Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 6 minutami:

Vem, da če se uspem zrinit skozi prvo sezono, bom pogledal do konca. Enako z Better Call Saul. Slišim od vseh, da je dobro, mene pa na isti točki zdolgočasi vsakič - po ene treh delih.

 

Bi pa lahko Mad Men in the Wire gledal na loopu forever. Teh dveh pa nikakor.

Enako glede Better Call Saul. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:

Vem, da če se uspem zrinit skozi prvo sezono, bom pogledal do konca. Enako z Better Call Saul. Slišim od vseh, da je dobro, mene pa na isti točki zdolgočasi vsakič - po ene treh delih.

 

Bi pa lahko Mad Men in the Wire gledal na loopu forever. Teh dveh pa nikakor.

Jaz sem se bal, da bo BCS tko kot Breaking Bad, uno v redu za enkrat pogledat, ampak vedno bolj so bli neki momenti in detajli, kjer me je not povleklo, občasno celo šokiralo kak dober callback jim je ratalo narest. Praktično "kako je nastal Saul Goodman in kaj je pred Breaking Bad počel, popropano s psihologijo tatov, sociopatov in kvazi dobrih ljudi"  medtem ko Breaking Bad pa lol, preveč družinske drame, preveč morijo z vsem, sicer dobro spisano in odigrano, samo jesus christ kok se vleče.

 

BCS ima vrhunski arc za vseh 6, 7 glavnih likov. Celo družinska drama je bolj gledljiva v BCS kukr v Breaking Bad. Pol veš da so nekaj prou nardil

Povezava do prispevka

I’m sold glede BCS.

 

Jaz imam glede BB deljena mnenja. Začetek je super, buildup odličen, potem v eni točki jumpnejo sharka, predzadnja in velik del zadnje sezone so totalno govno, potem pa zadnji trije deli, ki so nekaj najboljšega kar je prišlo na TV. če bi nekak uspeli uturit finalne dele serije kakšne dve sezoni prej, bi to bil The Wire. Tako je pa bloated family drama z več plot armora kot ima Rey v Star Wars, lahko bi bila pa top krimos serija.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Jaz sem gledal BCS kot tragikomično dramo, kjer spoznavaš različna razmišljanja različnih kriminalcev. It gets really good. Morte gledat vsaj do une famozne courtroom scene, ki je bil moj TV "Red Wedding" dropjaw moment (ajde, nič tako krvavega, samo zelo zelo carski moment for tv history :D ). Ne znam povedat kje v seriji je to, zna bit po prvi sezoni.

Sem pa imel debate s folkom, ki niso opazili, da so "smešne" scene v tej seriji v bistvu kar žalostne. Sej gledaš, pa se hihitaš, samo ko za nazaj misliš si pa OOOOOOH zdej mi je jasno zakaj se tedva ne marata al pa OOOOH ON JE RESNO MISLU

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 17 minutami:

Jaz sem pa glih mislil vletet v Man Men, ampak ko sem videl število epizod...

 

Peaky se res splača gledat, zacetek je bolj lokalni posli in ciganija. Zgodba odrine naprej takoj za tem. Pa Cilian je bog in batina te serije. Pol ko še Tom Hardy vleti, je to to

 

no, to sta pa 2 seriji, k se js nikakor nism mogu ufurat. Mad Men so mi tolk ogabni liki, da nism zdržal do konca 1. sezone (woke snowflake pa to).

Peaky Blinders mi pa sam ni potegnil, ne vem a sem sicer 2 al 3 sezone pogledal

 

Weraziel reče pred 9 minutami:

Jaz sem se bal, da bo BCS tko kot Breaking Bad, uno v redu za enkrat pogledat, ampak vedno bolj so bli neki momenti in detajli, kjer me je not povleklo, občasno celo šokiralo kak dober callback jim je ratalo narest. Praktično "kako je nastal Saul Goodman in kaj je pred Breaking Bad počel, popropano s psihologijo tatov, sociopatov in kvazi dobrih ljudi"  medtem ko Breaking Bad pa lol, preveč družinske drame, preveč morijo z vsem, sicer dobro spisano in odigrano, samo jesus christ kok se vleče.

 

BCS ima vrhunski arc za vseh 6, 7 glavnih likov. Celo družinska drama je bolj gledljiva v BCS kukr v Breaking Bad. Pol veš da so nekaj prou nardil

 

BCS je vrhunska serija, je pa mene skos motilo to, da sem želel ravno Saula, ko je na sodišču + interakcije s klienti, ne pa, da je 3/4 serije (oz. še več)  nastajanje Saula.

