Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pa dobro v katerem zakoniku je določen spol Ghostbusterjev?

 

Vsak remake je drugačen, vsak spremeni določene stvari in jih prilagodi času. Kje je tista meja, kaj se lahko spremeni? Barva laserjev iz njihovih pušk se lahko spremeni, avto, imena orožji, imena protagonistov, obleke itd... Če se pa spremeni spol, pa takoj zažgat film.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 7 urami:

 

Ker se je spremenila zgodba, je slabše.

 

 

Ker spremeni source okolje in ga prilagaja agendi, je slabše.

 

Točno tako, meni je slabše.  Slabše mi je iz dveh razlogov. Prvič ker si se uklonil neupravičenim pritiskom in si storil krivico igralcem (v moji knjigi si nedolžen dokler ti ni dokazana krivda; v moji knjigi imaš pravico izražati svoja mnenja) in na ta način meni kot gledalcu pustiš grenak okus v ustih. Torej subjektivno. Drugič ker si šel na silo spreminjat scenarij. Torej objektivno. Ne ti ne jaz ne veva, kakšen scenarij bi bil, če ne bi zaradi SJW pritiskov ubili likov, ampak predpostavljam, da bi bil boljši. Ker pač nekako ni OK, če greš spreminjati scenarij iz danes na jutri. Ampak predvsem me pa zmoti prvi, subjektivni del. Ogabno mi je kako moraš imeti samo eno vrsto mnenja / da je dovolj že rumor da letiš, to me triggera. Zdaj me triggerajo SJW pritiski, ker se pač v tem trenutku dogajajo. Če bi se dogajali pritiski rasistov, ne vem, recimo se skensla nekega igralca ker je hodil s črnko, bi me pa to triggeralo. Na kurac mi gre, ni fer. Uničuje mi veselje do gledanja.

 

Navedek

Ma ne morem stari no. Nekdo, ki uleti z "vsaka sprememba je slaba" mindsetom, s tem prepričanjem celo ocenjuje dela iz prihodnosti (aka "ker se je spremenilo pol definitivno bo slabo"), pač nima čist razčiščeno. Saj ne da čisto vsako audiovizualno delo doživi spremembe pred, med in po produkciji. Saj ne da vsako delo nastane zaradi ali se prilagaja neki agendi. Ampak če je to wokeness, pol pa je apriori 100% slabo in pika. Oziroma ne, samo če vemo, da je wokeness. Ki če skineš nekega main lika je zelo kul, pogumno in to, če pa ga skineš zaradi sjw witchunta, pol pa je izdelek takoj 1000x slabši. Če spremeniš source material in folk tega ne ve, ki pač ne pozna, je vse okej, če pa spremeniš poznan source material fukneš notr črnce, pa je zadeva preprosto slaba, tu sploh ni debate. Kot je povedal feget, main lik se zaljubi v grdo črnko, valda so smeti.  Takšna slepa prepričanja pričakuješ od mamic v 5G facebook skupinah, ne pa tule. Pač eksplicitno si povedal, da ne ocenjuješ dela, v določenih primerih ga niti ne moreš, ker še ne obstaja, ampak preprosto zasovražiš izdelek samo zato, ker vsebuje tematiko, ki ti gre na kurac. Ne zanima te, če je dobro ali slabo, zate je že v naprej slabo.

 

Spremembe so kul in potrebne, dokler igrajo vlogo, ki naj bi jo spremembe morale imeti - da so potencialno gonilo napredka. Spremembe, ki so se zgodile v primeru Expansa in Mandaloriana, to niso. So vsiljene, reaktivne spremembe zaradi pritiskov določene skupine ljudi, ki se poslužuje bully taktik. In ja, tako je kot si napisal, če skineš nekega lika zaradi sjw witchunta, potem je izdelek takoj slabši. Ker si naredil krivico. Kaj a misliš da naciji pa niso mogli najti dobrih arijskih igralcev, ko so verjetno na polno kenslali žide iz gledališč? In je bilo potem OK, pač delamo spremembo, spremembe so dobre, nothing to se es gibt hier nichts zu sehen? 

