Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Ma ne, tu gre za drugo problematiko. Zaenkrat seveda še ni nič odločeno in zaključeno, ampak sodstvo je omenilo, da ima lahko Epic vs. Apple fight ogromne implikacije za širšo igričarsko sceno. 

 

Natančneje: če sodišče ugotovi, da je apple store monopol na apple produktih nefer poslovna praksa (aka mora omogočiti 3rd party trgovine na svoji platformi), se lahko podobno zahteva tudi za ostale plaforme. Torej, če se zgodi, da mora Zoni dovoliti 3rd party trgovine na svoji platformi (aka se odpovedati glavnini dohodka), se konzolam slabo piše. Hardver se prodaja z izgubo / minimalno dobička, denar pride od provizije pri prodaji igic. Pri 3rd party trgovinah bi bila provizija za lastnika platforme 0%. Big problem, glede na to, da je že polovica prometa v digitali.

 

MS pa itak komaj čaka, da konzole izginejo.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Po drugi strani pa je tle spet ta vidik, da (imo) večina ljudi (sploh stotine milijonov, ki uporabljajo samo aplikacije in/ali igrice na telefonih in konzolah), ki niso neki predani, napredni uporabniki, verjetno ceni preprostost tega, da je vse na enem mestu, v eni digitalni štacuni s softverom in igrami... Na PCju naprimer je pri digitalnih špilih že tako zmeda, ko ima kljub relativni Steamovi dominaciji vsak večji publisher svoj klient za zaganjat špile, pa večinoma tudi svoj lasten digital store. Pol moraš včasih nameščat 5+ različnih klientov, registrirat in skrbet za varnost gesel/mailov kup različnih accountov itd.

 

Pa ne da zagovarjam Applov, Googlov ali Sonyev/Nintendov/MSjev monopol kar se tiče digitalnih štacun na telefonskih ali konzolnih platformah.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Serija Total War je po mojem nekje po odličnem Shogunu 2 in še boljšem samostojnem dodatku Fall of the Samurai skrenila z poti, ki so jo ubirali prva leta. Rome 2 in Atila sta solidni, a plitvi igri, to rešijo obširni modi, kar pa zna marsikoga odvrnit. Warhammer ni moja najljubša fikcija in teh iger nisem igral, pogledal sem nekaj filminčkov v katerih se mi boj sam ne zdi nevem kaj. 3Kingdoms in Trojo sem si zgolj sposodil, Thrones of Britania niti probal nisem.

V zadnjih naslovih so bitke poarkadene, formacije in utrujenost enot nima neke veze, pomembno je kdaj kaki enoti upališ špešal abilitije... Kar mi pač ne godi preveč, kampanija je najboljša do zdaj v 3Kingdoms, ki pa jih nisem veliko igral.

 

Total warom močno manjka konkurence, mislim da nimajo resnega tekmeca in se pač praskajo po jajih večino časa.

Najbolj decent podobna igrica, kar sem jih igral, ki ima zakon bitke je Ultimate General: Civil War - zadevo je naredil eden najboljših moderjev TW scene. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 6 minutami:

>>>>>>>PLAYSTATION 5 >>>>>>>>>>PREDNAROČILA TUKAJ>>>>>>https://playgame.si/…/PLAYSTATION-5-PS5-prednarocilo-ps5-pr…

GTA 6 ZA PREDNAROČNIKE SAMO 39E KOS PRI PLAYGAME PS5 PAKETIH!

PS5 PLAYGAME PAKET 5X IGRE GTA639EUR

PS5 PLAYGAME PAKET 10X IGRE+GTA 6 BREZPLAČEN

In veliko ostalih paketov, kmalu na novi spletni!

Možne menjave za PS4 konzole!

Fotografija osebe Playgame.si.
 
tudi če se plača v naprej, zakaj ne? Stranka ima vso pravico zahtevati denar nazaj, in ga dobi, kot je nakazala, splho ne vidim tezav, če ni datuma še ne pomnei,d a ne pride, ali celo da sploh pride, in tudi če ne pride, tudi če bi nekdo plačal, se enaostavno vrne denar nazaj, tezave??
 
