Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Evo, jaz tudi. Čeprav gledam samo Dnevnik. Zavedam pa se, da s padcem tega padejo vse kulturne, izobraževalne, dokumentarne,... vsebine in bi zadel kar velik delež ljudi, ki to gledajo ali ustvarjajo. Ne vem kdo bi delal neke komercialno nezanimive (recimo kvize za otroke, možnost predstavitve nekomercialnih glasbenikov, umetnikov,... ) vsebine. 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Dam zato, ker moramo meti nacionalno TV in ker drugače ne obstajalo ogromno uporabnih, predvsem kulturnih vsebin.

 

Ne pomeni pa, da si zato lahko dovolijo tako substandardno kvaliteto slike in grozovite komentatorje. 

 

Gledat svetovno na rtv streamu je bilo tam nekje na nivoju snuff filma posnetega na VHS v temni kleti. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 24 minutami:

Meni zajec recimo ni nikoli bil dober. Ful preveč trdo meso z zelo malo okusa al neki. Veliko raje sem vedno imel svinjino, teletino, perutnino, ribe. Edino kar mi je še manj dobro od zajca mi je jagnjetina, ki mi ensotavno smrdi po hlevu (oz. koži žive ovce).

Je pa treba vzeti v zakup, da imam smisel za okus od 5letnika. :D


No, si vsaj poskusil in lahko sodiš. In točno o tem govorim, ker poznam ohoho ljudi, ki apriori niti NE poskusijo a vseeno govorijo: "Tega jaz ne jem, ker mi ni dobro."  P***, kako lahko reče, da mu ni dobro, če ni niti poskusil? Zaradi videza? Meso je meso, ne rečem za kakšno drugo hrano, ki na pogled morda res ni lepa. Čeprav, kakšno sploh je merilo, kdaj je hrana "lepa" in kdaj ni? 
Oz. podobna fora: "To mi ne izgleda okusno/apetitlih."  Ma, vsaj poskusi, človek božji, pa potem sodi.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 6 minutami:

Dam zato, ker moramo meti nacionalno TV in ker drugače ne obstajalo ogromno uporabnih, predvsem kulturnih vsebin.

 

Ne pomeni pa, da si zato lahko dovolijo tako substandardno kvaliteto slike in grozovite komentatorje. 

 

Gledat svetovno na rtv streamu je bilo tam nekje na nivoju snuff filma posnetega na VHS v temni kleti. 

 

Res, tokratno svetovno jim tudi jaz zamerim. Na to temo sem celo klical na T2 in gnoju temo odprl :). Ampak po drugi strani je bila na Planet TV slika isti kurac ali še slabša, mogoče so pa kaj kameltrajberji zafukal...

 

Po drugi strani pa spet, rtvSLO še 15 let oddaja sliko v HD, leta in leta pred komercialnimi, kot so POOPtv in Kanal A.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Ampak cela Slovenija se pritožuje nad to državno televizijo. 

 

Ampak primer, kako furajo kapitalisti.

 

Baje, da je gledanje POOPtvja zastonj. In zdej moram jest neko anteno al neki vlečt iz TVja leta 2023, to se mi ne da. Ampak baje ima T2 neko aplikacijo, ki jo plačaš in lahko gledaš TV prek TV aplikacije in stane samo 1,99€. Ok to je samo aplikacija in ne boš ničesar gledal. Moraš dati 30€ na mesec, da za neke pravice neki neki... Ampak tukaj še zmeraj ne moreš gledat Sanjskega moškega, moraš še izbrat nek paket programov mini al neki, da  lahko gledaš sicer zastonjske programe, ki staneš še dodatnih 7€.

 

Mislim, get the fuck out.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

Jest sem komunjara in dam z veseljem ta drobiž za RTV SLO.

Lahko pišem cel dan razloge zakaj...

 

tomazek reče pred 9 minutami:

Evo, jaz tudi. Čeprav gledam samo Dnevnik. Zavedam pa se, da s padcem tega padejo vse kulturne, izobraževalne, dokumentarne,... vsebine in bi zadel kar velik delež ljudi, ki to gledajo ali ustvarjajo. Ne vem kdo bi delal neke komercialno nezanimive (recimo kvize za otroke, možnost predstavitve nekomercialnih glasbenikov, umetnikov,... ) vsebine. 