 

Kar se tiče Watchmenov. Meni so Watchmeni najljubši strip vseh časov, tudi film mi je bil super in je bila katastrofa novica, da so popolnoma obrnili zadevo v BLM racial justice show. Ker se mi zdi, da ima originalno Watchmen vesolje še ogromno za povedati, predvsem pa bi rad videl res eno noro adaptacijo stripa v AAA serijo. Dobil sem pa ku klux klanovce, črne dr. Manhattne in neko weird vesolje, polno blacks VS whites nasilja in rasizma, ki nima z Watchmeni ama nič veze. In ko si že tako SKOZ bombardiran s tem, kako je svet rasističen in nefer in kako so vse manjšine boge, sori jebač, se me tovrstna priredba dotakne na napačen način. In enako me bo zmotil prihajajoči LOTR, če bo Sauron po novem blond bel CEO, Bilbo trans žid, namesto v Morio bodo pa plezali v Trump tower.

 

 

Navedek

Dobro, da je Aliens star film, če bi v identični obliki izšel danes, bi o njem pisal isto kot o TLOU2. Boljše, da sploh ne greš gledat, koliko se razlikuje od OG scenarija, ker če bi videl, koliko so spremenili source, bi te itak ena črnska kap. Pa lep sončni dan še naprej. :D

 

 

Ni res. Če bi Aliens izšel danes - ob pogoju, da bi pustili vse isto, isti scenarij, isti dialogi, isti igralci, pač vse - bi mi bil enako dober kot mi je bil v 90ih. Tako kot mi je bila lani odlična Moja genialna prijateljica in tako kot mi je bil 14 dni nazaj za umret lep film Modra je najtoplejša barva. Oh hudiča, mogoče pa vseeno ima mini malo majceno vezo, kako ti neko stvar poveš, ne samo kaj poveš?

 

 

 

Slinch reče pred 7 urami:

 

Podpiram, samo dajmo si priznat, da nam je za kozlat, ker nam grejo na kurac črnci, ne pa ker je slabo. Feget je vsaj iskren.

 

Za Fegeta in druge ne vem. Vem pa zase. Meni gre na živce cancel / woke "kultura". 15+ let sem na tem forumu in te pri vseh tvojih detektivskih skillih izzivam, da mi najdeš en resen post, kjer sem imel bilokaj za povedati npr. čez črnce. Sem se za razliko od mnogih že pogovarjal s črnim fantkom in ga tudi že pobožal po glavi.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 11 urami:

Aja pa na odrih se uprizarjajo slovenske klasike ala:

fTTsQUdl.png?1

 

Mi smo mentalno že dolgo le še ena zvezdica na ameriški zastavi ;)

 

 

No glede fdvja ne vem kako resna je zadeva, ampak glede na to, da prav z lupo isces dokaze za to, da je Slovenska kultura v nekem BLM gibanju si predstavljam, da tudi drugje na polno pretiravas.

 

Bi samo to izpostavil, da na tem forumu od aktivnih uporabnikov verjetno najvec vem o slo gledaliscu. 

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka

SJW-ji so (ste) zgleda precej zaostali. Ljudje so že 100x napisali, da nimajo nič proti črnskim igralcem in da z veseljem pogledajo filme/serije kjer so črnci glavni protagonisti. Moti pa jih nerazumljivo tlačenje tele BLM (ali kakšne druge) agende v vsak drug izdelek, ki zadnje čase pride na zaslone.

Res no, betonska stena ima boljše razumevanje kot nekateri tukaj.

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ok glej v medijih so večinoma dominirali beli hetero karakterji/zgodbe. Trend se je začel obračat, vse več je zate nekonvencionalnih zgodb in karakterjev.

 

Stekam da se zate mogoče zadeve dogajajo prehitro in te ustraši in se počutiš posiljen s tem.

 

Za vse ostale je dobrodošla sprememba, ker na svetu niso sam beli straight ljudje.

 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Takrat ko so hermiono za un stage show castali kot crnko se mi je zdelo 10/10 prizadeto, sam ko o tem razmisljam zdej se sam sem smejim ker ce Radcliffe ne igra harryja je pol res vseeno kaksno barvo koze ima hermiona - njen karakter bi kokot bil crn. Bushy hair in pametna, starsa zobarja, checks out. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 2 urama:

Sam dejte rect bobu bob, prikazovane spolne usmerjenosti in igralci temne barve na tv vas motijo ker se pocutite nelagodno ker ste mnenja da bi mogl bit hetero in beli. Enkrat ko si boste priznal boste velik lazje prebavl kater kol medij ze gledate.

