Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@DaCapo @tomazek Vidva sta kulinaricna mojstra, nujno rabim recept za ta pravo Currywurst, z omakico vred. Na netu ne najdem nic pametnega.

 

Vem, da gre v osnovi za kuhano in na zaru popeceno klobasico v paradiznikovi omaki zacinjeni s Curryem, ampak ni tko enostavno, zraven pride se cel kup zacimb in tut ne vem tocno katera klobasa je prava.

 

Plis. Thx.

Povezava do prispevka

Currywurst sem sicer velikokrat jedel na Dunaju, doma pa res tudi jaz nisem pripravljal :) Po moje ni nekaj komplicirano. Je pa dejsto, da tukaj ne gre za navadno "hrenovko" iz lokalne mesnice. Klobasa mora seveda biti bratwurst. Logično.,
Si pa dal dobro idejo za kakšno malico!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče Dne, 16. 1. 2022 at 14:53:

iz OŠ se predvsem spomnim

fak kako se je dal cheese_at

 

O Fak! Tale špil je bratranec mel in nismo znal niti prvega levela narest. Zajeban u tri božje... leta smo probaval in če si prišel do prvega bossa si bil že frajer. Dokler nisem enga novega frenda spoznal, ki je stvari bolj obvladal in pokazu kako se stvarem streže. Špila nisem nikoli končal. Sem pa prišel do Darth Vaderja. Špil nič posebnega, ampak nostaliga buta na polno, ko to gledam in poslušam. :worship:

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Currywurst sem sicer velikokrat jedel na Dunaju, doma pa res tudi jaz nisem pripravljal :) Po moje ni nekaj komplicirano. Je pa dejsto, da tukaj ne gre za navadno "hrenovko" iz lokalne mesnice. Klobasa mora seveda biti bratwurst. Logično.,
Si pa dal dobro idejo za kakšno malico!

 

Lahko bi odprl kuharski stream za mn3njalničarje ;) DaCapo's tips and tricks

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 minutami:

 

Lahko bi odprl kuharski stream za mn3njalničarje ;) DaCapo's tips and tricks


Prvi stream / video bi bil seveda GIn-juha. 
Pa da ne bi slučajno začel razlagati, kako sem svojčas pripravljal navaden pečen krompirček. Skoraj celodnevni postopek, ej! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Drugače pa, zdaj sem se spomnil da so v Mariboru pred leti odprli neko restavracijo, specializirano za te nemške jedi. Ravno currywurst je bil seveda najbolj oglaševan. V spominu imam, da je bil kar soliden. Zdaj pa že tako dolgo nisem bil v centru, da ne vem, če sploh še obstajajo. Berlin... al nekak tak so se imenovali. Pozna kdo? 

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 5 urami:

@DaCapo @tomazek Vidva sta kulinaricna mojstra, nujno rabim recept za ta pravo Currywurst, z omakico vred. Na netu ne najdem nic pametnega.

 

Vem, da gre v osnovi za kuhano in na zaru popeceno klobasico v paradiznikovi omaki zacinjeni s Curryem, ampak ni tko enostavno, zraven pride se cel kup zacimb in tut ne vem tocno katera klobasa je prava.

 

Plis. Thx.

 

https://www.daringgourmet.com/best-german-curry-ketchup-for-currywurst/

Povezava do prispevka

Lahko en tldr glede tega kaj se dogaja?

 

https://goblin.si/playstation-5/playstation-5-digital-edition-ps5?zenid=4j5pb39akp9f0ciqe033kj8v33

 

https://goblin.si/playstation-5/playstation-5-ps5?zenid=4j5pb39akp9f0ciqe033kj8v33

 

https://www.konzolko.si/microsoft-series-x-1-igralna-konzola

 

Saj veste, da sem bolj retro, zdaj recimo igram Advanced Tactical Fighters in F-22 Lightning 2 oba iz 1996 in ne razumem kaj se dogaja. Gledam, vidim da tekočega gena konzol ni možno nabavit. PS4 vem da ga je bilo kot smeti, enako PS3 in PS2, če si želel novo konzolo si šel v jebeni Mercator celo. Wtf.

 

In opažam to kar nekaj časa, malo berem Playgame grožnje kotiček, ampak ni mi jasno. Dajte me razsvetlite.

 

Saj nima slučajno kaj veze s pandemijo?

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Drugače pa, zdaj sem se spomnil da so v Mariboru pred leti odprli neko restavracijo, specializirano za te nemške jedi. Ravno currywurst je bil seveda najbolj oglaševan. V spominu imam, da je bil kar soliden. Zdaj pa že tako dolgo nisem bil v centru, da ne vem, če sploh še obstajajo. Berlin... al nekak tak so se imenovali. Pozna kdo? 

