Skoči na vsebino

[GOTG] IGRA GENERACIJE - nominacije


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

Forumaši!

 

Mega anketa za igro generacije se končuje, čas je le še za zadnji korak — izglasujmo torej najboljše od najboljšega, najkvalitetnejše od najkvalitetnejšega. 

Povedano drugače:

 

NOMINACIJE ZA GAME OF THE GENERATION (2013—2020)

 

Kaj pride v poštev?

Vse igre na vseh platformah, vključno s PC-jem, izdane med 15.11.2013 in 20. 9. 2020. Odpadejo igre, ki so bile sicer izdane prej, v tem obdobju pa le portane na novo platformo oziroma remasterane z minimalnimi popravki (za vzor: TLOU 1 ne šteje, Resident Evil 2 šteje). 

 

Koliko?

Nominirate lahko osem (8) naslovov, pri čemer je sedem nominacij navadnih, ena pa je SUPER NOMINACIJA, ki nominirani igri prinese 2 točki. Zaradi tega velja SUPER NOMINACIJO podati igri, za katero sicer obstaja možnost, da bo ostala spregledana. Povedano drugače, Witcher 3 bo skoraj gotovo prišel na seznam, medtem ko bo Cuphead šel na tesno. S SUPER NOMINACIJO lahko Cupheadu zvišate možnosti za umestitev na končno anketo. Lahko pa SUPER NOMINACIJO daste tudi favoritnemu težkokategorniku, da še dodatno otrdite njegov prestol. 

 

Par seznamčkov z igrami, da lahko obudite spomine: 50 best SP games of generation, Eurogamerjeve igre generacije, Opencritic seznam ...  

 

Vzorec (lahko kar copy/paste, lahko po svoje z opisi):

 

Nominacije:
-
-
-
-
-
-
-

 

Super nominacija:
-

uredilo bitje Chenier_
Povezava do prispevka

Nominacije:
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
- God of War
- The Last Guardian
- No Man's Sky
- Red Dead Redemption 2
- Horizon Zero Dawn
- Ghost of Tsushima

Super nominacija:
- Tetris Effect

 

Iger, ki jih (še) nisem igral/končal nisem dal na spisek: Bloodborne, The Witcher 3, Nier Automata, Sekiro, The Last of us 2... 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

- Withcer 3

- Zelda Breath of the Wild

- God of War

 

Mislim, da če kdo teh treh ne da med nominacije, najbrž pomeni, da jih ni igral, ker so vse tri nekaj stopenj nad VSEM ostalim in pri vseh malo po temu, ko jih začneš igrat, jasno opaziš, da so nekaj posebnega.

 

Poleg teh treh dam še moje osebne preference:

Super Nominacija:

- Monster Hunter World (noro dobra franšiza, World jo je končno skozi velika vrata prinesel na zahodnjaški trg)

 

 

Ostali nominirani še:

- Bloodborne (meni je boljši kot Sekiro, čeprav tudi slednji mu ni daleč zadaj)

- Nier Automata

 

 

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Nominacije:

  • Hades - Carski rogue špil, vleče ko sam hudič, napaka je edino bila, da sem ga preveč preigral že v beti in mi je malo zmanjkalo sape sedaj, ko je zadeva uradno izšla.
  • Dead Cells - Zadeva me je zasvojila do konca, trenutno sem šele na 2 boss celici in kolnem vsak večer, ker ne gre naprej, samo se vseeno ob osmih večer usedem pred tv in one more game mode, dejansko sem si še pogledal par youtube filmov glede tega, kako je zasnovana celotna zadeva in kako špil generira proge. Trenutno ga lahko mirno postavim ob top rogue zadeve ala rogue legacy in spelunky <3
  • Horizon Zero Dawn - Lovljenje mehanskih dinozavrov z lokom... ko sem tole vklopil sem bil zelo -> x - doubt, vendar me je zadeva pozitivno presenetila, z vsako uro sem bil bolj vpet v sam špil, zgodba mogoče res ni super duper, a po drugi strani nisem filozof kar se tiče zgodb in cenim preproste zgodbe brez nekih superskritih sporočil, tako da je bilo streljanje dinozavrov ultra prijetna izkušnja.
  • Witcher 3 - Tukaj je bilo povedanega že veliko, mogoče meni osebno celo preveč stvari v špilu, ker mi je zmanjkalo sape za baje super carski blood and wine, tako da sem ta segment prestavil na newgen.
  • Civilization 6 - one more turn, od vseh nominiranih sem jo igral najmanj ampak lahko mirno rečem, da me zadeva spremlja od civilization 1 kot droga. Sad fact pa je, da jo od samega začetka igram na najpočasnejši možni nastavitvi kadar je bilo to možno nastaviti in nisem še niti enkrat prišel do konca igre. :D
  • Slay the Spire - Single player igranje s kartami = pure sex, hearthstone se mi ne da drkat, ker moram odigrat celo igro in ne morem ustaviti zadeve med igranjem, STS pa je mi paše kot ulita <3
  • Stardew valley - Poljedelstvo, živinorejstvo, ribarjenje, čebelarstvo, rudarjenje, medsosedski odnosi, arhitektura.... masterpiece od indie igre, manjka mi samo en konkreten traktor, lahko tudi ursus or smth.

Super nominacija

  • Tetris Effect - Jebena odločitev kaj postaviti v oddelek super nominacije, odločil sem se za Tetris iz par razlogov, eden je dejstvo, da sem od malih nog sovražil tetris, prav uno biološko ga ne prebavljam... ko sem dobil VR je bil vmes med igrami in sem rekel ajde da probamo tole zadevo, samo zlaganje kock je ostalo praktično isto, glasbena podlaga skupaj z grafičnimi efekti pa je vse skupaj dvignila na tak nivo, da sem zadevo nabijal skoraj pol leta v šusu....

