Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 4 minutami:

Igra ima zaključek in ne bednega cliffhangerja, ki namiguje na nadaljevanje. Kako je lahko to slaba stvar?

Joel in ellie bi morala ustanoviti vojsko, pobiti vse tahudobne, najti zdravilo in/ali fukat.

 

Samo pol so woke soyboji vse zjebal :(

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 2 urama:

- Last of Us remake

- Last of Us 2 remaster

- GaaS Last of Us Factions, ki je trenutno na mrzlem

 

Škoda Naughty Dog-a za take brezvezne projekte.

 

A Guerrila še dela na Horizon 1 remake/reamaster :D  Ni baš neka generacija za 1st party naslove :D 

 

 

Remastrov ne dela prva ekipa, tista dela neki čist drucga kot TLOU ;)  ND ni en mali dev drgač, so dost bliz Guerilli po headcountu.

So pa po Insomniacu drugi najbolj tehnično podkovani...

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Tak je to samo zato, da bojo lahko sočasno izdali (na PCju) ob drugi sezoni serije.

 

Špil že ima next-gen patch. Je 60fps. Tudi še vedno en najlepših na ps5. Se mi zdi, da bi lahko se boljse porabilo njihov čas kot za take zadeve. Tudi ce so neka x ekipa v ND. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 urami:

Igra ima zaključek in ne bednega cliffhangerja, ki namiguje na nadaljevanje. Kako je lahko to slaba stvar?

Drži, ima zaključek. Na žalost je pa tak, da ga ni mogoče nadaljevati in si ga niti ne želiš. To pa z vidika kravatarjev slaba stvar, kar je definitivno vplivalo tudi na dejstvo, da ima zdaj krene projekte.

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 48 minutami:

Imam v spominu, da sem bil graficno malo underwhelmed, ko sm odigral part II. Tik pred tem sem 2x preigral part I, ki mi je vseeno deloval opazno lepsi.

 

Jebiga, sem graphics whore. :-) 

Je res, da Part 1 nisem igral, ampak Part II je lepši od večine špilov na PS4. Edino kar mi pride bliz je RDR2. Jaz bi prej rekel, da si zaslužijo hype, ker Part 2 je veliko bližje Part 1 v grafični podobi kot je Last of Us Remastered podoben Part 2.

Povezava do prispevka

Seveda lahko nadaljujejo. V bistvu so naredili res dober konec, ker so zaključili glavni arc dvojke, torej začaran krog Ellienega maščevanja. Imaš polno možnih nadaljevanj, torej pri Abby, ki je zraven Joela in Ellie tretji glavni lik serije, lahko spremljaš njeno pot do Firefliesov in dogajanje po tem ... Ellie pa se lahko odloči poiskati znanstvenike in se žrtvovati za namen zdravila ali kaj podobnega. Vmes pa cue in razne ljudožerce, nove preživetvene skupine, overpowered dacapo-style zombače etc. Pa imaš osnovno zgodbo, ki jo pač seveda potem primerno nadgradiš in narediš epsko kot prehodnici. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 27 minutami:

Seveda lahko nadaljujejo. V bistvu so naredili res dober konec, ker so zaključili glavni arc dvojke, torej začaran krog Ellienega maščevanja. Imaš polno možnih nadaljevanj, torej pri Abby, ki je zraven Joela in Ellie tretji glavni lik serije, lahko spremljaš njeno pot do Firefliesov in dogajanje po tem ... Ellie pa se lahko odloči poiskati znanstvenike in se žrtvovati za namen zdravila ali kaj podobnega. Vmes pa cue in razne ljudožerce, nove preživetvene skupine, overpowered dacapo-style zombače etc. Pa imaš osnovno zgodbo, ki jo pač seveda potem primerno nadgradiš in narediš epsko kot prehodnici. 

Nisem rekel, da je nemogoče nadaljevati. Sam kot si sam ugotovil, bodo morali štartati z nule, kar se tiče novega lika.

Nadaljevatnje z Abby:

diablo-joke.gif

Povezava do prispevka

Jaz bi raje igral z Abby ali pa kakim drugim likom kot pa Ellie. Nočem, da Ellie postane nekomu mentor, ker to bi blo preveč podobno enki (+podobno dvojki, tam imaš Abby+Lev). Prav tako ima Ellie zaključen arc, šla je po dokaj isti poti kot Joell in ugotovila, da maščevanje ne bo prineslo sreče. Sploh po tistem, ko zaradi zadnje odločitve očitno izgubi svojo ljubezen.

 

 

Povezava do prispevka

Itak je vsak dober. A je odličen? To pa ni.

Zdej v kolikor rabiš ambilight je to cool.

Drugače pa al kupiš orng al pa budget.

Jest bi v tem primeru kupil al OLED ali pa 100hz tv, sam to je 200€ več.

