Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Menethil reče pred 59 minutami:

Evo klapa, mal sm sprobu free igro na steamu, tko za test pa da vidm kako dela z micom od dualshock 4 mic (sam je bol slab). Dejte me mal skurcat.

 

Žal se te ne sliši. Če si želiš to počet, je nek starter pack precej poceni. Tale webcam uporabljam za konference in razno sranje, je zmožno dost top HD streaminga, pa še poceni se ga dobi (ne da se mi iskat cenejšega linka). Jaz sem jo sicer imel na ekranu, ampak dobiš tripod zraven. Pol pa še nek poceni mikrofon, entry level podcast mic a la Hyperx solocast, ki bi pomoje ga moral dobit sub-50 EUR. Za cirka 120 € čisto kompetenten setup. Če pa te pač ne zagrabi, pa ti ostane za Zoom klice, če bo kdaj mel takšno službo, in podobne reči, ni lih vstran vržen denar. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Žal se te ne sliši. Če si želiš to počet, je nek starter pack precej poceni. Tale webcam uporabljam za konference in razno sranje, je zmožno dost top HD streaminga, pa še poceni se ga dobi (ne da se mi iskat cenejšega linka). Jaz sem jo sicer imel na ekranu, ampak dobiš tripod zraven. Pol pa še nek poceni mikrofon, entry level podcast mic a la Hyperx solocast, ki bi pomoje ga moral dobit sub-50 EUR. Za cirka 120 € čisto kompetenten setup. Če pa te pač ne zagrabi, pa ti ostane za Zoom klice, če bo kdaj mel takšno službo, in podobne reči, ni lih vstran vržen denar. 

To bol tko za hobi mislm počet vsake tok, pač k igram, da neki komentiram. Sicer mam še doma ene slušalke in mic še iz časov CS 1.3 - 1.6 sam mam dva jacka ta laptop ma pa sam en 3.5mm vhod. bom pogledu, če se mi valja doma kakšen pretvornik, če sm ga takrat miljon let dobil zraven al pa kaj.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 urami:

Ma karkoli bo Dejcha ohranjalo v treznem stanju je vredno probat imo


Hja, pred snemanjem videa: "Samo par kapljic spijem za korajžo.." , med testiranjem: "Pa še par kapljic, da mi bo beseda lepše, hik, tekla..." , tik pred štartom: "Hik, jebomater, par kapljic oja ja mhm, de malo pridem ka sebi, hik..." :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Alkohol je smrt/strup. Človek k je orto pijan je kot en zombie. K hodiš se maješ, ko govoriš neki momljaš (večinoma kretenizme in brukice), čutil praktično nimaš, odločitve več al manj vse napačne in nasledn dan, ko se zbudiš večinoma ne veš nič in se počutiš kokr da si ustal od mrtvih. Da ne govorim kero vse živo sranje se to dogaja v teh časih. Ni to tema kje bi kaj več govoril, ampak enkrat ko se "zbudiš" ugotoviš, kot da v teh letih nis bil prisoten na planetu zemlja, ampak v neki mori. In pol se pa šele začne jeba, ker vse pride za tabo. 

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 16 minutami:

Alkohol je smrt/strup. Človek k je orto pijan je kot en zombie. K hodiš se maješ, ko govoriš neki momljaš (večinoma kretenizme in brukice), čutil praktično nimaš, odločitve več al manj vse napačne in nasledn dan, ko se zbudiš večinoma ne veš nič in se počutiš kokr da si ustal od mrtvih. Da ne govorim kero vse živo sranje se to dogaja v teh časih. Ni to tema kje bi kaj več govoril, ampak enkrat ko se "zbudiš" ugotoviš, kot da v teh letih nis bil prisoten na planetu zemlja, ampak v neki mori. In pol se pa šele začne jeba, ker vse pride za tabo. 

No shit, saj na sebi vidiš. Meni si bil kot "Dejch" dejansko zelo cool uporabnik, pač tak ulični model in gamer, ki je imel dober okus in se je rad pogovarjal o igricah na tak street smart način. Pol si za par let izginil, zdaj zadnji dve leti pa si bil spamerska opica, samo še senca cool guya od prej. Tako da ja, say no to alcohol al neki. 

Povezava do prispevka

Ja ne rabis se ga lih napit ko budala.. kot da imas 20 let

 

Jaz mam faze.. 

 

1. Okus alkohola je gnjusen

2. Okus je ok, postal sem filozof

3. Jezik se zapleta

4. Motoricne sposbnosti oslabljene

5. Zombi mode

6. Bruhanje, koma

 

Cim pridem v tretjo fazo neham pit oz zacnem pit vodo, ker se zavedam, da se 2. faza v tej epizodi ne bo vec povrnila, zal in gre samo se na slabse

 

No mogoce se 1x na leto ali se manj zgodi da zacnem pit vodo komaj med 4. In 5. Fazo  takrat potem je malo problem zaspat

 

Povezava do prispevka

Dobro odvisnost je relativna pomoje.. podobno kot hrana, enim pase eno drugm drugo.