Povezava do prispevka

Mad Men je masterpiece na vseh nivojih. Razumem, da komu liki smrdijo, ampak tolk period correct drame pa še ne po mojem. Character development je 1A, igralska zasedba nora, dialogi, scenografija, glasba, vse…

 

Ne vem pa kako “prodat” serijo. Kolegi poznajo kako navdušen sem z njo, z mojo sva jo pogledala že dvakrat, njej je tudi top, ni pa tistega hooka s kerim bi lahko prodal.

 

”Profesor kemije ima raka, mora zbrat denar in začne z lokalnim đankurjem delat meth” - SOLD

 

”Banda policajskih misfitov lovi presenetljivo zvite nigre v drug crime drami” - SOLD

 

”kup folka ujetih na otoku po letalski nesreči, ampak otok ni kot se zdi na prvi pogled” - SOLD

 

Breaking bad: 

“Oglaševalci iz Madison ave ga pijejo, kadijo in se igrajo korporativne spletke” - THE FUCK?

 

 

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 25 minutami:

I’m sold glede BCS.

 

Jaz imam glede BB deljena mnenja. Začetek je super, buildup odličen, potem v eni točki jumpnejo sharka, predzadnja in velik del zadnje sezone so totalno govno, potem pa zadnji trije deli, ki so nekaj najboljšega kar je prišlo na TV. če bi nekak uspeli uturit finalne dele serije kakšne dve sezoni prej, bi to bil The Wire. Tako je pa bloated family drama z več plot armora kot ima Rey v Star Wars, lahko bi bila pa top krimos serija.

Better call Saul je slice of life serija. Ampak narejena odlično. Nobenega prehitevanja, fokus je character building Saula. To je cela poanta serije. Vsi igralci so fenomenalni, ampak zenska ki spila Kim Wexler je pa na trenutke še boljša od Saula.

Njen character arc je glih tko zmešan kot Saulov. Le glej.

Povezava do prispevka

ajoj bože mili, Lost... Kako je bilo to svojčas popularno. Ampak po prvih nekaj sezonah mi je vse skupaj postalo čisto preveč zmejšano. Vseeno pa sem bil kar fan. 
Tudi Fringe mi je bila ena taka kul serija (ki je mogoče celo nivo višje od Lost), ampak je pa tudi zapadla v sila čudne vode.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 36 minutami:

Mad Men je masterpiece na vseh nivojih. Razumem, da komu liki smrdijo, ampak tolk period correct drame pa še ne po mojem. Character development je 1A, igralska zasedba nora, dialogi, scenografija, glasba, vse…

 

Kokr sem gledal, se lahk strinjam. Sam mene prav boli gledat, ne počutim se dobro zraven.

 

Sej to je isto, kot CYE, lahk priznavam, da je verjetno oh in sploh. Sam meni se gabi. Če hočem tako glupo neprestano konfliknost o vsem in ničemer hkrati, morm sam domov k staršem na obisk :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:


Jaz vsak večer pogledam par epizod Friends. Pa trenutno sem ponovno štartal Deadwood.  Tudi Two and a half men in Big Bang theory se ne morem naveličat. Počasi napredujem tudi skozi Breaking Bad.
Od novejših filmov pa bolj malo. Trenutno imam na seznamu za ogled War Dogs in Dumb Money. Na čakalni listi pa še Killers of the Flower Moon.
Problem pri meni je, da večinoma stokrat gledam eno in iste klasike (npr. Wolf of the Wall Street, Scarface, Goodfellas, Sergio Leone filme ..). 

OST :avadodo:

Povezava do prispevka

Ne samo corny, ampak tudi über top! Obstaja sploh kdo, ki ne pozna te pesmice (in da se ni stiskal na plesnih večerih koncem osnovne šole) ? Ali pa jo kasneje zavrtel med poslovilnim (romantičnim) seksom? 
Po drugi strani pa lipsinc al kaj je že blo; ena najbolj odmevnih prevar v glasbeni industriji tistega časa. ;) 

Kakorkoli, jaz ta komad še vedno poslušam vsake toliko. NA POLNO NAGLAS!
tnx @Menethil za "opomnik". Stooo jagod in lajkov bi ti dal, če bi šlo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...