Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 40 minutami:

 

... 

Klase v souls igrah ne igrajo veliko vloge, določijo ti začetne statse in opremo, tle se pa konca 

 

Mobilnost je določena glede na load (težo opreme ki jo imaš equipano) 

V ER maš tri nivoje (light, medium in heavy) in odvisno v katerem si je potem definiran tip rolla

Load si pa dvigujes z endurance 

 

Tako lahko prides do tega da je en caster, ki nič ne vlaga v endurance in uporablja light armor isto mobilen kot en warrior s heavy armorjem in nabildanim endurance-om (visokim loadom) 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Ne se tok obremenjevat z klaso ja

 

Primer Vagabond

 

Dobiš začetno opremo in se tip valja okol kot piksna fižola

Mu daš dol čelado in dobiš s tem medium roll (ajde ne vem a koj, ampak ziher v roku levela, dveh), kar je že čist okej 

 

Tankerska klase  oprema je v teh igrah največji luzerj, zato ker armor do zdej nikol ni bil ključnega pomena za uspeh, ni uno da si daš neki gor in boš skoraj tankal na račun mobilnosti 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Ok sem level 50 in še zmeraj z enim greatswordom (ne vem imena) ki ga dobiš nekje na začetku igre delam zares usran dmg na +6.... Za piko str/dex dobim en usran dmg gor lol. Zdej ne vem a ima ta kurac palac od meča zanič scaling na B al je melee nerfan v 3pm in bo res treba respecat v magijo ki mi jo ponujajo vsepovprek tolk da se ti zmeša. Mora pa bit open world mapa ena največjih doslej v igrah ker sem spucal že res veliko ozemlja na jugu in zahodu ter severozahodu pa še vedno sigurno nisem raziskal niti četrtine sploh ker je seveda še vsaj en dodaten layer lol. Včeraj na koncu sem končno prišel v drugi legacy dungeon kjer rabim za navadne kurce premagat backstab + jump R2 za usranih 200run. Nakar se mi zgodi še Bloodborne scena

Spoiler

in se zbudim še na bolj zajebani lokaciji...  

 

In res ne vem a delam kaj narobe kljub vsem soulsborne izkušnjam al je res melee vreden pol kurca kisle vode al je pa sam greatsword scaling junk :( Valjda fextralife še nima podatkov za weapon scaling v tej igri in zavoljo male količine materijalov ki so mi zaenkrat na voljo itak sploh experimentirat ne morem. 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 urami:

Miš in tipkovnica lol :D Je to sploh možno igrati?

 

Je bil že kdo summonan, invejdan, je invejdal...? @Gatsu

Če igraš solo očitno ne moreš bit invadan ker razen mlak krvi in napisov ter duhcev nisem imel nobene online iterakcije doslej. Da bi pa sam to počel pa ni blo cajta ker je mapa fucking insane huge za preiskat tud na konju lol. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 minutami:

Če igraš solo očitno ne moreš bit invadan ker razen mlak krvi in napisov ter duhcev nisem imel nobene online iterakcije doslej. Da bi pa sam to počel pa ni blo cajta ker je mapa fucking insane huge za preiskat tud na konju lol. 

Zgleda da je tole res, jaz tudi igram solo online in še nisem bil invejdan (z izjemo npc invejdov) 

Kaj pa je fora summoning poolov? Ko to vklopis lahko summonas ostale igralce al je kej drugega? 

Povezava do prispevka

 

Sem zadnjic zelel preizkusiti pomoc pri enem sefu. Summoning kipec je tudi v blizini, a ne vidim nikakrsnih moznosti za priklicati koga.

Pa saj ne morem biti previsok level (25)? Uporabil tudi tisto zadevo, ki bi ti naj pokazala vse summon znake v blizini, pa nič.

 

Imam pa drugace tudi jaz tezave zaradi izbire zacetnega greatsworda (Lordssworn?). Nekako mi ne sede, na trenutke prepocasen, ceravno sem mislil da bo dmg to kompenziral, a zaenkrat zal ne...je pa res sele lvl2 orozje.

 

Tele zadeve, ki se pozrebujejo za nadgradnjo se da farmat ali je zaloga omejena?

 

Lp

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 11 minutami:

Boysi meni pol kurca ni jasno nic, a naj pri vagabondu vlagam kaj v magijo da bi malo od dalec dmg sopal al bolje neki lok neka neka uporabljat? Niam nic izkusenj izs from spilov, razen (trenutno) 5 urne eskapade v DeS original.

 

Jaz ne bi v magijo z vagabondom, ker potem boš neka mešanica in hkrati nič... Vagabond je začetni lik za quality build. Torej izbereš orožje, ki se scala z strength in dex. Tudi loki se scalajo z dex, zato ti je bolje vzeti lok za range (longbow). Potem ti bojo statsI šli gor tako za meč (ali karkoli pač imaš) in lok. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ok priso do Margit the fell omen…mogoce sn malo underLvl (18)…sekiro pa mec mam na +3…samo mu delam dobrih 220dmg in me malo posiljuje…mel ga ze na izdihljaju..samo 4 flaske samo za healat…malo se probam ce ne se grem malo pofarmat.

