Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 1 uro:

Italijani in Francozi so v evropi najbolj znani po tem, da ne obvladajo tujih jezikov. Zaostala mentaliteta.

Jup še nemci rasturajo anglešk pa imajo isto vse prevedeno in sinhronizirano v nemščino. Skandinavci znajo pa itak boljše anglešk, kot Angleži.

Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

Jup še nemci rasturajo anglešk pa imajo isto vse prevedeno in sinhronizirano v nemščino. Skandinavci znajo pa itak boljše anglešk, kot Angleži.

 

najvecja laz na svetu. nemci nimajo blago o anglescini. Ti dam prav da vec kot italjani definiteivno sam v povprecji je njihovo znanje = 0 

Povezava do prispevka

Jaz sem pa veliko delal z avstrijci. Pazi to: razen treh ali štirih mladih, ni bilo enega, ki bi znal normalno angleško. Vse od sestankov, emailov, predstavitev do šolanj, teambuildingov.., je potekalo v nemščini! Je pa možno tudi, da gre pač za naklučje. Ali pa so apriori furali svojo nemščino. Čeprav v uradnem "protokolu" firme smo imeli navedeno, da je prvi jezik angleščina. Ker je bila firma pač mednarodna, torej: slovenci, hrvati in avstrijci. Edino dva ali trije najvišji šefi so bili nemci (ki pa so bili prisotni dokaj redko). 

Ali pa, pazi to:

Vsako leto smo na firmi imeli t.i. "Letni razgovor". To je bil neke vrste sestanek (ca. 3-4 ure), kjer si se pogovarjal s svojimi neposredno nadrejenemi. V pisarni smo bili trije: taglavni direktor iz Avstrije, moj šef iz Slovenije in jaz. Pogovarjali smo se seveda v nemščini. Ne v angleščini ali bognedaj celo slovenščini. Najbolj smešno pa mi je bilo, ko je direktor šel ven iz pisarne (na nek telefonski pogovor) in sva ostala samo jaz in moj šef Slovenec. In midva sva med sabo še kar naprej debatirala v nemščini!!! Mislim... čisto sva not padla. Šele čez nekaj časa se jaz končno spomnim in rečem: "Čuj Ivo, zakaj se midva pogovarjava v nemščini?" Lol. Samo nasmejala sva se, odgovora pa nisva vedela. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

A ste vidli trailer za Pinocchio?

Ko so revealali Blue Fairy sem se začel na glas smejat, fak.

A to pomeni, da sem rasist, al mi je dejansko začel presedati wokeness? :D

 

EDIT: Mogoče je tretja opcija, da sem še vedno podzavestno pod vplivom Oscarjev in plešaste Jade. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

@ke_kit: evo, zdaj ko si omenil sem šel točno pogledat trailer in enaka izkušnja. Enostavno ROFL.
Drugače pa sploh nisem vedel za ta film. Zelo kul bi znalo bit! Ena taka "oldschool" pravljična zadeva za staro in mlado. 

Kakšna so pa kaj mnenja glede napovedanega Netflix Pinocchia? Mislim Guillermo del Toro verzijo, ki mi je glede na trailer prav tako zelo ok, ampak iz drugega vidika. Mislim pač na značilni "dark side" pristop režiserja.
Pinocchio (2022) - IMDb

 

Se pa tudi vprašam, zakaj so ravno zdaj tako navalili na Ostržka? Mislim, kar dva filma v letu!? Ajde, saj sta si zelo različna, ampak zgodba pa je še vedno ista. Je kakšna obletnica Ostržka ali gre za kaj drugega ali zgolj samo za naklučje?

Povezava do prispevka

Nikdar ni bilo niti ene 'Allo 'Allo igre, ali?
Pa je materiala toliko, da bi lahko naredili dobesedno bombo. Že klasična pustolovščina bi bila super, kaj šele več kot odlični RPG. Silom prilike pa celo kulska Telltale epizodnica. 

Povezava do prispevka

Umiram!

Navedek

Rene: "Are you one of them?"
Gruber: "Really... It was very lonely on the Russian front." 
...
Leclerc: "Is he one of us?"
Rene: "No, he's one of them."
Gruber: "Pleaseee, do not tell everybody!"


Verjetno sem že stokrat videl, ampak še vedno samo solze smeha! :) 

Je pa res, da je kvaliteta v zadnjih sezonah načeloma padla. Že samo igralci niso več bili to, kar so bili. Npr. "novi" Leclerc mi je bil zelo anti, pa tudi novi Bertoreli in Flick sta bila precej mimo. ... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Nikdar ni bilo niti ene 'Allo 'Allo igre, ali?
Pa je materiala toliko, da bi lahko naredili dobesedno bombo. Že klasična pustolovščina bi bila super, kaj šele več kot odlični RPG. Silom prilike pa celo kulska Telltale epizodnica. 

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

@Flegma: Uuuuffff, ne me jebat!  Na Amigi sem preigral res vse živo in mrtvo, ampak to pa mi je čisto ušlo. No ja, mogoče še sreča, ker videti ni ravno biser. V bistvu deluje dokaj ubogo. :) 

edit: In ja, seveda so morali narediti platformer! Zvrst, ki je bila na Amigi ena izmed najbolj zastopanih, če že ne celo na samem vrhu. In od tega nebroja platformejev je bilo seveda tudi veliko res res odličnih iger.   
edit2: Zdaj pa itak ne bom mogel spati, ker si razbijam glavo, kako sem to igro lahko spregledal. Pri lokalnem priratu sem bil namreč 2x na teden in vedno vzel dobesedno VSE, kar je dobil novega. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo ja, nisi veliko zgrešil. V Jokerju so zapisal »da je bolj dolgočasna kot bolgarsko-romunski slovar.« :lol:  Sicer pa tudi jaz nisem igral, ampak zaradi nanizanke, ki je itak legendarna, mi je ostalo v spominu, da je obskuren špil obstajal. (In zgleda, da za vsako stvar obstaja longplay na youtubu :) )

 

Več tukaj, na strani 12: https://joker.muzej.si/pdf/1994/8/index.html

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...