 

Ne me narobe razumet - jaz se tudi strinjam, da državno televizijo moramo imet in tudi jo gledam več kot samo dnevnik, samo se mi zdi da ves denar ne grem tam, kamor bi moral...

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 14 minutami:

Dam zato, ker moramo meti nacionalno TV in ker drugače ne obstajalo ogromno uporabnih, predvsem kulturnih vsebin.

 

Ne pomeni pa, da si zato lahko dovolijo tako substandardno kvaliteto slike in grozovite komentatorje. 

 

Gledat svetovno na rtv streamu je bilo tam nekje na nivoju snuff filma posnetega na VHS v temni kleti. 

 

atomic reče pred 7 minutami:

 

Res, tokratno svetovno jim tudi jaz zamerim. Na to temo sem celo klical na T2 in gnoju temo odprl :). Ampak po drugi strani je bila na Planet TV slika isti kurac ali še slabša, mogoče so pa kaj kameltrajberji zafukal...

 

Po drugi strani pa spet, rtvSLO še 15 let oddaja sliko v HD, leta in leta pred komercialnimi, kot so POOPtv in Kanal A.

 

Čakaj; o kaki slabi kvaliteti slike govorite?

Meni je bila slika ista kot vedno - nisem pa gledal stream preko interneta, če to mislite?

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 minutami:


No, si vsaj poskusil in lahko sodiš. In točno o tem govorim, ker poznam ohoho ljudi, ki apriori niti NE poskusijo a vseeno govorijo: "Tega jaz ne jem, ker mi ni dobro."  P***, kako lahko reče, da mu ni dobro, če ni niti poskusil? Zaradi videza? Meso je meso, ne rečem za kakšno drugo hrano, ki na pogled morda res ni lepa. Čeprav, kakšno sploh je merilo, kdaj je hrana "lepa" in kdaj ni? 
Oz. podobna fora: "To mi ne izgleda okusno/apetitlih."  Ma, vsaj poskusi, človek božji, pa potem sodi.

 

 

Samo kaj pa potem argument, da se ne je človeškega mesa? Treba je prvo probat če je za kaj? Po mojem tudi ne jemo zaradi videza - ker pač ni cool da bodo zdaj tam neke črnčke pitali, da jih potem mi žremo.

 

Osebno bi raje ubil in požrl človeka, kot bogega zajčka:cry:

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 minutami:

Ampak cela Slovenija se pritožuje nad to državno televizijo. 

 

Ampak primer, kako furajo kapitalisti.

 

Baje, da je gledanje POOPtvja zastonj. In zdej moram jest neko anteno al neki vlečt iz TVja leta 2023, to se mi ne da. Ampak baje ima T2 neko aplikacijo, ki jo plačaš in lahko gledaš TV prek TV aplikacije in stane samo 1,99€. Ok to je samo aplikacija in ne boš ničesar gledal. Moraš dati 30€ na mesec, da za neke pravice neki neki... Ampak tukaj še zmeraj ne moreš gledat Sanjskega moškega, moraš še izbrat nek paket programov mini al neki, da  lahko gledaš sicer zastonjske programe, ki staneš še dodatnih 7€.

 

Mislim, get the fuck out.

Tvoja računica za shemo, ki ti omogoča ogled okoli 300 kanalov je 32EUR.

Zdaj pa poglej koliko vsebine ponuja RTV za 12,75.

 

Sicer je tudi meni jasno, da je kul imet nacionalni program. Mene samo moti vsiljevanje, ne glede na to ali nekdo uporablja ali sploh ceni zadevo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 13 minutami:

 

 

Čakaj; o kaki slabi kvaliteti slike govorite?

Meni je bila slika ista kot vedno - nisem pa gledal stream preko interneta, če to mislite?

 

Jaz govorim specifično za prenos svetovnega prvenstva, kjer je slika izgledala kot tisti stari divxi, ko si mel kak čuden kodek. Ne nujno razmazana, ampak čudna. Ugibam, ampak kot da bi upscaling bil gnil.

 

Na ipadu je izgledala ok, na dveh TVjih kjer sem gledal in enem monitorju pa shit. Vsi trije 4k, kar je mogoče razlog.

 

Gledal sem prek EON appa.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Feget reče pred 21 minutami:

Samo kaj pa potem argument, da se ne je človeškega mesa? Treba je prvo probat če je za kaj? Po mojem tudi ne jemo zaradi videza - ker pač ni cool da bodo zdaj tam neke črnčke pitali, da jih potem mi žremo.

