Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

ĆAMIR reče pred 46 minutami:

Ne bi čisto ignoriral user scora? Človek user score je 3.4. To je vredno samo in le popolne ignorance, če si vsaj približno razumen človek. Bi rekel, da bi napisal, da ne boš ignoriral userscora, ki bi bil 8.1 ali neki. Ne pa 3.4 in z dejstvom, da je večina ocen 0-4/10. Jup. Definitivno niso butthurt ocene :D

 

Nisem rekal, da je to to, če si bral moje prispevke prej bi videl da sem rekel, da se izloči vse ničle pa stotice pa pridemo nekje na 7-8 povprečje kar pa ni za ignorirati. Jaz vse ničle ignoriram, tiste nahajpane stotice pa tudi. In vmes je veliko opisov z 7 ali 8 oceno dobro utemeljenih.

 

Drugače pa ja s tistimi ničlami hočejo nekaj sporočit verjetno ane.

Povezava do prispevka
Flosar reče pred 31 minutami:

 

dojami, da folku pač niso kul ta na silo vrinjena politična sporočila no

 

ne vem kaj si tolk butthurt, da vnaprej pišeš neka opravičila in disclaimerje kek

 

a si si s tem prislužil zastonj špil

 

forbes:

 

 

Name one.

 

Ja, samo enega.

Povezava do prispevka

Ni šans, da je tole 10/10

film grain bom še kak mesec sral po temu, ko bom končal.
gameplay je grozen. Način premikanja lika in merjenje/ streljanje :sick:
Saj zaenkrat še gre, ko je vse bolj 1v1, ampak že vidim kako bom scal kri, ko se bo število sovražnikov povečalo.
Drugače pa goty... Cyberpunka letos itak ne bo.

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka

Odigral kakšne 3 ure danes. Premikanje je res enako kot v enici, nasploh je sam gameplay skorajda enak. Dva meseca nazaj sem preigral še enkrat enico in res ni razlike. Tudi zgodba je zaenkrat odlična. Bom videl kako se bo obdržalo naprej :).

 

Ta review bombing mi ni čisto jasen. Ali so ga napisale jokice, ker se zgodi sicer zelo pričakovana stvar, ali pa se kasneje igra res toliko poslabša. Ne vem. Zaenkrat uživam, že Death Stranding je bil en tak primer, ko so ga kurcali, meni spada pa v sam vrh najboljših iger kar sem jih kdaj igral. Je pa res da spadam med tiste igralce, ki se ne bi dotaknili kakšnih Call of Duty-ev pa če mi ga daš zastonj.

Povezava do prispevka

Igral sem par ur. Igra je vsekakor odlična in izstopa od povprečja. Ima pa seveda kar nekaj napakic in pa noben ne more rečt, da je grafično ali igralno nek presežek. Super se igra in uživam v njej, nikakor pa ni 10/10 in wow oh in sploh... GOTY... To pravijo samo overhyped fanboji in če gremo v poglobljeno analizo nikakor ne moremo priti do te ocene. Bom pa podal končno mnenje šele, ko končam, da bom ocenil še zgodbo in strnil lastno mnenje v celoto. Zaenkrat sem zelo užival v igranju, ampak to sem pri marsikateri igri. Zdaj pa pavza do ponedeljka.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Po razmisleku bi dal igri seveda 9/10, minus ena ocena zaradi prisotnosti par bugov, ne totalno perfektnih animacij in obrazna mimika bi lahko bila se boljsa. Ampak vse ostalo je absolutno noro in GOTY 100%

Povezava do prispevka

Ok, zdaj pa zares. Prvi podrobnejši vtisi po cca tretjini/četrtini igre (NO SPOILER):

 

Par tednov nazaj sem preigral Tlou1 še enkrat. Dvojka čisto po igralnem konceptu je praktično ista igra. Nabiraš surovine, stealthaš, upgrejdaš na workbenchu, imaš skille za steroide, nabiraš collectible ipd. Strelski del je kot survival horror igre, tako da nekomu bo sedlo, drugemu ne. Zdaj pa kicker: Če folk daje TLoU2 ocene 100 (in teh je bilo kolko, 40 ali več ''resnih'' opisovalcev), potem je TLoU1 za svoje čase (madona to je bil ps3 špil ne pozabit!!) vreden ocene 120. Igralno se ne čuti, da je minilo več kot 7 let.

