Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 17 urami:

 

Gamers Nexus cringe?

Si pogledal sploh kak njegov video, al sodiš samo po thumbnailih? :D

 

Tip je eden najbolj objektivnih in delovnih youtuberjev drugače...

 

dont bother. vse kar rabiš vedet okrog tega, že linkanega videa je kot je takrat nekdo komentiral... "ko čustveno naravnanemu folku (konjzolašem) vržeš surove podatke..."

 

the end.

 

 

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Original? Fejki so za pol cene, pa glede na izkušnje z ostalimi polnilci dvomim da ne bi bil dovolj. Zanima me predvsem, če se vam zdi, da uniči baterijo na dolgi rok, ker se praktično vedno polnijo kontrolerji, ko ga ne uporabljaš. Ne bi ga rad imel konstantno priklopljenega čez pol leta med igranjem kot telefon.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

Uporablja kdo charging station za Dualsense kontrolerje? Malo mi gre na jetra pretikanje kablov, pa še ženska bo bolj vesela, če bodo skriti nekje v omari.

 

Vidim, da jih je BB dobil spet na zalogo.

 

Sem v ponedeljek naročil in do danes še vedno nisem dobil obvestila naj pridem prevzet :(

 

Upam, da niso uvalili klasično slo trgovci foro ala prodajam/prikazujem izdelke, ki jih sploh nimam zares na zalogi <_<

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

 Definitivno ni dobro za baterijo da je skos na polnilcu, ampak sej ga lahko vzameš dol s polnilca ko bo nafilan, tko kot ga zdej dol s kabla daš.

Iskal sem bolj odlagališče, da ne bom imel na dveh mestih. Ampak ga bom pa izklapljal v takem primeru in ne bo problemov.

 

gojc reče pred 40 minutami:

Vidim, da jih je BB dobil spet na zalogo.

 

Sem v ponedeljek naročil in do danes še vedno nisem dobil obvestila naj pridem prevzet :(

 

Upam, da niso uvalili klasično slo trgovci foro ala prodajam/prikazujem izdelke, ki jih sploh nimam zares na zalogi <_<

Klasika :D Očitno je samo 10 eur razlike do fejka, bom kar original vzel. Hvala!

Povezava do prispevka

ma ta 1:1 pretvorba je tako ponarodela, samo je pa pač čisti slučaj, ker je razlika med $ in € lih nekje toliko kot razlika v davku

 

$500 = cca 410€

 

410€ + ddv = cca 500€

 

isto velja za igrice in vse ostalo kar kupiš, prodajna cena je za firmo približno enaka, za potrošnika pa je toliko višja zaradi višjega davka, takle mamo

 

v bistvu je že bolje konjzolo prodat v nemčiji kot sloveniji, ker gre pri nas 3% več državi. Vprašanje sicer, če razliko pobere štacuna al zoni, samo sigurno pa je ne država :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
tor reče pred 1 uro:

Sem klical v Harvey Norman in so rekli, da bodo dobili neko zalogo PS5 konec tega meseca...ampak rezervirano samo tiste, ki so prednaročili in še niso dobili svojega kosa.

 

Upam, da sem med njimi.


Uf jaz sem naredil prednarocilo 10.11 mogoče bom v tem paketu. 😂

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 urami:

ma ta 1:1 pretvorba je tako ponarodela, samo je pa pač čisti slučaj, ker je razlika med $ in € lih nekje toliko kot razlika v davku

 

$500 = cca 410€

 

410€ + ddv = cca 500€

 

isto velja za igrice in vse ostalo kar kupiš, prodajna cena je za firmo približno enaka, za potrošnika pa je toliko višja zaradi višjega davka, takle mamo

 

v bistvu je že bolje konjzolo prodat v nemčiji kot sloveniji, ker gre pri nas 3% več državi. Vprašanje sicer, če razliko pobere štacuna al zoni, samo sigurno pa je ne država :D

kaj v ZDA nimajo davka?

 

ma jaz mislim, da ma razliko pobere reatailer itak.. sony ima pac une fiks cene glede na kolicino, ki jo kupis al pa niti to ne. tecaj itak upostevajo, ko prodajajo dobaviteljem in vecjim retailerjem in jih boli kita

to da je neka fix MAP cena 500:500 in da je eur vec vreden, pomeni, da retailerji v eur lahko imajo vecjo marzo kot v usa.. to je pac ena od prednosti  jacce valute IMO

 

pol drzava pobere svoje, ce ima visji davek pomeni manjso marzo za retailerje in obratno

tako da ja nemcija rulz, tudi UK, do zdaj i guess.. ceprav tam ni 500:500 ce se ne motim

pa odvisno tudi od kolicine isto kot pri vsem.. ce kupis vec kosov dobis boljso ceno.. sam to velja bolj za umesne dobavitelje.. IMO sony pac prodaja dobaviteljem po isti ceni neglede na to al jih kupis 10 al 1000 edino ce jih kupis 1000 pac imas prednost ne :)))

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jah retailer..

 

No da skrajsamo prico

 

Drzava pobere svoje fix

Sony pobere svoje fix

 

Ostalo pa je odvisno od posrednikov

 

Al so to veliki ameriski retailerji al BigBang al razni dobavitelji, ki dobavljajo trgovinam al manjsim dobaviteljem, ki dobavljajo se manjsim trgovinam ipd.. to je pol odvisno koliko se kdo znajde

 

Sony ima IMO svojo fiks ceno in redne partnerje, ki kupujejo vse vrste njihovih izdelkov na veliko in imajo kapitala za velike zaloge, pol pa komu oni to naprej prodajajo in kolko kdo zaaluzi na kirem trgu in koliko ima kdo marze je pa just bussines.. zelo enostavno

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 23 minutami:

kaj v ZDA nimajo davka?

 

Imajo, višina je odvisna od države, zato so povsod vse navedene cene brez davka.

 

Če kupiš ps5 v kaliforniji, boš na blagajni plačal cca $547, ne $499.

 

So pa tudi države, kjer je sales tax 0%, zato se za nakup digitalne robe uporabi fake naslov v kateri izmed teh, da na koncu tudi plačaš samo list price.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...