Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Drugače malo offtopic, ne vem če bo vam tudi smešno, sam zaraf se spreminja v šilca, na temu boldanemu sem kr keknu: 

 

fauzo reče pred 20 urami:

Nimam emoticonov tako da moram na starodavni način odgovoriti

 

Lepa pesem. Tudi sam skoraj dnevno obiskujem jezero in skušam loviti igro valov ... in res je kot da v tem dogajanju jezera je kot da se-pozabim. V nekem smislu je kot da me jezero izniči. Samo sem tam. 

 

Je ta sem, ta biti prisoten ne kot ta, ki sem ... ampak zgolj kot sem!  tudi napor vsake pesmi? Da kot da nas ugrabi? 

 

in če je temu tako ... zakaj je to pozabljeno? Mar ni to najbolj človeško od vsega? 

 

Enkrat si mi rekla da nisi umetnica. Mar ni vzeti to ugrabljenje nase - smisel umetnosti?

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

V obeh primerih "stroj" ne deluje normalno. Torej gre za atipično stanje, fiziološko ali dušeno, in rabi zdravljenje. Če pa neko stanje rabi zdravljenje, potem pa tega ne moreš promovirati kot normalno stanje, če rabi poseg od zunaj - konkretno invaziven, boleč in z dolgotrajnimi posledicami. Imeti tumor ni fiziološko normalno stanje. Želeti si spremeniti spolne organe ni normalno stanje. 

Ja ampak zakaj z enimi sočustvujemo, druge pa obsojamo? Kaj je naš argument?

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

Drugače malo offtopic, ne vem če bo vam tudi smešno, sam zaraf se spreminja v šilca, na temu boldanemu sem kr keknu: 

 

 

 

Ancient Zaraf :D :D 

 

 

Vse_je_najslabse reče pred 2 minutama:

Ja ampak zakaj z enimi sočustvujemo, druge pa obsojamo? Kaj je naš argument?

 

Saj jih ne. Sem mnenja, da je potrebno pomagati trans osebi, enako kot je potrebno pomagati osebi s tumorjem. Ampak obsojam pa, da se poskuša trans "stanje" promovirati kot enakega "normalnemu" stanju. To je vse.

 

Si trans oseba, ki je ponosna na to, da je zbrala pogum in se odločila za brutalno težke operacije, po katerih se končno počutiš srečno? Top choice, zelo za, supportam na polno, zaradi mene lahko cel dan mahaš s trans zastavico, to je to, to je lajf.

 

Pereš 3 letnega otroka s tem, da on ni fantek ali punčka, ampak je otrok ki še nima določenega spola? Sori ninja, ampak to pa imo ni najbolj normalno.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

Bivša best frendica, ki je zdej moški, je zadnjič ful ponosen razlagal, kako je naučil svojega 3 leta starega fantka (njegova partnerka je od otroka biološka mama, oče je nek darovalec), da vsakemu pove, da je "otrok", ko ga vprašajo, ali je fantek ali punčka. In da je to že dvakrat povedal zdravniku na pregledu, ko so ga vprašali, kaj je. 

 

Jaz sem otrok.

 

In uno res glaring nasmeh ponosa (in norosti).

 

Kaj nardiš v takem primeru? Spucaš šamar frendici/u/i? Čelaka? Si tiho in si misliš svoje? TukajJeSlovenija sticker na mizo? Čestitaš za pogum in inspiracijo? Pokličeš policijo? Sieg heil direkt iz prve?

 

Če si gledal kdaj risanko Stripy, si najbrž opazil, da Stripy stricu z brki pove svoje mnenje o njegovih norih idejah, ampak na koncu dneva se mu for the lulz gladko jebe.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 minutami:

Kaj pa vem o zdravi pameti, če bi bili v družbi, kjer je 95% trans oseb in bi bili mi "normalni" v manjšini, bi verjetno isto govoril o zdravi pameti. 

poanta je, da nismo. Da je normalnost nekaj kar je (ponavadi) zasidrano v realnosti in je kot tako norma. Univerzalnost te norme je samo glede na dane pogoje. Dani pogoji so - rodiš se ali kot moški ali kot ženska.

