Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

In da se izognemo temu negodovanju naj raje še naprej ohranjamo paralizajoče cene nepremičnin?

Absolutno ne, nepremicnine kot investicija niso ok, to se 100% strinjam. Pravim samo da ni tok simpl kot samo “uveat ukrepe da padejo cene za 50%”.

[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

Ful problem. Ce je miljonsko nepremicnino kupil zase, bo itak zivel v njej in je ne rabi prodajat in torej nima veze njena cena. Ce jo je kupoval kot investicijo za odiranje in se nadaljno bogatenje nas pa gladko boli kurac za njegove solze.

 

Drgac pa progresivna obdavcitev nepremicnin. Tiso ki jo imas zase (kjer imas prebivalisce) nizek davek. Za vsako naslednjo visji davek. Pri cetrti tok visok davek, da se ti je ne splaca vec niti oddajat.

Tudi ce je kupil zase je kr problem ce ti drzava s svojimi zakonu dobesedno prepolovi vrednost premozenja ki ga imas iz dans na jutr. Ti moras se vedno placat stanovanje po ceni, tut ce to pomen da bos naslenjih 30 let jedel najcenejso posebno salamo s kruhom pred iztekom roka, tvoj sosed pa bo enako nepremicnino odplacal v 15 letih, pol si samo obrnu nefer stanje. 
Progresivna obdavcitev absolutno. Prva nepremicnina minimalno obdavcen, pol pa sam sopaj. Problem vidim sam kok bi ljudje uspeli skrit te nepremicnine. Pa ajde, resljivo. 
Najboljsa , imo, bi bla pa masivna gradnja stanovanj povsod kjer so cene bolane. Sam to je spet tko, a zaupas drzavi da bo to izpeljala kot je treba. 

Povezava do prispevka

Primer sem ze enkrat omenil, pri nas so gradili nov blok, stanovanja so majhna, nic posebnega, novogradnja sred blokovskega naselja in dost shoddy narejena. 
 

Stanovanja katera so bila na prodaj so pokupili lokalni privatniki za otroke in investicijo, ostala stanovanja ima v lastnistvu stanovanjski sklad in obcina. Sklad ne ponuja odkupa, samo najem. Obcina je v svoja pa naselila cigane katere še v ciganskem naselju ne trpijo.

 

in zdej se jebi. Mlade druzine ne morejo kupit po premium ceni (kljub temu, da naj bi bile cene prilagojene “ogrozeni” regiji), ce grejo v vecni najem brez moznosti odkupa pa imajo v najbolj fancy novem bloku za sosede problematische romado. 
 

Win!

 

Stanovanja katera so pa bila še par let nazaj na voljo po še vedno visoki ceni, so sedaj polna bangladeških delavcev, k jih naguzijo po 6 skup v sobico in se jebi. Hkrati pa ima vsaka bajta starejsa od 30 let tri štuke, od tega dva prazna.

 

Nekoč smo gradili prevelke bajte, zdej pa premajhna stanovanja in predvsem premalo teh.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 42 minutami:

250k za vukojebino = sitnica. tbh bod srecen da si dobu tok. 

 

Točno to. To je prodal za ogromno denarja, ker približno poznam cene na tem področju. Je vukojebina kakorkoli obrneš. 

 

Jaz sem 5 let nazaj prodal 2 etažno bajto z novo fasado, ki sem jo naredil leto prej... Obnovil parket... Zelenica. Vrtna uta, manjši sadovnjak, pokrita terasa... Za 60.000€! Sicer še malo večja vukojebina. 

 

Leto pa pol kasneje pa cene poskocijo v nebo 😭

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

 

Točno to. To je prodal za ogromno denarja, ker približno poznam cene na tem področju. Je vukojebina kakorkoli obrneš. 