Bil sem 1x, pred mnogo leti, vsaj 5 ali več. Blizu McDja  je bila, ane? To je imela neka družina oz starejši par, ki so prišli nazaj iz Vaterlanda. Jedel currywurst in prilogo. 

Povezava do prispevka
carek reče pred 1 uro:

Bil sem 1x, pred mnogo leti, vsaj 5 ali več. Blizu McDja  je bila, ane? To je imela neka družina oz starejši par, ki so prišli nazaj iz Vaterlanda. Jedel currywurst in prilogo. 


Sem malo poguglal. 2013 so odprli Berlin1. Grajski trg 1. Možno, da je to to. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

Drugače pa, zdaj sem se spomnil da so v Mariboru pred leti odprli neko restavracijo, specializirano za te nemške jedi. Ravno currywurst je bil seveda najbolj oglaševan. V spominu imam, da je bil kar soliden. Zdaj pa že tako dolgo nisem bil v centru, da ne vem, če sploh še obstajajo. Berlin... al nekak tak so se imenovali. Pozna kdo? 

to misliš tam pr udarniku? tega že zelo dolgo ni več

Povezava do prispevka

Lol, danes se mi je sanjalo, da sem si doma pripravil currywurst. Na hitro, preden pozabim bom zapisal:
Za omako sem uporabil Heinz kečap, žličko Worcester omake, mičkeno drobno narezane čebule, ščepec sladkorja, ščepec rdeče sladke paprike, sol, poper in curry začimbo v prahu. Čebulo sem prepražil zelo na hitro, premešal sestavine in dal na stran, medtem ko sem na žar ponvi zelo fino zapekel neko dobro klobasico, da je bila na zunaj res slastno hrustljava. Potem sem klobasico narezal in prelil z omako (ki je bila dokaj gosta), po vrhu pa še dodatno posipal z mičkeno curry začimbe. No, to je bilo pa to.  Potem sem se zbudil in si rekel, da bom danes poskusil tudi v živo. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 minutami:

Lol, danes se mi je sanjalo, da sem si doma pripravil currywurst. Na hitro, preden pozabim bom zapisal:
Za omako sem uporabil Heinz kečap, žličko Worcester omake, mičkeno drobno narezane čebule, ščepec sladkorja, ščepec rdeče sladke paprike, sol, poper in curry začimbo v prahu. Čebulo sem prepražil zelo na hitro, premešal sestavine in dal na stran, medtem ko sem na žar ponvi zelo fino zapekel neko dobro klobasico, da je bila na zunaj res slastno hrustljava. Potem sem klobasico narezal in prelil z omako (ki je bila dokaj gosta), po vrhu pa še dodatno posipal z mičkeno curry začimbe. No, to je bilo pa to.  Potem sem se zbudil in si rekel, da bom danes poskusil tudi v živo. :) 

 

Tak podroben recept se ti je sanjal (Heinz kečap, Worchester...) :blink:

 

Poročaj, če boš res skuhal danes :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 58 minutami:

@Smrk kakšna je zate sprejemljiva konjzolec cena? :) Načeloma imam en PS4 na voljo, ampak nimam pojma kako in kaj. 

 
ma, gledal sem mal po bolhi, same al pro al pa s 50 igrami, s katerimi nimam kaj, povecini 220€+. Imas navadno? Pa koliko bi hotel? Postnino valjda pokrijem jaz, k nisem glih pogosto v tvojih koncih… jest sam hocem hitmana igrat in youtube na tvju gledat :) magar me na zs pobezaj 👊

uredilo bitje Smrk
Povezava do prispevka
Smrk reče pred 1 uro:

 
ma, gledal sem mal po bolhi, same al pro al pa s 50 igrami, s katerimi nimam kaj, povecini 220€+. Imas navadno? Pa koliko bi hotel? Postnino valjda pokrijem jaz, k nisem glih pogosto v tvojih koncih… jest sam hocem hitmana igrat in youtube na tvju gledat :) magar me na zs pobezaj 👊


Na ZS sem ti pisal. Mogoče se pa vseeno lahko kaj dogovorimo :)

Povezava do prispevka
Smrk reče pred 5 urami:

Yo, moja ps4 je spustila duso. Konstanten safe mode loop, sel cez vse opcije, ruknil kisto na tovarniske, firmware preko usb… nikakor se ne zboota. 
 

ima kdo kako ps4 odvec po konjzolec ceni? Ne rabim nobenih iger, samo eno ps4, ne rabi bit pro. 

 

Si probal disk ven, pa formatirat na PCju?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...