Skoči na vsebino

[PS4] Ghost of Tsushima


Priporočeni prispevki

Kaj te vem men je gud…itak sem sucker na japonsko tematiko tak da ze s tega vidika. Ni lih Sekiro je pa fajt kar ok pa raznolik lahko ko ga nadrkas. Komot se spila na hard ker ni neke tezka. Dosti stvari za pocet..pa ni spet prevlki, da te mine.  
 

all in all je zabava zagitivljena.

 

aja..pa ubisofta ne spilam sploh..hzd in daysGone sta mi tud bla bol meh..nisn mogo koncat.

 

kak komu…

uredilo bitje George Michael
Povezava do prispevka
roamer reče pred 7 urami:

Kako to mislite, kaj vas pa moti tok pri igri? Ker reviewi so kar pozitivni. Sprašujem ker sem tudi sam nameraval v teh dneh tole nabavit.

 

Ce igras samo main story je zadeva dejansko vredu, če hočeš izkusit vse kar ponuja rata hitro dolgočasno. Gameplay loop je dost crap. Fight sistem ni na nivoju soulsbourne igram, dost ti pove da je hard mode ubistvu easy/normal. 

 

All in all hitro rata dolgočasno ceprav je spil lep za popizdit in ima par vredu idej. (Veter namesto gps arrow itd..) 

Povezava do prispevka

Zdaj pa se mi dejansko zdi, da že malo pretiravate s temi primerjavami s From Soft igrami... a je to sploh ista zvrste igre? Absolutno nič nimam proti njihovim igram in vam celo zavidam uživanje v njih... ampak a res treba primerjati čist vse igre z njihovimi? Meni so to čist različni svetovi. Marsikadaj pa vidim, da se vlečejo neke vzporednice. Občutek, ki mi pride je, da je to slabost za vas, ker se ne znate več vživeti v druge igre kot izključno njihove.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 urami:

Zdaj pa se mi dejansko zdi, da že malo pretiravate s temi primerjavami s From Soft igrami... a je to sploh ista zvrste igre? Absolutno nič nimam proti njihovim igram in vam celo zavidam uživanje v njih... ampak a res treba primerjati čist vse igre z njihovimi? Meni so to čist različni svetovi. Marsikadaj pa vidim, da se vlečejo neke vzporednice. Občutek, ki mi pride je, da je to slabost za vas, ker se ne znate več vživeti v druge igre kot izključno njihove.

 

Pac ce ma spil combat ki bazira na mečevanju bomo primerjal z najboljšimi. Zakaj bi primerjal z nečem kar je slabše. 

 

Got gameplay loop = srečaš sovraznike, jih polovico spucas z duel modom ( pritiskas 1 gumb) ostale prespikas z letečimi nožki in z 2 udarci pokončas. To ni noben izziv. Spil ma dejansko dober parry model in razlicne stance glede na to proti kaksnem sovrazniku se bojujesz ampak je totalno neizkoriščeno, samo zato da lahko dacapo uziva v popcorn akciji. Ce bi vsaj visje tezavnosti spremenile to, pa na zalost ne. 

 

Tbh vedno lahko pricakujes da bomo ker kol spil k ma tak fight sistem kot ga ima got primerjal z soulsbourni.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Ja ok... saj vem kaj misliš. Ampak po moje je treba met v mislih, da so te open world igre narejene tudi za casualce... soulsbourne pa to niso. Namenjene so po moje čist drugi ciljni publiki. Kar seveda meni paše, ker sem pač kažualc :)

 

Men se bl teza da so open world igre namenjene casualcem zdi zgrešena. A zdej ker je pa open world more bit spil apriori lahek? Srj tud ti ne mene narobe razumet, jaz tud rad uzivam v mindless igrah ala uncharted in tomb raider al pa rdr, sam ce ima igra zanimiv combat ( kar na en nacin got ma) bi rad pa tud mal izziva. 

 

Ce dober pomislim si mel prav, bolj bi blo primerjat combat z Nioh, ze samo zaradi stance-ov.

Povezava do prispevka

Uff…men s eje zdelo ko sn prvi del otoka spuco celiga preden sem sal dalje sem bil ze OP..ono ko vrzes kunai jih pau ze ubijes takoj…straw hati so boi malo tezji ostalo izy going. Pa na hard..na normal si niti ne predstavljam…pomoje ce bi pesmico na fluto zaspilo bi blo to to xD….vglavnem malo vec challenge bi si tudi zelel ja..isto dosti vec mini bossov…drugac so mi ble storyTeller zgodbe ful zanimive in lepo podane. 
 

ce pa prides na bossa z ghostStancom..pol pa se oni kombo lb+rb 2x po 6 krogecov ko vzame in en unblockable swift..pa si reso vsakiga bossa. Brez da je enkrat zamahno.

Povezava do prispevka

Sicer nisem igral kaj dosti, ampak od tistega kar sem videl se strinjam z @Vučko3.

Nioh je definitivno nad Souls igrami, kar se fight mehanik tiče. Višje bi jaz postavil le Sekiro, pa še to samo zaradi res norega parry sistema, Nioh je veliko bolj raznolik in globok.

 

@tomazekJaz se strinjam glede tega kar praviš, ampak problem AC in drugih podobnih open world iger ni, da so prelahke. Problem je v tem, da je combat suhoparen in nezanimiv.