 

Jaz sem 5 let nazaj prodal 2 etažno bajto z novo fasado, ki sem jo naredil leto prej... Obnovil parket... Zelenica. Vrtna uta, manjši sadovnjak, pokrita terasa... Za 60.000€! Sicer še malo večja vukojebina. 

 

Leto pa pol kasneje pa cene poskocijo v nebo 😭


 

ja sam kolk minut stran je cerkev oddaljena

Povezava do prispevka

250k je brutalija od deala. "Pred leti" je zemlja tam stala ene 35.000 za tako površino, torej ostane 215.000 za starejšo dvonadstropno bajto v vukojebini

 

Dobesedno deal življenja imo, sploh "pred leti". Še danes bi bil pa čisto proper deal (z DaCapotove strani seveda)

 

Bolj me zanima, kje je zdaj teh 250 jurjev, da tipa rubijo za par sto evrov od SP-ja, sam dobro, imam občutek, da je to že druga ali tretja zgodba :D 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:


Črnomelj, novi blok pri domu za ostarele.

 

Ne more pa situacija biti dost drugačna pri vas predvidevam lol.


 

dobesedno podobna situacija, sam da te bloki so bli narejeni mal bl kot premium, zdj so pa cigani notr pa tisti revezi lastniki k hocjo it cimprej vun 🤣🤣

Povezava do prispevka

Glede na to koliko je v Sloveniji obdavčeno delo (verjetno najvišje na svetu, ker ne vem kdo na 10k plača 7,5k državi) in koliko nepremičnine (praktično nič), nam pove tudi zelo veliko o tem kako do denarja prihajajo te naše slovenske elite, ki vodijo politiko in odločajo o stanovanjski in davčni zakonodaji.

 

Sicer pa tudi sam vem, da je bil že zdaj v Sloveniji backlash o omenjanju nepremičninskega davka (ko je nova vlada še imela neke ideje o reformah:rofl:), ogromen. Tako da sam res dvomim, da bo kaj bolje. Sicer pa ste brali kaj se dogaja na Hrvaškem - ob obali so slovenski lastniki prehiteli nemce in si zdaj lastimo največ nepremičnin na Hrvaškem poleg hrvatov samih. Ogromno slovencev kot investicijo kupuje tudi v Zagrebu in večjih hrvaških mestih. Kako izgledajo te investicije v praksi - jaz pridem na morje v blog, kjer je 6 stanovanj, od teh sta dve vedno prazni (lastnikov sploh še nisem nikoli videl), ena pa se oddaja random čefurjem:D

 

Saj v Mariboru je podobna scena, neki novi elitni bloki se zgradijo, kao vse razpordano day one. Prideš leto kasneje pogledat te bloge, ene dve stanovanjih polni, ostalo vse prazno, dejansko ghost town.

 

Jaz čakam, da hrvati nekaj naredijo s slovenskimi investitorji, potem pa se mogoče celo še pri nas kdo kaj spomni, ampak dvomim, da mu bo uspelo.

Povezava do prispevka

Drgač sem pri slovenskih jewish haterjih, ki jih občasno for the lulz spremljam po Twitterju, videl eno zanimivo primerjavo. Sem si ga shranil v beležko, samo še nisem fact-checkal, zna pa bit blizu realnosti

 

1997 kila krompirja je stala 0,1€, povprečna neto plača 600€

2024 kila krompirja 1€ (1000% rast), povprečna neto plača 1400€ (233% rast)

 

Crazy

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Drgač sem pri slovenskih jewish haterjih, ki jih občasno for the lulz spremljam po Twitterju, videl eno zanimivo primerjavo. Sem si ga shranil v beležko, samo še nisem fact-checkal, zna pa bit blizu realnosti

 

1997 kila krompirja je stala 0,1€, povprečna neto plača 600€

2024 kila krompirja 1€ (1000% rast), povprečna neto plača 1400€ (233% rast)

 

Crazy

sej te zadeve statistični urad občasno objavlja, ponavadi v tem kolk ur je treba oddelat za določeno dobrino

je pa treba poiskat, tako kot praviš

Povezava do prispevka
Feget reče pred 22 minutami:

Jaz čakam, da hrvati nekaj naredijo s slovenskimi investitorji, potem pa se mogoče celo še pri nas kdo kaj spomni, ampak dvomim, da mu bo uspelo.

