Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

Ne se slepit to je še vedno tipičen soulsborne špil sam pač postavljen v openworld. Kdor misli da bo overall špil veliko lažji ko prejšnje igre se imo moti. Bo pa verjetno bolj dostopen ker boš rabil po doslej videnem manj časa laufat do tam kjer si umrl vsaj med raziskovanjem sveta in mini temnic, če boš raziskoval svet se boš lahko hitro nabildal in spirit summoni zgledajo zaenkrat totalno OP sploh nekateri lahko skor solirajo mini šefe lol. Kako je pa s tem v takozvanih "Legacy dungeonih" bomo pa še videli, ker zaenkrat so pokazali samo začetek prve in enega pravega šefa, ki je videt jebeno zafukan če se ga lotiš melee only in pushover če imaš določene uroke/weapon artse. Zaenkrat je magija videt OP ampak to je šele beta in pomoje so tak ko ponavadi v teh betah liki ki jih imaš na voljo mal buffed up in potem sploh nekateri izpadejo totalno OP.

 

Sem pa totalno fascioniran nad tem kaj vse se da najdet med raziskovanjem. Dejansko so se očitno precej zgledovali po BOTW s to razliko da so slednji šli imo predaleč in zavoljo preveč mini temnic skrčili število "velikih templjev" na samo štiri pa še ti so bili zelo majhni in vsaj zame precejšnje razočaranje. Tukaj je pa zaenkrat videt da bomo dobili cel kup teh mini temnic ki malo spominjajo na chalice dungeone iz BB ter ogromne "Legacy dungeone" v katerih boš imel celo alternativne poti do cilja. Zaenkrat po videnem samo kapo dol Fromsoftu, ki so enostavno najboljši kar se level designa tiče imo. Edino res škoda ker je videt da bomo na PS5/XS gledal 10 sekundne loading screene in pa kar precej je treba še zoptimizirat performans in upam da v končni verziji ne bo tolko annoying pop-ina ki je v tej beti preveč opazen predvsem v bližini lika...

Povezava do prispevka

Mene je samo presenetilo, da bodo check pointi. Po eni strani je logično zaradi ogromnega open worlda, po drugi strani mi malo izgubi čar neusmiljenih fromsoft naslovov, kar se respawnanja in pobiranja izguljenih soulsov tiče. Bomo vidli no, upam, da bodo dobro zbalansirali stvar. Verjetno je tako kot praviš, @Gatsu, in tale test zavaja. V videih, ki sem jih gledal, je bilo napredovanje res precej "easy".

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Noben ni nič omenjal. Verjetno ni znano.

 

Men je v bistvu mal čudno, ker teh Sites of Grace/Bonefirejev je bilo kar dosti naokoli, ko se je folk šunjal po mapi. Če imaš mount pa prehajaš med njimi res hitro. Tile checkpointi so se mi nekako zdeli odveč. V enem primeru je po smrti pri bossu Vatija respawnalo par metrov pred boss fight na check point. Kao, če si pozabil it do bonefireja pred fightom, ni panike. Tisto me je res precej zmotilo, ker mi deluje kot nek easy mode. :\

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 47 minutami:

Noben ni nič omenjal. Verjetno ni znano.

 

Men je v bistvu mal čudno, ker teh Sites of Grace/Bonefirejev je bilo kar dosti naokoli, ko se je folk šunjal po mapi. Če imaš mount pa prehajaš med njimi res hitro. Tile checkpointi so se mi nekako zdeli odveč. V enem primeru je po smrti pri bossu Vatija respawnalo par metrov pred boss fight na check point. Kao, če si pozabil it do bonefireja pred fightom, ni panike. Tisto me je res precej zmotilo, ker mi deluje kot nek easy mode. :\

 

Pomoje bodo Legacy Dungeoni še vseen imel tisti pravi soulsborne feel zajebanosti. Openworld pa nič hudega če je malo več tega ker je res videt kar precej velik.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Noben ni nič omenjal. Verjetno ni znano.

 

Men je v bistvu mal čudno, ker teh Sites of Grace/Bonefirejev je bilo kar dosti naokoli, ko se je folk šunjal po mapi. Če imaš mount pa prehajaš med njimi res hitro. Tile checkpointi so se mi nekako zdeli odveč. V enem primeru je po smrti pri bossu Vatija respawnalo par metrov pred boss fight na check point. Kao, če si pozabil it do bonefireja pred fightom, ni panike. Tisto me je res precej zmotilo, ker mi deluje kot nek easy mode. :\

 

Jaz pa ravno to čakam, če bo res :) Ker ravno tisto, da sem moral po smrti spet iti čez celi fuk me je najbolj odvrnilo od Bloodbourna. Če bi vedno lahko igral naprej od tam kjer umrem, bi dosti bolj vztrajal v igri. Verjamem pa, da vas klasične ljubitelje FS to verjetno moti.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Ker ravno tisto, da sem moral po smrti spet iti čez celi fuk me je najbolj odvrnilo od Bloodbourna.

To je ravno čar Souls iger. Upam, da ne spremenijo.

Istega mnenja sem bil kot ti, dokler se nisem končno zares lotil teh iger. Nikoli več si ne želim česarkoli drugega. Ta stalni pritisk in nevarnost, da boš izgubil napredek naredi igre tolk boljše, da ni niti smešno.

Enostavno spremeni gaming experience iz 'navadne igrice' v 'challenge'. Feeling zadoščenja ob premagovanju preprek in napredovanju se premo sorazmerno poveča.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 Ker ravno tisto, da sem moral po smrti spet iti čez celi fuk me je najbolj odvrnilo od Bloodbourna. 

