Skoči na vsebino

[multi] Diablo serija al neki


Priporočeni prispevki

Če mene vprašaš je osnovni problem te igre zelo preprost: igra nima dovolj loota. Looter brez loota. Še tista mala brižnost res dobrih unikov so praktično unobtainable.

 

Samo pojdi čez listo unikov/setov/run/runewordov v D2 ali v D3 in primerjaj s tem kar imamo v D4. Pa v D2 folk dela milijon pindle/Ball runov brez težav že leta, tukaj ti je dolgčas že po par urah, ko prideš na T4. Post lvl 80 pa je igranje te igre enostavno brez smisla in totalna zguba časa.

 

Z več loota oz. z boljšim lootom bi tudi izboljšali drugo največjo težavo: manjko (dobrih) buildov.

 

V D4 ima vsaka klasa manj kot ducat unikov, od tega uporabnih 2-3, če izvzamem tistih 4 loto unikov. S1 bo dodala vsega bore ŠEST unikov, ki niti ne vemo ali bo npr. 1 na klaso in 1 skupen ipd. Pa 6 novih aspektov.

 

Res neverjetno kako je ista hiša pred več kot 20 leti naredila D2 in sedaj dobimo tole revščino v D4. Še faking Division ob izidu je imel boljši loot, madona!

 

Sigh.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 12 urami:

ja ma kaksen loot je imel diablo 3 ko je prisel ven..

mene so minioni v act 2 oneshotali tipo dva mesca :)))

 

D3 je imel en kup problemov ob izudu, ma manjko loota ni bil eden od teh.

 

Me pa moti, da se D4 ob izidu primerja z D3 ob izidu (ali celo uporablja kot argument za potuho Blizzarda), saj je vmes minilo 11 let in bi pričakoval, da se leta 2023 teži k izdajanju boljšega izdelka kot nekoč, ne da vsakič rabim čakat nekaj let, da dobimo v roke dodelan izdelek, ne pa le izdelek, ki je MVP (minimum viable product).

Povezava do prispevka

mal je res easy najdt. un quest v act4 lahko do gul vrze. countess hell ma pa tud bonus rune drop vse do ist

 

jaz sem si zdaj zealota naredil, da bom uberje ubil (mogoc bo treba respecat v smiterja). edino se malo ga moram zlevlat, nekak resistance nadgradit in keye nafarmat s sorso

Povezava do prispevka

glede teh keyov pa je tko. vcasih se ze zacnes sprasevat al je game zabuggal pa ne dropa vec

 

trackam kolk summoner, countess runov sem naredil in v 33. runu mi je koncno prvi key padel

 

[r]uns: 32, [t]error: 0, [h]ate: 0 > h
[r]uns: 32, [t]error: 0, [h]ate: 1 > r
[r]uns: 33, [t]error: 0, [h]ate: 1 >

Povezava do prispevka
carek reče pred 13 minutami:

Znalci, je igra vredna svojega denarja za casuala?

Za casualca je igra gladko vredna ker itak ne boš v 3 dneh lv 80+ in iskal že perfekten build. Pomanjkljivosti igre vidiš šele ko grindaš vsak dan kot norec. Sploh do lv 50 je izkušnja 10/10 zame.

Povezava do prispevka

Se popolnoma strinjam s tem, kar je rekel @Gapi182

 

Sploh kampanja je dobra in vredna svojega denarja. Sidequesti so tudi zelo na nivoju in boš užival v njih, sploh, če ne rushaš skozi igro. Endgame pa je polomija, loot je polomija, UI je polomija in raznolikosti buildov ni. Ampak tisti začetni užitek je zagotovljen in bi rekel igra je vredna svojega denarja za casualca.

Povezava do prispevka
carek reče pred 1 uro:

Znalci, je igra vredna svojega denarja za casuala?

Evo, od umazanega casualca vsekakor ... sam igram zdej nekje dva tedna občasno in sem lvl 50, ravno začel z act 3. Še vedno uživam na polno, pa sem še vedno na prvem liku :)

Povezava do prispevka

+1 da je hud špil za casualce. Igram že od štarta z pavzami in sem šele lvl 53 na sorci. Ubistvu je tako, da imaš end game za casualce in end game za ne-casualce. 

