Skoči na vsebino

The Last of Us


dzaver

Priporočeni prispevki

Jaz sem prestar za te špase kot so moderne TV serije. Resno, preveč peder in preobčutljiv sem, plus preveč inteligenten in z visokim občutkom za dogajanje okrog mene.

 

zdele nisem gledal serije 3 tedne, tudi nisem špilal novih špilov nič, bolj sem bil na knjigah in hanganju s frandi na - mtg gnus draftih :D Pač čist prečiščen, spočit, happy, nič obremenjen s politiko ali kako drugo drisko.

 

Užgem zdele E06, uletita lika v mesto, takoj sceno prevzame močna črna zamorka. Zajebana, grdo gleda, močna in odločna. Vmes tko povsem na random pove da ni frizerka (?!?), ampak je bivša "District attorney general" - da ne bo slučajno kdo mislil, so ženske in črnke manj sposobne. Wtf tega se pa ne spomnim iz špila, grem gledat - itak color swap lika iz serije. Mi začne teči kri iz nosa ampak ne obupam, gledam dalje. Naslednja scena - Joela zamorijo spomini okrog hčerke, evo ti še en popolnoma random in nesmiselen color swap po faci sinko, treba zafilat kvote, m m mmm kako lep afro na Sari, dobro izgleda v vetru in lahko tudi prepreči smrt če padeš na glavo iz 5. nadstropja.

 

Fuknem mačko v tv in zaprem vse skupaj, jebeš to, grem rajši naprej brat knjige al neki :D 

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Užgem zdele E06, uletita lika v mesto, takoj sceno prevzame močna črna zamorka. Zajebana, grdo gleda, močna in odločna. Vmes tko povsem na random pove da ni frizerka (?!?), ampak je bivša "District attorney general" - da ne bo slučajno kdo mislil, so ženske in črnke manj sposobne. Wtf tega se pa ne spomnim iz špila, grem gledat - itak color swap lika iz serije. Mi začne teči kri iz nosa ampak ne obupam, gledam dalje. Naslednja scena - Joela zamorijo spomini okrog hčerke, evo ti še en popolnoma random in nesmiselen color swap po faci sinko, treba zafilat kvote, m m mmm kako lep afro na Sari, dobro izgleda v vetru in lahko tudi prepreči smrt če padeš na glavo iz 5. nadstropja.

 

Js bruham ob woke pizdarijah, pa se mi vsen zdi da si malce preveč touchy touchy. 

 

Men je serija prav kul, chill, folk se večinoma zgolj pogovarja, world building je kul... Edino bi me zmotilo, če bi Joel preživel. Pač z neko dusty šivanko in cvernom mu bo zašila rano in potem bo okej? Ne vem no.

Povezava do prispevka

Fuck da folk rabi 6 delov, da ugotovi da je tole scis. Jaz sem vedel ze po prvi igri in zacetek prve epizode, ko stranski lik ni uspel splezati cez prevrnjen avto. Beta pickica.

 

Ne, ampak resno, boli me mozgan ko gledam te zombije kako se zabijajo v stvari in se zraven pacijo, ko lovijo folk po podrtih hisah. Nekaj med komicno in pateticno je vse skupaj. A bi me moralo biti strah? Bi moral biti na trnjih ko stara baka zacne pokati neke zategnjene face? Uglavnem mogoce dam sanso, ceprav se bojim da po dveh sezonah Walking dead ta zaner ne ponuja popolnoma nicesar zanimivega. Ko bi vsaj bili malo woke v inovativnosti.

Povezava do prispevka

Sj pravim, preveč inteligenten, prestar in preobčutljiv sem. Pa verjetno vpliva tudi to, da mi je TLOU najljubša gayming duologija vseh časov in sem potihem upal na 10/10 old school HBO kvaliteto. Druckmann mi je pa top 3 gayming avtorjev, predvsem od njega sem pričakoval več lucidnosti. Vsekakor pa ne nekih jeznih zamork in dialogov KaKo DoBrO sTriZeS Ali si FriZerka Ne NisEm sem gLavNa DisTriCT AttoRney :rofl: dej spizdi mi s takimi no. Ampak ja, ZDA produkcija 2023, takle mamo tudi v HBOju in tudi z Druckmannom za volanom.