Ja Hrvati so že naredili, omejili so novogradnje. Posledica cene x2.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 21 minutami:

Bolj me zanima, kje je zdaj teh 250 jurjev, da tipa rubijo za par sto evrov od SP-ja, sam dobro, imam občutek, da je to že druga ali tretja zgodba :D 


4 lastniki bajte (2 brata in 2 sestri). 250 deli s štiri. Nekaj so potem vložili v  obnovo bajte v MB (fasada, okna, streha), nekaj pa v obnovo vikenda na Pagu. Kar je ostalo se je v nekaj letih porabilo za razne bolj ali manj sprotne stroške. Nobenih novih avtov, nobenih izletov v tropske kraje.. Jaz pa takrat itak še nisem imel dolgov. In to je vsa zgodba.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Pravkar:

Originalen pomen je malo, sitno=malo.  Pol pa imas izpeljave. Sitni sati itd itd

Ni čist. Bolj pravilno je sitno = drobiž in se predvsem uporablja za denar, kot drobiž. Ampak tudi beseda drobiž se uporablja izven denarja.

 

Enkrat me je fotr zownal. Neki me je prašal kolk folka je bilo, sem mu odgovoril ene jurja. In moj fotr, k zna slovensko malo bolje od ministrice za digitalno preobrazbo je rekel, jurja se uporablja samo za denar in z besedo jurja že nakažeš, da gre za denar.

Lahko rečeš :

pet tisoč tolarjev, lahko rečeš 3 tisoč ljudi,

ne moreš pa rečt:

3 jurje folka

3 jurje tolarjev, pač samo 3 jurje 

 

In sem rekel, ej tega Busanc me je pošolal v Slovenščini.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Se prav, če bi potem masovno vsi to delali, bi bile banke v minusu in bi jih morali dokapitalizirati z javnim denarjem :D Ne sliši se kot najbolj optimalna rešitev za splošno rajo :D 

ŠE enkrat si preberi. Do dokapitalizacije bank ni prišlo zaradi prebivalstva in njihovih pufov, tako zelo malo primerov, da lahko rečemo celo nič se je zgodilo, da posamezniki niso mogli več plačevat stanovanja in jim ga je banka posledično vzela.

Povezava do prispevka

Prav hecno mi je kako se folk trudi in brani kapitaliste in se skuša v njihovo vlogo postavit. Kpitalisti si želijo vse, ne samo stanovanja, tudi hrano, zrak in vodo.  Zato pa imamo tako stanje.

 

Vi morate vedt, da Bill Gates ni noben genij, noben dobrotnik, noben hud programer itd... On je navaden podjetnik in kot tako mu je v interesu samo čim več denarja, no matter what. To pomeni, da je zmeraj dva koraka pred vsemi. Če je takrat nalagal keš v IT, ga zdej v farmacijo in zemljo. Je največji lastnik zemlje za poljedeljstvo v USA.

 

Tko da pripravite se. Najprej so nam postala stanovanja nedosegljiva, sedaj bo energija. Večina folka dela samo za streho nad glavo in položnice, več je takih ljudi, bolje kapitalisti živijo. Upam, da ne bojo še zadnjega jokerja potegnili ven s hrano, ker potem smo fucked up. Ampak lej hitr google krompirja, je že 2€ najcenejši haha...

Povezava do prispevka

sitno je pač nekaj malega, lahko je drobiž, pač neka malenkost, ki ni omembe vredna. Npr. v JLA pa tudi v slo vojski je marsikdo rekel proti koncu služenja, ko je ostalo še par dni "sitno brojim ne mogu da stojim"

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...