Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

drevored reče pred 52 minutami:

@Lunco ker feat naj vzamem kot cleric? rabim concentration za spelle. a vzamem war caster kjer izrecno pise, da dobim advantage na concentration save (torej rollam dvakrat)

 

ampak baje lahko vzamem tudi resilient (izberem constitution) in dobim +1 CON in proficiency zraven saving throwsov. a je concentration constitution saving throw?

igraj po svoje seveda, ampak naceloma se vzame +na statse da priguraš najpomembnejse statse za tvoj class čim višje (torej cleric/fighter rabi str, wis in con), jaz sem pa vzel tudi +5 na initiative, da si zmer prvi na vrsti v borbi

 

ja, concentration je constitution saving throw

 

 

Povezava do prispevka

neki grafi so, kjer odvisno od kok maš +con, rata eno boljše kot drugo. predvidevam (ker se ne spomnim več), da je resilient jači early, ker ti pač buffa še HP, da ne umreš (kar je RL bolj relevant). 

 

HP se scala samo iz bonusa, ki pa ga dobiš samo pri parni številki. bi pa pri vsakem primeru moru it gor hp pri lvlupu. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 1 uro:
  Razkrij skrite vsebine

Ja, lahko probas ukrast hammer, pol je pa se ena pot, k se ga da frog princa rešit 

 

 

Ma sem ga vseeno steral v kurac, no deal. Je potem tudi Laezael rekla da so ji bolj všeč moški, ki so fuknjeni in grejo po težji poti - pismo karkoli naredim mi ta bejba approva :D 

 

Pa še dve stvari, ki sta mi narejene izjemno dobro.

- kako se zaplete politika v Act 3 je neverjetno. Toliko enih deležnikov, zavezništev, interesov, backstabbov in navzkrižnih odločitev še nisem videl v nobenem frp-ju. In ti lahko vse odšpilaš praktično čisto po svoje, kot ti pač paše. Insane. Zdele se je še z Možganom dokončno zapletlo, ker se osvobaja, pa Gortaš ti ponudi zelo smiselno zavezništvo, pa prepričan sem da se da tudi z Orin kej zmenit, pa potem imaš še Emperorja, pa Princa, pa Rafkota, pa Astarion mislim da ima tudi zanimive načrte... Brutal, huj ko RL politika :D 

- "detektivski" questi so nori, tistih par ki jih je notri. Nobenega hand holdinga, res moraš raziskovati ko budala, razpotegnjeni so po ful različnih lokacijah, nobene čeških sledi po tleh kot so v HZD / W3 / Batmanu in res se noro lepo razvijejo. Pizda ta špil ene stvari nima, da ni 10/10 narejena, razen inventarja :D 

 

Aja pa igrica je postala ful prelahka na normal :(  Če še kdaj probam evil playthrough, grem na Tactician.

Povezava do prispevka

Bard izgleda itak najbolj brutal utility lik ever, ampak kaj pa dela v combatu? Šopa hite na lutnjo in upa, da bodo ostali trije kej nardil? :D

 

drgač je pa ta fajt z Rafaelovim kolegom svinjsko težak, če ti ne uspe vsaj en persuasion. Mene so vsakič odlomil ko prasca, IMO kr najtežji fajt v špilu če ti špil ne bi dal šanse za cheese

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

Bard izgleda itak najbolj brutal utility lik ever, ampak kaj pa dela v combatu? Šopa hite na lutnjo in upa, da bodo ostali trije kej nardil? :D


Tega sem se tudi sam bal, pa ni tako. 20CHA z Lore sublass (caster) je model skor full fledged wizard. Battlefield kontrolira s Fear in Confusion, debuffa z Bane, za DD imam Call lightning in ostale mage spelle, pa situacijske Darknesse in Silence. Pol še counterspell, en kup Charm related reakcij… Gala in Wylla nabriše v 1v1 easy. 
 

Te inspiracije z lutnjo ne nucam med fajtom, ker jih lahk uporabiš kot reroll pri metu kocke, kar je bolj uporabno.
 

Me pa skozi Act II carrya Shadowheart. Ker powerhouse je pa to. Heavy armor, Light šola in Blood of Lathander mace vs neki undeadi lol, šala. 
 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

na hard wsy sem ugotovil, da po zaključnih questih v act 2 NE MOREŠ VEČ NAZAJ V ACT 1, kar me je totalno downalo, ker sem si v raznih škatlah v act1 kampu shranjeval scrolle, potione, knjige in pijačo&jedačo

 

FU Larian tale je pa bedna. Treba loadat za ene par ur nazaj :no:

Povezava do prispevka

Prišel v Baldurs Gate. Gala sem zamenjal z Jaheiro respecano v sorca(mogoče bo wiz, moram probat če mi je sorc sploh kul, v BG2 mi je bil najjači), ker imam občutek, da bi ona znala imeti več interakcij v samem mestu. 
 

 

Spoiler

Celo igro sem ignoriral Astariona, je pa povezan z vampirji, za kere sem zdej dobil quest, da je par nepojebanih mater v Draculas castlu, in treba nardit kaj je treba nardit.

Zdej me pa zanima, če bi šel delat to zadevo z Astarionom, ali je quest tudi ok brez njega? On bo s Karlach v drugem skozihodu, me je pa strah da ne bi kaj ful pomembnega zamudil.

 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem zadnjih nekaj encounterjev breezal. Minmaxal sem si grupo čist, oprema kero dobiš je bolja kot marsikaj iz BG2 endgama, pa double caster setup je močan as ever. Divinity 2 je bil proper težak naspram BG3, je pa res da tle optimiziram veliko bolj, pa raziščem res vse. Tudi v BG2 sem redno jebal ježa tudi po ducat obračanjih. 
 

Vsi majo misty step, prvi turn se hasta in pozicionira, bard naredi svoj control/confusion shit, pol pa deri miki, wiz/sorc aoe dips, cleric buffa in debuffa ter holda/turna, hastan warrior pa udriha po bossu kot da mu je ta dolžan denar. 
Najboljši spell v igri je counterspell and its not even close. Ene fajte sem šel replayat, da vidim kako bi šlo brez dveh counter casterjev in ufff, čist druga igra, ko lahko nasprotnik meče spelle. 
 

Spoiler

Boss acta 2 ni prišel na vrsto v drugi fazi, v prvi fazi je enkrat napadel. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Prišel v Baldurs Gate. Gala sem zamenjal z Jaheiro respecano v sorca(mogoče bo wiz, moram probat če mi je sorc sploh kul, v BG2 mi je bil najjači), ker imam občutek, da bi ona znala imeti več interakcij v samem mestu. 
 

 

  Skrij vsebine

Celo igro sem ignoriral Astariona, je pa povezan z vampirji, za kere sem zdej dobil quest, da je par nepojebanih mater v Draculas castlu, in treba nardit kaj je treba nardit.

Zdej me pa zanima, če bi šel delat to zadevo z Astarionom, ali je quest tudi ok brez njega? On bo s Karlach v drugem skozihodu, me je pa strah da ne bi kaj ful pomembnega zamudil.

 

 

Se da brez, ampak je škoda it delat companion quest brez doticnega companiona

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...