Skoči na vsebino

Trenutno igram [1/2022]


Kočevc

Priporočeni prispevki

Jaz vam s prve roke zagarantiram, da vam nič v špilu ne bo nabilo toliko pulza kot trenutek, ko ti bo uletelel v igro prvi online invejder, seveda v povsem nepravem trenutku :D 

 

Prav tako si boste dobro zapomnili užitek, ko boste prvega invejderja pošteno namlatili (in obratno, ko boste vi invejdali).

Zelo primerljivo užitku, ko ubiješ težkega bossa.

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 minutami:

Oz, po moje samo imaš neko obliko avtizma. Tvoje opisovanje iger deluje tako zelo robotsko in brez kakršnihkoli čustev, da ne more biti druge razlage. :\

 

Ja imam blago obliko aspergerjevega sindroma, ampak to ni razlog za takšne opise. In to, da ne bi čustveno doživljal teh zadev enostavno ni povezano s tem sindromom, sploh pa mnogo iger doživljam čustveno, a žal DS1 ni bil med njimi. Kljub temu, da marsikaj igra izvede dobro, ima toliko tehničnih grešk - sploh boring bossi, da to enostavno ne more biti 10/10. Recimo Sekiro sem doživel dosti bolj čustveno, pa svet je 1000x bolj zanimiv in lep. Tehnično je izdelek dosti bolj spoliran. Enostavno DS1 in Sekiro nista v istem rangu in razlika med njima je ogromna.

 

Zakaj so moji opisi robotski je zato, ker so se prelevili v delo in nekakšno osebno obvezo, da vsakič ko končam igro spišem na kratko kaj sem o igri opazil. Ker pa sem čedalje manj pri volji pisat te reviewe, so tudi brez duše in monotoni. Zato bolje da neham.

 

Kočevc reče pred 14 minutami:

Men so vsec njegovi opisi iger, tko da nadaljuj dalje. Pac vsak ma svoj okus, nekomu nekej pase, drugemu drugo. Poleg tega vsak drugace dozivlja igre. 

 

Also, glede na to da ti je Vampyr dogajal na polno, a si ze igral Vampire the Masquerade: Bloodlines?

 

Predvsem to kar si napisal. Ne ocenjujemo vsi po istih kriterijih. Še če bi 2x isto igro igral bi jo različno doživel, ker je čisto odvisno v kakšnem mindsetu sem bil med igranjem in česar se mi je takrat luštalo. Moji opisi so bili iskreno osebno doživljanje, ne poskus objektivnega ocenjevanja po ne vem kakšnih tehnično validiranih kriterijih. Za kaj takšnega imate itak posebej organizacije.

 

Nisem pa igral te Vampire serije. Glede na datum izida je prestaro, da bi igral danes. Že DS1 je resno na meji sprejemljivega.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

A ne igras ti tudi nekih 2D igric, kaj bo pol prestaro.

 

Drgac evo jaz se strinjam, Sekiro je mojstrovina, DS3 je cool ampak nisem nobenih posebnih obcutkov dozivljal, razen pac combat k mi je bil kar OK in izziv. Bloodborne sem probal igrat kot prvi spil od From Software in mi je vizualna podoba tok brezvezna, predvsem izbira barv, da sem po pol ure nehal igrat k mi je blo brez veze. 

Ce bo remake/remaster za PS5 pa da bo cool grafika bom verjetn igral

Povezava do prispevka

ne vem, kolegata Kočevc in MaDrung, če v Dark Souls 1 (ali Bloodborne) ne začutita:

 

- občutka velike pustolovščine, kjer ti da semi-odprt svet v roke grabljice in motiko ter ti pusti skorajda povsem odprte roke, da po svoje izkusiš špil

- mojstrsko zgrajenih stopenj, ki jim v single-player špilih ni para

- carskega filinga olajšanja, ko premagaš težkega bossa ali uspeš priti do novega bonefireja/lampe

- fenomenalnega lora in sveta okrog tebe

- brezizhodnosti in čistega terorja v primeru Dark Souls 1, kjer na momente samo bolj in bolj toneš v neznano grozo - oziroma občutka norosti in čudnosti sveta v Bloodbornu

- zadovoljstva, ko si končno dovolj nabit, da v roke primeš neki surov boss weapon in z njem dobesedno zradiraš kosturčino, ki ti je prej 2 uri pila živce

- možnosti 100 in 1 builda in igranja lika povsem po svoje - pač spet tako, kot bo tebi v tvoji pustolovščini najbolj sedlo

- nektarih najboljših boss fajtov v SP špilih nasploh (posebno v BB)

 

pol vaju pa tudi kurc gleda :D 

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

ne vem, kolegata Kočevc in MaDrung, če v Dark Souls 1 (ali Bloodborne) ne začutita:

 

- občutka velike pustolovščine, kjer ti da semi-odprt svet v roke grabljice in motiko ter ti pusti skorajda povsem odprte roke, da po svoje izkusiš špil

To je do neke mere res. Ni pa zdaj neki čisto drugačnega. Efekt je imelo predvsem na to, da sem konstantno skakal na internet, da sem razčiščeval o statih, upgrejdih ipd, ker ti igra dobesedno nič ne pove. To je meni slab design, če me prisili, da skačem na internet.