 

End game za casualce: tukej sem zdej jaz. Imam tono contenta za narest, helltidov sploh še povohal nisem, grim favors sem lih 1 naredil, renown imam še za narest, strongholde, sidequeste itd... verjetno bom v tem delu igre tok časa, da bo prej konec S1, potem bodo pa itak verjetno še dodajali stuff. 

Drugi end game je pa za ne-casualce: to so tisti, ki že zdej ružijo v lvl 99 in jim je že vsega zmanjkalo za delat... in ko se folk pritožuje so to v večini tile. 

 

Tako da če ti sede ta tip igre trenutno je tole direkt zate, mene k nimam tok časa ful mika da bi si lahko vzel recimo 2 dni in nabijal nonstop, poleg tega me mika tudi začet nov char itd... Praktično edina stvar, ki me res moti, so opravki z gearom. Včasih zalavfam špil in mam nevem 1h časa in že vem, da se bom 15-20 od tega ukvarjal z gearom. Kaj prodat (je treba kar brat, kar attack power ne pove nič) in potem to da daš stran aspect, daš na novega itd... to začne mal morit, ker bi včasih rad samo kakšno uro žgal po kreaturah brez da morm vmes v merkator. Druga zamerica za casualce je pa ta, da ni pavze, kar zna bit nadležno. 

 

edit: včeraj sem kresnil svojega prvega butcherja. Res epic fight, do zadnjega potiona. Ice shards so res OP, mam filing da meljem vse pred sabo, tut v eventih dostikrat fašem mastery. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Ice shards melje vse pred sabo dejansko vse do lvl 100. Problem je da crkneš čim fašeš lagspike al ti pa ne registrira enga od obveznih 4 defenzivnih skilov ko ga prtisneš... :sick: 

 

Je pa igra definitivno super do lvl 70, potem do cca 85 je še mičkena šansa za kak upgrade sam je čist preveč dela z čekiranjem tone loota ki ga dobiš. Kasneje je pa sam še boring grind na žalost. Prvi lik bom spravil danes/jutri na 100 pol pa v trenutnem stanju igre nobenga več preko ene 85 verjetno. Se pa veselim igranja druge clase v prvi sezoni. 

 

 

Za intermeco sem pa včeraj spet zalaufal D2R, naredu novo sorco na ladderju in my god je to muka igrat dokler ne dobiš lore/stealth/spirit itd runewordov :D  Res nič čudnega da sem D2 začel na polno igrat šele po izidu dodatka ki je dodal cel kup loota in runeworde.

Povezava do prispevka

evo naredil sem uberje z paladinom

 

zeal ni glih okej, premalo attack ratinga. ena pika v smite je zadost da lahk posmitas uberje. je pa zeal uporaben za scistit poti do mini bossev, ki dropajo organe.

 

za resitance sem si naredil treachery runeword, pocakal na proc in ga zamenjal za taprav armor in pol sel v bitko.

 

svical ko konj

 

na koncu dropal torch za sorso. best outcome. zdaj rabim se za paladina in amazonko.

 

pa nightmare andariel sem MFal, da bi dobil stone of jordan ampak tough luck. noce dropat. in za spawnat uber diablota (al kakorkoli mu je ime), ki dropa annihilusa mors vsakic en soj prodat >_<

Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 urama:

 

S28 vs S0...

Če primerjaš vanilla verzije pa ni primerjave. 

 

Zakaj za vraga bi rabil primerjat vanilla verzijo igre iz leta 2012 z igro z leta 2023, ki jo je naredila ista firma in ki naj bi bila nadaljevanje?

 

Kaj pa če bi kar z Diablo1 primerjali in ji talali ocene 98 ali več po tej logiki.

