Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 3 urami:

Jaz sem pa skoraj fanboy, bi komot bral še več podobnih tekstov od njega. Dočim Fafangel mi je bil tako ... boljši spis v osnovni šoli :D (zdaj se je malo unesel in izboljšal)

 

Ampak itak je vse nobelovski material, če ga postaviš zraven zgodbe od Kleča. Tisto pa je res pomoje najslabši content v zgodovini JCT-ja

 

dobr useen gre za mirta komela :D to je pač za slovenske razmere k da bi reku faulkner al we, sam ok men je res gnila jazbina (ne bi plaču eura za te smeti, zaston mal prelistam vsake tok), drugač ga pa cenim.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Tole sem danes popravljal - iPod 30GB, menjava, diska in baterije. Odpiranje je neugodno, sem polomil dva plastična "toola" potem sem si pomagal z enim kovinskim, kar pomeni, da sem plastiko ob robovih poškodoval, ne bo več tolk lep bo pa delal. Jebat ga, nimam dovolj skilov. Je bilo pa fun tud, če ga zdaj vržem stran :sorcerer:

 image.thumb.png.8efe26647c03f1ab6409e9c47c34c05a.png

 

Odprt je še za primer, če kaj ne bi delalo.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 13 minutami:

Recept? :D

 

:D

 

Repo sem dal kuhat v soljeno vodo z enim lovorjevim listom cca. 20 minut. V večini receptov je blo, da jo daš posebej kuhat, vendar drugič ne vem, če bom. Baje ni potrebno, če imaš rad bolj kislo. Je bla super ta, ampak bi lahko bla bolj kisla. 

 

V večji ponvi sem razpustil žlico svinjske masti in dal pražit eno veliko čebulo ter vmes dodal narezano slanino. Ko je čebula posteklenela sem dodal še 2 žlici ocvirkov in vse skup naprej pražil. Dodal sem 1 žlico paradižnik koncentrata in še kako minutko mešal... Vzel sem 2 zajemalki vode od repe, ki se je kuhala in dodal v čebulo, slanino in ocvirke. Preostalo vodo sem zavrgel in v ponev dodal repo. Vse skup sem dušil še ene 15 minut.

 

Voila...bon apetit :)

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

@Aktivist Vanč: to je to. Edino, jaz še nikoli nisem dodal paradižnik koncentrata. Bom poskusil naslednjič.  In pa zraven imam rad rjavi fižol zabeljen z ocvirki.
Btw, kakšno klobaso si imel zraven? Vem, da je pečenica, ampak jih je dandanes toliko v ponudbi...
Nedolgo nazaj sem jedel podobno repico, ampak je bila klobasa zelo fuj. Ne vem točno kaj me je zmotilo, ampak enostavno je imela nek čuden okus. Mogoče zato ker je bila kar nekaj časa zamrznjena in potem na hitro odtajana? Proizvajalca se žal ne spomnim.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

@Aktivist Vanč: to je to. Edino, jaz še nikoli nisem dodal paradižnik koncentrata. Bom poskusil naslednjič.  In pa zraven imam rad rjavi fižol zabeljen z ocvirki.
Btw, kakšno klobaso si imel zraven? Vem, da je pečenica, ampak jih je dandanes toliko v ponudbi... 

 

Jaz mam nekako raje, da je rdečkaste barve, zelje tudi. Po moje ne spremeni okusa nekaj full, tista bela (bleda) barva mi je malo čudna, če ne daš nič zraven. Komot bi dodal fižol že v samo repo. Ali pa posebej. Jaz sem nameraval z ocvirki zabeliti še krompir, ampak sem imel slabo vest, ker jih je dosti že v repi in še slanina pa sem preskočil še dodatne maščobe :D

Povezava do prispevka

Hja, zdaj je "sezona" te hrane. Pri nas je kisla repa s krompirjem, ocvirki in klobaso na meniju ziher 1x tedensko. 

Še pubec, ki ima sladkorno poseže po kakšnem kuhanem krompirju. Repe s slastno zabelo pa itak poje več kot jaz in potem se "kregava", ker mi je pojedel večino najboljšega. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 22 urami:

Tuki sem napisal o moji izkušnji Castlevanie 1 :D. Not so tudi avtomobili, tako da preberi tekst, you gonna like it :D

 

 

 

Tole je pa blo kar zanimivo kako si to napisal, jaz osebno nebi do zdaj nebi tako napisal ničesar. Sicer nisem igral Castlevania 1, prva k sm jo igral je Syphony of the Night (k je bla v kompletu z Rondo of Blood)in je metrovania. Igra je totalno zakon, sam po težavnosti ni niti blizu Rondo of Blood. RoB je brutalna, ne vem kako je proti 8bit Castlevanijam, ampak je tok težka kar še nism doživu do zdaj. Kot si opisal v svojem opisu, je prvi stage prekleto enostavn, tud boss, sam stage 2 je pa direkt brutaln, ker vrane so totalno nepredvidljive (pa un plavi knight kok te pojebe s tistim sekiram, če nis takoj aggro) to sem rabil vsaj 20 poskusov, da sm ugotovil kako se tega lotit, obadva bossa sta bolj zajebana kokr do stage 6 bossa, pa še to sam zaradi tega, ker ima 5 phaseov. Na ps4 kokr sm opazil, ni quick savevov, je edn, sam čim ga loadaš, ga zbriše tko da ne vem ravno kako deluje. Tko da delam tko kokr je blo na super famicom. Med stagei ti neki savea, pa vmes checkpoint. Če je kaj takega Dark Souls zna bit, da znam tud v tem špilu uživat, ampak pr men je tko, da Rondo of Blood se spravm igrat, ko začutim, da zdaj pa hočm to, in pol bom raztural, če ne, ne pridm nikamor.