 

Tole je ekstremno posplošeno, napačno in nevarno razmišljanje, ki je IMO glavni razlog, zakaj se na 90% ameriških družbenih omrežij, TV postajah, medijih in samih mnenjih A) izvaja aktivna samocenzurira B) te cenzurirajo peersi. Če ti razložim flow.

 

Korak 1: tvoja zgornja trditev. Ne glede na to, kako se trudiš racionalno obrazložiti, zakaj se ti zdi posiljeno in slabo narejeno vpeljavanje manjšinskih likov, zgodb in tematik neumno in slabo za nek medij - po tvojem te to moti, ker bi deep down rad, da bi morali biti (vsi hetero in beli). Pazi - uporabil si izraz "prikazovanje spolne usmerjenosti in igralci temne barve", torej BILOKATERE oblike pojavljanja ne-hetero, ne-belih likov in odnosov. Tako dobro kot slabo narejene. In imamo izraz za ljudi, ki jih motijo ne-hetero, ne-beli ljudje. To so šovinisti in rasisti. Če zares rečemo bobu bob.

 

Korak 2: Rasistična (ne vem kako je s šovinističnimi) mnenja so zelo škodljiva in nevarna. In so zato tudi z zakonom prepovedana v večini normalnih držav (v ZDA mislim da celo ne, v EU večinoma ja). Ampak so zaradi tega, ker potegnejo za sabo dejansko kazensko odgovornost, zelo zelo natančno zakonsko definirana. In imeti mnenje, da so šli pop mediji predaleč z agresivnim (in največkrat slabo narejenim) forsiranjem manjšinjskih likov v svoje izdelke seveda nikjer ne spada pod definicijo rasističnega ali šovinističnega dejanja. Pa vendar so ti ljudje šovinisti in rasisti!

 

Korak 3: Ker legalno ne moreš narediti nič, se organizira družba. Šoviniste in rasiste je potrebno utišati in odstraniti. Ker so slabi in škodljivi za družbo. Obračun z njimi se ne naredi po legalnih poteh, ampak skozi peer pritiske, bojkote, nadlegovanje in ostalimi pritiski, ki so neki civilni družbi na voljo.

 

Korak 4: Mnenja, ki kažejo na rasizem in šovinizem, izginejo. Rasisti in šovinisti so družbeno ožigosani in izobčeni. Oziroma se skrivajo - ampak brez skrbi, jih bomo že našli in jim dali to, kar jim pripada.

 

Pod črto: trenutno stanje v ZDA je do pike takšno kot sem ti ga opisal. Recimo jaz klele komot pišem na dolgo in široko, kako mi gre na kurac, da jeben woke mob zaradi dejansko povsem relevantnega twitter posta Gine Carano doseže, da izgubi job in da mi ni kul, da se moj najljubši strip Watchmen spremeni v BLM evil whites rasizem fest serijo. Misliš, da lahko karkoli od tega napišem na Redditu (največji forum v ZDA / na svetu), Twitterju (največje družbeno mikroblogging omrežje na svetu) ali Reseteri (največjem dedicated gaming forumu na svetu)? Lahko. Ampak bom zelo verjetno napaden, ožigosan in izobčen, če bom preveč zagreto o tem pisal. Oziroma na kaki Reseteri bi letel že s prvim postom. O kakršnemkoli dialogu ali izmenjavi mnenj lahko samo še sanjam.

 

Kakršnakoli podobnost z McCarthyjevim huntanjem komunistov in družbeno manijo, kjer si bil za bilokako, tudi za najbolj soft simpatiziranje s komunistično idejo ožigosan, cenzuriran in izobčen, je zgolj naključna.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 55 minutami:

To je logicna posledica tega, da crnci nimajo nobene lastne zanimive kulture zapuscine. Zato lahko naprimer dober film s crncem naredis samo le tako, da vzames neko belsko predlogo.

