Skoči na vsebino

The Last of Us


dzaver

Priporočeni prispevki

Dog reče pred 2 urama:

 

Ali pa, bolj verjetno, ubežati od travme.

 

Seth reče pred 2 urama:

@Dog Tudi jaz sem dobil tak občutek ja. 

 

Jaz sem bolj razbral da se to navezuje na tisti pogovor k sta ga mela črnec in Joel pred tem, ko Joel reče da je najtežji del ta odgovornost ko nekdo računa nate (implaying da na oba otroka ne računa noben in imata zato ona dva celotno breme na sebi) 

 

Potem ko gre Ellie stran od groba pa Joel dojame da vsak nosi svojo breme, da na vsakega nekdo računa in da vsak lahko dobi občutek, da je nekoga razočaral, tako kot verjetno Ellie mislil da je razočarala malega 

Povezava do prispevka
fric reče pred 1 uro:
Spoiler

Problem druge sezone bo, da Ellie(ta igralka) ne more nosi celotne sezone.

Kar avtorji TLOU nikoli niso zares zakapirali, da TLOU ni zgodba o Ellie ampak od Joela.

 

Spoiler

Nisem te imel za debila, ki hoče ostalim kvariti izkušnjo samo zato, ker te je 2. del razočaral.

Če nisi zares želel ničesar spoilati, pol vsaj začni malo uporabljati možgane imo.

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pa saj to je kar standard za mn3njalnik da se spoila vsaka serija narejena po knjižni predlogi ali igri. Če ne bi sam vedel za par spoilerjev na katere sem naletel na yt dve leti nazaj ali kdaj že, me itak ne bi bilo blizu te teme. Learned my lesson 10 years ago v GoT temi, pa takrat se še je spoilerje dajalo zgolj v rumeno barvo. :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 49 minutami:
  Razkrij skrite vsebine

Nisem te imel za debila, ki hoče ostalim kvariti izkušnjo samo zato, ker te je 2. del razočaral.

Če nisi zares želel ničesar spoilati, pol vsaj začni malo uporabljati možgane imo.

 

Spoiler

IMO ste malo pretiravali. Večina tu nas ve kaj se zgodi z Joelom. Ne moreš pa iz mojega posta razbrati kaj se mu zgodi. Edino kar lahko sklepaš, da se zgodba osredotoči na Ellie.

Evo sem vse moje poste, dal v spoilerje. Vsem, ki sem karkoli spoilal se opravičujem.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
fric reče pred 2 urama:
  Skrij vsebine

Problem druge sezone bo, da Ellie(ta igralka) ne more nosi celotne sezone.

Kar avtorji TLOU nikoli niso zares zakapirali, da TLOU ni zgodba o Ellie ampak od Joela.

 

Spoiler

V drugi sezoni Ellie več ne bo igrala Bella, temveč jo bo igrala druga igralka. 

 

Povezava do prispevka
kemik reče Dne, 14. 2. 2023 at 12:07:

 

 

Jaz sem bolj razbral da se to navezuje na tisti pogovor k sta ga mela črnec in Joel pred tem, ko Joel reče da je najtežji del ta odgovornost ko nekdo računa nate (implaying da na oba otroka ne računa noben in imata zato ona dva celotno breme na sebi) 

 

Potem ko gre Ellie stran od groba pa Joel dojame da vsak nosi svojo breme, da na vsakega nekdo računa in da vsak lahko dobi občutek, da je nekoga razočaral, tako kot verjetno Ellie mislil da je razočarala malega 

 

Jaz pa nekako razmišljam, da je Joel končno dojel, da Ellie ni neka razvajena, nevedna smrklja, ki jo boli k za svet okoli sebe ampak da dejansko ima empatijo in resnično skuša pomagat svetu. Samo priliko ji je treba dat. In da ostaneš človek ravno takrat, ko se navežeš na nekoga.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 29 minutami:

 

Jaz pa nekako razmišljam, da je Joel končno dojel, da Ellie ni neka razvajena, nevedna smrklja, ki jo boli k za svet okoli sebe ampak da dejansko ima empatijo in resnično skuša pomagat svetu. Samo priliko ji je treba dat. In da ostaneš človek ravno takrat, ko se navežeš na nekoga.