+ loading time, ki je je res omogčal narest si sendvič in it na WC. Sam, kaj ko meni ni scat 30x v eni uri :)

 

ne sj ne... sj pol ko so mi na forumu povedali, da je ponavadi pri vsakem bossu neka bližnjica je bilo precej precej lažje.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

To je ravno čar Souls iger. Upam, da ne spremenijo.

Istega mnenja sem bil kot ti, dokler se nisem končno zares lotil teh iger. Nikoli več si ne želim česarkoli drugega. Ta stalni pritisk in nevarnost, da boš izgubil napredek naredi igre tolk boljše, da ni niti smešno.

 

Full mam težave z attention span zadnje 2-3 leta predvsem... in potem mi totalno zjebe psiho, če zaradi tega najebem in moram spet it nekaj ponavljat kar sem že naredil. Žal...

 

Saj o tem sem že pisal, da niti knjig ne morem več brati dlje časa in že nekaj vmes delam, niti filmov gledat v kosu. Ne vem kako to spremeniti nazaj na staro. Zato igram vse te bolj lahkotne igre ta čas.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ma sej te štekam. Jaz bi bil ful vesel, če bi bile te igre bolj dostopne folku, ki se mu ne da jebat z nekimi pretežkimi izzivi. Sam, če bi From res vključil tak easy mode, pol bi jaz osebno zamudil ta nor experience, ki ti ga ponudi bolj zafukan pristop.

 

Po drugi strani pa itak imaš na tone iger, ki so bolj dostopne in je to zgolj ena franšiza, ki se jo pač preskoči in to je to.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Ma sej te štekam. Jaz bi bil ful vesel, če bi bile te igre bolj dostopne folku, ki se mu ne da jebat z nekimi preteškimi izzivi. Sam, če bi From res vključil tak easy mode, pol bi osebno zamudil ta nor experience, ki ti ga ponudi ta bolj zafukan pristop.

Po drugi strani, pa itak imaš na tone iger, ki so bolj dostopne in je to zgolj ena franšiza, ki se jo pač preskoči in to je to.

 

Točno to, se strinjam. Saj zato sem zgoraj vprašal za "krekanje", ker sem open world sucker... po drugi strani pa se ne bi rad nategnil z nakupom nečesa kar potem ne bom igral. Sem kupil že full price Bloodbourne celo verzijo in potem nisem igral. Če bi mi igra sedla, bi jo seveda potem kupil. Sekiro je bil krekan in ga sploh nisem igral, ker ste vsi pisali kako je jebena in se sploh nisem htel matrat.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

A maš še Bloodborne doma? Probaj še enkrat. Če ne drugega, kot vajo za Elden Ring.

Js sm tud mislu najprej wtf je s tem špilom, kdaj se lahko level up-am, lej kok sem že nabral pik... in je fora, da moraš do vsaj enega bossa pridt, potem pa špil rata dost lažji, vsaj kar se tiče prvega okrožja.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 20 minutami:

A maš še Bloodborne doma? Probaj še enkrat. Če ne drugega, kot vajo za Elden Ring.

 

Imam, saj sem kupil digital, če ne bi že takrat prodal fizično verzijo naprej. Mogoče... saj sem že večkrat mislil in pol nikoli nisem. Zdaj, če bo res suša do naslednjega leta, pa skoraj ziher vsaj še enkrat sprobam.

 

Takrat nisem mel pojma kaj pomeni From Softvare, saj nisem niti Dark Soulsov igral... kupil sem pač na podlagi hval, ki sem jih slišal. Nisem pa vedel sploh kaj pričakovati. In čist verjamem, da je to fantazija za posamezne ljudi. Za nas z attention spanom in slabimi živci pa malo manj :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Moja prva soulslike igra je bila Sekiro, dejansko sem pred tem mislil, to ni za mene, nisem dober, ne da se mi ukvarjat, itak so vsi razlagali kako hudo zajebano je. Dokler nisem sam probal.

In točno zaradi tega pri FROM igrah nisem za easy mode. Jaz bi takoj prešaltal na easy in odigral. Dvomim pa, da bi na koncu se počutil tak carsko kot zdaj ko sem odigral načeloma vse igre iz tega žanra.

 

Povezava do prispevka

@tomazek sem mel podobne probleme z attention spanom, ce sem zraven igre pil pivo, kadil cike in marihuano. Enkrat ko se spravis igrat zarad igre same in ne delas nepotrebnega sranja rzaven je attention span veliko daljsi. Najbolj mi je mood ubijala vutra ker me je takoj minil igrat ko je neki ratalo prevec zajebano in bi mogu iz lezecega polozaja it v sedeci da bi se koncentriral.  :D EMSO kaze svoje barve fuckit. Vcasih sem dobesedno pohal 24/7 in igral najbolj neumen JRPG in se neizmerno zabaval. Dons lahko kadim sam se preden grem spat :)

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 16 minutami:

@tomazek sem mel podobne probleme z attention spanom, ce sem zraven igre pil pivo, kadil cike in marihuano.

 

Od vsega dejansko edino čike kadim. Trave sploh ne kadim in tudi ne pijem doma sam (ne bi rekel, da sem 3 pive v enem letu). Če dobim kak obisk in spijem kaj, pa me tako poleni, da niti ne pomislim na igre, ampak se raje fuknem pred TV. Nimam pojma kaj me tak sfukalo, da nimam več daljše koncentracije. Pred par leti še nisem mel težav s tem in sem komot bral knjigo recimo tudi par ur skup. Zdaj preberem 10-15 strani in bi že nekaj drugo vmes na hitro počekiral (novice, mn3njalnik, telefon...) :(

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...