Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

sadhu sequencer reče pred 28 minutami:

Tega sem kar vrtel na videowallu na tehnjažah v MB.


Kje natančneje? In predvsem kdaj (leto)? Če je bilo po 2000, potem dvomim, da sem bil prisoten, dočim v 90-ih sem pa skoraj vsako noč bil nekje. Od Štuka in MKC-ja, do Pekarne, Krpana, pa Manhattan, Masai, Amadeus, Yucatan, občasno Vienna... :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:

Kje natančneje? In predvsem kdaj (leto)? Če je bilo po 2000, potem dvomim, da sem bil prisoten, dočim v 90-ih sem pa skoraj vsako noč bil nekje. Od Štuka in MKC-ja, do Pekarne, Krpana, pa Manhattan, Masai, Amadeus, Yucatan, občasno Vienna... :)

 

Techno vikinga sem prvič vrtel 2007 nekje pozno jeseni ali pozimi na Štuku in Pekarni Gustaf. Potem je to trajalo največ kakšno leto dni.

 

Na Štuku sem bil aktiven 2007 - 2013. Celotna zgodovina mojih nastopov je tu: http://www.dinaridivisual.com/index.php?changePage=vjgigs

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

U škoda, da jaz takrat nisem več bil aktiven... Na Štuku sem nazadnje bil še tam nekje do 2003, Pekarna pa mogoče do 2001. 
Ampak celokupno gledano imam odlične spomine na tiste čase. Sploh druga polovica 90-ih, ko se je na polno začelo s technom in rave zabavami. Recimo, enkrat sem na Štuku DJ-ju prinesel Technodrome (Thunderdome, Terrordome...?) CD-je, neka odštekana hardcore glasba v glavnem. Prej prazno plesišče se je v trenutku napolnilo, pa meglo so spustili in nastalo je noro vzdušje. 

Red Sonja je bila ena bolj znanih DJ-k v tistih časih. Pa njen brat, za katerega sem pozabil vzdevek, čeprav imam v spominu, da je bil še bolj znan. :)
Drugače pa se spomnim, da so v Pekarni redno  imeli odlične rave partye. Laser show itd. Plus seveda, da je trajalo do jutra in potem še afterparty. Nori časi. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 urami:

Mislim... Shuffle Dance je en najbolj enostavnih plesov, kar jih obstaja (ajde, mičkeno kondicije je treba met, ostalo pa gre vse samo). Ne mi rečt, da noben ne pleše tega. :)
 

 

Dobesedno na kozlanje mi gre ko vidim te cke shuflat…v vso elektroniko ze tisijo toti shuffle…pa jebite si mater s tem sranjem…kjebje good old zlaganje skatl, sprehajanje psa, chernobil child, menhanje zarnic, etc….

Povezava do prispevka

Thunderdome ja. To so poslušali sošolci v 90s. Hardcorea je vedno bilo malo v MB. Mene je elektronika potegnila tam 2000, ko sta Freestalyer in Sandstorm udarila iz Finske po MTV, pol pa na Napsterju odkril goa trance in j-tek. Pol pa moraš nekam it in evo na Štuku sem prvič bil na houseu 2002, techno Cezar (Krpan) 2003 januar. Pol sta se hardtechno in funky groovy precej vmešala na floore, jaz pa sem se že 2004 konkretno prestavil na dnb in breakbeat v Pekarni. 2006 mi je ratal videowall interesanten in sem se iz floora preselil na midi.

 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Ti si že prestar, da bi o tem debatiral z mladiči 😁


No ja, tak star pa spet nisem. Če lahko s 15-letnikom debatiram o takih zadevah, potem lahko tudi z 20, 30... :)  

Nasploh mi je pa kul, če kdo starejši od mene pove kakšno prigodo. Tako da je sodelovanje obojestransko. Recimo, foter mi je ne dolgo nazaj razlagal, kako je najboljšo feršterkarijo kupoval v Nemčiji in potem švercal v SLO. Ali pa to, da je bil s starim Tibharjem (ustanoviteljem podjetja za namiznoteniško opremo) zelo dober prijatelj in je vsak mesec dobil več tisoč žogic free, pa gume za loparje po najnižji možni ceni. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

Kak bi lahko s 30 letnikom debatiral, če je pred več kot 20 leti hodil v Pekarno? 

 

Saj menda ni hodil 9 let star tja. 


