Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

DrAg0nBoY reče Dne, 26. 10. 2020 at 13:05:

Še ena cvetka od danes:

Kakšna so navodila ob rutinskem testiranju? Ali morajo biti na čakanju na rezultate v samoizolaciji?

Minister Logar je v samoizolaciji in bo, vse dokler se ne bo iztekel karantenski ciklus. Že do sedaj so se ob vrnitvi slovenskih delegacij delali testi. V primeru ministra Hojsa sem povedal, da čaka v samoizolaciji, da dobi potrditev PCR testa. Ministru Logarju se je zgodilo, da je bil po testiranju, glede na njegov program, navzoč na nekem dogodku. Takoj, ko je dobil obvestilo, da je bil pozitiven, so se prekinile aktivnosti njegovega kabineta. Danes je prostor celotnega kabineta dezinficiran. Vsi člani kabineta delajo na drugih lokacijah oz. so v izolaciji. Z ministrom se ni mogel nihče srečevati, ker je bil v tujini. Zdaj so bili sprejeti dodatni ukrepi, da se ugotovi, ali je morda okužba prišla od kje drugje. Vsi ukrepi se izvajajo za zamejitev okužbe ne ministrstvih. 

 

Saj ne da ni odgovoril na vprašanje sploh :D

https://nova24tv.si/slovenija/minister-anze-logar-iskreno-o-izkusnji-s-koronavirusom-bil-sem-tako-unicen-kot-se-pri-nobeni-gripi-do-sedaj/

Povezava do prispevka

Prehiteli smo švede po številu mrtvih na število prebivalcev, po številu okuženih na št prebivalcev pa so Švedi nasplošno že kar zadaj in jih je prehitelo že pol Evrope.

 

Pa me zanima kako naša stroka in druga stroka po Evropi, ki zagovarja stroge ukrepe za omejevanje prenosa virusa to razlaga.

Kako je možno da je stanje kjer sploh ne nosijo mask, lahko toliko boljše?

 

Če se jih še spomladi izpostavljalo "glejte kakšno ceno plačujejo ker nimajo bolj strogih ukrepov", se mi zdi da v drugem valu, ko ma marsikdo slabše rezultate od Švedov, nekak ni več komentarjev na njih.

 

Ali pa se motim. Kakšne so razlage stroke za to?

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 3 urami:

Hehe, to se vedno sprašujem kako te raziskave potekajo. Zraven bi moral biti tudi podatek o povprečni starosti in izobrazbenih strukturi. Kdo se sploh ima stacionaren telefon?

 

Če pravilno razumem tu piše da je šlo za nekakšno spletno anketiranje tako da v igri ni stacionarnih telefonov. Ne vem kako je v Sloveniji ampak v večjih državah na zahodu so ankete hudo uravnotežene in metodologije so kar izpiljene ... skušajo ujeti čim bolj reprezentativen in relevanten vzorec za določeno vprašanje.

Preveč pa se meteodologij ne razkriva saj so ravno te razlog da je določen pollster "dober" in vreden zaupanja ...

Povezava do prispevka
Melaho reče pred 1 uro:

v večjih državah na zahodu so ankete hudo uravnotežene in metodologije so kar izpiljene ... skušajo ujeti čim bolj reprezentativen in relevanten vzorec za določeno vprašanje.

In potem dobi Trump 49,8% namesto anketnega rezultata 38%. Po tem ko so po brukah 2016 izpilili metodologije in zajeli res reprezentativen in relevanten vzorec.
"Le kako se to lahko zgodi."

Andreas Graefe, said that models have become more sophisticated, and they’ve improved to include and account for a wide array of potential errors. But, he added, “I wouldn’t say that that really helped accuracy.”

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ne vem kje si zasledil 38% sigurno ne v kakšni izjemno relevantni/strokovni anketi ali pa za kakšen zelo majhen county kjer je bil vzorec žal skewed... Sam dokaj natančno spremljam ankete in statistične modele/metode in države so bile v vecini anket napovedane kar natančno, z napakami tam 1-4% ... Se pa je žal sploh v naših medijih prevečkrat opletalo s procenti na zvezni ravni in podobnimi poenostavitvami - ampak to je nekako razumljivo v duhu vse bolj površinskega poročanja...

 

S tem da je več analitikov že vnaprej opozarjalo da bo kakšen dodaten procent v prid Trumpa zaradi faktorjev ki jih modeli ne morejo (ali bolje zaenkrat ne znajo) zajeti.