Chenier je peder, ker ni dal od 1.1.2013(last of us :D) ne saj ne svaka čast za anketo <3

 

Povezava do prispevka

Ko kak šerif zajadra mimo, odlepljivkat Slinchovo razglasitev in lepljivkat tole 

 

Nominacije zbiramo do konca delovnega tedna (petek ob 23:59), potem pa sledi ankica to end all ankicas

Povezava do prispevka

Nominacije:

- The Last of Us 2

- Uncharted 4

- Horizon: Zero Dawn

- Spider-Man

- Ghost of Tsushima

- The Last Guardian

- Rise of the Tomb Raider

Super nominacija:
- Driveclub

 

God of War in RDR2 sem spustil ker sta bila že dostkrat nominirana. ;)

uredilo bitje BigFoot
Povezava do prispevka

Nominacije

- Red Dead Redemption 2

- Witcher 3

- The Last of Us 2

- Monster Hunter World

- Civilization 6

- Zelda BOTW

 

Super nominacija

- Fortnite

Zakaj Fort? Ker je enostavno naredila strašen drm-mrm na online sceni, sekala po rekordih, ustvarila absolutni hajp in dobesedno celotno franšizo ... 

Povezava do prispevka

Nominacije:

-Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
-Red Dead Redemption 2
-Uncharted 4
-God of War 
-The Last of Us 2
-Metro Exodus
-Horizon Zero Dawn

 

Super nominacija:
-Ghost of Tsushima

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Nominacije:
-Bloodborne
-Witcher 3
-Hearthstone
-Dead Cells
-Civ 6
-Divinity 2

-Cities Skyline

 

Super nominacija:
-Titanfall 2

Ne morm opisati kako dobro je izpeljana mehanika streljanja, skakanja, letenja in lomastenja z gromazanskimi roboti. Med streljanjem gor pa dol po mapi nimaš filinga da se tolčeš, ampak da plešeš, božansko. Hitrost, špric, tresk, boom, pa odlična kampanja.

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka

Cel čas imel v mislih God of War, dokler nisem dojel da je W3 ista generacija :D Ampak je res že oddaljen spomin, čas leti prjatli.. 

 

 

 

Nominacije:
- Witcher 3 
- God of War

- Bloodborne
- GTA V - KAKO TEGA ŠPILA NITI ENKRAT NISMO OMENILI V PREJŠNJIH ANKICAH?? Carski je :D 
- Horizon zero Dawn
- TLOU2
- Read dead redemption 2 

 

Super nominacija:
- Cities Skylines :D:D uporabljam ćamirjev nasvet za underdoge 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:

Če pa je kriterij čisto jasno določen v naslovnem postu. Joj, bože mili, citiram:

Bože mili a ti sploh bereš kaj jaz pišem? A je to mogoče Slinchevo glasovanje? Nisem dovolj jasno napisal, da v tistem glasovanju kjer se je GTA V tudi štel zraven k generaciji. Dajmo se malo zbrat fantje.

 

Gatsu reče pred 10 minutami:

A ti dejansko uživaš v tem da si skor v vsaki temi špilfrderber? 

 

Ne sploh ne. Ne vem v čem to vidiš. Vedno predstavim pač svoje mnenje, ki pa seveda dosti krat ni enako nekomu drugemu. In seveda kontra poslušam mnenje drugega nazaj. Pojma tudi nimam s čem ciljaš na skoraj vsako temo? Kje je špe blo kaj takega?

 

Pa še moje nominacije:

Nominacije:

- Hitman

- Hitman 2

- The Last of Us 2

- Red Dead Redemption 2

- God of War

- Horizon Zero Dawn

- Uncharted 4

 

Super nominacija:

- The Witcher 3

 

Chenier_ reče pred 2 minutama:

Če sem dobesedno copy/pastal datume iz Slinchevega glasovanja :D 

Ja, samo tam se žal ni upoštevalo tega, da očitno GTA V ne spada v ta okvir. Pri nominacijah. Pa saj vseeno zdaj.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Nominacije:
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (moj GOTG)
God of War
Uncharted 4
Red Dead Redemption 2
The Witcher 3: Wild Hunt
The Last of Us 2
Ori ant the Will of the Wisps

 

Super nominacija:
Monster Hunter World

 

Igre, ki se mi po občutku zdijo, da si zaslužijo biti na seznamu, ampak jih še nisem (pre)igral: Bloodborne, Sekiro, The Last Guardian, Nier: Automata.

uredilo bitje KE RIT
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 16 minutami:

ampak jih še nisem preigral: The Last Guardian

 

tenor.gif?itemid=10332893

 

tomazek reče pred 44 minutami:

Ja, samo tam se žal ni upoštevalo tega, da očitno GTA V ne spada v ta okvir. Pri nominacijah. Pa saj vseeno zdaj.

 

GTAV Online je dobil 99,9% contenta v tej generaciji, v bistvu pred to generacijo sploh ni delal (uraden launch 1.10., ampak je bil dober mesec popolnoma broken, potrdi lahko vsak ki je probal igrat prvi mesec), zato sem kot vrhovni sodnik odločil in zaključil, da je upravičen mesta v MP kategoriji.

 

Recimo TLOU1 je bil po nominacijah na 6. mestu pri story, ampak ni prišel v ankico, ker po nobenem kriteriju ni spadal tja. Če bi folk glasoval za Left Behind DLC, bi pa mu morda dal šanso. Kot vrhovni sodnik imam to moč.

 

Lp

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...