V bistvu me zanima vsako mnenje. Tudi to, kako je bilo v Pekarni "po  mojem času" itd. Ali pa, recimo, na Štuku nisem bil že od 2000 leta, pa bi vseeno rad slišal od mlajših, kako je danes tam. 
Dejansko pa sploh ne vem, kam se lahko danes v MB gre zvečer nekam plesat; pač disco klasika kot včasih, ko je bilo teh lokalov še ogromno. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz sem v Pekarni nekaj časa organiziral literarne večere, bilo kar nice, pa še zdaj sem član društva bralcev iz bukvarne Ciproš v Pekarni. Žural pa tam nisem neki, ker itak nisem neki ful žural v študentskih letih, bolj smo hengal po stanovanjih pa igral igrice in bli brez lajfa

Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 24 minutami:

Jaz sem v Pekarni nekaj časa organiziral literarne večere, bilo kar nice, pa še zdaj sem član društva bralcev iz bukvarne Ciproš v Pekarni. Žural pa tam nisem neki, ker itak nisem neki ful žural v študentskih letih, bolj smo hengal po stanovanjih pa igral igrice in bli brez lajfa


Enkrat sem bil na nekem eventu, kjer so imeli t.i. bazar rabljenih knjig. Nekaj sem celo jaz prodal oz. foter od ene mojih bivših, ki je imel štant. :) Ni bilo neke gužve, pa spomnim se, da je bilo sredi poletja in sem večinoma časa preživel v lokalu na pivu. :) 

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 6 minutami:

 

Sploh si ne predstavljam kako so zgledali partiji na Štuku v 90s.

 

Za Pekarno vem, da jo je 2000 enkrat slučajno obiskal Westbam. Škoda da ni nobenih slik od takrat.

 

Kje je bil MKC v 90s?


MKC mislim, da na Orožnovi, čisto blizu Slomškovega trga. 
Štuk je pa drugače v 90-ih bil kar na vrhuncu. To so bile konkretne vrste že za vstopnino plačat. Mislim, štempelj, ki si ga dobil na roko ob vstopu. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 30 minutami:

@DaCapo

 

Se pravi v isti stavbi kot je danes Univerza v MB? To sem slišal že nekje. Glih to si ne predstavljam kam točno se je vstopilo noter in kako je izgledalo noter, kjer se je rejvalo.


Ma MKC v mojih časih ni bil plac za rejvanje. Je pa bilo vsega in svašta od glasbe, odvisno od ure in dneva obiska. Not si šel pri sprednjih vratih, po enih kratkih stopnicah in desno v prostore. Plesišče ni bilo veliko, ampak več kot dovolj za raztur. Celo en taki mali oder je bil okoli plesišča in par stolov je bilo tam postavljenih in občasno je kakšen odletel random na plesišče. :)  Mislim, da so v času mojih obiskov parkrat zavrteli Prodigy No Good in Leilo K Open Sesame, drugače pa je bila bolj druga glasbena scena. 

Enkrat me redarji niso hoteli spustit noter, ker sem bil ves krvav (glavo sem si presekal na tržnici pri Benetkah). Jaz sem pa samo na WC želel, da si kri sperem. Ampak so me potem vseeno nekako spustili na WC, kjer sem se malo umil in itak da sem takoj za tem izkoristil priliko in šel na plesišče. :)

Edit: pa ta komad se spomnim, da je bil redno na sporedu:

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 uro:

Za Pekarno vem, da jo je 2000 enkrat slučajno obiskal Westbam. Škoda da ni nobenih slik od takrat.

Sn bil tam.

 

Drgace najjaci party (meni), ko je umek rolal enkrat okrog 2000 (ne vem ce ni bil isti party ko je bil westbam - nisem siguren - nima veze), pac party pekarna okrog 2000, trije flori (gustaf, kurd pa hiska), kr iz avta karte prodajali...umek ono proti vjutro navrsti, mislim da v kurdu takrat...vsi "cakamo" na majstra....fancy dancy tru the night...stopim enemu tipu na nogo (nehote). Ono se zacnema drug drugemu opravicevat, vidi tip da mam vodo, mu jo dam da se napoji, ker je zgledal da jo rabi.. hvala, hvala, roka, roka idemo dalje...pride tip cez minuto nazaj, mi da pol eka rece hvala za vodo...umek zacne pokat....pade lanicor...idemmoooooooo... noro res...peak techno experience...

 

 

lep lp

Povezava do prispevka

@uros678: na tem partyu pa se mi zdi, da sem tudi jaz bil. Če je bilo okrog 2000. Umek je bil 100% na odru. Spomnim pa se tudi, da me je ena random ženska v jutranjih urah celo nasprejala po glavi z nekim flourescentnim sprejem za barvo las, da sem še bolj not padel. Neon modra barva v glavnem. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...