Povezava do prispevka

Zanimiva zadeva:

 

https://www.iflscience.com/health-and-medicine/people-are-leaving-1star-reviews-of-scented-candles-seemingly-unaware-they-have-covid/?fbclid=IwAR0dArs_V2s9FF92_me0jVp0blNm-SiyjNGLW5TiQENFo4gb4DZFP3S0vzg

 

When you think of victims of the Covid-19 pandemic, your mind probably doesn't immediately leap to Yankee Candle, unless you're somehow in the pocket of Big Yankee of course. However, a group of Internet investigators have taken a look into the data and it would appear that Yankee Candle has been hit hard, and probably in the exact way you're thinking.

One Twitter user noticed that recent reviews of the scented candles had gone a little downhill of late, sort of around the time a lot of people got a disease where losing your sense of smell is a symptom.

 

 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 minuto:

Po stanju v državi in razmerju ukrepi/efekt.

Res? Kar se tiče člankov jih ima kar nekaj. Tudi delovnih izkušenj ji ne manjka. Stanje v državi pa ni idealno zaradi kombinacije marsičesa. Priporočeni ukrepi so bili strožji, kot sprejeti, vsi skupaj pa so bili precej primerljivi ostalim v tujini. A potem po tvoji logiki je cel svet nestrokoven?

Povezava do prispevka
Death reče pred 6 minutami:

Res? Kar se tiče člankov jih ima kar nekaj. Tudi delovnih izkušenj ji ne manjka. Stanje v državi pa ni idealno zaradi kombinacije marsičesa. Priporočeni ukrepi so bili strožji, kot sprejeti, vsi skupaj pa so bili precej primerljivi ostalim v tujini. A potem po tvoji logiki je cel svet nestrokoven?

očitno ukrepi niso isti

 

če drugo pomagajo, pri nas se pa stanje celo slabša

Povezava do prispevka

Očitno je po gorenjeki in osrednji sloveniji sedaj na vrsti vzhod, še mesec nazaj je bila gorenjska regija na vrhu po okužbah na 100k sedaj je že skoraj pri dnu. Koliko ima to z ukrepi in koliko z naravo virusa je druga vprašanje, ali pa se gorenjci in ljubljančani bolj držijo ukrepov.

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka

Jaz pa mislim da ni v tem problem.

Slovenci nismo ravno tako družabni kot Balkanu. Po drugi strani se mi zdi da se večina vseeno drži. Saj marsikdo kritizira ukrepe, na koncu pa se jih vseeno večinoma držimo. Eno je da se marsikaj dejansko težko prekrši, ne moreš it zvečer v nek klub, al pa se dobit s kolegi na pijači v nekem lokalu... Zasebna druženja so mogoča, ampak sem prepričan da je teh bistveno bistveno manj kot sicer.

 

Pa tudi če se glede tega motim. Folk na Švedskem še vedno hodi v lokale, javni prevoz, nimajo mask ne notri ne zunaj.... Tako da je nekih nezaščitenih stikov bistveno več. Pa je epidemiološke slika boljša.

 

Tako da očitno je zadeva kompleksnejša kot nam pri nas govorijo, da smo grdi neubogljivi balkanci in imamo preveč stikov.

 

 

Tudi v Srbiji in na Hrvaškem je stanje boljše. Pa dvomim da smo bolj družabni balkanci od njih...

 

 

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 21 minutami:

Jaz pa mislim da ni v tem problem.

Slovenci nismo ravno tako družabni kot Balkanu. Po drugi strani se mi zdi da se večina vseeno drži. Saj marsikdo kritizira ukrepe, na koncu pa se jih vseeno večinoma držimo. Eno je da se marsikaj dejansko težko prekrši, ne moreš it zvečer v nek klub, al pa se dobit s kolegi na pijači v nekem lokalu... Zasebna druženja so mogoča, ampak sem prepričan da je teh bistveno bistveno manj kot sicer.

 

Pa tudi če se glede tega motim. Folk na Švedskem še vedno hodi v lokale, javni prevoz, nimajo mask ne notri ne zunaj.... Tako da je nekih nezaščitenih stikov bistveno več. Pa je epidemiološke slika boljša.

 

Tako da očitno je zadeva kompleksnejša kot nam pri nas govorijo, da smo grdi neubogljivi balkanci in imamo preveč stikov.

 

 

Tudi v Srbiji in na Hrvaškem je stanje boljše. Pa dvomim da smo bolj družabni balkanci od njih...

 

 

https://medium.com/sledilnik/obiski-in-širjenje-virusa-ba606ff2b74c

 

...ker se nihče ne druži...

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...