Skoči na vsebino

Trenutno igram [02/2024]


Priporočeni prispevki

Še vedno superiorni WarTales.
Sem mislil, da sem pri vloženih 100 urah in skoraj popucani mapi že proti koncu, pa se mi je odprla cela nova provinca (Grinmeer). V bistvu gre za eno ogromno mesto, kjer je prva naloga odličen in povsem detektivski quest. 

mapa_wt.thumb.jpg.45d18d2ef72a2e51e06a093cbd139e6f.jpg

Ima pa igra tudi nekaj težav. Npr. "tracking" v spopadih je bedn, ker vojščak kot zanalšč prečka vsa škodljiva področja na bojišču. Bedak se prav potrudi, da gre čez čimveč ognjenih zubljev ali oblakov strupa. Boljše ga je vodit korak po koraku; seveda samo tam kjer so nevarne ovire. Pa občasno igra zamrzne, zato je dobro shranjevati res pogosto. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Začel sem igrati Death Stranding 1. 

 

Zelo carska weird WTF atmosfera in svet, ki ga je Kojima ustvaril, celotna bizarnost, povezana z odličnimi animacijami, je res eye candy in niti ne pomisliš, da bi skipnil kakšno sekvenco. Gameplay na normal se mi zdi enostaven, mogoče celo malo preveč? Kombinacija vseh kontrol (long press, long press + something) je kdaj malce too much za nekega casual gamerja :D

 

All in all, zaenkrat se paše sprehajat skozi to opustošeno pokrajino. :) 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Igram Steelrising.

 

Situacija je sledeča. Veliko stvari me je motilo na začetku - kako je podana zgodba (malo se vlečejo sekvence), občasne nevidne stene, kljub temu da veš, da lahko preskočiš nekaj, izgled ljudi (lutka izgleda fantastično), v primerjavi z Yharnamom so ulice kar prazne sovragov, koridor izvedba Soulsborne level designa in najbolj moteč faktor - kako hitro se sprazne stamina bar. Namesto da bi hitro tepežkal monstrume, bolj mostrumi hitro tepežkajo tebe, ker ti stalno primanjkuje stamine. Prvega bossa nisem uspel premagati lol, izgleda sem izbral napačno prvo orožje, ker nisem imel na voljo block ali parry, tip je mel pa daljši reach kot jaz.

 

Zato sem storil veliki kriminal - vklopil assist mode in premaknil slider kako hitro se mi povrne stamina.

 

Ok, zdej je pa špil veliko bolj enjoyable in samo igram dalje. Glede na to, kako močno znajo udariti nasprotniki, jaz pa brez ščita, je to lih the sweet spot kako igrati (baje block obstaja, če imaš pravo orožje). Počasi sem začel pridobivati še druge sposobnosti - air dash, ram, zajla za doseganje višjih delov mape - ki jih lahko uporabljaš tudi med bojem. Špil s temi special skillsi rata uživancija, kar naenkrat se mape ne zdijo več tako koridoraste (it's a word).

 

Edino kar nardi špil prelahek je to, da se poleg "estus flaska" povsod po mapi najde še drug healing item (a la Demon's Souls) in da večina bossov ni nič posebnega, zaenkrat je bil en gimmick boss, ki je bil tudi po designu veliko zapomnljiv kot ostali.

 

Tole absolutno ni na nivoju Lies of P, pa ajde vsaj kokr sm vidu je LotF tudi verjetno boljši špil. Je pa dost v redu mix Souls koncepta z Metroidvanio špilom, animacije sovragov so top, vzdušja temu špilu ne manjka. Mi ni nič bed, da sem dal špilu spet šanso, zdej ko je v PS+ Monthly Games.

 

Bom podal oceno, ko preigram, bi pa znal bit dobr baby's first Soulslike experience za tiste, ki bi radi končno nekaj takega igrali.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 10. 2. 2024 at 10:26:

Še vedno superiorni WarTales.
Sem mislil, da sem pri vloženih 100 urah in skoraj popucani mapi že proti koncu, pa se mi je odprla cela nova provinca (Grinmeer). V bistvu gre za eno ogromno mesto, kjer je prva naloga odličen in povsem detektivski quest. 

mapa_wt.thumb.jpg.45d18d2ef72a2e51e06a093cbd139e6f.jpg

Ima pa igra tudi nekaj težav. Npr. "tracking" v spopadih je bedn, ker vojščak kot zanalšč prečka vsa škodljiva področja na bojišču. Bedak se prav potrudi, da gre čez čimveč ognjenih zubljev ali oblakov strupa. Boljše ga je vodit korak po koraku; seveda samo tam kjer so nevarne ovire. Pa občasno igra zamrzne, zato je dobro shranjevati res pogosto. 