Osebno bi raje ubil in požrl človeka, kot bogega zajčka:cry:


Kanibalizem. Prirojeno imamo, da ne jemo mesa svoje vrste. Čeprav konec koncev, če bi mi nekdo serviral lepo pečenko in iskreno dejal: "To je človeško meso." bi jaz definitivno vsaj poskusil. 
Govorim seveda o (pred)pripravljeni hrani. Jaz nikakor ne bi mogel ubiti zajčka, še manj pa človeka, lol.  P****, meni se celo školjke smilijo, ko jih še žive čistim. :) Čeprav je to prišlo z leti. V mladosti mi ni bilo problem loviti npr. rib, žab, nabirati gob itd.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 18 minutami:

Sicer je tudi meni jasno, da je kul imet nacionalni program. Mene samo moti vsiljevanje, ne glede na to ali nekdo uporablja ali sploh ceni zadevo.

Fora je, da je vprašanje, če je dobro čisto vse prepustit trgu. Pač RTV pokriva dejansko zelo širok spekter slovenske kulture: tri nacionalne televizije in štiri (?nisem ziher) radijske programe, potem imajo del programa za zamejce Madžare in Italijane, za Rome in celo Slovence v tujini. Pokrivajo vrhunski simfonični orkester, big band, komorni zbor, zelo proper otroški zbor, izdajajo res dobre glasbene projekte. Pokrivajo glasbeno založbo, sinhronizacije in vso izvirno produkcijo: dokumentarce, serije, slovenski film in koprodukcije z drugimi evropskimi kinematografijami ... Potem pokrivajo oddaje za gluhe in spletno stran za ljudi z motnjami v razvoju. Pač res ogromno materiala (niti približno nisem naštel vsega) in dejavnosti. Tako da se mi zdi, da je to prispevek za naše skupno dobro, da kot civilizacija določene stvari "gradimo" in "vzdržujemo" skupaj, ne pa ljubosumno vsak zase. Isto kot kakšni muzeji, galerije in stare stavbe, ki bi brez davkoplačevalskega denarja propadli. Pač neka civilizacijska norma al neki :D 

 

That said, se pa itak strinjam s Stipičem2, da bi se denar dalo dosti bolj funkcionalno razdelit, optimizirat in konec koncev morda prispevek celo cenovno zmanjšat. Žal je to še ena institucija z dinozavrskim principom delovanja, ki meče malo sence na sicer res odličen, srčen in za kulturo v Sloveniji pomemben projekt. Malo je krivo to, da je RTV poligon za vse nagnusne slovenske politike (obeh "političnih strani"), kjer zdravijo svoje bolne frustracije, drugo pa to, da so tam v bajti katastrofalni odnosi. Sem kot zunanji sodelavec sodeloval pri mislim da dveh RTV projektih in iskreno ne vem za kateri denar bi bil tam full time zaposlen, ker se mi zdi, da je mobing modus operandi, isto sovraštvo do drugače mislečih, šikaniranje, hejtanje. Pač res uno totalna depresija 

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka

Vidim, da vam gre danes. RTV prispevek in kanibalizem.

 

RTV prispevek je ql. Imas dokumentarce, sport, par zanimivih oddaj in predvsem dnevnik.. 

 

Mene pri RTV prispevku moti samo to, da ga placujemo vsi ne glede na politicno usmeritev. Dnevnik, predvsem pa dolocene oddaje so skoraj v celoti levo usmerjene, tako po kolicini kot vsebini. Se dobro da obstaja veliki gospod Mozina, ki pove tudi drugo plat zgodbe, tudi ce nima vedno prav, logicno.

 

To bi morali narediti kot italijani. En program levim, drugi desnim, na tretjem pa naj drkajo kurac al ga namenijo bolj alternativnkm politicnim strankam.. pac govorim za urednike ipd

 

Ce pa je TV lastniska pol se itak ve kdo komandira, lahko glumi objektivnost 90%, ma ko stvari zagustijo pol more bik kamor mu pokaze stik

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@ChenierMoral bi napisati

ke_kit reče pred 24 minutami:

Sicer je tudi meni jasno, da je kul podpirati nacionalni program.

Vse kar si napisal je lepo in prav, ampak to nima res nobene zveze s tem, da sem jaz prisiljen plačevati nekaj česar ne konzumiram.

