Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2023]


Priporočeni prispevki

Forgotton Anne

7/10

Γò¼├┤Γö£├ºΓö£ΓöÉForgotton AnneΓò¼├┤Γö£├ºΓö£ΓöÉ iOS Review: An Experience  You WonΓò¼├┤Γö£├ºΓö£├╗t Soon Forget – AppUnwrapper

 

Krajša platformerka z bogatim povdarkom na zgodbi. Voice acting je dober, skripta je bila dokaj humorna in witty, brez SJW posiljevanja, čeprav na trenutke nekoliko dolgočasna. Všeč mi je predvsem kako drugačna je zgodba. Nekako dream mistery like.

 

V njej igraš gospo Enforcer, ki skrbi za red v svetu kamor gredo predmeti, ki so pozabljeni v našem svetu (kateri bad cop po nesreči reče Endorser :D ). Vsega skupaj za nekje 5 urc igranja. Slabost te igre pa je predvsem to kako slabo je sprogramirana. Kontrole so obupne in je zaradi tega platformanje zelo oteženo. Kul igra če se ti ne ljubi iskati filma.

Povezava do prispevka

(Je non-spoilery mnenje, pišem po noči brez spanja, tako da pardon za vse typote in nerazumljivosti :D)

 

Nadaljujem z igranjem naslovov iz 2022, še kar nekaj neodvisnih mojstrovin je na moji to-play listi. Naslednji v vrsti je Neon White (2022), speedrun FPS z elementi card iger in vizualnih romanov. Da razložim, celotno igro skupaj povezuje dokaj enodimenzionalna in bedna zgodba, ki je podana v maniri klasičnih visual novelsov. Žal je zgodba res predvidljiva in jo spremljam samo po sili razmer. Sem iskreno že večkrat pomislil, da bi samo skipal vso zgodbo (na srečo igra za razliko od dosti visual novelsov vključuje hiter skip), ker mi je igralni del tako fantastičen, da mi ga je bala gnojit s to zgodbo (v osnovi spremljamo nekega asasinca, ki po smrti postane assassin v nebesih, pač po tem srečujemo peljado raznolikih likov in zapletov, ampak so res vsi slabo spisani). Ma gameplay pa ga res trga. Igro so dosti reklamirali kot card FPS, kar je težko predstavljivo, ampak pač realno je ta del s kartami bolj za to, da si lažje vizualno reprezentiraš svoja dejanja med divjanjem po mapi – nekega posebnega smisla pa v kartah ni. Meni je fina mehanika, ker govorimo res o bliskoviti igri, kjer je point večino stagov končat v pol minute ali manj, zato mi je prav dobra rešitev, da spodaj po kartah vidim, kaj imam equipano, ampak komot bi lahko namesto kart bile kartice ali nekaj tretjega. Skratka. Za noben Magic ali Heartstone v obliki card gejma ne gre, če si je kdo tako predstavljal. Gre preprosto za ultra hiter FPS, kjer je dosti skakanja in iskanja bližnjic. Načeloma vsako stopnjo igraš večkrat, ker so mega kratke (kot rečeno, večina pod 30 sekund) in je point v tem, da izboljšaš svoj score. V ta namen prvič igraš stopnjo povsem neobremenjeno od A do B. Glede na točke, ki jih dobiš s svojim rezultatom, se ti veča insight, ki ti v vsaki stopnji ponudi nove naloge. Od hitrostnega obračanja, iskanja skrivnosti, doseganja izbranih težje dostopnih točk (recimo neke platforme na vrhu stopnje, za katero se ti je med prvim igranjem levela zdelo, da gre bolj za kuliso kot nekaj, kar lahko dejansko fizično dosežeš), premaguješ tudi AI duhce itd. itd., vse pa je nekako usmerjeno v to, da stopnjo končaš karseda efektivno in hitro. Vmes je na skoraj vsaki stopnji tudi par sovražnikov, ki jih vmes odstraniš z dokaj preprostimi FPS mehanikami. Catch je, da ima vsaka karta oziroma orožje tudi več načinov uporabe. Klasična pištola je tako namenjena streljanju ALI pa jo med skokom vržeš v tla in ti to omogoči double jump. Tako da je nonstop cincanje, če boš orožje uporabil za streljanje ali platformske izzive. Koncept igre je res težko razumljiv, ampak gameplay loop je izjemno nalezljiv in kaj kmalu se zalotiš, da že pol ure probaš naredit vse misije znotraj 30-sekundne stopnje, hehe. Seveda pa lahko, če želiš, igraš popolnoma linearno, brez ponavljanj in dodatnih aktivnosti po mapi, ampak v tem je realno 90 % celotne zabave, tako da osebno bi rekel, da kdor samo enkrat naredi stopnjo, igra 3/10 igrico, kdor pa igra, kot je zamišljeno, torej replayanje z dodatnimi objectivi, pa tam nekje 7-8/10. Če bi igra imela boljšo zgodbo ali pa vsaj krajšo, bi kot keks odredil 8/10, zdaj pa mi je vseeno malo kislo igrico umestit v one-of-the-greatest, če so ga pokronali z zgodbo. V bistvu bi mi bilo dosti OK, če bi kar komplet visual novel del zrezali z igrice.

