Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

Po ogledu tega 20 minutnega gameplay videa sem ratal renso nahajpan nad tole igro. 
Samo res iskrano upam, da bom imel potrpežljivost in motivacijo, da bom vsaj do polovice igre prišel. 

 

Tolažim se s tem, da sem zadnji star wars soulborne obrnil pa, da se grem zdej trenirat v DS3 :D 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 minutami:

A v testu zdaj so tako dolgi nalagalni časi? DkS3 in Sekiro sem igral na PCju, pa se ful ne spomnim, da bi kdaj razmišljal o tem. Upam, da to ni posledica neke glupe PS4 - easy mode PS5 scene in se bo igrica obnašala tko kot se za stipe state drive spodobi.

 

Engine je še vedno enak kot v celi PS4 generaciji in očitno ne izkorišča celega i/o sklopa tako da so nalagalni časi za PS5 igro precej dolgi - do 10 sekund. Nisem točno štopal ampak pač dejansko pokaže nalagalni zaslon z opisi itemov tak ko v prejšnjih igrah. Mene osebno niti ni motilo ker manj ko 10 sekund je še vseeno zelo hitro, ampak pač vseeno je pavza vmes ko umreš al pa med teleportiranjem ki je v Demon souls praktično ni.

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 41 minutami:

 

Dej povej človeku še kako jim je ratal narest ta feel openworlda - a se karakter premika po svetu in čez ovire smooth, al je kej clunky? Konj, gre dobro, kakšen je feel ko skačeš? 

 

Mah skakanje je clunky imo. Sicer mount ima double jump ampak ni neki baš natančno za moje pojme. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Beast bi tale jajca brez težav fural na 120 fps, samo očitno japončki z majhnimi lulčki nočejo priznati, da je MS naredil 10x boljšo konzolo kot oni, in zato namerno v igrici zaklenejo dostop do celotne moči Beasta. 

Zakaj bi bil Elden Ring drugačen od prejšnjih iger. Na papirju je bil gap med ps4pro in xbox one x bitveno večji, kot je sedaj med ps5 in x series, pa je kljub temu Xbox one X fural Dark souls 3 na bogih 30fps, ps4pro pa med 45 in 60. 

Potem Sekiro, tam ima PS4pro 20-30% boljši framerate.

Tko da lahko je ena konzola v teoriji konzola boljša, đabe če v praksi tega ne pokaže.

 

Recimo v teoriji po tvojih besedah imaš zelo velkega in mastnega tiča, ampak đabe ti to...

Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 minutami:

Ccc fantek. Vsak pravi strojni entuziast bi se tu vprašal le eno vprašanje - zakaj na močnejšem hardweru igra ne teče bolje? In odgovor na to sem ti podal zgoraj (kratka verzija: japončki z majhnimi lulčki). 

Tako je. Govorimo o izkoristku strojne moči. Odgvor je najbrž v tem, da Xbox uporablja directx, playstation pa Vulkan oziroma kako svojo verzijo openGla, kar nudi bolj neposreden dostop do hardwara. Zato ima playstation v večini primerov boljši izkoristek. Sploh je to bolj izrazito na amd/amd hardwaru, kot na intel/nvidia, a oba imata amd/amd.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Feget reče pred 53 minutami:

Jah precej boljše, če ne drugega vse igrice prejšnje generacije nalaga 2x hitreje od ps5:D pa se niso nič hvalili s tem. Tako pač je, eni se napihujejo pa ne naredijo nič, eni pa pridno garajo in dosegajo rezultate brez nepotrebnega hvalisanja. 

 

Se pravi XSX zmaga za stara jajca, PS5 za novo hudo robo - torej poštenih 50:50... :D

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...