Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Odpuščanja tudi v Naughty Dog, Guerrilla ter Insomniac.

Vedno ko berem o odpuščanjih se spomnim na flop od WiiU-ja in takratnega predsednika Nintenda Iwata

Navedek

To avoid layoffs, Iwata took a 50% pay cut to help pay for employee salaries, saying a fully-staffed Nintendo would have a better chance of rebounding. 

“If we reduce the number of employees for better short-term financial results, employee morale will decrease, and I sincerely doubt employees who fear that they may be laid off will be able to develop software titles that could impress people around the world,” Iwata reportedly said at the time.

 

Edit:

London studio, ki se zapira par dni nazaj. Farewell to you too smirk Jima :D

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 22 minutami:

bod pozorn na domene itd, da ni kak phishing

 

Tnx, sem prvo pomislil na to, ja. Sicer sem link odprl in izgleda legit, me je na playstation.com peljalo, nisem pa nobenih imen in gesel še vpisoval.. Vsaj po hitrem preletu opisa me nekaj ne matra, da bi si omišljal, tudi če je legit vse skupaj... Nekak ne vidim prednosti, pa sem rekel, da bi vprašal tule. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 17 minutami:

Itak da je legit lol sej majo tud video na YT kanalu... 

 

lolololololo dej pol povej kej več, namest da lolaš. Kaj je prednost in kaj slabost te novitete? Kot rečeno, na hitro preleteno, ne vidim neke jake prednosti, da bi si to montiral... PS5 igram samo doma, včas se povežem v štacuno prek domačega compa oz PS app na mobilcu... to je pa to. 

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 48 minutami:

Pa kaj se sploh pridobi s passkeyem, če imaš aktiviran že 2step verification s telefonom?

 

Ker ne bi želel it v drugo skrajnost, da če zgubim telefon ali mi ga kdo mazne, da sem pol mrzel še s PSN accountom...

Men je najboljš verifikacija geslo + SMS na telefon, kjer je možnost, izberem to. Tudi če mi maznejo telefon, bom cifro dobil nazaj in se spet uspel loginat

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 22 minutami:

Men je najboljš verifikacija geslo + SMS na telefon, kjer je možnost, izberem to. Tudi če mi maznejo telefon, bom cifro dobil nazaj in se spet uspel loginat

 

Jaz sem par dni nazaj menjal iz SMS na authenticator. Bil sem eden tistih redkih nesrečnežev, ki me je kar pogosto logiralo ven iz accounta na browserju in phone appa in potem randomly nisem dobival SMS kod.

Sem se probal obrnit na njih ampak so mi napisali, da naj pripravim vse kar obstaja, še kopijo rojstnega lista in izpisek iz zemljiške knjige. Ne hvala, ne da se mi :D Pa sem šel na autentikator kombinacijo in zdaj dela ko šus

 

EDIT: če ostanem brez telefona pa pač jebat ga, bom imel prej druge skrbi po glavi iz tega naslova :o 

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 urami:

Men je najboljš verifikacija geslo + SMS na telefon, kjer je možnost, izberem to. Tudi če mi maznejo telefon, bom cifro dobil nazaj in se spet uspel loginat

Glih SMS verifikacija je slaba zascita in najbolj dovzetna, da jo hecknejo.

 

Koda zgenerirana z 2FA appko je velik, velik boljs.

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 10 urami:

Kako je pin močnejši od password-a? 

 

bitsurugi reče pred 9 urami:

Pa kaj se sploh pridobi s passkeyem, če imaš aktiviran že 2step verification s telefonom?

 

Ker ne bi želel it v drugo skrajnost, da če zgubim telefon ali mi ga kdo mazne, da sem pol mrzel še s PSN accountom...

 

passkey je zadnja pogrutavscina FIDO alianse. gre pa se za generiranje para public/private kljucev za vsak site posebej, kjer je privatni del shranjen na tvoji napravi ali online/offline bazi ala keepass in je dodatno zasifriran s tvojim on-device pinom, passwordom, oko, sapo, faco, itd. v teoriji ti si vec ne rabis zapolnit nobenega passwroda razen tega za potrjevanje tvoje identitete. prednost pred 2stepom je, da se vse vrsi na napravi, ki jo ze sedaj  uporabljas za 2nd step. lahko si predstavljas kot 2step, stem da ne rabis vec vpisovat username/password in potem 2step kode.

 

glede drugega koraka, sms so smeti, email so smeti, on device authenticator je ok, hardverski usb/bt kljuc je ok, zadnji dve stvari z avtentikacijo sta nad ok. in iz tega zadnjega so z FIDO2 webauthn razvili poeonstavljeni passkey zadevscino. 

 

za kake detajle me pa lahko pobarate in bomo podebatirali.

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
raveer reče pred 38 minutami:

passkey je zadnja pogrutavscina FIDO alianse. gre pa se za generiranje para public/private kljucev za vsak site posebej, kjer je privatni del shranjen na tvoji napravi ali online/offline bazi ala keepass in je dodatno zasifriran s tvojim on-device pinom, passwordom, oko, sapo, faco, itd. v teoriji ti si vec ne rabis zapolnit nobenega passwroda razen tega za potrjevanje tvoje identitete. prednost pred 2stepom je, da se vse vrsi na napravi, ki jo ze sedaj  uporabljas za 2nd step. lahko si predstavljas kot 2step, stem da ne rabis vec vpisovat username/password in potem 2step kode.

 

glede drugega koraka, sms so smeti, email so smeti, on device authenticator je ok, hardverski usb/bt kljuc je ok, zadnji dve stvari z avtentikacijo sta nad ok. in iz tega zadnjega so z FIDO2 webauthn razvili poeonstavljeni passkey zadevscino. 

 

za kake detajle me pa lahko pobarate in bomo podebatirali.

Kaj torej najbolj priporočaš, če imamo izbiro? Vse strani pač nimajo nekih sofisticiranih 2stepov, tako da daj v alinejah od najboljš do najslabš, da vemo, kaj prioritetno izbrat, glede na to, kaj neka stran ponuja (zanima me pač šire od PSNja)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...