 

Ocena 100/100 je perfektna igra. Tole je dobra igra, ma ni niti slučajno perfektna. Grafika je lepa, ampak ni svetlobna leta nad ostalo konkurenco, vsaj jaz je ne dojemam tako. Enka je imela MP, dvojka ga nima. Zakaj tukaj ni fasal minusov? Upravičenih, saj je to očiten korak nazaj napram lastnemu predhodniku.

 

Torej igra se enako kot 7 let star predhodnik (dodali so par malenkosti kot prone, ampak da komu daš igrat enko, bo v dvojki kot doma), tisti deli, ki so semi-open mini world, so dobesedno nadgradnja oz. copypaste koncepta iz DLCja Uncharted4, vključno z mapo, pogovarjanjem ipd.

 

Fighti z zombiji mi niso bili všeč (do sedaj), medtem ko fighti s človeškimi frakcijami so boljši.

 

Tako da, bottom line... enka mi je ostala v spominu zaradi štorje, likov... dvojka in njena končna ocena bo odvisna od tega, kako vsakemu posebe paše slednje v dvojki. Tukaj so mnenja deljena. In najbrž tudi v bodoče bodo ostala deljena. Vsekakor je ocena 100/100 očitno pretirana, ker ta igra IMA minuse, prav tako so user ocene 0/10 ali 3/10 pretirane v drugo smer in posledica dojemanja oz. jeze folka nad štorjo. Seveda ne gre za slabo igro, do sedaj bi ji primazal eno lepo 90-ko. Je pa to vtis po, kot že rečeno, cca 1/3. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 16 minutami:

Ok, zdaj pa zares. Prvi podrobnejši vtisi po cca tretjini/četrtini igre (NO SPOILER):

 

Par tednov nazaj sem preigral Tlou1 še enkrat. Dvojka čisto po igralnem konceptu je praktično ista igra. Nabiraš surovine, stealthaš, upgrejdaš na workbenchu, imaš skille za steroide, nabiraš collectible ipd. Strelski del je kot survival horror igre, tako da nekomu bo sedlo, drugemu ne. Zdaj pa kicker: Če folk daje TLoU2 ocene 100 (in teh je bilo kolko, 40 ali več ''resnih'' opisovalcev), potem je TLoU1 za svoje čase (madona to je bil ps3 špil ne pozabit!!) vreden ocene 120. Igralno se ne čuti, da je minilo več kot 7 let.

 

Ocena 100/100 je perfektna igra. Tole je dobra igra, ma ni niti slučajno perfektna. Grafika je lepa, ampak ni svetlobna leta nad ostalo konkurenco, vsaj jaz je ne dojemam tako. Enka je imela MP, dvojka ga nima. Zakaj tukaj ni fasal minusov? Upravičenih, saj je to očiten korak nazaj napram lastnemu predhodniku.

 

Torej igra se enako kot 7 let star predhodnik (dodali so par malenkosti kot prone, ampak da komu daš igrat enko, bo v dvojki kot doma), tisti deli, ki so semi-open mini world, so dobesedno nadgradnja oz. copypaste koncepta iz DLCja Uncharted4, vključno z mapo, pogovarjanjem ipd.

 

Fighti z zombiji mi niso bili všeč (do sedaj), medtem ko fighti s človeškimi frakcijami so boljši.