Meni je pa v ZDA lih črnska kultura med najzanimivejšimi in najbolj avtentičnimi, zlasti glasba. Recimo rap, blues, soul, celo jazz je izvorno severnoafriški. Belska ZDA kultura mi je tako prepojena z nekim filingom cirkusa in zabaviščnih parkov, od tam pač tudi v marsičem izhaja (pa to ne mislim nujno negativno, čisto rad konzumiram popkulturo), dočim mi je črnska prepojena z nekim avtentičnim izrazom bolečine in življenjskega struggla ter se me tudi marsikdaj bolj dotakne, vsaj do točke, ko je tudi črnska kultura v ZDA vstopila v zelo pop vode. Point in case: že res dolgo nisem slišal dobre aktualne (as in izšla v zadnjih treh letih recimo) črnske rap plate. 

Povezava do prispevka
gojc reče pred 14 urami:

Aja pa na odrih se uprizarjajo slovenske klasike ala:

fTTsQUdl.png?1

Drugače to je men primer rasizma, verjetno delno izvirajočega iz nepoznavanja, samo meni je vseeno prav srhljiv post.

 

Zaničevanje predstave, ker v njej igra črnka (sicer rojena v Ljubljani, njeni mami je ime Jasna, krepko največji kos dosedanje kariere je izvajala v Sloveniji --- da dobite malo konteksta).

 

Samo ker je temnopolta in so jo TBH umestili v zanjo daleč najbolj primerno vlogo, je predstava slaba, gre za prenašanje ZDA trendov itd. Vseeno, če je modelka rojena v Ljubljani in 95 % lajfa tam ustvarja, kot temnopolta pač ne sme igrati ene izmed glavnih vlog v gledališki predstavi, ker uničuje slovensko klasiko. Nima veze, da gre za izredno nadarjeno igralko-plesalko, ki kljub manj kilometrine v tej predstavi odigra verjetno najkvalitetnejše (s čimer se strinja tudi večina recenzij, sem na hitro malo preveril). Nima veze, da je zgodovina gledališča - zgodovina adaptacij in priredb, pa da so s priredbami v druge kulturne kontekste začeli dobesedno že pred našim štetjem. Kot temnopolta je pač uničila klasiko, jebiga.

 

Jaz niti približno nimam problema z večino postov in tudi pomoje na forumu razen kdaj v fori/na gnoju, nisem nikomur nabijal, da je rasist, sam evo, taki primeri pa so mi vsaj en lite primer rasizma in so mi tudi zelo škodljivi. Ker post vidi Tomazek (tebe izbiram, ker si dejansko komentiral to), pavšalno si misli, da so verjetno za Cankarjevo dramo očitno iz Francije uvozili neko random črnko, sam da je, skratka sledimo ZDA v boostanju črnskih likov itd. Ta ugotovitev potem shara svojim prijateljem in naenkrat imaš kup ljudi, ki ima na nekem predsodku, tudi zelo žaljivem, če smo že pri tem (temnopolta Slovenka na plakatu predstave = bad thing), zgrajeno lažno predstavo o neki reči. 

  • Račka +1 7
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Dobesedno lite razmišljanje = če si v Sloveniji rojena temnopolta ženska si najdi drug poklic kot igralstvo, saj bomo jezni, če ti dajo vlogo v slovenski predstavi, v najbolj grozni obliki celo v nekem starejšem tekstu

 

Skratka, drug poklic ali pa pojdi v Afriko igrat v gledališče 

  • Račka +1 4
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 32 minutami:

Skratka, drug poklic ali pa pojdi v Afriko igrat v gledališče 

 

Točno tako izjavo ti woke cancel kultura vzame iz konteksta (oziroma tega v celoti zanemari) in te označi za rasista, sexista, mizoginista, nacista, whatever.

 

Kot književnik, upam da boš razumel kako nevarno je to danes. Ker sarkazem, skriti ali globji pomeni besedila, a priori odpadejo. Brez možnosti vsaj malo pestrega izražanja pa ne vem kako lahko sploh kakšno sporočilo predaš javnosti oziroma se sploh lahko izračno identificiraš v družbi.

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 38 minutami:

Drugače to je men primer rasizma, verjetno delno izvirajočega iz nepoznavanja, samo meni je vseeno prav srhljiv post.

 

Zaničevanje predstave, ker v njej igra črnka (sicer rojena v Ljubljani, njeni mami je ime Jasna, krepko največji kos dosedanje kariere je izvajala v Sloveniji --- da dobite malo konteksta).