 
 
uredilo bitje Chenier_
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 11. 10. 2020 at 11:21:

Ma ne, tu gre za drugo problematiko. Zaenkrat seveda še ni nič odločeno in zaključeno, ampak sodstvo je omenilo, da ima lahko Epic vs. Apple fight ogromne implikacije za širšo igričarsko sceno. 

 

Natančneje: če sodišče ugotovi, da je apple store monopol na apple produktih nefer poslovna praksa (aka mora omogočiti 3rd party trgovine na svoji platformi), se lahko podobno zahteva tudi za ostale plaforme. Torej, če se zgodi, da mora Zoni dovoliti 3rd party trgovine na svoji platformi (aka se odpovedati glavnini dohodka), se konzolam slabo piše. Hardver se prodaja z izgubo / minimalno dobička, denar pride od provizije pri prodaji igic. Pri 3rd party trgovinah bi bila provizija za lastnika platforme 0%. Big problem, glede na to, da je že polovica prometa v digitali.

 

MS pa itak komaj čaka, da konzole izginejo.

 

če mene vprašaš je treba nardit dvoje: kenslat walled gardens in kos pogače omejit na največ 10%. s tem apple še vedno dobi več kot si kurci zaslužijo, konsumerji potencialno dobijo cenejše appe, mogoče celo brez subscriptionov. 3rd party storov naenrkat ne bo kot rusov, ker naenkrat se mast v obliki tretjine ne cedi več kot se je prej. dvomim da bi se dalo tistim, ki niso zadost velki poskušat v to smer, ker gradit consumer base za 10% pogače... morda pa še vseeno in edino fer bi blo, če nekdo uspe skozi čas zbildat nekaj za kar si lahko sami pripišejo zasluge. če pa že bi deževali app stori pa bi še vseeno ostali nišni in ne bi preveč zajedali v applove prihodke. nek epic bi lahko mel potem svoje store, kar je edino fer ker zakaj do kurca bi apple vzel 30% pri vsaki kozmetiki, ki jo kupiš v špili? gtfo stari. also, za konsumerja na koncu ne bi bli nič drugače, če se ti ne da s stori jebat si pač zvesti apple soldier še naprej, za ostale pa je nekaj več izbire in potencial umrlih ameriških sanj.

 

o dražjih konzolah in o "izgubah" pa... vse se začne pa konča pri maržah. nekateri brandi bi mogli udarit ob realna tla, folk bi pa mogu percepcijo spremenit da tudi če imaš od 2000 miljard (potencialno) samo še 1000 miljard, ne boš umrl. but thats just me.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

V bistvu je vse skupaj zgreseno. Treba gledat na phone in konzolo kot embedded napravo. Tisti ki jo je naredil bo ze fural ekosistem gor, vse ostalo je krneki in bo na koncu lahko prislo do zadeve da bi pa jaz na elektricnem smartu (predpostavljam da bi fural elektricnega smarta, ker ga ne bi) mel firmware od tesle, ker pac. 

 

Ce bo treba 3rd party store omogocit, bos se vseeno mogo vse pozegnat zoni, malimehki, nintendont (verifikacija, q&a, jada jada, ..., podpis spila), in bodejo temu primerno zvisali vstopne stroske za delat biznis (ne bo vsak kekec dobil dev kita in publishing managerja). Ce ti kaj ne pase, odjava zgoraj desno in cas porabi za kreiranje svoje konzole na kateri potem furaj svoj 1st party store.

 

Da bi x mel svoj store: zamisli si, da imas lepo 600 kvadratov veliko trgovino sredi rupetine in v njej prodajas kozice(tm), ki jih dobavlja epic prepucij d.o.o., kateri ti za to placuje 30%. Pol model neki dobi jajca(tm) in tjakaj poslje hudo cko(tm), ki v avli tvoje lepe trgovine prodaja iste kozice(tm) s popustom, brez da se s tabo zmeni da bo to neka promocija ali kaj podobno hipstersko modernega ta hip. Itak da jo fuknes ven in kozice tudi. Model se zbuni in zdaj bo nek sodnik reko, da mu moras odstopit 180 kvadratov, kjer bo lahko prodajal svoje kozice(tm) v miru brez da najame plac in brez placila provizije, oziroma le to v obsegu 10%? Se ti zdi to ok?

uredilo bitje raveer
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...