 

ss_d8c2c0eb97bc25344f24da92e55b6420ca94c607.600x338.jpg?t=1660855488

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 4 urami:

V zadnjih letih je kar dosti 3d ne-pixel platformerjev izšlo, če te zanima:

Super Lucky's Tale in nadaljevanje

Kao the Kangaroo revival

Pac-Man World

A Hat in Time*

Crash Bandicoot 4 in remake prve trilogije* in remake Spyro trilogije

It Takes Two*

Super Sami Roll

Pumpkin Jack

Spongebob

Sackboy A Big Adventure

+ vsi random Sonici in Marioti itd. :D 

 

(Sem tiste, ki sem jih igral, označil z zvezdico, da se ne boš jezil name, da spet netransparentno pišem, da sem vse igral :D)

 

 

 

 

Dober seznam. :)

Povezava do prispevka

Počasi grem proti koncu A Plague Tale: Requiem in moram reči, da sem kr zadovoljen. Res, da je težavnost praktično nična, ampak svet je res nehumano lep z dokaj likable liki (če nisi ravno hejter otrok ajde XD).

Škoda za očitne frame drope in na splošno nizek framerate, ampak ne gre za game-breaking zadevo. Je čisto znosna.

Dober upgrade napram enki (ki se mi je zdela sicer težja).

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

Hello,

 

Aj Calisto Protokol res tok slab kot pravijo? 

Igra je res RES linearna, ono dobesedno ravna črta, combat je za moje pojme glup ko kurac + ne funkcionira, igra ni H od hororja, enemiji so načeloma vsi isti, manjse variacije + kvazi bossfight za kurac. Je pa zelo lepa igra, vse zgleda fenomenalno, atmosfera je super. 

Sam men je vse skupaj tralala. Nisem pa cele prešpilal, sem pa dal not ene 3, 4 urce pri kolegu.

 

Enim je igra super drugace. Meni sploh ne.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 7 minutami:

Igra je res RES linearna, ono dobesedno ravna črta, combat je za moje pojme glup ko kurac + ne funkcionira, igra ni H od hororja, enemiji so načeloma vsi isti, manjse variacije + kvazi bossfight za kurac. Je pa zelo lepa igra, vse zgleda fenomenalno, atmosfera je super. 

Sam men je vse skupaj tralala. Nisem pa cele prešpilal, sem pa dal not ene 3, 4 urce pri kolegu.

 

Enim je igra super drugace. Meni sploh ne.

Aha ok :D

 

Zato sm jo pa zastonj dobu zgleda haha

 

Bom sprobu :D Sicer pa ne rabi bit čist horor... Sm prestar za te stvari haha

Povezava do prispevka

Pobči, moji je crknu laptop in ima samo postranskega z 10210U in integrirano grafo (8GB RAM).

 

Dejte priporočat kakšne dobre igre, ki bi lepo laufale na tem PCju. Jaz imam preslab spomin.

Spomnil sem se le Ori.

 

Pa če je igra bolj preprosta je plus, ker ima attention span glih 30 sekund.

Do zdaj je samo nabijala Overwatch.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 1 uro:

Pobči, moji je crknu laptop in ima samo postranskega z 10210U in integrirano grafo (8GB RAM).

 

Dejte priporočat kakšne dobre igre, ki bi lepo laufale na tem PCju. Jaz imam preslab spomin.

Spomnil sem se le Ori.

 

Pa če je igra bolj preprosta je plus, ker ima attention span glih 30 sekund.

Do zdaj je samo nabijala Overwatch.

 

Freeciv.:closedeyes:

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...