 

Mi je pa tamala noro dobra igralka. Absoluten highlight serije. Izjemna je.

Povezava do prispevka

@Galko, tole je bil res snežinkica post no, wtf. :D

Za kak Horizon 2, ki je prepojen s feminizmom in woke temami, še nekako razumem, da se buniš, sam tole kar tukaj pribijaš je res na meji bolne obsesije. Ne bi rekel nič, če bi te spremembe neki hudo skazile originalno zgodbo, sam tle res ne vidim nobene težave v tem smislu.

A te res tako zelo moti, če moraš gledati črnca namesto belca? Ali to, da hočejo prikazati ženske kot samostojne? Ne štekam od kod izvira ta hate.

 

Jaz sem recimo zadnje čase doživel res eno tako razsvetljenje, da sem kitajec hater (nimam pojma kak je strokovni izraz), k vsakič, ko vidim kitajce v HW produkciji, mi grejo misli takoj k "štulijo jih notri sam zaradi kitajskega trga in keša, ki ga prinaša!"

A to imaš tudi ti take predsodke za črnce, al kako? Men se zdi na polno čudno, ker si na črnske igralce v čemerkoli ameriškem valjda navajen.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Men se un prvi post ni zdel niti malo ironičen. Kvečjemu zgolj začinjen s humorjem, da ne bi izpadlo preveč hejtersko.

 

Ti si daleč najbolj občutljiva oseba kar jih poznam v realnem in digitalnem svetu. Prav v slogu ameriških levih aktivistk, ki doživljajo živčne zlome samo če kdo kaj narobe reče. Prav predstavljam se te kako uporabljaš zaimke kot so THEY/THEM. Pa kako bi užival v predstavah transpolnih oseb al karkoli že so ko plešejo napol nagi pred otroci, kot je to zdaj v navadi v Ameriki. 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
keba reče pred 20 minutami:

Ti si daleč najbolj občutljiva oseba kar jih poznam v realnem in digitalnem svetu. Prav v slogu ameriških levih aktivistk, ki doživljajo živčne zlome samo če kdo kaj narobe reče. Prav predstavljam se te kako uporabljaš zaimke kot so THEY/THEM. Pa kako bi užival v predstavah transpolnih oseb al karkoli že so ko plešejo napol nagi pred otroci, kot je to zdaj v navadi v Ameriki. 

Ma ne, niti približno. Edina razlika med mano in tabo je v tem, da mene te reči ne motijo, tebe pa očitno ja.

Drugače uporabljam they/them, ko ne poznam spola folka o katerem govorim/pišem. Mislim, da je to obstajalo že pred tole norijo z zaimki.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 17 minutami:

Ma ne, niti približno. Edina razlika med mano in tabo je v tem, da mene te reči ne motijo, tebe pa očitno ja.

Drugače uporabljam they/them, ko ne poznam spola folka o katerem govorim/pišem. Mislim, da je to obstajalo že pred tole norijo z zaimki.

 

Mene ne moti da je nekdo gej, sploh ne. Moti pa me da zamenjujejo polt likom samo da izpolnijo neko kvoto. Vsak del se vrti samo okoli tega, ker hočejo pokazat kot v 6em delu, kot je Glako omenil, da je ženska lahko glavna in to črnka, ki je bila še prej ultra uspešna. In to naredijo na tak način da je vsiljivo, k zgodbi ne pridoda ničesar. Pa ja zmoti te tudi da je ravno tisti preper gej in potem 10 let nobenega človeka in potem nekdo pride in je tudi gej, se pravi so med drugim hoteli pokazati da je vsaj polovica ljudi gejev pa lezbijk in ostalih netradicionalnih spolnih usmeritev. Pri zadnjem delu me tisti poljub ni prav nič zmotil, pač del je bil eonstavno dolgočasen, to je to, največ 6/10. Lahko pa po tej nadaljevanki sklepaš, da so v postnornalnih-zobmijskih časih strait pari hudo v manjšini.

Povezava do prispevka

Vas bo tudi motilo, če bo v finalni epizodi kirurg bele barve in ne kot v PS3 špilu in remastru črne?

