Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

bojler1 reče pred 1 minuto:

 

Saj to imaš itak prav! In vsak, ki si lahko privošči zavarovanje za bajto in tega nima je IMO butelj. 

 

Glede zavarovalnice je pa kot je Kosinus rekel, komu je v veselje se z njimi ubadat...

 

Itak ja. Pa saj ni tak drago. Ok razumem, da eni imajo res finančni problem in jim je tudi to dosti. Ampak mi, ki mečemo ven precej denarja za elektroniko ipd. Pa bi res lahko bili odgovorni. Jaz sem za bajto v dveh etažah 260 m2 plačeval 250€ na leto. Pismo saj to je drobiž v primerjavi z eno malo napravico. Pa še vsake 2 leti sem si pokril strošek, ker sem prijavil kako napako... Izliv vode ipd. 

 

Zdaj sem v stanovanju in je vse skupaj neprimerljivo manj saj je stavba zavarovana skupaj s vsemi stanovalci, ti maš samo svojo enoto. In vedno povdarim naj dajo za elektroniko kaj je možno pa je vse skup res kar poceni. 

 

Pa še kaj se da zmutit, saj noben nima seznama naprav, ki jih imaš doma. Če ti kaj vdari... Lahko podturis se3kako napravi viška, ki je crknila kakemu znancu haha. 

Povezava do prispevka

Jaz pa sem vseeno skeptičen, da mi bo zavarovalnica krila PC v vrednosti 3500 €. V primeru udara strele, recimo. Čeprav je zavarovano vse kar je možno.  Pač, slabe izkušnje imam s temi zavarovalnicami, pa je kak je.
Po drugi strani pa tudi morebitno povrnjeni € ne pomagajo, če mi crknejo diski s službenimi zadevami. (čeprav imam backup na zunanjem disku). Enostavno si pač ne predstavljam, da bi imel 1 ali 2 dni izpada dela zaradi "višje sile", kaj šele več dni... uh.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Meni bi bilo zaenkrat dovolj, da Sony rukne Uncharted (vse dele, vključno z Golden Abbys iz Vite in "odvrtkom" The Lost Legacy) na PC, v enem "deluxe" bundlu. Takoj bi nabavil, čeprav sem že vse večkrat preigral.
Potem pa naj pade še Until Dawn, pa oba dela The Last of Us in morebiti še aktualni God of War in imam mir za 2 leti oz. vsaj za naslednji covid lockdown. :).  

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 21. 8. 2021 at 22:58:

Jaz pa sem vseeno skeptičen, da mi bo zavarovalnica krila PC v vrednosti 3500 €.

 

A tolko je vreden še dandanes? Ne misliš verjetno, da bi dobil vrednost novega za par let starega? :D

 

Ne vem zdaj al se noben nič ne znajde al kaj... jaz sem si že do zdaj prakticno pokril skoraj doživljenjsko zavarovalno premijo. Pa to skoraj nič elektronike, tista je šla prek kolega. En frend ma zdaj doma že od lanskega poletja en comp in en TV od tretjega in smo čakali, če kaj vdari, pa ni blo pri nas nič. Na enem compu sem menjal 2 napajalnika pa smrdelo je z njega in še vedno dela z GTX 1060... denar pa že kar zakrožil med vsemi :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

 

A tolko je vreden še dandanes? Ne misliš verjetno, da bi dobil vrednost novega za par let starega?


Ne spoznam se jaz na te finte. Ampak račun za komp je tak kot je. Pa ni par let star, ampak nabavljen v 2019, monitorji pa so bili kupljeni v začetku 2021. Kako pa potem zavarovalnica oz. agent/cenilec oceni vrednost? Saj, zato sem pa skeptičen. Verjetno to nek njihov amater od oka oceni ali pa mogoče celo kaj pogugla... Ne vem no, res ne vem. Zato pa pravim, da me take zadeve malce zaskrbijo. Pa tudi (se zavedam, da danes ni več 3500) je vseeno zavedeno kot sredstvo v tej in tej vrednosti.

