Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Ja ful je lažji špil kot DOS 1/2, ni primerjave. Sej po eni strani mi je to všeč, v DOS 1 si naredil undead kinga, legendarnega lich lorda in napol boga Bacchusa Rexa, samo da so te 10 minit kasneje na suho pofukali štirje pajki v Act 2 :D Jebeš tak roleplaying lol. V BG3 pa zdej res tko nič ne hodim spat v camp, mogoče 5x na chapter al pa še to ne, ker mi preprosto ni treba. Healinga imaš ko fuka, barbari in warriorji delajo dovolj veliko štalo s standardnimi combat abilityji, ostali pa s cantripi. Shadowheart je edina, ki ji zmanjka kej pametnega za početi. Začetek špila je daleč najtežji ker si tako posran in zelen, pol ko se pa za silo sestaviš pa sam letiš čez monsterje.

 

Jst sem drgač v Act 3 predelal celoten Crossing in nekje tretjino Lower Cityja. Mother of God, kakšen občutek velikosti in širine je pa to, wtf. Enako insane huge kot Novigrad v Witcherju 3. A veš uno, ko so hiše v mestu samo kulise in ne moreš v njih al so pa neko generično 1:1 kopiranje? In ko rečeš walda, sej niso avtorji fuknjeni, ne bodo šli delat faking 200 bajt "zares"? No  ne v tej igrici :D V vsako stavbo lahko greš, ful jih ima nekih zanimivosti in prebivalcev  vsaka druga ima še klet s kako extra xxx spicy avstrijsko skrivnostjo, še tako gobava koliba ima svoj lasten stanovanjski setup itd... Pa pustimo to, da je v samem mestu vsaj 1000 npcjev, ki hodi naokrog, in dosti jih spregovori s tabo stavek ali dva. Larian so bolniki. Fuknjeni so. To je mogu nekdo vse zrisat, postavit, spisat dialoge, posnet VA, animirat. Idiote crni, Larain. 

Povezava do prispevka

Spiš v kampu lahko vsake pol ure pa ti materiala ne zmanjka. Praktično vso hrano, ki ima Camp supplies pike pošljem v kamp in imam tko 500+ zadeve, a za spanje rabiš tko 40.

Jaz podobno kot Galko območje, plus lower city ima tudi kanalizacijo.

Včeraj si rekel ajd gremo heist nardit v banki. In and out scena. Ni blo ne.:lol:

 

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

DOS spila sta imela probleme s scalingom. pri lvl 4 si kraljeval pri lvl 5 si pa moral spet jovo na novo nabirat gear, ker te je pojebal vsak k si je vzel 5 min cajta.

 

solo tactitian run se pocasi koncuje se mi zdi. za vsak encounter moram it v camp in vrzt vse not. cleric mogoce ni najboljsi class za soloat. premalo dmga. mogoce bi moral tudi wisdom do konca gor nabit, da bi lazje CCjal nasprotnike. ne pa str.

 

bom respecal v dual wielding fighterja

Povezava do prispevka

To s hišami v mestu je tako res… Ko hočem narediti nekaj specifičnega moram prav bee-linat do tam, če se vstavim, gledam ali nedajbog štartam dialog, je konc, pol ure gre.

 

Daleč najbolj me pa impresionira voice acting in režirane scene ob vsakem dialogu. 
 

Pri HFW so rivjujerji drkali na dejstvo, da so Ejlojini dialogi vsi režirani in niso samo bland rpg scene, ko se dva lika glupo gledata. Pa je tam dialogov v primerjavi z BG3 malo, pa engaging so tko 0.4/10. 
 

Tle maš VSAK dialog proper narejen, reakcije tvojih likov, več kadrov itd. Pa vse je noro dobro voiceactano. Navadno majo igre sva tri lika na tem levelu kvalitete, tle ma vsak kmet, fak, vsaka veverica voice acting 10/10.

 

Povezava do prispevka

to sem glih včeraj tud jaz padal dol ja.