Pri open world igrah, to ni tak problem, ker ni bistvo gameplay loopa. Bistvo je raziskovanje.

Pri Souls igrah pa je večji pudarek na fightu, zato mora le ta biti še vedno zabaven tudi po 30-50 urah mlatenja enih in istih mobov.

Enkrat, ko se navadiš na boljši combat, je res težko it nazaj na druge reči.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jest Nioha sploh nisem igral in tudi pozornosti nisem posvečal, ker se mi je zdel tak poormans DarkSouls.

Zdej pa tu berem, da ima top fighting sistem, ki se poscije na darksoulse... Tud.tukaj na forumu niti približno ni dobila pozornosti, kot Soulsi.

Aj to kje v akciji zdej, da nabavim?

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 minutami:

Ma Nioh je čisto proper igračka, ki jo jebejo ponavljajoča se okolja in preveč sovražnikov na mapi. Nekatere side missions imajo tako na desetine sovražnikov na ful mali mapi in to je meni brezveze. Dvojke pa še nisem špilal

Tole. Nioh za moje pojme "sfukajo" ponavljajoče se stopnje v obliki misij. Imam veliko raje Souls pristop k raziskovanju. Nioh je bolj looter shooterhack&slash. Sam bojevalni sistem je res dober.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

jaz se strinjam s @tomazekom, nimaš kaj primerjati combata od sicer pasjih jajc GoT s tistim od Soulsov, wtf no. Aja sej res, boriš se z meči, ok :D Sej se v Bayonetti, For Honor, Devil May Cry in Ninja Gaiden 2 tudi - a bomo še s temi primerjali? :D  Pač GoT poskuša odfurati proper open world z vsemi pritiklinami ki spadajo zraven, od cele palete NPC-jev, questov, gigafuka lokacij, naselbin / zaselkov pa svobodnega premikanja in raziskovanja okolja ki je neomejeno z bilokako umetno blokado, razen da pač ne moreš potovati med otoki. Ne moreš tega maksimalno ambicioznega scopa primerjati s pol-linearnimi Soulsi, ki se lokacijsko mogoče dogajajao na eni stotini GoTa, in kjer je šlo posledično lahko neskončne več fokusa v piljenje combata. Pač ni fer.

Povezava do prispevka
roamer reče pred 4 minutami:

Mah zdej ste me čist odvrnil od nakupa majke vam. :D

 

Če ne bo raje kak ratchet padu namest tega.

 

Se strinjam, da so dost zađubril. Lih gledam, kaj naj si nabavim za PS5 in Cušima je bil v ožjem izboru, ker nisam igral na PS4. Tam je dobila solidno oceno, medtem ko folk jo hypal do plafona. Zdej PS5 verzija ima s trani kritikov še precej boljšo oceno a jo je folk skritiziral.

 

Zdej to kar pa tukaj berem pa zveni totalen dizaster, vsaj zame. Popcorn špil s povprečnim combatom, kjer veliko raziksuješ, skratka vsi ogabni elementi zame...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 minutami:

 

Se strinjam, da so dost zađubril. Lih gledam, kaj naj si nabavim za PS5 in Cušima je bil v ožjem izboru, ker nisam igral na PS4. Tam je dobila solidno oceno, medtem ko folk jo hypal do plafona. Zdej PS5 verzija ima s trani kritikov še precej boljšo oceno a jo je folk skritiziral.

 

Zdej to kar pa tukaj berem pa zveni totalen dizaster, vsaj zame. Popcorn špil s povprečnim combatom, kjer veliko raziksuješ, skratka vsi ogabni elementi zame...

Lohk pa kupis Diablo 2 in se mi pridružiš pri skozihodu :D

Povezava do prispevka

Jaz bom počakal, da bo Ghost of Tsuhchima portan na PC. Do takrat imam itak še cel kup open world naslovov za preigrat (AC Valhalla, Day's Gone, AC Odyssey -pri slednjem sem sicer obstal na tričetrt,  itd.)
Pa AC2 me mika, da bi šel še enkrat komplet skozi, ker mi je pač najboljši AC. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nevem zakaj se je tak pohejtalo igro..zaj je prav par vas reklo da nebo kuplo zarad komentarjev…kul je spil..ful fun za igrat…barve so odlicne..zgodba je dobra…ful mas za delat in enih cukrov…men poje vse ubisofte..daysGone in hzdJe…ce ti pase japonska tematik je itak a must…lepo original kurosawa effect in engleski podnapisi pa samo dripaj.

Povezava do prispevka

Igra je pač lep svet s hudim poligonom, kjer lahko zajahaš v sončni zahod, na poti do tja pa doživiž 15 istih fighting encounterjev. 

Kvesti variirajo od o waw, tole niti ni bilo slabo, do pizda ker mongo ali algoritem je dizajniral to misijo. 

 

Vem, da nima smisla, ampak meni bi bil špil precej boljši, če bi trajal polovico ur manj. Tako se pa dela, da je poln contenta, pa niti ni. Meni vseeno ni slab špil, mi je pa ogromna zapravljena priložnost, da bi naredili nekaj več iz njega. 7 for the effort, 6 ker sem po 5 urah razal jezen kot pes, ker je dejansko samo boljši AC, ne pa slabši Witcher. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...