 

Abstinencne posledice od alkohola so hude, ceprav tudi detox vsak dozivlja malo drugace, nekateri imajo hude simptome, drugi manj ampak na splosmo so kar hude ja

 

Ampak glede povzrocanja odvisnosti jaz lahko povem, da od alkohola ne bom nikoli postal odvisen. Kot prvo mi je gnjusen okus. Kot drugo naslednjk dan sem v kurcu, da ga nocem videt. In tretje, ce ga pijem vsak vikend naprimer po 2 3 tednih, me sploh ne prime vec dobro, da mi bi bilo vredno pit, samo postanem skisan in zivcen in mi je krneli. Pa tudi ko sem pijan se vedno zavedam sebe in spomnem vse, tako da vec kot tolko me ne omami bolj skisa. Dobro mi je edino na zacetku ko me zacenja prijemat in zacnem filozofirat in mind tripat

 

Docim cigareti pa.. to pa se navlecem apcap in zacnem kadit ko turk.. to je kot pri bivsih alkoholicarjih, ki ne smejo vec nikoli spit kozarcka. Jaz ne smem skadit cika. Ce zacnem popuscat prej ali slej bom s5 kadil ko budala in se trudil nehat, ker res pretiravam.

 

Pa marihuana naprimer. Vcasih sem bil odvisen. Zdaj pa me je minilo. Ne morem vec padet not. Tudi, ce prilicno naredim kaksen dim, mi je pol vedno zal, ker mi ne pase vec, tako da krneki. Pa v casih mi je bilo carsko. Filozofiranje, smeh, sam zdaj je ostala samo se paranoja.

 

Skratka z leti sem postal softic in zdaj se glede odvismosti borim samo s krofi v trgovini :) kar je imo ultimativna odvisnostnostna preizkusnja. Dobro zaradi krofa ne bos lih izvajal kaznivih dejanj ampak pizdumater, pojes enega in ko se zavedas je ze sel mesec dni mimo in imas 10 kil vec in napihnjena creva

 

Ni to ko vcasih ko si lahko jedu kar si zelel in ni blo problemov

Povezava do prispevka

Majkemi, da ne bom nikoli štekal folka, ki kadi.

Bb tle recimo v eni sapi napiše, da mu je okus alkohola ogaben (bi se strinjal, če ne bi obstajale stvari, ki jih damo v alkohol, da postane dober), pol pa, da so mu čiki top.

Absurd, da ni večjega.

 

Oz. dobro je za koga je. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Menethil reče pred 1 uro:

In pol se pa šele začne jeba, ker vse pride za tabo. 

Sam, da še dokončam kar sm napisal. Kar pride za tabo je pa v tem smislu, začneš se zavedat kar si v vsem tem času izgubil, od žensk, do frendov, do spoštovanja, če se izrazim recimo za to temo primerno (jaz sem praktično celo generacijo PS4 špilov izpustil). V glavnem, kot da te ni na planetu oz. v času dogajanja, ampak v neki mori. Naj vam tudi povem, da sem zadnje dve leti imel edino družbo, mojega psa, bil sem kot Tom Hanks na otoku v Cast Away. Zgledal sem pa vizualno tudi isto, da tudi zob sem moral izpuliti v tem času. 

 

atomic reče pred 1 uro:

Men je bil tud Dejch cool uporabnik, samo to govorimo 15 let nazaj. Pol pa samo dol...

Če sem iskren, se je moj decline začel ene 7-8 let nazaj, vem kaj sem doživljal in s tem sm pol začel se alkoholizirat, pol je pa v roku enega leta bil padec tako hitr in krut kakor plaz v gorah. Efekt je pa tud isti, pol k se zaveš "zbudiš", si speštan in polomljen.

 

 

 

 

uredilo bitje Menethil
  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 53 minutami:

Majkemi, da ne bom nikoli štekal folka, ki kadi.

Bb tle recimo v eni sapi napiše, da mu je okus alkohola ogaben (bi se strinjal, če ne bi obstajale stvari, ki jih damo v alkohol, da postane dober), pol pa, da so mu čiki top.

Absurd, da ni večjega.

 

Oz. dobro je za koga je. :D

 

This.

 

Mislim, štekam da zaradi neke fiziološke potrebe, ma da zaradi okusa pa res samo lep lp

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 minutami:

V zadnjem letu, moja najboljša odločitev je bila, da sem odjebal navado, ob filmu/seriji spit pir. Torej nic alkohola rekreativno. Če je slučajno kak rd, ali gremo ven, lahko pijem. 