Jaz imam tudi eno kislo težavo na xboxu, očitno je neka shit verzija na gamepassu, ki ima težave s cloud savi in mi zbriše na vsake toliko časa save in ko rečem zbriše save, mislim ročno shranjene vse save pozicije. Vse kar mi ostane je, da imam skoz prižgano konzolo, sam pri tolk obsežnem špilu je to kurac in zato trenutno ne igram več :(

Povezava do prispevka

@Kastor: bedno :( . Res obsežen špil je in na več mestih mu manjka nekaj spoliranosti. To kar si omenil  za save je pa grozljivka. Jaz igram na PC in ročno shranjujem dobesedno na vsakih 15 minut oz. po vsakem "dosežku" in pod različnimi "sloti". Ker velikokrat zadeva kar zmrzne oz. se pač izklopi. Če bi izgubil save bi se mi verjetno zmešalo.  :ranting:

Btw, v igri je tudi starodavna verzija ragbija. Najdeš v Grinmeer provinci, je pa dejansko kot cela športna (taktična) igra v malem, lol. Glavna nagrada je nek (bojda) odličen poni. Jaz ragbija sicer še nisem zmagal, ker sem igral zgolj enkrat za pokušino. Bo že prilika. Sem pa zato zmagal vse borilne arene in sem kar ponosen.

uredilo bitje DaCapo
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

na smetana m33tu me je @samo_hren nahajpal za Death Stranding, ki je, kot dosti drugih igric, že od releasa na polici, ampak me je prešinilo... a čem igrati to staro ps4 verzijo, ali se splača ubosti ps5. 

 

A je kdo igračkal/testiral obe verziji, je ful upgrejda? Sem pogledal par YT videjev in mi zgleda identično, samo eno je YT, drugo pa potem dejansko igranje igrice igračke.

Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 5. 2. 2024 at 10:38:

Edini redeeming quality grafike je, da me maaalo spominja na amiga igre, torej prvi računalnik, ki je bil pri bajti doma :D

 

Moja najljubša igra na Amigi: 

image.png.9dc4d654f72ff8296dbfa2b890c8368c.png

 

La Mulana:

image.png.41f223ea492212545cbf9f170d0332f9.png

 

Je nekje tam ja :D 

 

Mene na prvo žogo bolj spomni na legendarnega Rick Dangerous...

 

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Mene res vsakič znova preseneča in mi je že prav smešno česa vse ta samooklicana mn3njalniška smetana ne igra & pozna :lol:

Igranje Kojima iger se lahko šteje že za splošno razgledanost. 

 

Kot da bi se smatral za nekakšnega filmskega kritika in zdaj spraševal folk ali gledat Godfather trilogijo al neki :rofl:

Povezava do prispevka

Če sploh še nisi igral je seveda PS5 superiorna in tudi priporočljiva.

Za obstoječe lastnike pa niti ne.

 

gojc reče Dne, 6. 10. 2021 at 20:21:

Igral na PS5 (10$ upgrade za obstoječe lastnike):

 

Image

 

Ker sem uspešno prenesel svoj PS4 savegame sem lahko nadaljeval v endgame in šel direktno na novo vsebino.

 

Nova misija/quest je izjemno kratka (20 minut) in niti slučajno vredna vsega hypa. Tisti MGS teaser je praktično polovica misije :rofl:

Dirkališče je samo sebi namen in edina odlika je, da ti odklene novo vozilo roadster. Enako se lahko reče za VR trening misije. Enkrat greš skozi in si videl vse.

 

Kar je pohvalno so gameplay izboljšave, 60fps, widescreen FOV in vsa ekskluzivna vsebina PC izdaje. 

V igri imaš tako Half Life in Cyberpunk queste s katermi odkleneš dodatno kostumizacijo, vozila, opremo in celo nove igralne mehanike ! Recimo Cyberpunk ti omogoča hekanje in onesposabljanje sovražnikov in njihovih vozil na daljavo. Half Life vsebina ti da gravity rokavice iz HL:Alex.

 

Skratka za obstoječe lastnike nova vsebina ne upraviči plačljivi upgrade.

Za folk, ki pa še ni igral Death Stranding je pa ta PS5  izdaja vsekakor najboljša verzija igre. 

 

 

uredilo bitje gojc
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ma pomoje bom skippal ps5 verzijo, retail je cca 30 evrica, digital upgrejdi so pa itak samo za pedre.

 

Sem pa zdaj igral dobri dve urci (oziroma gledal uro in pol ter igral pol urce) in mi je kar top no. Definitivno bo macka se vsaj en cajt dobivala konzerve.