Jaz zadevo jemljem kot nek vsiljen karitas. Kar je edini razlog, da se nisem nikoli bunil pri kakih višjih organih. Baje se da zadevo skenslat, če greš dovolj deep. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 minutami:

Čeprav konec koncev, če bi mi nekdo serviral lepo pečenko in iskreno dejal: "To je človeško meso." bi jaz definitivno vsaj poskusil. 

 

Tle bom rabu natančno poreklo, sorry.

Pripravljeno mora itak bit dobro in lepo zgledat, sm nekega Indijca k si pere rit v Gangesu vsako jutro ne bom jedel, da mi ga pripravi kraljevski kuhar.

 

Zdej, enga švicarskega debeljkota k se je specifično organsko hranil dok je freerangal okol ženevskega jezera in nikol ni vidu Lidla odznotraj? 

 

Merci in bon appetite!

Povezava do prispevka

Ma jaz pa nebi jedel cloveskega mesa iz principa. Dobro, ce bi bil na smert lacen in nebi bilo drugega bi. In ne recem, da ni okusno, baje je podobno prasicjem. Sam ce se zacne jest clovesko meso pol je konec. Ze zdaj se vidi, kaksen biznis je zivalsko in kako koljejo zivali in kako to vpliva celo na podnebje... in tudi to se bo moralo koncati en dan.

 

...ampak ko clovesko meso postane biznis, pol jaz si ne upam predstavljat kako bi zaceli ljudje izginjat v kaksnih zarocnih delih sveta kjer bi kaksen pametnjakovic, ne iz nekih kanibalisticno verskih razlogov ampak dejansko izmislil nov biznis.

 

To so pac taka moralno pravna vprasanja kot evtanazija, splav in darovanje organov.

 

Da ne govorim biolosko, bog ve kaksne dolgorocne posledice ima, ce jes meso lastne vrste.. mislim, ne vem se ne spoznam, nisem nikoli poizvedoval v tej smeri... ma tako po filingu imam obcutek, da ze v naravi oz evoluciji kanibalizem ne obnese dobro

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 urami:

 

Jaz govorim specifično za prenos svetovnega prvenstva, kjer je slika izgledala kot tisti stari divxi, ko si mel kak čuden kodek. Ne nujno razmazana, ampak čudna. Ugibam, ampak kot da bi upscaling bil gnil.

 

Na ipadu je izgledala ok, na dveh TVjih kjer sem gledal in enem monitorju pa shit. Vsi trije 4k, kar je mogoče razlog.

 

Gledal sem prek EON appa.

 

Čudno, jaz tudi imam EON, pa je bila slika čisto normalna...ma to govoriš za EON smart tv app, al tisti za telefone/tablice?

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 urami:

@ChenierMoral bi napisati

Vse kar si napisal je lepo in prav, ampak to nima res nobene zveze s tem, da sem jaz prisiljen plačevati nekaj česar ne konzumiram.

Jaz zadevo jemljem kot nek vsiljen karitas. Kar je edini razlog, da se nisem nikoli bunil pri kakih višjih organih. Baje se da zadevo skenslat, če greš dovolj deep. :D

 

Glej na to kot na vinjeto - vsi plačujemo, enim se splača, drugim ne, ampak v povprečju nam štima. :D

 

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 5 urami:

Se 96ic ti napisem - vseeno mi je, kaj folk uporablja, podal sem samo svoje mnenje, ki je vrglo v luft vse ostale udelezence v topicku, including tebe, ker vam je internet najbolj serious business ever :D

 

Smejim se pa odzivom, definitivno, najbolj onim uzaljenim in defenzivnim, pa nasploh argumentom tipa "sj komunalo tut placujes" :D

 

Jaz gledam na zadevo tako, da morajo obstajat in pirati in cepci ki plačujemo, če hočemo da se mašinerija vrti - zaradi piratov imamo plačniki tako poceni naročnine in zaradi naročnikov imate pirati novo produkcijo in vsem nam štima...

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 20 urami:

Tle bom rabu natančno poreklo, sorry.

Pripravljeno mora itak bit dobro in lepo zgledat, sm nekega Indijca k si pere rit v Gangesu vsako jutro ne bom jedel, da mi ga pripravi kraljevski kuhar.

 

Zdej, enga švicarskega debeljkota k se je specifično organsko hranil dok je freerangal okol ženevskega jezera in nikol ni vidu Lidla odznotraj? 

 

Merci in bon appetite!

 

Znači ne maraš divjačine? :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...