 

Sam a si predstavljaš, da dobiš Castlevanio v tistem času, brez manuala, kok poskusov al pa nek luck, da ugotoviš, da majo sveče vse te iteme? Verjetno bi na random neko vrano usekal pa bi vmes usekal svečo.  Pa srčki so v bistvu mana, drugje pa povsod več al manj health.

 

Jz bi reku, da je RoB težji kokr Ninja Gaiden black, sploh mi je pa čudno, da špil če gledaš posnetke, sploh ne zgleda neki zajeban, ker itak folk k obvlada hod okol pa raztura, ko pa sam sprobaš, pa sam uno v kaj sm jz zdej uletu :D

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Ko smo se ravno zgovarjali o shared accountih. Vzel bi Apple TV za ene par mesecev, je par stvari, ki bi jih rad pogledal. Lahko naredim nov račun, če bi se kdo joinal, še raje pa bi se jaz prilepil na obstoječ account, da se ne rabim jebat. Mislim, da sprejme 6 ljudi naenkrat, so kar gostoljubni :D 

Povezava do prispevka

AC = Assasin's Creed, pa nam to še tako ni všeč :D 

 

Armored Core je na Zahodu še vedno obskurna zadeva, kljub bolj popularni šestici, Assassin's Creed pa je v TOP 10 najbolj prodajanih franšiz vseh časov, tik pod jebenim Minecraftom in FIFO 

 

Tako da ... Čeprav si v moji knjigi zapisan kot ultra cool momak, ker si igral Armored Core before it was cool, pomoje ni realnosti, kjer bi AC bil množično prepoznan kot Armored Core in ne asasinec :D 

Povezava do prispevka

ja ok, ni se ful tok prodajal, ampak prvi trije Armored Cori so bli za svoj čas kar lepo prodajni - dvojko smo mi kar igrali, s tem da smo si podajali en izvod

 

 

AC1 worldwide PSX = 410,000
Japan = 160K
NA = 130K
Europe = 90K
other = 30K

 

AC: PP = 280K
AC: MoA = 260K

 

AC2 worldwide PS2 = 790,000
Japan = 230K
NA = 280K
Europe = 220K
other = 70K

 

AC2: AA = 410,000

AC3 worldwide PS2 = 670,000
Japan = 230K
NA = 220K
Europe = 170K
other = 60K

 

AC3: SL = 310,000

 

AC Nexus worldwide PS2 = 260,000
Japan = 140K
NA = 60K
Europe = 50K
other = 20K

 

AC Last Raven worldwide PS2 = 180,000
Japan = 80K
NA = 50K
Europe = 40K
other = 10K

 

AC4 worldwide PS3 (360) = 200,000 (250,000)
Japan = 90K (13K)
NA = 90K (190K)
Europe = n/a
other = 20K (20K)

 

AC4Answer worldwide PS3 (360) = 190,000 (150,000)
Japan = 100K (24K)
NA = 60K (n/a)
Europe = 20K (n/a)
other = 10K (10K)

 

ACV worldwide PS3 (360) = 400,000 (220,000)
Japan = 240K (40K)
NA = 90K (130K)
Europe = 40K (30K)
other = 20K (10K)

 

AC: VD japan data only PS3 (360) = 120,000 (10,000)

Yeah i'm lazy and didn't do all the sub-games, but the first numbered titles seem more popular anyway. 360 sales generally poor except North America, not unsurprising.
Most popular games in order = AC2, AC3, AC1, AC2AA, ACV. Only with 360 sales does AC4 sneak into 4th, when ACV goes to 3rd but it's kinda tied with AC1 and AC2AA.

edits spelling, mistakes, etc

also sales data for gens:

oldgen = 3.57 million
4th gen = 390,000 (400,000)
5th gen = 520,000 (230,000)

Povezava do prispevka

meni to ne kaže, da je bila to na zahodu obskurna serija, če so več ali manj iste cifre ble v NA in v Evropi kot na Japonskem

 

čudno da se je AC 4 answer tok slabo prodajal :( 

 

je pa AC6 zdej že več prodal kot vsi ostali špili. To samo kaže kok je zdej gaming publika bolj in-tune. BG3 se je tudi več prodajal kot sem mislil, da se bo

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Jaz sem prvič za Armored Core slišal z raznimi youtuberji, ki so prvi del bolj in-depth predstavljali. V Jokerju so sicer opisali par delov, ampak iz opisa nekako nisem dobil filinga za špil, tako da sem sicer opis verjetno prebral, ampak mi ni ostal v spominu. Iz Jokerja mi je v spominu ostal samo tisti mech game, ki je imel tako ultra dodelan kontroler za x360, pa še to se mi je vgraviralo v možgane, ker mi je delovalo batshit insane, ne ker bi hotel dejansko igrat :D. Tako da jaz sem Armored Core dejansko prvič registriral par let nazaj, ko je par youtuberjev začelo trdit, da je v bistvu precej dobra serija, sploh prvenec. Ampak ko je izšel prvenec, sem itak bil star 6 let in bi bilo zame prezahtevno. Dočim za šesti del sem pa mega hyped in ga bom prej ali slej kupil in prešpilal, verjetno celo dal na polico med legende, ker mi res deluje dober, čakam da pade na kakšno bolj magično ceno :D 

 

 

 

 

image.png

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...