Če temu ne bi bilo tako, bi lahko recimo tudi zagovarjali, da je umor normalno stanje (kar je v bistvu bolj resnično kot da se ljudje ne delijo na moške in ženske, ker je ideja, da lahko nekoga ubijem da se polastim nečesa, mnogo bolj naravna)

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

Še vedno je treba upoštevat, da so eno proper transeksualci z disforijo, eno pa izraz neke nebinarnosti skoraj bolj kot fashion statementa. Meni se recimo zoomerji, ki jih kdaj srečam zunaj, zdijo ful nebinarni, dosti pokajo neki roza lasje, spolno nedoločljiva oblačila itd. Med mojim odraščanjem pa so bili popularni emoti, ki so meni bili tudi na polno hecni. Je pa pač problematično iskanje meje, kje je izražanje spolne identitete le neka passing kultura, kot so bili emoti, kdaj pa gre za nekaj avtentičnega. Ker pač pod vprašanje postavljati avtentičnost transeksualca je pomoje lahko precej težko za tako osebo, ker je spolna identiteta ipak zelo kompleksna stvar in ni povezana samo z medicinskim binarnim stanjem aka biti normalen in imeti disforijo. 

Povezava do prispevka

Se prav so mel konzervativci ves čas prav, ko so rekli, da bodo LGBTji svoje otroke učili pederalike.

 

To je vse prfukneno.

@Galko k si rekel, da tehnologija ne omogoča predelavo v vevrco.

Ma prav daleč tudi nismo.

 

Kakšne operacije na stroške države. Ni šanse da to posredno podprem, kot davkoplačevalec.

 

3 trans osebe poznsm, kar se mi zdi preveč, pa vse 3 niso gladke.

 

Z davki naj se financirajo zadeve, ki nam polepšajo življenje. Se pravi povečanje jošk bi moral it iz zdravsta, svet bi bil bolj joškast :)

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Ko smo glih pri vevericah, zobe ti lahko naredijo daljše, s kakimi hormoni narediš kožuh, glede repa sem pa ravno zadnjič ponesreči kliknil na furrys na eni poljudnoznanstveni spletni strani in se tudi da neki poflikat. Majkemi, da bi bil bolj podoben veverici kot npr emperatriz ženski.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

fak k že lih omenjaš Netflix

 

z mojo sva velka fana Netflix Castlevania serije, setting, humor, boj, animacija, vse točno žgečka najino G-točko

 

in zdej pride neko kvazi nadaljevanje, ki se dogaja 300 let kasneje in tok posiljujejo z, dejmo rečt iskreno, woke monologi o rasizmu in segregaciji, da je serija dejansko negledljiva. Pa tud humorja je veliko manj in ne na istem nivoju, tudi animacija mi ni več tok carska... samo še zadnji del imava za pogledat, pa ne vem če se nama bo še to dalo pogledat, ker off and on gledava že cel mesec bogih 8 epizod :D to da mi je bila samo ena epizoda do zdej kul je kr bed

 

Ne pravim, da se ne da nardit tv serijo/animiranko, kjer je slavery velik del narative in plota, ampak ta celi anime se komajda premakne naprej v sedmih delih. To kar bi v animejih strnili v 3 dele se tu vleče v nedogled. Včeraj sva gledala in se hkrati pogovarjala kako bi to midva bolš nardila.

Ja je kar malo zoprno, ker res tolče o tem konstantno. Ampak ajde za pogledat je, zadnja epizoda je kul

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Drugače malo offtopic, ne vem če bo vam tudi smešno, sam zaraf se spreminja v šilca, na temu boldanemu sem kr keknu: 

 

 

 

 

Sam se dobr nazaj drži, da še nobenga ne jebe in ne grozi. Hkrati pa ali res ni on (močno dvomim) al pa spama poste v brum br in laže, kako kupuje avto za mamo (ki je nima) :)

 

@kemik pozabu quotat, tiste navednice so pri pritiskih bile z namenoma tam. Pač praktično cela družba okoli njega, ga bo 'silila', da se odloči in deklarira za eno ali drugo. Zato uporaba te besede. 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...