 

Tako da, bottom line... enka mi je ostala v spominu zaradi štorje, likov... dvojka in njena končna ocena bo odvisna od tega, kako vsakemu posebe paše slednje v dvojki. Tukaj so mnenja deljena. In najbrž tudi v bodoče bodo ostala deljena. Vsekakor je ocena 100/100 očitno pretirana, ker ta igra IMA minuse, prav tako so user ocene 0/10 ali 3/10 pretirane v drugo smer in posledica dojemanja oz. jeze folka nad štorjo. Seveda ne gre za slabo igro, do sedaj bi ji primazal eno lepo 90-ko. Je pa to vtis po, kot že rečeno, cca 1/3. 

Sori cel post se bere, da ni nagradnje in da je igra čist enaka enki, nadgradnja DLC unchartedov,.. Potem pa na konc evo 90. :D

V unchartedu 4 si vlekel zajlo in vlekel iz blata avte. Tu ellie zvija kabel.:avadodo: Naprej sem mislil, da bo nek vrvica glitch/bug  vse skup k kar na enkrat začne punca kabel nabirat v roke. Blow my mind. "vcrysisusilahkpodiraldrevesapost

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Static reče pred 1 uro:

Po razmisleku bi dal igri seveda 9/10, minus ena ocena zaradi prisotnosti par bugov, ne totalno perfektnih animacij in obrazna mimika bi lahko bila se boljsa. Ampak vse ostalo je absolutno noro in GOTY 100%

se popolnoma strinjam. 
Tudi zgodba je na ravni enke, s twisti, ki pač nekaterim niso ravno všeč, zato so butthurt. Neglede na cel beef glede te igre (ta je bil prisoten čene tudi pri enki glede endinga in par drugih scen), je Naughty Dogu uspelo, da se o igri govori in da je igrana. 

 

Niblonian reče pred 46 minutami:

Igra je očitno narejena za bolj zrele igralce.

+

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 1 uro:

Iskreno vidim zakaj spil ne bi dogajal, vecini. Igra je očitno narejena za bolj zrele igralce.

 

Nikjer nisem zasledil da bi kadarkoli na silo tlacil lgbt karakterje, sam očitno gre folku v nos da sploh so noter.

 

 

 

Tole je pa kar malo za lase privlečeno ane. Na vsak način vsilit mnenje in dobro oceno drugim, tudi s takimi argumenti da nismo dovolj zreli haha. Pač se bo treba sprijaznit da igra ni 10/10 ter da nekaterim ne dogaja in jim določene stavri niso všeč. Nekako če gledmo metacritic je tretini ljudi top igra, tretina ji marsikaj zameri, ena tretjina je pa nekje vmes. Se pravi je samo tretuna ljudi dovolj zrelih da to igra in razume :)

Povezava do prispevka
keba reče pred 11 minutami:

 

Tole je pa kar malo za lase privlečeno ane. Na vsak način vsilit mnenje in dobro oceno drugim, tudi s takimi argumenti da nismo dovolj zreli haha. Pač se bo treba sprijaznit da igra ni 10/10 ter da nekaterim ne dogaja in jim določene stavri niso všeč. Nekako če gledmo metacritic je tretini ljudi top igra, tretina ji marsikaj zameri, ena tretjina je pa nekje vmes. Se pravi je samo tretuna ljudi dovolj zrelih da to igra in razume :)

 

Predvsem precej več kot tretjina komentira špil na podlagi ogleda raznih streamov. Sej ne rabš odgovarjat, ker kle tud ti spadaš not, ne vem zakaj mormo pr vsakem špilu met diskusije s folkom, ki dobi 'pravo mnenje' prek ogledov posnetkov.

 

Vsaj Bitsu je mož beseda in je takoj nabavu in igral špil, čeprav se že vidi, da sem jst mel pri diskusiji na starem forumu prav. Najboljš se je izogibat bullshit 'recenzijam' folka, ki špila ni od blizu vidl, še bol pa sodt o zgodbi na podlagi histeričnih geekov.

