Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Pizda ne vem.. mogoce sem res prevec glup, nikoli nisem na to pomislil.. 🤔mogoce je lih to point🤣

 

Sam mene res boli k kako izgleda graficna kartica v kisti pod mizo.. max pomislim oz upam, da ima dobr pretok in se ne pregreva po nepotrebnem in da ne bo kaj crknilo ker sm dal mnaj kesa.. ma da je grdo, ko bulim v ekran res ne

 

Dobro ce bi jo imel zraven tvja in ful obiskov pol mogoce bi hotel imet prozorno z led luckami in da izgleda ql.. ma tako... sem prav vesel da swm glup in me ne zanima in da prisparam kaksen euro.. in podobno razmisljam pri hrani.. 

 

Sam ne vem, mogoce sem res glup. Tezko rect. Sploh ce sem glup. Mah. Jebes to. Bom jaz raje naprej mislil, da sem pameten in ostali glupi, ki me ne razumejo. To ja najboljse in najlazje. BMK

uredilo bitje bigboss82
  • Na jagodo +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 54 minutami:

Nekaj se govori o 3080ti

 

glede na ze tako malo razliko med 3080 in 3090...

Ja sj prav, naj dajo ven 3080ti. Ne more jih AMD tko šolat, noben racionalen ne bo kupil nvidije potem, razen fanboyev. Ali pa naj dajo vsaj super verzije al neki, ker tole ne pelje nikamor.

Povezava do prispevka

Itak da bo 3080ti z več VRAMa ker wtf was nvidia thinking.

 

Kdor se skešira za tak GPU verjetno gamea na višjih resolucijah in zanest se da bo 10gb dovolj za 4k za obdobje za katero bi človek rad videl, da te takšna investicija pusti "brez skrbi", zna bit malo optimistična.

 

Zakaj bi dal 50 USD več za kartico ki je tam tam s konkurenco pa ima 40% manj spomina, od česar te zna na srednji /dolgi rok krepko bolj bolet glava od razlike v raytracing performancu? 

 

 

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 11 minutami:

Kar se tiče količine pomnilnika je tokrat Nvidia res zavozila. Tistih ubogih 10GB bo verjetno kmalu postalo premalo, sploh za 4K resolucije.

 

In če ne bodo korigirali cen navzdol, bodo karte z več rama še dražje in s tem še manj konkurenčne.

 

Ne vem, kar sem bral, naj bi zaradi DLSS tehnologije vrednost VRAMa šla navzdol in ne navzgor. Naj pa poda mnenje nekdo, ki ima know how s tehničnega vidika :)

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 39 minutami:

Kar se tiče količine pomnilnika je tokrat Nvidia res zavozila. Tistih ubogih 10GB bo verjetno kmalu postalo premalo, sploh za 4K resolucije.

 

In če ne bodo korigirali cen navzdol, bodo karte z več rama še dražje in s tem še manj konkurenčne.

Isto je bilo ob izidu ps4 in xbox one

 

GTX 680 je ne uporaben zdaj, toda na 7970 so tudi nove AAA še igralne

Povezava do prispevka

sam kje bo po performansu? bo šišala 3090, glede na to da je le-ta komaj kaj hitrejša od 3080? tradicionalno so ble Ti variante precej hude beštije v primerjavi z navadno inačico, tokrat pa tega prostora ni. razen če bo 5% hitrejša za 1k, da uvalijo amdju.

 

dvomim, da bojo podrli svojo hierarhijo produktov. ali pač?

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

Spodobi se da ma nov jaci GPU vec RAMa. Fora je da vecina gleda na 3080 kot upgrade za 2080Ti, ampak 3080 je naslednjik 2080 torej upgrade na 10GB iz 8GB. To je nekak in line z govoricami o 3080Ti z vec RAMa.

 

Kdaj misliš da lahko pričakujemo 3080Ti, glede na prejšnje generacije ?

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

980 -> 8 mesecev -> 980Ti

1080 -> 10 mesecev -> 1080Ti

2080 -> 1 teden -> 2080Ti

2080 -> 10 mesece -> 2080 Super

 

ne vem :D

 

dobro, 10 mesecev je max zgleda. :D

 

pizda, ke kurčev čas za nabavljat grafične - ajde če že imaš nekaj, pa ti ni problem čakat - ampak jaz bom počil ko kokica. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 51 minutami:

 

dobro, 10 mesecev je max zgleda. :D

 

pizda, ke kurčev čas za nabavljat grafične - ajde če že imaš nekaj, pa ti ni problem čakat - ampak jaz bom počil ko kokica. :D

 

 

Najboljši čas za nabavo grafične kartice je zdaj drugače. Ne vem, če je bil kdaj v zgodovini boljši čas za nabavo grafične, kot zdaj :)

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 minutami:

dobro, 10 mesecev je max zgleda. :D

 

pizda, ke kurčev čas za nabavljat grafične - ajde če že imaš nekaj, pa ti ni problem čakat - ampak jaz bom počil ko kokica. :D

Ne bit kot maksi. Pa ja ne boš zdaj tričetrt leta brez grafične? Ko bo mogoče prišla Super al pa Ti verzija, bo pa že govora o seriji 4000... never ending story, če boš tako začel gledat.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...