmuj z moškimi na vseh področjih enakovredno - v najbolj ekstremni situaciji celo v športu. Pozablja pa se na vse vrline, kjer ženske imajo veliko prednosti pred moškimi (toplina, ljubeznivost, srkb, empatija ...). Če se bo to zanemarilo bomo kmalu živeli v družbi pshipatsko tekmovalnih moških in pomoščenih žensk, ki seveda ne bodo želele imeti otrok, ker je to pač za slabiče, in takrat smo kot družba fucked.

 

 

 

 

 

Točno tole.

 

 

Kaj je zdej @Fuksija, bo potem točno tako kot sem predvideval? Podam argumente nazaj pa seveda posmeh circlejerka, strawmani in ad hominemi? Lepo..

 

 

  

Fuksija reče pred 56 minutami:

obravnavanje (do) žensk kot ljudi je regresivno :avadodo:

škoda k podpisi niso več aktualni

 

 

Dej nehi mi dajat izjave v usta mogoče? Kje sem to napisal?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 2 urama:

Ja a ni očitno? Pod pretvezo kao progresivnosti (empowering women, accepting of infinite genders) se v resnici dela regresivo (ženske niso več hvaljene kot nek "perfection" ampak so perceivane praktično iste kot tipi, pač še en prostaški gadn spol. Meja med žensko in moškim izginja do te mere da ženske izgubljajo na pravicah/privilegijih (samo en primer - ženske izgubljajo svoj ločen section v športu)).

tukaj

vse se obravnava enako aka kot ljudi

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 26 minutami:

tukaj

vse se obravnava enako aka kot ljudi

 

 

Napisal sem da je jih obravnava identične tipom, ne "kot ljudi". Ta kot ljudi je tvoja interpretacija tega, tako da, še enkrat, ne postavljaj mi besede v usta.


Al se strinjaš da so tipi identiči(isti) kot ženske?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Ja saj lahko argumentiras kako drugače kot "nismo več v srednjem veku", ker to pač dejansko nič ne pomeni. Al hočeš povedat da pričakuješ da smo v 50 letih izničili sto tisoče let evolucije? Pa tudi če bi jo lahko s tleskom prstov, zakaj je to pravilen korak? Te stvari ki jih podpirajo trdi SJWji vodijo do toliko samodestruktivnih stvari da res brezveze.

 

Naj nekdo quota da bo ke rit videl. In ja, retardirno da moramo komunicirat preko telefončkov btw.

 

Povezava do prispevka

Dej, razumi, da ni vse samo v genih. Evolucija je lahko tudi socialna. Na to sem namigoval, ne na to, da imamo moški radi ženske, ker so nam lepe.

 

Pa plz, ne stojte mi ga res quotat, k ni da moramo zdej nujno tle imet neko deep debato na temo.

Eni mate radi old school ideale, drugi imamo raje "regresivni razvoj", tretje boli kurac. Itak si ne domišljam, da boš zaradi mene spremenil mnenje, ali obratno. Stari osli in to.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Kar se mene tiče, za boostenje empatije najbolj pomaga:

- druženje s širokim spektrom ljudi, predvsem kakim na družbenem robu. Meni ni nič pomagalo glede razumevanja določenih situacij, kakor ko sem pomagal beguncem/migrantom pri učenju slovenščine, ali pa ko sem delal s socialno ogroženimi družinami, ljudmi s telesno hibo ... Konec koncev tudi človek z res radikalnim pomanjkanjem empatije ima neko hibo in ga moraš probat razumet

- kakšna offroad potovanja, druženje z lokalci

- branje, drugo konzumiranje umetnosti

 

Skratka to troje, ne pa pretirano ukvarjanje z nekimi tradicionalnimi vrlinami. Ja, tudi tradicionalne vrline so marsikdaj dobre, ampak v polnosti vseeno ne morejo zajeti kompleksnosti življenja danes in tukaj 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 4 minutami:

Dej, razumi, da ni vse samo v genih. Evolucija je lahko tudi socialna. Na to sem namigoval, ne na to, da imamo moški radi ženske, ker so nam lepe.