Pod črto: jaz imam pač slabe izkušnje z zavarovalnicami, to non stop povdarjam. :) Recimo, toča razbila streho na terasi, pa mi je oni cenilec rekel, da naj za 15 € kupim neko pasto, da pokitam luknje, ker to je pač to. Čisto malo je manjkalo, pa bi živčnega dobil. Ali pa izpad elektrike... Ko se je vrnila sem vklopil PC in takoj zavohal tisti vonj po prežgani elektroniki. Šel napajlnik in DVD pekač.. Zavarovalnica itak nič, ker se je Elektro MB kao izgovoril na višjo silo. ??? Bože mili. Je pa res, da je bilo to že pred več leti in mogoče so se zdaj bolj skulirali. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz za računalnik še nisem uveljavljal, razen prek kolega ko smo. Računalnik je moral nest v lokalno firmo, ki ima servis za računalnike... On je pregledal kaj je narobe in kaj je crknilo, ter napisal papir o tem. 

 

Računalnik je specifičen, ker je pač sestavljen iz mnogih komponent. TV recimo to ni, enako kot avto. Verjetno pa sam veš, da ne more biti realno dobiti nakupne vrednosti elektronike par let kasneje? Ok zanemarimo trenuten cirkus okrog grafičnih kartic. Glej o realen svet, če mi po dveh letih crkne telefon ipd. Nov Samsung 20 al 21 je čez jurja... Kolko pa je vreden po 2 letih? 

 

Saj pravim... Osebne izkušnje in kolko se kdo znajde je zelo pomembno. Konec koncev pa je vseeno bolje imeti zavarovano kot pa ne, da vsaj nekaj dobiš. Pismo no... Elektronike imam za skoraj 10k evrov, da bom skrtaril in ne bom dal 100€ letno za zavarovanje? S tem, da ni samo elektronika ampak tudi stene, tla, leseni izdelki... Za požar, poplave,.... 

 

Kak kdo hoče. Samo kot sem omenil v prvem postu o tem... Ne potem jokat po TV naj država pomaga, ko potres podre bajto, voda zalije... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Btw, ko smo že pri nekih popravilih... V predalu imam en kar precej star telefon, čeprav ni bil slab (Samsung S6 Edge Plus), ampak je počen ekran. Na vsakem servisu mi še vedno rečejo, da je cena popravila minimalno ca. 155 €. Se mi dejansko splača to sploh popravljat? (čeprav fon bi še imel, ker imam tista VR Samsung očala, ki pašejo samo na Samsunge).
Edina druga opcija pa je, da očala komu poceni prodam/podarim, telefon pa pozabim. Sedaj sva z DaPubecom itak na iPhonih že kar nekaj časa. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kosinus reče pred 8 urami:

Tudi Ferrari za slabih 110 vprašajev menda speče dobre pice.


Menda? Preverjene informacije rabim. Ker ta Ferrari mi dokaj poceni zgleda in potem je tu še tisto osnovno: kako vsak posameznik oceni pizzo? Zavedam se, da je testo najbolj pomembno. Pa omaka. Ampak brez res dobre pečice (preferiram krušno peč) pizze enostavno ne moreš speči, kot je treba. 1 minuta na 500 stopinjah in to je to. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 urami:

Btw, ko smo že pri nekih popravilih... V predalu imam en kar precej star telefon, čeprav ni bil slab (Samsung S6 Edge Plus), ampak je počen ekran. Na vsakem servisu mi še vedno rečejo, da je cena popravila minimalno ca. 155 €. Se mi dejansko splača to sploh popravljat? (čeprav fon bi še imel, ker imam tista VR Samsung očala, ki pašejo samo na Samsunge).
Edina druga opcija pa je, da očala komu poceni prodam/podarim, telefon pa pozabim. Sedaj sva z DaPubecom itak na iPhonih že kar nekaj časa. :) 

Legit opcija je očala podarit/poceni prodat, telefon pa fuknit v smeti

 

Lahko pa tudi vse skupaj popraviš, glede na to, da si zavzet zbirateljhoarder tehnoloških smeti, boš se verjetno tako ali tako odločil za to :D 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 urami:


Menda? Preverjene informacije rabim. Ker ta Ferrari mi dokaj poceni zgleda in potem je tu še tisto osnovno: kako vsak posameznik oceni pizzo? Zavedam se, da je testo najbolj pomembno. Pa omaka. Ampak brez res dobre pečice (preferiram krušno peč) pizze enostavno ne moreš speči, kot je treba. 1 minuta na 500 stopinjah in to je to. 

 

Sem mel tole pečico in čeprav res zgleda poceni opravi zadevo tako kot je treba. 

 

Če pa imaš teraso oziroma plac kjer lahko postaviš zgornjo peč potem pa sploh ne razmišljaj in vzemi Ooni. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...