 

 

Povezava do prispevka

Syberia 3, fuck, kolk so ene zadeve/uganke frustrirajoče, čist razumem zakaj dajejo slabe ocene. npr. imaš eno uganko kjer moraš najprej ugotovit zaporedje gumbov in potem še neko ročko premaknit v določene pšoložaje OK, ni tolk težko, ampak potem moraš pa še dovolj hitro in natančno to izvest, kar pa ni tolk simpl in ponavljaš in se sprašuješ a sploh delaš prov... aja pa trofeja je, ki jo dobiš, če to v prvo narediš prav brez ponavljanja :rofl:

Zgodba mi je pa kul, tako, da nadaljujem.

18d9bdad9df86-screenshotUrl_copy_800x450.jpg.589f5ead50db18e7365e120cd4f5e06c.jpg

 

uredilo bitje Bessie
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
gojc reče pred 11 urami:

Mene res vsakič znova preseneča in mi je že prav smešno česa vse ta samooklicana mn3njalniška smetana ne igra & pozna :lol:

Samo popravil bi te, da nismo ravno "samooklicana" smetana, za to nas je razglasil uporabnik Gatsu :D 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Prava smetana igra wartales lp

 

in other news, manjka tko ene 10 min igranja dicey dungeonsa, da fuknem xbox ven na ulco (vem ja, ne bo neke tragedije :D). Ne morem naredit wizarda zadnjo stopnjo in sam še ta mi manjka do finiša špila u 3pm, v vrsti pa že čakajo brotato, Resi 2 in valhalla (kdo igral ta arkadna jajca ne vem, men je to far cry s sekiro fml, sam bom vseen preigral vsaj en AC).

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 8. 2. 2024 at 21:33:

sem probu open beto skull and bones. to zgleda, da bojo smeti, kjer se velik grinda. prva misija je, da pobereš akacijin les, ampak je spawn lesa server side in ma očitno precej dolg respawn timer in je blo vse pobrano, fural sem ladjo okol ene 20 minut brezveze. sam zbrisu. 


Sem isto sprobal, ni ravno tolk bad, its ok. AC Black Flag ship modul, z dodanim craftanjem. Je grindy ja. ampak men je blo dost ok vozit ladjo okol, raziskovat, potapljat ladje.
Sem pa tud jst skor ze zrbisal na prvi uvodni mini mapi, ker je kr neki, res slab uvod, sploh uni morski psi wtf.

Tko overall no men osebno sam dokaj fun voznja ladje in combat resuje vsekupi, ker ostalo okrog je sam tipicen Ubi bloated stuff.
Sam dajat full price za tole je res lol, pa bolj zgleda AA produkcija kot pa samooklicana AAAA. Tko pocakat za en lep discount, na ene 20€, itak Ubi ga Ubi gami dost hit dobijo :D

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 22 minutami:

A pa ta igrica ima tudi off ship segmente, ali si samo na ladjicah? 


Gres dol ja. Mas glavno bazo, ki je narjena v bistvu cist na istem principu kot The Division (mas razlicne statione - blacksmith, carpenter, main quest guya, deska za jobe/bountye itd, vidis zive igralce tect okorg). Potem po mapi pa na dolocenih lokacijah lahk tud disembarkas, samo so vse vec al manj copy paste (nek trejder je s specificnimi dobrinami). V vecja mesta ne mores. Lahk jih plunderas, sam vse to opravis direkt z ladjo.

Mapa je PvE, srecujes zive igralce, lahk jim pomagas on the fly, dobis razlicne bonuse za to, delovalo je ok. Bil je se en PvP event, katerega mors pa joinat. Prakticno res The Division z ladjami.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 3 urami:

Seprav so smeti, ampak zgodba je cool. No zna da kupim za tist drobiž na akciji da bom mel vse dele preigrane. :P

Pa ja tudi dolžina se mi zdi kar v redu, nisem še na koncu bolj nekje na polovici, pa na PCju je mogoče kakšno zadevo lažje "odtipkat"

Recimo ena uganka, ki je podobno že opisani je tudi tale... za občutek ;)

Spoiler

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Poleg tedenskih huntov v MH World in RIse sem si privoščil še TLOU2 remaster. Že malo nazaj sem imel potrebo po še enem skozihodu, sedaj pa za 10 eur dobimo še No return, ki mi sicer po prvem videnju ni deloval nekaj, kar bi ful rad preigraval, sedaj pa po nekaj urah zadeva vleče. Super mode, ki pa brez aktivnega posodabljanja ne more dolgo živeti oz. dati nek rewarding run. Je pa še enrkat res ŽALOSTNO, da psi ne dodajo multiplayer načina iz enke, ker imajo praktično vse ready. Kok škoda, da ne dodajo še tega načina, ker sem prepričan, da bi bila zadeva popolni hit. Kakorkoli, v osnovi ne vem, če je vredno 10 eur, ampak dobro, toliko je en en precenjen burek dandanes, tako da, če imaš namen še enrkat preigrati zgodbo, zgubiti nekaj 10 ur na No return, potem je zadeva vredna. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...