 

Pa plz, ne stojte mi ga res quotat, k ni da moramo zdej nujno tle imet neko deep debato na temo.

Eni mate radi old school ideale, drugi imamo raje "regresivni razvoj", tretje boli kurac. Itak si ne domišljam, da boš zaradi mene spremenil mnenje, ali obratno. Stari osli in to.

 

Ja in kdo je rekel da je vse v genih? Dafak?


Evolucija je seveda tudi socialno, to z geni gre pač z roko v roki. Moji argumenti so pa še vedno na mestu.

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 7 minutami:

Kar se mene tiče, za boostenje empatije najbolj pomaga:

- druženje s širokim spektrom ljudi, predvsem kakim na družbenem robu. Meni ni nič pomagalo glede razumevanja določenih situacij, kakor ko sem pomagal beguncem/migrantom pri učenju slovenščine, ali pa ko sem delal s socialno ogroženimi družinami, ljudmi s telesno hibo ... Konec koncev tudi človek z res radikalnim pomanjkanjem empatije ima neko hibo in ga moraš probat razumet

- kakšna offroad potovanja, druženje z lokalci

- branje, drugo konzumiranje umetnosti

 

Skratka to troje, ne pa pretirano ukvarjanje z nekimi tradicionalnimi vrlinami. Ja, tudi tradicionalne vrline so marsikdaj dobre, ampak v polnosti vseeno ne morejo zajeti kompleksnosti življenja danes in tukaj 

 

 

Pol leta sem živel v Italiji v stanovanju s folkom ki je na polno potoval - skratka sostanovalci so se konstantno menjali. Z vsemi smo bili dobri kolegi drugače.

Več mesecev sem živel na Kitajskem.

 

Drugače po politični usmeritvi sem levičar.

 

Ogromno časa sem preživel in se pogovarjal z ljudmi ki so bili v otroštvu hardcore abusani s strani staršev, in jim poizkušal pomagat pri odraščanju.

 

Pač, res uporabljate precej patetične pristope k poizkušanju diskredetacije argumentov in mnenj. Kaj pa morda kakšno dejansko debatiranje faktov, logike in dejanskih argumentov ki jih podajam?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 5 minutami:

Moji argumenti so pa še vedno na mestu.

Tvoji argumenti so na mestu za folk, ki razmišlja kot ti. Niso pa na mestu za ostale. To je zelo subjektivna stvar. Pa se lahko ti na trepalnice mešeč in si domišljaš, da govoriš neko objektivno resnico kolikor te je volja.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče Pravkar:

Tvoji argumenti so na mestu za folk, ki razmišlja kot ti. Niso pa na mestu za ostale. To je pač subjektivna stvar. Pa se lahko ti na trepalnice mešeč in domišljaš, da govoriš neko objektivno resnico.

 

Ja potem pa prosim citiraj argumente in pokaži kje se motim.

 

 

Pa drugače to kar pišem o faktih življenja in kako evolucija vpliva na obnašanje in to kako interpretiramo ženski spol je pač objektivna resnica za večino.

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 53 minutami:

Napisal sem da je jih obravnava identične tipom, ne "kot ljudi". Ta kot ljudi je tvoja interpretacija tega, tako da, še enkrat, ne postavljaj mi besede v usta.
Al se strinjaš da so tipi identiči(isti) kot ženske?

tipi in babe smo vsi ljudje in se nas lahko obravnava enako :o fak kero odkritje

 

 

Povezava do prispevka

Galaksija, očitno si vseeno nekje failal. Takšnih postov človek z razvito empatijo/čustveno inteligenco pomoje ne spušča

Galaksija reče pred 3 urami:

Random forumski cringelord ki ga je omočil ravno z eno osebo (katera mu je trenutno žena) mi ravno ne bo pametoval o ženskem spolu.

 

Ti pa garantiram tudi da sem jih več pofukal kot ti, če ti to kaj pomeni.

 

Cringelord tryhardovski.

 

Nehi se že trudit me neki "ownat",  ker me ne zanima, hkrati pa izpadaš res patetičen.

V bistvu jih najbrž ne spušča folk post-srednja šola, ampak dobro

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...