 

Samo ker je temnopolta in so jo TBH umestili v zanjo daleč najbolj primerno vlogo, je predstava slaba, gre za prenašanje ZDA trendov itd. Vseeno, če je modelka rojena v Ljubljani in 95 % lajfa tam ustvarja, kot temnopolta pač ne sme igrati ene izmed glavnih vlog v gledališki predstavi, ker uničuje slovensko klasiko. Nima veze, da gre za izredno nadarjeno igralko-plesalko, ki kljub manj kilometrine v tej predstavi odigra verjetno najkvalitetnejše (s čimer se strinja tudi večina recenzij, sem na hitro malo preveril). Nima veze, da je zgodovina gledališča - zgodovina adaptacij in priredb, pa da so s priredbami v druge kulturne kontekste začeli dobesedno že pred našim štetjem. Kot temnopolta je pač uničila klasiko, jebiga.

 

Jaz niti približno nimam problema z večino postov in tudi pomoje na forumu razen kdaj v fori/na gnoju, nisem nikomur nabijal, da je rasist, sam evo, taki primeri pa so mi vsaj en lite primer rasizma in so mi tudi zelo škodljivi. Ker post vidi Tomazek (tebe izbiram, ker si dejansko komentiral to), pavšalno si misli, da so verjetno za Cankarjevo dramo očitno iz Francije uvozili neko random črnko, sam da je, skratka sledimo ZDA v boostanju črnskih likov itd. Ta ugotovitev potem shara svojim prijateljem in naenkrat imaš kup ljudi, ki ima na nekem predsodku, tudi zelo žaljivem, če smo že pri tem (temnopolta Slovenka na plakatu predstave = bad thing), zgrajeno lažno predstavo o neki reči. 

Rasizem je po moje ful prehuda označba. Imo gre zgolj za ksenofobijo. Folku niso všeč spremembe ali neznano in se zaradi tega počutijo nelagodno.

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 28 minutami:

Gledališče pač ni primeren prostor za črnce. Kot letala niso za očalarje, duh

In zakaj očalarji niso primerni za letala?

 

Perfect vision is not a requirement. There are many professional pilots who wear glasses. The FAA has vision limitations that are tested during the aeromedical physical examination, but glasses are permitted.

 

For commercial airlines, the Federal Aviation Administration (FAA) requires all pilots with refractive errors that affect their distance vision to wear prescription eyeglasses or contact lenses that correct their vision to 20/20. Commercial pilots with refractive errors and presbyopia should wear progressive lenses or other multifocal glasses to insure clear vision at all distances.

 

Perfect vision without glasses also is not a requirement for military pilots. The vision requirements for military personnel are unique to each branch of the military.

Povezava do prispevka

Gojc, mislim, da ta zid trenutno zelo lepo ponazarja tvoj mindset.

 

Pojma nimas o dolocenem podrocju, sel si na hitro najti nekaj kar bi potrjevalo tvojo teorijo, ne poznas predstave, ne poznas reziserja, ne poznas teksta, niti konteksta, ne poznas igralke. Vso to svojo nevednost si povrhu vsega se posplosil cez celoten prostor in zdaj glumis, da so drugi tisti, ki si ne pustijo nic dopovedat.

 

Kar se mene tice s tem samo dokazujes, da ti je vseeno za lokalno umetnost, domace avtorje itd. So pa prikladen izgovor, ko je treba prikrit kaj drugega. "Za otroke gre" samo takrat, ko nam pase, drugace pa se jim veselo krade prihodnost. Je tak lep primer.

Povezava do prispevka

Pa naj še kdo zanika, da nismo v Sloveniji v celoti povzeli ameriški SJW modus operandi.

 

Tale plakat je bil izključno dan kot še en primer kako naši avtorji in marketing navzlic BLM dogajanju ves svoj fokus namenijo temu, da je Jacinta črna (čeprav je le eden izmed kopice karakterjev v delu).

Kako žaljivo do igralke in njenih gledališko-plesnih sposobnostih, da je zreducirana na barvo kože. 

 

In potem sledi klasični triggered odziv lokalnega SJW norčka, ki stvari jemlje iz konteksta in označuje folk za rasiste.

 

 

 

 

  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...