- mojstrsko zgrajenih stopenj, ki jim v single-player špilih ni para

Oh please. Mape so kot sem rekel kot neki iz WoW vanilla. Recimo Demon ruins mi je ko Molten core :D Bland and boring.

- carskega filinga olajšanja, ko premagaš težkega bossa ali uspeš priti do novega bonefireja/lampe

To sem imel samo pri bonfire. Pri bossih sem vse one shotal brez da bi poznal taktike, razen Chaos witch (sem tja šel zelo hitro) in pa Taurus Demon, kjer sem se konstantno zabijal v invisible walls ob stopnicah, medtem ko te psi na random lockajo - slab game design oziroma manjka playtestinga.

- fenomenalnega lora in sveta okrog tebe

Kje sem jaz lore falil. Par cutscenov je blo, toj je pa to. Nič pretresljivega, kar dosti ostalih iger ne naredi dosti boljše.

- brezizhodnosti in čistega terorja v primeru Dark Souls 1, kjer na momente samo bolj in bolj toneš v neznano grozo - oziroma občutka norosti in čudnosti sveta v Bloodbornu

Če bi bli sovragi zajebani in ne bi vedno stali na istih mestih, mogoče nekoliko res. Ampak recimo to zame dosti bolje izvede Alien: isolation, prey in Dead space. Ni primerjave.

- zadovoljstva, ko si končno dovolj nabit, da v roke primeš neki surov boss weapon in z njem dobesedno zradiraš kosturčino, ki ti je prej 2 uri pila živce

Kot sem rekel, vse je bilo one shot torej sem skipal ta feeling.

- možnosti 100 in 1 builda in igranja lika povsem po svoje - pač spet tako, kot bo tebi v tvoji pustolovščini najbolj sedlo

To je kul,  če bi bilo bolje razloženo in game, tako pa skačeš na internet, da sploh zastopiš kako se specializiraš. Sploh to, da ne moreš med igro switchat playstyle, razen če greš res game plus.

- nektarih najboljših boss fajtov v SP špilih nasploh (posebno v BB)

Again, what? Za skoraj vsakega bossa, samo hodiš v desno na stran ali zadaj in daš shield gor ko udari ali pa dodgeaš. Ima 3 move. Repeat and kill.

pol vaju pa tudi kurc gleda :D 

 

Sem dodal kaj si mislim na zgornje točke. Mogoče bo bolj jasno zakaj mi igra ni tako všeč.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pizda no, WoW, ajde vanilla je dejansko še imel semi sposoben dizajn, samo fak kako je svet povezan v dks1, kaj ti ocenjuješ, s kok poligonov je grajski stolp in kok je resolucija tekstur?

 

Se nisi res nikol vprašal kaj počne ogromna knjižnica polna fantikov na obrobju razpadajočega mesta, zakaj so v new londo ruins vsi blazni, kam se spuščaš v breznu in kdo je ostal ujet tam? Kaj v vanilla wowu je primerljivo, kjer je vsa mogočnost in "brezčasnost" smisel cele mape vpeta v tone lore teksta in poligon za metanje glupih opravil par tisoč igralcem?

 

Jaz sploh ne vem, a ste za praznik filal preveč belga kruha in ti ga ne dvigne niti Monica Belucci leta 92 al si igral nek duke nukem 3d mod iz shady-torrents.ru?

 

Slika Monice, da boš lahko preveril:

 

552full-monica-bellucci.jpg

 

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pa dobr mislim da ni potrebe da se človeka in njegov okus dobesedno dissa ker nima istega, kot vsi ostali.  Pač tipa motijo ene stvari do te mere, da sploh ne dojame-registrira-opazi tega Galkovega seznama, tlele ga prepričevat in dissat se mi zdi mal bedno,  sploh glede na to, da je človek opisal res veliko igric zadnje čase in je popestril temo. Men je blo kul prebrat te njegove opise, ker je mel selekcijo špilov res tok nenavadno kot noben drug od nas tlele, k smo ugavnem itak vsi ful podobni,  souls-sony-gremo si ga drkat cel cajt-fani. 

 

Tako da madrung, ne nehat opisovat, pazi samo da: 

 

- ne dissaš soulsev

- ne dissaš bloodborna

- ne dissaš TLOU

- ne dissaš sekirota

- ne dissaš GOW 

- ne dissaš sonija, od konzol do walkmanov, da si ziher raje ne dissaj kar cele japonske 

- ne dissaš meka, sploh mccountrija 

 

 

uredilo bitje kemik
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 minutami:

Pizda no, WoW, ajde vanilla je dejansko še imel semi sposoben dizajn, samo fak kako je svet povezan v dks1, kaj ti ocenjuješ, s kok poligonov je grajski stolp in kok je resolucija tekstur?