 

najbolj goveja koliba v kotu najbolj nepomembne mape

 

v kolibi nek napol razpadel prehod v kanalizacijo

 

hodiš pol ure po kanalizaciji

 

greš 4 štuke pod zemljo

 

najdeš najbolj jadan kot kanalizacije, ki ti ga še mapa ne kaže več

 

v kotu skačejo random podgane

 

stisneš Talk to animals

 

se začneš pogovarjat s podgano št. 296

 

1 uro ful zanimivega dialoga, podgano voica Anthony Hopkins

 

 

dej fak off resno no

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

The game sold 5.2 million copies on the PC Steam platform, with over 870,000 users online simultaneously and a positive rating of 94.3%. On Metacritic, a review aggregation site, Baldur's Gate 3 is the eighth highest-rated game of all time," reads the report.

 

To je blo 20.8., zdej je še na konzolah tud izšla igra, good stuff, vesel za Larian

 

 

Povezava do prispevka

Larian je bil meni vedno tam 75-85 score firma. Divine Divinity, Original sini, vse tam nekje. Dobro, ampak ne Bioware/Black Isle dobro.

 

Zato sem se tudi vzdrževal hypa, nisem enkrat pogledal enga trailerja, ignoriral sem EA, še rivjujev ob PC izzidu nisem gledal. Vedel sem, da bo BG3 in to je vse.

 

Zdej, na ene 50% in 57h played, lahko že rečem, da nisem imel tega občutka do cRPGja od dnevov Tormenta in BG2. Še New Vegas me ni tolk prevzel. Komaj čakam da oddelam to kaj sem si zadal za danes in gremo nazaj explorat. It’s just that fucking good, ne morem verjet da jim je uspelo.

Povezava do prispevka

Jaz imam baje 60 ur played (pomoje mal sfukan timer zarad PS5 rest mode) pa sem komaj kaj Shadowlendse ščekiral in me je kar strah kako bo ko bom prišel v mesto ker NPCji s questi pač nimajo klicajev na glavi in bo treba z vsakim govorit da ugotovimo kdo me bo poslal za ene 10 ur v kak tempelj itd :rofl:  In že dolgo ne pomnim igre o kateri bi toliko razmišljal tisti čas ko je ne igram... Tole bo pomoje moj novi GOAT če bo igra držala tak tempo naprej.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Zato sem se tudi vzdrževal hypa, nisem enkrat pogledal enga trailerja, ignoriral sem EA, še rivjujev ob PC izzidu nisem gledal. Vedel sem, da bo BG3 in to je vse.

 

Enako, s tem, da sem pricakoval smeti od igre, ker je pac prevec drugacna od BG2 ... zdej mi pa ni jasno kje sm ze 105 ur nabil + nastudiran mam ze nov playthrough (monk and the boys, no women allowed (no homo)), potem mogoce se kak solo run al pa no quicksave run

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 4 urami:

Vsi neki pisete o seksu, kocevc mi tut zdle razlaga kak eno brusi v spilu. 
a jst zgleda da ne bom sam v rl umrl devicnik :(

niti beseda se ni nanesla na mesene uzitke, neki delam narobe.

Mene je naskočila Lazel skor takoj. Potem sem rekel bom shadowheard, sam ni blo ne.

Aja pa guardian mi je

Spoiler

potem k se spremeni

ponudil "objem". :alien:

uredilo bitje fric
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem act1, tik predno grem v tiste stolpe.

 

Shadowheart nekaj pecam samo ona nekak na istem.

 

Lizala mi je na random vletela, da sm drugačen kot je mislila in nekaj pecala, v kampu vse po starem, ko sem govoril z njo.

 

Galeta sem pa skenslal po hitrem postopku, ko me je imho htel pojahat takrat, ko ti pokaže ono coprnijo. Fuj.

Povezava do prispevka

Fak, kako je to dobra igra, a si ti nor. :avadodo:

Danes sva končno našla s kolegom malo časa in totalno padla notri.

Kvaliteta teksta in dialogov, voice actinga, grafike, kompleksnosti okolice in sveta, me je fuknila na rit. Vse je faking 10/10.

Niti malo se ne čudim, da je naslov tako uspešen. Tole zna biti moj GOTY 23, fak.