 

eh haha..91dmg zligjt attpa 140dmg z strong..lol…morem se it pojacat. Drugac mi ne pa ful zanimiv fajt :)…

uredilo bitje George Michael
Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 urami:

A se že kej ve, koliko daleč v špilu je respecing lika :D Pa da preveč ne spoilate - sam za info prosim, ali je bolj na začetku, bolj na sredi ali na koncu špila, če je kdo že tam...

 

 

  Skrij vsebine

 

 

V Liurniji prideš do tega. Rebirth se reče.

Povezava do prispevka
George Michael reče pred 13 minutami:

Nena to no razumem..Te jebolse skoz quality dat?

Poglej kako ti damage spremeni

Če vlagas v oba statsa (str in dex) je za določena orožje nekje breaking point kjer je damage višji kot če ne uporabljaš quality ashes 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Jaz ne bi v magijo z vagabondom, ker potem boš neka mešanica in hkrati nič... Vagabond je začetni lik za quality build. Torej izbereš orožje, ki se scala z strength in dex. Tudi loki se scalajo z dex, zato ti je bolje vzeti lok za range (longbow). Potem ti bojo statsI šli gor tako za meč (ali karkoli pač imaš) in lok. 

 

Vučko3 reče pred 1 uro:

Nekak tak, kot je Tomažek povedal. Itak ti lahko delaš pol pol, ampak če si relativno novi, boljse se drzi ravne črte.

 

 

 

Hvala obema... kaka pa je tu logika v teh spilih, boostam vse kategorije na nacin da se obdrzi to osnovno razmerje al lahko kere kategorije cisto ignoriram ala arcane recimo?

Povezava do prispevka

Absolutno je nujno totalno ignorirat tisto kar ne rabis. Jaz mam Dex build, torej pike grejo ekstremno v Dex, pol pa razdelim med Vigor, Mind in malo Endurance. Magija me ne zanima.

 

Gledaš weapon scalling. Moja Uchigatana scalla najbolj z Dex in Strength, vlagam tam za damage output. Pol še nekaj v Vigor za health, Endurance za equip load in rolanje, Mind za FP (tisti modri bar), ker uporaba ashes of war žre modri bar.

uredilo bitje Vučko3
Povezava do prispevka

Kak to vi tamanite vse po prek?

 

jaz mam zaj not 9ur..21lvl..sekiro pa sablo pa  +3…vigor pa strn na 16pa 6 flask vse skup ponavadi 4/2 ker dosti mane uporablam. Raziskal sem tu precej ze..kaj mam mapo odkrito..one zlate puscice mi kazejo da sem priso do prvega bossa margit..ki mu delam mizern dmg in me jebe..pol v swampu sem tam v onih rusevinah naso neki teleport do nekiga jebeniga kraja kjer me vsi 1shotajo…ce farmam one vojakece na poljih mi davajo po 40rune…miljon jih mores ubit…vsaj nabiram ful roz da jih prodavam pol da se nekaj dobim…sploh nevem kaj naj zaj :))


nisn navajen da je bonfireov malo morje..ker bb pa sekiro so redki..

 

pa ce prav razumem ce si nabildam dex za vecji load bom pol s to kao medium opremo lazje skako kot zdaj??

Povezava do prispevka
George Michael reče pred 3 minutami:

pa ce prav razumem ce si nabildam dex za vecji load bom pol s to kao medium opremo lazje skako kot zdaj??

 

Ne. Ni dex za load, amaok strength. Pa odvisno je od loada... Low, medium, heavy. Drugace ne bo... Razen če boš šel v drugo kategorijo (nižjo seveda). Heavy itak ne moreš igrat po moje s fat rollom. 

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 8 urami:

Najhujsi boss v tem trenutku je tipka, ki odprira mapo, ker je ta tudi ne zapre :D. Pa, kok vas se vedno usede na grace in potem proba fast travelat? Drugače pa po 25 urah igranja (1 demigod ubit) gladko kandidat za top 3 igro ever, ki sem jo igral.


jaaa daj nehaj..skoz stisnem mapo in pol z istim kao ven pa ze neki napisi…pa isto..kao ok bom sel tja pa do grace..vsedes..ajaaa ni tu FT 🤦‍♂️.  Pa ker sem lih iz BBja se vecina hocem z X pobirat stvari..pa ni ne. 
 

 

ok..torej roll je kaki je..oni bajsast je res nemogoc.

    Mogo bom spremenit stil igre..scita ne uporablam skoro nic, ker sem se na BB navajen in dodgam v smeri napada..samo da je pol tu semi pocasn roll in jih fasem namesto ga jaz poknem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...