Kosila, večerje itd, pa nič.

 

Zelo podobno. V letu in pol sem šel iz alkohola "vedno" na minimalno zgolj ob kakih posebnih priložnostih - vmes pa čist čistor nič. Prej sem pire sekal ob vsakem srečanju s kolegi - gremo na "kafe" je bil pir, dva, tri, štiri... za vikend pa obvezno BUM. Evo, sedaj pa leto in pol mogoče 1x mesečno, dolgo časa še to ni blo. Počutje dosti boljše, ker sem prej verjetno praktično vedno bil vsaj malo fajhten. Sedaj je kava dejansko kava ali čaj.

uredilo bitje Aktivist Vanč
  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Pred leti sem bil v bolnici postoperativno in samo ležal v postli, ko je zraven mene enega opečenca (na plastiki), padel je v ogenj in bil cel zgoret (pod narkozo so ga previjali vsak dan) začel metat delirij. Jaz sem klical pomoč na oddelek, ker tista dva prisotna na intenzivni negi nista mogla sama nič, da so ga privezali z jermeni na postlo in kasneje zdravnik razlaga pripravite tubus, če bo umrl pa bo pač umrl. Trgal je s sebe vse preveze, ki so bile na opeklinah, pljuval sestre, kričal, grozil... grozno. Jaz pa sem moral "spat" 1,5m stran od njega.

 

Je preživel in je čez en teden bil ko mucek, so mu povedali kaj se je dogajalo in ga je blo neverjetno sram. Ampak po moje kasneje itak nadaljujejo svoj slog.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Pred leti sem bil v bolnici postoperativno in samo ležal v postli, ko je zraven mene enega opečenca (na plastiki), padel je v ogenj in bil cel zgoret (pod narkozo so ga previjali vsak dan) začel metat delirij. Jaz sem klical pomoč na oddelek, ker tista dva prisotna na intenzivni negi nista mogla sama nič, da so ga privezali z jermeni na postlo in kasneje zdravnik razlaga pripravite tubus, če bo umrl pa bo pač umrl. Trgal je s sebe vse preveze, ki so bile na opeklinah, pljuval sestre, kričal, grozil... grozno. Jaz pa sem moral "spat" 1,5m stran od njega.

 

Je preživel in je čez en teden bil ko mucek, so mu povedali kaj se je dogajalo in ga je blo neverjetno sram. Ampak po moje kasneje itak nadaljujejo svoj slog.

 

 

praviš, da si ti tud mel "začela me je kriza in si bom strgal kateter in infuzije ven, da bo cela soba pošpricana s krvjo" moment s cimrom :(

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 2 urama:

Sam, da še dokončam kar sm napisal. Kar pride za tabo je pa v tem smislu, začneš se zavedat kar si v vsem tem času izgubil, od žensk, do frendov, do spoštovanja, če se izrazim recimo za to temo primerno (jaz sem praktično celo generacijo PS4 špilov izpustil). V glavnem, kot da te ni na planetu oz. v času dogajanja, ampak v neki mori. Naj vam tudi povem, da sem zadnje dve leti imel edino družbo, mojega psa, bil sem kot Tom Hanks na otoku v Cast Away. Zgledal sem pa vizualno tudi isto, da tudi zob sem moral izpuliti v tem času. 

 

Če sem iskren, se je moj decline začel ene 7-8 let nazaj, vem kaj sem doživljal in s tem sm pol začel se alkoholizirat, pol je pa v roku enega leta bil padec tako hitr in krut kakor plaz v gorah. Efekt je pa tud isti, pol k se zaveš "zbudiš", si speštan in polomljen.

Evo, zdaj pa sam navzgor! Začni špilat Dark Souls špile resno, ful pomagajo it čez depresivna obodbja

 

Vučko3 reče pred 1 uro:

V zadnjem letu, moja najboljša odločitev je bila, da sem odjebal navado, ob filmu/seriji spit pir. Torej nic alkohola rekreativno. Če je slučajno kak rd, ali gremo ven, lahko pijem. 

Kosila, večerje itd, pa nič.

Ma alkohol vsak dan je imo že mejen. Imam v bližnjem krogu dva človeka (par), ki vsak dan pijeta vino/pir. As in dobesedno vsak dan, 356 dni na leto. Meni je ful odbijajoče no

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Evo, zdaj pa sam navzgor! Začni špilat Dark Souls špile resno, ful pomagajo it čez depresivna obodbja

Skip dark souls, go straight to Sekiro. Sicer pa iz moje izkušnje lahko povem da najbolj pomaga najti tisti ključen travmatski dogodek ki je pripeljaj do tega. Pač nekje te je flipnilo.

uredilo bitje Vesoljc
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...