 

Se nisi res nikol vprašal kaj počne ogromna knjižnica polna fantikov na obrobju razpadajočega mesta, zakaj so v new londo ruins vsi blazni, kam se spuščaš v breznu in kdo je ostal ujet tam? Kaj v vanilla wowu je primerljivo, kjer je vsa mogočnost in "brezčasnost" smisel cele mape vpeta v tone lore teksta in poligon za metanje glupih opravil par tisoč igralcem?

 

 

Ja DS je daleč od prvaka v "povezanosti sveta" in backlora. To ne more bit razlog za 10/10 no, dej se zresni :D

Pa ne ocenjujem poligonov ker recimo mi ima po drugi strani nek Nier: Automata veliko močnejši backstory, ki me je držal pokonci še mesece.

 

Glede Galkovega seznama sem pa na vse odgovoril. Tako da definitivno opazim, ampak je enostavno bad example, ker jaz le tega nisem tako doživljal. Pa ne zaradi tega da česa ne bi razumel. Enostavno igra je bila prelahka, da bi bil ful vesel da sem bossa downal. Ponavadi sem bil razočaran ali pa se nasmejal zaradi absurda kako slabo je boss sprogramiran, ker enostavno nisem moral verjet. Kot da me kdo trolla.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
kemik reče pred 12 minutami:

pazi samo da: 

 

- ne dissaš soulsev

- ne dissaš bloodborna

- ne dissaš TLOU

- ne dissaš sekirota

- ne dissaš GOW 

- ne dissaš sonija, od konzol do walkmanov, da si ziher raje ne dissaj kar cele japonske 

- ne dissaš meka, sploh mccountrija 

Pozabo si dodat: 

- ne dissaš Witcher 3

:D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ma tle sploh ni point v tem, da se ne bi smelo česarkoli dissat. "Problem" je v tunnel visionu imo.

Kljub temu, da ima Kemik prav in valjda ne gre dissat okusa drugih, sem podobno zaprepaščen, kot Šimša, da MaDrung ni uspel navesti ene same pozitivne strani igre. :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

Ma tle sploh ni point v tem, da se ne bi smelo česarkoli dissat. "Problem" je v tunnel visionu imo.

Kljub temu, da ima Kemik prav in valjda ne gre dissat okusa drugih, sem podobno zaprepaščen, kot Šimša, da MaDrung ni uspel navesti ene same pozitivne strani igre. :D

Ker nisem delal review, ampak response na komentar nekoga (sem že pozabil nick). Zato sem naštel vse slabe stvari, ki sem se jih spomnil. Dosti stvari je pa glede igre zelo dobro ampak to ni bil point tistega komentarja.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 27 minutami:

Kaj pa vsaj filing obupa in srda, ko te prvič nabije meterska pušcica in kljub bloku prestav s poličke nad praznino (kle je Galko užival zarad drugih razlogov in tud ful časa rabil za napredovanje). Pa olajšanje ko se prisvalkaš do ognjišča za tem.

Všeč mi je bila igrivost devov na trenutke. Sploh ko sem že točno predvideval kje bo stala "past" in je res tam bila. Barabe!

Drugače pa ta backpush ni tako zajeban, če ga le predvidevaš. Večino puščic lahko dodgeaš, postreliš lokostrelce ipd. Ko pridejo blizu pa samo parry in counter.

 

Če to primerjam s temle hudičem enostavno ni primerjave. Kaj šele ko trije skačejo okol tebe ko si skoraj že pri vrhu palače blizu soul stonea. To so bli REAL TERROR momenti :D

nightjar_ninja_2.jpg

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

@MaDrung ne razumem kako si lahko vse bosse "1 hital" in da so ti bili lahki ko si prvic igral? Razen ce si res na netu poiskal kak perfect magic build da je blo vse easy? Jaz vem da sem umiral na polno prvic ko sem igral ampak mi je prav to bil extra hud filing da sem se pocasi naucil kako pa kaj delat in premagati dolocenega bossa. Sem pa seveda noobovsko mel najtezji armor kar sem jih našel misleč da bo tako lažje a ubistvu sem si otežil igranje. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Drgač letos noben ni odprl teme preigrane igrice_igračkice v 2021, čista depresija. A je že prepozno, da gremo mal skozi? :D Naj kdo odpre, meni se ne da na telefonu :P

 

isto sem se jaz spomnil, da nekaj manjka, ja :D bom odprl topic za 2021, itak do februarja še ni nekih petard na vidiku in lahko komot razdremo kako mastno

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...