 

 

Zanimivo,  js v osnovi nikoli nisem razbral iz tega odnosa da bi Joel to mislil o Ellie. Bolj to, da je po smrti hčerke v tem jebenem zombie svetu izgubil ta del sebe ki se je zmožen navezat na nekoga takega kot je Ellie in je na takšne ljudi gledal striktno kot na paymet ali cargo. 

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 14. 2. 2023 at 10:20:

men so ble dobesedno vse scene, ki so vsebovale to tolpo cringe.

 

najhujsi je bil zacetek, tesno ji sledi scena kjer ma nek kao psiho govor na koncu, ko se skrivajo za avtom. zgleda takoj ko je apokalipsa ljudje dobijo potrebo po ultra nasilju in jim ni tesko pobit cele sobe prestrasenih ujetih ljudi npr.

 

pa se to bi pripomnil. ustvarjalci serije se dost posvecajo sob storyjem in emocionalnim scenam. kar je okej, ampak lahko bi tudi akcijskim scenam posvetili malo vec kot tri minute? vedno ko je akcija serija pade na shit tier nivo skoraj. ne vem zakaj the fuck se je treba skos sprehajat po cesti na odprtem, ko pa ves da si v nevarnosti. pol bezanje pred tovornjakom... celotna chase scena je bla posneta za en drek, kjer so bli avti vcasih pol metra za njimi pol spet 10 metrov za njimi. pol pa grejo ven iz avtov in so spet pol metra za njimi tam ko ellie lezi na tleh ampak folk kr stoji pri miru. vglavnem res slabo in cringe je blo tole lovljenje in skrivanje za avtom. joel snajperira zombije k so 10 centi vstran od ellie, razen ko je treba ustvarit suspenz pol zgresi tud trikrat zapored ce je treba.

Meni je bila ta ženska, vodja odpora, res zakon, prav tist neka every day uporabnica mamice opremljajo skupino, ki je sestra ljubega, nesebičnega vodje s tragičnim koncem. Se mi zdi, da so vsi začutili to "izgubo", še najbolj pa ona, česar so se verjetno tudi ostali zavedali, zato so ji tudi prepustili mesto vodje in ji sledili? Valda je bila batshit crazy, saj so ostali tudi to videli, kar se vidi tudi v oklevanju tistega sivolasega jebača (sori, Mefisto, ne govorim o tebi), ampak nenazadnje je to, kar je govorila, bila resnica. FEDRA je pobijala ljudi, jih mučila, nenazadnje so ubili njenega brata ... Pač meni je smiselno, zakaj bi obupan folk sledil "kar neki ženski". Odigrala je pa super, če smo jo vsi sovražili. Edino, kar mi je bilo cheap, je bil njen razplet. 

 

In ja, saj vem, da ne gledamo dokumentarca, ampak a zato lahko kar zanemarimo določene nesmisle? Pač tole kar je drevored zapisal, je dokaj na mestu. Bežijo stran od faking lunatic moba, valda spet hodijo out in the open, totalno carefree, prav sam bi jim skucal enega izmed neskončnih Joelovih metkov v čelo. Isto s streljanjem in ustvarjanjem suspenza, pač malo cheap. 

 

All in all, dober del. A je Henry & Sam zgodba enaka tej v igrici? 

Povezava do prispevka

jaz se tudi pridružujem kritikam akcijskih scen, ja. Res so... cheap :D 

 

Plus sound je obupen, sploh če primerjaš efekte s kakimi Band of Brothers ali s čim podobno zvočno vrhunskim. Še bolj extra žalostno ob dejstvu, da ima TLOU 2 enega najboljših soundov ever made v gamingu

 

Pri akcijskih elementih so ga na HBO-ju očitno zacheaparili ko svinja 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Ma 

Galko reče pred 12 minutami:

Pri akcijskih elementih so ga na HBO-ju očitno zacheaparili ko svinja 

 

Ma sj lih to, niso. 

 

Buđet je brutalen in za te zunanje scene so se potrudili iz vidika scenografije. Niso pa imeli nobenga občutka in svetovanja pri realizmu. Kolk pa stane en ex spec ops za najet, da jim kaj svetuje? 

 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 18 minutami:

minus to da je tip gluh slep z levkemijo, kat ne naredi zadeve nic bolj tragicne

 

  Razkrij skrite vsebine

otrok umre

 

je bla pa una scena med ellie pa samom na koncu tok efektivna, fak. čist huda izbira, da je bil gluhonem. plus, ko je dala na grob in je še joel lahk vidu. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...