 

Zdaj sem samo v dilemi ali naj nadaljujem couch co-op, ali raje igram solo, ker so vsi kompanjoni ful ful bolj zanimivi od RL frenda. :D

Ne pomaga, da si je tip (na slepo, ni vedel kaj sem jaz spravil skupaj) naredil lik, ki izgleda, kot da je oče mojega characterja. :avadodo: :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Veš kako sem bil salty, ko meni ni uspel Dexterity check, da bi unmu "operirancu" na začetku iztaknil možgane.

Pol proba kolega in mu ponudi neke [WISE] opcije in tip dobi malega Braineater familiarja.

 

MRŠ. :D

 

Ne dej, resno. Kako faking carska igra, a si ti nor lol. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 6 urami:

Galeta sem pa skenslal po hitrem postopku, ko me je imho htel pojahat takrat, ko ti pokaže ono coprnijo. Fuj.

pri Galeu imam problem da me ful zanima vse o čem govori ampak vsakič potegne situacijo na neki sexual jebemti :D. Da se ne bom kar naenkrat zvečer zbudil nag nekje zraven njega ker me zanima magic in njegov backstory.

Povezava do prispevka

Prvi update odkar sem začel. Trenutno lvl 4, Barbarian Berserker Outlander. Nisem šel pleškota kot sem planiral, deluje boljše kot kosmata mrcina. Še posebej paše, ker večino dialogov rešim z rjovenjem. Glede na to, da sem prvič soočen z D&D sistemom in delam marsikaj neoptimalno, je zelo primerno za prvi playthrough roleplayjat low intelligence divježa, ki bolj malo taktizira v boju in probleme rešuje z nasiljem. Čarobno zaklenjena knjiga? Just break it open. Talking mirror asking questions? Smash. Because fuck you, that's why. Also, I just made a goblin eat shit. Dobesedno :D

 

Igra je neverjetno všečna in vidim priložnost za večkratna preigranja. Še posebej, ker ne save scumam. Če failam, pač failam. Všeč mi je ta randomness. Še poveča potencial za naslednja preigravanja. Pa tudi, da vidim malo ostale kompanjone. Sicer bom verjetno jih parkrat vzel s sabo, sam zaenkat Karlach in Lae'Zel malo samujeta v kampu. Nekako sta redundant z mojim barbom v grupi, ma vsaj Lae'Zel bom probal kdaj s sabo vzet. Zaenkrat furam Shadowheart, Astariona in večinoma Wylla, včasih Gale. Še posebej Wyll in Astarion se odlično razumeta :D  Kakšne so še dobre kombinacije za party banter? :)

 

Bo pa za videt kako bo naprej, če bojo kakšni problemi, ker ne min maxam. Imam neka osnovna pravila, ki se jih vedno držim ala companionov ne respeccam, pa tudi če bom multiclassal, bom šel v classe, ki so za njih smiselni glede na lore, ne pa najbolj optimalni za gameplay.

 

V glavnem so far, so good. Grem lepo počasi skozi igro :)

orc.jpg

Povezava do prispevka

Mja zarad interakcij med liki mi je res škoda da smo šli iz 6 na samo 4 v BG igri ampak je kar je. Bo treba pa večkrat obračat očitno :P  Btw kera nora scena je pa "gostilničar" v shadowlandsih lol. Also ne vem zakaj mi je kuža izginil? A on je na voljo samo v prvi coni v kampu al kaj?

Povezava do prispevka

Nočem spuščat companion questov, imam pa dost kohezivno grupo in mi ne paše da bom zdej kr ene druide in rogue trogal s seboj, rabim fakin fireballs people!

 

Tako da sem zdej respecal cel kamp razen Laez in Shadow v identičnega sorca, tako da če rabim koga za specifičen quest, samo prefukam gear in voila, sorcerer Astarion at your service. Gala tudi pustim v Wizu, ker ima itak pol istih spellov, also malo bi blo dirty wiza spreminjat v sorca.


 

Če bom menjal sestavo skupine, bom vse respecal v to kaj bom rabil. Ni šans, da bom zbiral 7 setov za rogua, ker bi hotel met gay vampirja za quest ali dva. Mrš do Withersa, we all sorcerers now.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...