Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 48 minutami:

Sej ne vem a je fora, da ste vi imeli za odkrivanje samo revije pa radijo pa ajde MTV, mi pa dodatno še internete plus streaming a la spotify

 

Valjda je bla razlika zaradi dostopnosti. Kje pa bi našel kake nišne/malo poznane bande? To kar se je vrtelo po TV in radiu, to je blo v največji meri sploh v trgovinah. V malih krajih pa še to težko, si moral kar naročit kaj, če si želel dobit. Za ostalo kar se ni rolalo po medijih, pa najverjetneje sploh nikoli nisi slišal. 

Povezava do prispevka

Klubov za nastope je blo dost tud v Jugoslaviji. Samo mogu si it. Tud neka funk scena na Balkanu se je lah kosala z ostalo Evropo. 

 

Ne vem, samo opazka, starejši poslušajo ene in iste stvari kljub temu, kaj vse nam je na voljo, jaz npr. ne bi kupil plato od Eminema ker vem da lah podprem nekega Jonwayna al pa Brother Alija. So bolj odvisni od nakupa plat kukr Eminem k na enemu nastopu zasluži več kot jaz v petih letih

 

Edit: verjetn jaz mjuzičar to drugače vidim, ker ne dobijo vsi istih priložnosti

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Sej ne vem a je fora, da ste vi imeli za odkrivanje samo revije pa radijo pa ajde MTV, mi pa dodatno še internete plus streaming a la spotify


Jaz sem v otroštvu imel samo revijo Bravo in Pil. Pa seveda radio (radio in ne radijo), da smo si občasno nasneli kakšne komade na kasete. MTV smo dobili precej kasneje, ko sem bil že skoraj najstnik. Interneta v pravem pomenu pa nismo sploh imeli skoraj do moje polnoletnosti. Kakšen Spotify lol, to je prišlo šele tik pred zdajci (par let pred abrahamom :) ). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 39 minutami:

Klubov za nastope je blo dost tud v Jugoslaviji. Samo mogu si it. Tud neka funk scena na Balkanu se je lah kosala z ostalo Evropo. 

 

Ne vem, samo opazka, starejši poslušajo ene in iste stvari kljub temu, kaj vse nam je na voljo, jaz npr. ne bi kupil plato od Eminema ker vem da lah podprem nekega Jonwayna al pa Brother Alija. So bolj odvisni od nakupa plat kukr Eminem k na enemu nastopu zasluži več kot jaz v petih letih

 

Edit: verjetn jaz mjuzičar to drugače vidim, ker ne dobijo vsi istih priložnosti

 

Ti misliš, da je tolko folka imelo ta interes v tistih časih, da bi se vozili na neke obskurne koncerte? Saj seveda so bile izjeme, ampak ne tako množično kot je to danes. Ne prestavljam si fotra, da se fura eno pa pol uro v Zagreb na nek xyz koncert :D

 

Pač ni bilo tako množično za random folk. Poznam pa tudi kup entuziastov, ki so se vozili po celi Jugi. Danes je vse bolj množično samo. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Veeeeč ljudi je hodilo na male in srednje evente 30+ let nazaj kot jih hodi zdaj v zadnjem desetletj. Pa tud folk je bolj aktivno poslušal glasbo, zato so se pa tud nekateri bendi bolj prijeli takrat kot bi se danes, ko je kvalitete več in tudi več načinov promoviranja. 

Povezava do prispevka

Ok, prav maš... naj bo :D

 

Zato pa ima/je imel (jaz tudi) doma praktično vsak en kup mainstream jugo/svet LP-jev... drugo pa nič.

 

Ti si malo zaciklan. Ti gledaš samo na večja mesta zgleda, ker tam živiš. Jaz, ki živim na periferiji, je to čist drugi svet.

 

Weraziel reče pred 2 urama:

Ful vidim razliko med vami starejšimi poslušalci k kupujete bolj neke najbolj izpostavljene, praktično klišejske bende k se itak valjajo v nostalgia money pa kako naša generacija bolj digga več različne glasbe

 

Pišeš to, da se je poslušal bolj mainstream. Potem pa naenkrat obrneš, da se je bolj hodilo na male evente in poslušalo ne-mainstream muziko :wacko:

 

Še jaz boomer poslušam izključno mainstream, pa sem hodil kar po alt klubih in živel s cimri, ki so furali to sceno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Drugače pa mi je blo res čudno včeraj, ko je nečak imel "poslovilno", ker gre v tujino študirat in je kazal posnete, ko je mel fešto s sošolci/kolegi v Ljubljani in so froci cel večer zasedali mikrofon s starimi jugo šansoni/baladami... ne mainstream jugo rok, prav one "tužne pesme" in ga vprašam kako to, da oni to poznajo, sem mislil, da mladina čist druge zadeve danes posluša... pa pravi, da full to poslušajo in znajo na pamet besedila :blink:

 

On je priseljen v Ljubljano in so bli s vseh vetrov frendi pa jih velika večina baje pozna to. Mi blo full čudno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

sem mislil, da mladina čist druge zadeve danes posluša... pa pravi, da full to poslušajo in znajo na pamet beswdila


Ma to je vse zaradi interneta,  ker nekaj postane "IN" in potem to poslušajo, pojejo itd. Vidim jaz pri mojem pubecu čisto podoben primer.

 

Povezava do prispevka

Jaz zdaj občasno ob večerih pogledam en del Alfred Hitchcock Presents iz 1955 v neki krompir kvaliteti, ki sem jo našel na spletu, pomoje je DVD rip. Mi je prav fun, kratka 20-25 minutna crime zgodbica, vsaka zase, lepo pogledaš in greš, na vsake cirka 5 delov je en, ki ga je Hitchcock sam režiral :D. Ful pogrešam te 20-minutne anthology serije, kjer bi bil vsak del zase, ekvivalent temu, da prebereš eno kratko zgodbo al neki, lih se za malo sprostit, pa da ni lih totalne smeti. 

Povezava do prispevka

Popolni termin za uporabnike foruma mn3njalnik, izbe konzolec: smetarji. Prepoznamo jih po tem, da se na polno hypajo nad vsakim sony sranjem, ki prihaja na njihovo konzolo, na veliko igrajo svinjsko slabe igrice, gledajo smrdljivo slabe filme, obenem pa kurcajo biserje generacije ala Mass Effect 3.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...