Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@Chenier  Bom kar tule eno random literarno vprašanje, da ne sprašujem na gnoju - v spominu imam gledališko igro, kjer se protagonist znajde v neki čakalnici skupaj z drugimi ljudmi (znanci? neznanci?), s katerimi čez čas pride v spor oz. si začnejo iti na kurac, čas pa se ne premakne nikamor in jim ne preostane drugega, kot da skupaj trpijo v dolgočasju in duhamornem gledanju na uro. No koncu se izkaže, da je to pekel (ali nekaj podobnega) in da so na to stanje obsojeni na veke vekov, v stilu reka hell is other people.

 

Sem samo malo skupaj pomešal več različnih del in kake lastne sanje, ali dejansko obstaja neko delo s tako vsebino? Imam v spominu, kot da bi bral v gimnaziji - podobno absurdno kot Plešasta pevka, ampak ni isto. Z googlanjem nisem našel nič podobnega.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Naslednji teden imam zopet neke opravke v Ljubljani in gre en frend zraven za družbo. Ko končam, ga moram nekje počastit z nekim kosilom vsaj :D Je ta Deset v pol na Litijski res tako dober kot hvali tip v videu spodaj? Neki grill bi, ker precej dolgo nisem konkretnega žrl. Kaj pa Das ist Valter al on sarajevski grill v BTC?

 

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Raz reče pred 9 urami:

@Chenier  Bom kar tule eno random literarno vprašanje, da ne sprašujem na gnoju - v spominu imam gledališko igro, kjer se protagonist znajde v neki čakalnici skupaj z drugimi ljudmi (znanci? neznanci?), s katerimi čez čas pride v spor oz. si začnejo iti na kurac, čas pa se ne premakne nikamor in jim ne preostane drugega, kot da skupaj trpijo v dolgočasju in duhamornem gledanju na uro. No koncu se izkaže, da je to pekel (ali nekaj podobnega) in da so na to stanje obsojeni na veke vekov, v stilu reka hell is other people.

 

Sem samo malo skupaj pomešal več različnih del in kake lastne sanje, ali dejansko obstaja neko delo s tako vsebino? Imam v spominu, kot da bi bral v gimnaziji - podobno absurdno kot Plešasta pevka, ampak ni isto. Z googlanjem nisem našel nič podobnega.

 

Jean-Paul Sartre - Zaprta vrata

 

meni gladko najboljše obvezno čtivo iz srednje šole

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
1min3 reče Dne, 3. 2. 2023 at 6:26:

Kar 10 v pol od naštetega. Če imaš pa opcijo pa Čad.

Čad >> 10 v pol > Valter = Sarajevo meni osebno.

Mogoče opomba, da Čad ni bosanski grill (kot ostali našteti), ampak srbski.

Jurman je (za mene) klaso nižje.

kaj pa saraj?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 26 minutami:

Hvala... bom najverjetneje kar v Deset v pol vsekal, ker mi je po poti do obvoznice in sklepam, da tam imajo tudi parkplac.

 

Naslednjič pa kam drugam. Pred davnimi leti sva s fotrom vedno, ko sma bla v Ljubljani šla v Čad. Zanimivo, da kasneje kot študent nič več. Neko obdobje vmes se ni reklo Čad a ne? Pod Rožnikom?

Pod Rožnikom je bilo vmes, ja. 
V Čada hodimo že odkar se spomnim in se še vedno veselim vsakokratnega obiska. Obvezno se pa tam vzame ali pleskavico ali pa čevape in ne eksperimentira z drugim. Tudi zeljanica je odlična (kot predjed).

Povezava do prispevka
1min3 reče Pravkar:

Pod Rožnikom je bilo vmes, ja. 
V Čada hodimo že odkar se spomnim in se še vedno veselim vsakokratnega obiska. Obvezno se pa tam vzame ali pleskavico ali pa čevape in ne eksperimentira z drugim. Tudi zeljanica je odlična (kot predjed).