 

Mislim, da sm na ene isti točki k bitsu in mam bolj kot ne podobno mnenje, čeprav so določene stvari elegantno izboljšal in grafični DESIGN (to ni engine, engine je očitno last gen) je pač pomoje najboljši do zdej. Sam z razliko, da men se zdi 90+ kar špil gladko je, nora ocena. Une 100ke so pa sam bullshit, sam to nima veze s tem špilom. Recimo tud GoW je dobival same stotke, pa je men slabši špil kot TLOU2. TLOU2 končuje eno najbolj dominantnih obdobij kere od konzol, kjer se je vmes urnila sam Zelda in nč druzga. Vse ostalo je dominacija Sonya. Vsaj iz mojga stališča.

Povezava do prispevka
keba reče pred 13 minutami:

Se pravi je samo tretjina ljudi dovolj zrelih da to igra in razume :)

Basicly je tako sestavljena demografija "gamerjev".  Nekako 1/3 ljudi je odraslih 2/3 je mlajših. 
D ne govorimo koliko ljudi gleda streamarje..in itak streamarji želijo bit posebni in njihovo mnenje mora biti edgy, zato začnejo hejtat to igro, kult pa jim slepo sledi. 

 

Lej dokler nisi preigral ali vsaj pogledal nekega NEVTRALNEGA playtrough-ja brezzveze, da se komentira. Pa tudi se ustavit po 1/5 igre in rečt da je to drek ni ok, ker po taki logiki je skoraj vsak film slab. 
 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Gremo natedit mi nov metacritic, da lahko ocenjuje samo nekdo, ki je igral. 

 

In pol cez en mesec recimo, lahko das ocene ocenjevalcem. Ko se hype malo poleze in tut tu lahk oceni sam tisti ki igro ima. 

 

Da bi bil tak hud programer, da bi to znal naredit bi bila zmaga.

 

To bi blo res men najbolj epsko, glih zadnič je nekdo na mn3 v death stranding temi (pa pazi men je death stranding goty lanskega leta) pisal kok je hud špil, da je gledu stream, sam da zdej bo pa PC verzijo počaku... sm si kr mislu fak u keri realnosti živimo.

 

Sej folk je vedno prbiju, sam to so pa next level bučke.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Ali pa podcenjeni Days Gone. Resda so avtorji pofixali dosti stvari po releasu, ampak si bi vseeno zaslužil tisto piko več, ker če jo danes kupiš mu ocene ob izidu delajo krivico.

 

Sej pri TLoU2 ga bo na dolgi rok jebal manjko replayabilitija, pač končaš, platina je itak smešno lahka, pol pa lahko samo rečeš adios in mogoče remaster na ps5.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 18 minutami:

Ali pa podcenjeni Days Gone. Resda so avtorji pofixali dosti stvari po releasu, ampak si bi vseeno zaslužil tisto piko več, ker če jo danes kupiš mu ocene ob izidu delajo krivico.

 

Sej pri TLoU2 ga bo na dolgi rok jebal manjko replayabilitija, pač končaš, platina je itak smešno lahka, pol pa lahko samo rečeš adios in mogoče remaster na ps5.

 

To je pač 100% res. Ne vidm kle neke dolgoročne zabave. Sej glih tuki se vid razlika proti težkokategornikom next gena (ala Death Stranding), sam gameplay loop je pač 100% dated. Vsi improvmenti so pač obliži na huge rano. HZD je bil velik slabši špil, sam dinozavre je blo pa noro hudo ubijat in si se lahk čist zgubu v temu. TLOU2 je pa pač ok. Je boljš k enka (primerjamo striktno z remasterjem), combat je kul, pristopov je dost, nove forice so fajn, sam so točno to - nove forice. Drugač je feeling špila identičen kot v enki, kar je res boostan je vse ostalo. Puzzli so lahki, ampak raznoliki, območja so dodelana u dupe, vsak 'side quest' (pač te stavbice) je unikaten, dobiš komentarje, folk se spomne, pol se na mapi kej novga pokaže. Pač res hud feeling je raziskovat. Zihr pa to ne bo špil za 100 ur not fuknt, kar je po svoje škoda, po drugi strani je pa tud ok. Bo vsaj več motivacije, ko pride neizogiben remaster/dlc.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...