 

V remejku so mu spremenili barvo polti in nisem nobenega tam videl, da bi se pizdil čez spremembe kot sedaj ko so spremenili v obratno smer pri drugem liku  :D  

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Sj pravim, preveč inteligenten, prestar in preobčutljiv sem. Pa verjetno vpliva tudi to, da mi je TLOU najljubša gayming duologija vseh časov in sem potihem upal na 10/10 old school HBO kvaliteto. Druckmann mi je pa top 3 gayming avtorjev, predvsem od njega sem pričakoval več lucidnosti. Vsekakor pa ne nekih jeznih zamork in dialogov KaKo DoBrO sTriZeS Ali si FriZerka Ne NisEm sem gLavNa DisTriCT AttoRney :rofl: dej spizdi mi s takimi no. Ampak ja, ZDA produkcija 2023, takle mamo tudi v HBOju in tudi z Druckmannom za volanom.

 

Vidiš temu pa se reče napredek, 15 let nazaj je igrala zgolj natakarico v enem drugem HBO hitu zdaj je pač malo napredovala. :D

Povezava do prispevka
keba reče pred 1 uro:

Mene ne moti da je nekdo gej, sploh ne. Moti pa me da zamenjujejo polt likom samo da izpolnijo neko kvoto. Vsak del se vrti samo okoli tega, ker hočejo pokazat kot v 6em delu, kot je Glako omenil, da je ženska lahko glavna in to črnka, ki je bila še prej ultra uspešna. In to naredijo na tak način da je vsiljivo, k zgodbi ne pridoda ničesar. Pa ja zmoti te tudi da je ravno tisti preper gej in potem 10 let nobenega človeka in potem nekdo pride in je tudi gej, se pravi so med drugim hoteli pokazati da je vsaj polovica ljudi gejev pa lezbijk in ostalih netradicionalnih spolnih usmeritev. Pri zadnjem delu me tisti poljub ni prav nič zmotil, pač del je bil eonstavno dolgočasen, to je to, največ 6/10. Lahko pa po tej nadaljevanki sklepaš, da so v postnornalnih-zobmijskih časih strait pari hudo v manjšini.

Meni se ni zdelo vsiljivo, ker me tak "feminizem" ne moti. Učenje mladih deklet, da so lahko uspešne, se mi zdi pozitivna stvar (to kar je ona skušala v epizodi povedati Ellie).

Praviš, da to da je bila attorney ne doprinese ničesar zgodbi, v bistvu pa lepo pokaže čemu je ona taglavna (ali ena izmed taglavnih) v komuni in čemu ima tak odnos do Joela in njegovih kriminalnih dejanj. Edino kar je povsem nepotrebno je, da so izbrali črno igralko, ki pa ni nujno odločitev, ki je padla zaradi izpolnjevanja kvot, ampak je zadaj lahko čisto neki tretjega (veze in poznanstva, kvaliteta igralke, etc.).

Galkovi vpašaji zgoraj, da je kar random navrgla, da ni frizerka mi niso jasni. Tipica je faking strigla Ellie in je pogovor nanesel na to. Takega reachanja že dolgo nisem videl, zato sem se spotaknil ob njegov post.

Tijuana reče pred 1 uro:

Vas bo tudi motilo, če bo v finalni epizodi kirurg bele barve in ne kot v PS3 špilu in remastru črne?

 

V remejku so mu spremenili barvo polti in nisem nobenega tam videl, da bi se pizdil čez spremembe kot sedaj ko so spremenili v obratno smer pri drugem liku  :D  

:avadodo: Evo, točno to kar govorim. Ljudje opazijo LE spremembe, ki jih apriori motijo.

(Nikoli opazil, btw :D)

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Vas bo tudi motilo, če bo v finalni epizodi kirurg bele barve in ne kot v PS3 špilu in remastru črne?

 

V remejku so mu spremenili barvo polti in nisem nobenega tam videl, da bi se pizdil čez spremembe kot sedaj ko so spremenili v obratno smer pri drugem liku  :D  

 

Ma u bistvu ja. Bi me tudi motilo da bi v Bad Boys 2 zamenjali Martina Lawrence z enim belcem. Še posebej, če je zadaj nek tak razlog kot je woke kultura pa neko siljenje nečesa za brezveze. Tako kot bi me motilo če bi azijec, črnec ali belec igral v filmu recimo posnetem po stripu kjer so notri indijanci. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...