Al pa budget za pol cene.

https://www.amazon.de/dp/B0C1BTYKQC?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B0C1BTYKQC&tag=geizhals1-21&ascsubtag=NEBg8CytV3QTKO4MI1sg

Povezava do prispevka

@Presky

 

60hz je 

kaj pomeni da vec kot 60 fps ne bos opazil, kar je za vecino spilov dovolj

 

na ps5 imajo nekatere igre na performance 120 fps kot nprimer CoD

je pac slabsa resolucija, ki jo na tako majhnem tvju, ce si vec kot meter stran ne bos opazil ampak je opazno bolj smooth obracanje

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Presky reče pred 2 urama:

Kaj ta TV https://www.mimovrste.com/led-lcd-televizorji/philips-the-one-43pus8518-4k-uhd-led-televizor-ambilight-google-tv?tab=discussion bo vredu za PS5? Žal je prostora za največ 43" 

Enkrat sem ze vprasal, pa odgovori so bili, kao kaj bos s tako majhnim tvjem...

 

Kot so ti že svetovali, če kupuješ TV za daljše obdobje potem najdi nekaj takšnega, da ima dejansko osvežitev panela 120 Hz in da ima HDMI 2.1. S HDMI 2.0 pri 4K bo šel čez samo signal s 60Hz zaradi omejene pasovne širine vodila. To kar prodaja @Ethan je dober primer tega kar bi tudi sam predlagal. So pa tu potem še tvoje preference glede financ, OS-a na tvju. Ethanov Samung ima Tizen OS, Sony in Philips po večini Android, LG WebOS. LG mislim, da ima v tej velikosti tudi OLED model, Sony pa bi moral imeti 90 ali 95 serijo v velikosti okoli 40", vsaj včasih so imeli. HDMI 2.1 bo prepuščal 4K signal s 120Hz na PS5, HDMI 2.0 pa 4K signal s 60Hz, razlika je opazna. Sam imam Sony TV 95 serije, zadnji model pred vpeljavo HDMI 2.1, se pravi mi PS5 deluje pri 4K in 60Hz. Na gaming monitorju s HDMI 2.1 pa deluje normalno s 4K in 120Hz. Pri COD MW2 je opazna razlika med 60Hz in 120Hz. Nisem pa naletel na ogromno iger, ki tečejo na 120 FPS.

 

Tule je en seznam: https://www.pushsquare.com/guides/all-ps5-games-running-at-120fps

Povezava do prispevka

Hja glede financ, dam 1000€ max za 43" TV, za OS mi je vazno da deluje hitro tekoče, podpirati mora Neo tv lite app. Hja kaj naj rečem 😅 jebesh Cod, jaz rad igram Tekken online, najvec se lomi kosti ponoci...dirkačine so tudi pomembne zame. Torej zelo nizek input lag tv rabim...

 

Kar pa predlaga @Ethan mislim da je že novejša verzija od tega na voljo?

Povezava do prispevka

ja ce te boli k pol kupi to

sam pol mores vedet da se stvari spreminjajo lahko bo nekoc tudi tekken na 120 fps ti pa bos imel se vedno 60hz tv 

 

za 1000 eur dobis ze proper oled OLED42C2 (6LB)

https://www.mimovrste.com/televizorji-lg/lg-oled42c26lb-4k-uhd-oled-televizor-webos?tab=description

 

mogoce ga kje dobis se ceneje 

taksnega imam jaz sicer c1 za PCmonitor in ima VSE

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Se tudi meni zdijo OLEDi dražji zdaj kot so bili pred časom. Vem da so bili še ne tako zelo dolgo nazaj 65" okoli 1.5k€. 42" model je imel pa vedno malo nesorazmerno ceno glede na večje dimenzije, po moje ravno zato, ker je zanimiv še kot PC monitor. Sem ga lani gledal za ta namen pa sem se potem odločil raje za Dell monitor. 

 

 

Povezava do prispevka
Presky reče pred 18 urami:

Žal je prostora za največ 43" 

 

Prisežem da nočem težit ali dissat, samo iskreno me zanima, kako je to možno. A so še vedno tako popularni uni dnevnosobni sestavi iz 90ih, kjer ti omare in poličke visijo iz vseh strani, na sredi pa je luknjica za monitor-sized tv?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

V tisto luknjo niti 43" ne gre bi rekel. Vsaj v večino njih. Tam je ponavadi bil 72cm ekran že knap.

Ma včasih so imel TVji ogromno okrog roba. 72cm TV je bil takrat kot huuuge TV

 

image.png.cf2c106cec19a1b90e275385b877c507.png


kakšne lahko še predelaš

 

image.jpeg.612a96fd9a60c1aa49ab89dfdc4aeaa1.jpeg

 

 

Drugač pa glede na to, da je ista cena 43 ali 55 res ne vem zakaj bi imel 43.

uredilo bitje atomic
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...