Povezava do prispevka

uf, iskanje stone of jordan prstana je bilo uspesno. ubijas nightmare andariel dokler ga ne dobis. casovno potratno, ker drugace ne vrze nic drugega pametnega. kul itemi si zacnejo komaj pri mephistotu

 

borba z Diablotom je bila easy

 

10% exp je niiiiiiceeeee. zdaj se lahko zacne pot proti lvl 99

 

77ETwXB.jpg

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 5 urami:

 

Zakaj za vraga bi rabil primerjat vanilla verzijo igre iz leta 2012 z igro z leta 2023, ki jo je naredila ista firma in ki naj bi bila nadaljevanje?

 

Kaj pa če bi kar z Diablo1 primerjali in ji talali ocene 98 ali več po tej logiki.

Zato ker ocitno so tipi rabili vec kot 10 let da so natedili iz vanilla d3 kar je sedaj.. ni se naredilo samo.

 

Hocem rect. Ce imas ze narejene ideje, ne pomeni, da tega ni treba materijalizirati.

 

Skratka ko placam odvetnika, da mi napise pritozbo. Ga vseno morem placar. Tudi, ce je takoh pritozb napisal ze milijon

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 25 minutami:

Zato ker ocitno so tipi rabili vec kot 10 let da so natedili iz vanilla d3 kar je sedaj.. ni se naredilo samo.

 

Hocem rect. Ce imas ze narejene ideje, ne pomeni, da tega ni treba materijalizirati.

 

Skratka ko placam odvetnika, da mi napise pritozbo. Ga vseno morem placar. Tudi, ce je takoh pritozb napisal ze milijon


Ne.

To je isto kot ce bi placal odvetnika, ki ima 20 let izkusenj, da ti sestavi pritozbo in bi ti jo po kakovosti naredil kot jih je delal v casu, ko je bil se zeleni pripravnik in se jih je komaj zacel ucit pisat. 
 

A se resno hecamo? Da bo vsak Diablo rabil vsakic 10 let, da v igro dajo faking loot in osnovni matchmaking, ki je bil ze leta 1996 v prvem Diablu? Sej ni cudno, da so devi leni, ce se jim daje potuho za take osnovne kikse.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 3 minutami:

Ne.

To je isto kot ce bi placal odvetnika, ki ima 20 let izkusenj, da ti sestavi pritozbo in bi ti jo po kakovosti naredil kot jih je delal v casu, ko je bil se zeleni pripravnik in se jih je komaj zacel ucit pisat. 
 

A se resno hecamo? Da bo vsak Diablo rabil vsakic 10 let, da v igro dajo faking loot in osnovni matchmaking, ki je bil ze leta 1996 v prvem Diablu? Sej ni cudno, da so devi leni, ce se jim daje potuho za take osnovne kikse.

Ma ne, to je isto kot Gillette britvice. Vedno, ko izdajo neko novo linijo, povsem zgimpajo zamenljive britvice, da lahko spet dodajajo nove in nove features. Drugače folk ne bi kupoval novejših "boljših" verzij.

It's called capitalistic reset al neki XD

Povezava do prispevka

Live service špil je ne direktno nadaljevanje z istimi mehanikami. Je dost lame da manjkajo določene stvari ampak vseen do izida prvih 2 sezon ne bom preveč kritiziral. Po prvih 2 sezonah so vse kritike upravičene. Vsaj kar se teh osnovnih vprasanj tiče kot matchmaking in loot.

 

Vem da je mal neumno da je igra 70€ in pol stvari manjka ampak po drugi strani pa je špil mišljen da se ga bo igralo še leta in leta, sezone so free, microtransakcije so samo za kozmetične stvari, konstanti updejti. Ni dosti iger ki jih kupiš 1x lahko pa jih igraš leta in leta in dobivaš ves čas free content. Ne bom pljuval prehitro.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 3 urami:

ja narejen je za leta in leta igranja. zato je folku dolgcajt po enem tednu

 

Folk prehitro rusha v endgame content potem pa jokajo, da jim je dolgčas. 

 

Jaz sem ravno končal kampanijo in sedaj počasi napredujem, do lvl 50, da si rahlo priredim build.

Sem pa po končanju kampanije igral barbariana do lvl 10 in prav paše po necrotu :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...