 

20 let nazaj in tudi več, ko sem tja hodil s pokojnim fotrom, sem čist vedno žrl samo pljeskavico s kajmakom, prebranac in šobsko solato :D Vedno odlično blo! Torej imajo te zadeve še vedno dobre kot nekoč? Ob priliki definitivno skočim preverit.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

 

20 let nazaj in tudi več, ko sem tja hodil s pokojnim fotrom, sem čist vedno žrl samo pljeskavico s kajmakom, prebranac in šobsko solato :D Vedno odlično blo! Torej imajo te zadeve še vedno dobre kot nekoč? Ob priliki definitivno skočim preverit.

To je to - zlati kombo :) Še vedno je isto dobro, ja. Še kelnarji so isti kot zadnjih 20 let…

Drugače pred 10 v pol imaš parking. Ni njihov namenski, ampak za celoten poslovni objekt (10 v pol je na desnem koncu, gledano proti objektu ko zaviješ notri).

 

Povezava do prispevka

Jaz sem najboljši žar v Sloveniji jedel v Mariboru v eni random gostilni (Gala Žar). Pa še poceni je bilo.

A še obstaja ta gostilna?

 

Drugače danes mislim da so skoraj vsi pogruntali, kako se naredi dober roštilj (tako da pripelješ "avtohtone" kuharje) - tako da niti v Srbiji/Bosni ne boš več pojedel kaj dosti boljše ćevape kot pri nas...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

Jaz sem najboljši žar v Sloveniji jedel v Mariboru v eni random gostilni (Gala Žar). Pa še poceni je bilo.

A še obstaja ta gostilna?


Jap, še obstaja.  Imajo pa tudi dostavo preko Glovo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 5 minutami:

Netflix stisnil prpo, password sharing nazaj na sporedu. Razfukan community še lahko kaj doseže :D

tbh res ne vem kaj so kadili in pol pricakovali. danes je tako izi skenslat in poiskat alt vir, oz. komu drugemo denar v rit potisnit. in se to sklicevanje da izgubljajo kesh zaradi tega. v bistvu ga ne, ker tega zneska ne bi realizirali. lahko bi se nehali sprenevadat in priznali da so pozresne pizde, in bi ta denar radi videli, ne pa jok da se jim ga krade. skratka je pa ideja streaminga iz enega vira, kar je netflix praktico dosegel se cisto izrodila. mislim vsak kurcev lokalni tv ima svojo streaming platformo, za katero racuna od 3 do 10 eur na mesec/na osebo. s tem ko vezejo sekskluzive na svoje platforme, kar kricijo po zlaith casih obalnega konzumiranja. da se o brisanju katalogov zaradi necenkanja dobicka sploh ne pogovarjamo.

 

sem pa razdvojen, tako imam rad kreativne izdelke in jih podpiram kolikor se le da (primarno sicer likovna umetnost in glasba, ampak filem, fotografija in knjige niso dalec stran), ampak 10 eur za vsak pofukan servis je pa ze too much (zdaj furam lasten showtime, lasten hbo, deljen netflix, deljen disney+, deljen crunchyroll in ravno mi potekel pol letni apple+, kjer sem nekak uspel vse pogledat) in tako pridem do tega da se strinjam z vecino da je 3 eur na mesec na meji sprejemljivega. kurac pa je da teh 3 eur na mesec za katalog poln dobrot in se vec srota res ni veliko in ze tako nefer model deljenja premakne v skodo dejanskih porizvjalcev. tako da z veseljem bi dal vec denarja univerzalni storitvi (kar je netflix na zacetku bil in je bila svezina za taksne kot sem jaz, ki ceni nejebanje s trackerji in manjkajocimi seedi) oz. se vec za lasten kuriran seznam, kjer bi not nafukal kaj pa vem okoli 10 kosov, ki jih zelim ta mesec gledat in ce jih pogledam, kul, ce mi ne uspe, pa tudi prav. v tem primeru z netflixom pa z nasmehom pozdravljam takticen umik in z nasmehom bi opazoval njihov potop.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

So še vedno na nivoju?


Težko podam merodajno oceno, ker je že dolgo kar sem nazadnje tam jedel. Ca. leto dni nazaj so bili vsekakor še zelo kul. 

Ta ex-yu balkanska kuhinja mi je načeloma kar malce ušla iz radarja. Vem pa, da sem burek naročal pri Sarajevu, rolice in tavče gravče pri Skopju, čevape pa pri Ranci ali omenjenem Gala žaru. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...