Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 15 minutami:

alkoholizemnarodnišport.jpg

 

Wow wow... vinska industrija je alkoholizem? Hmmm... To pa je dejansko zelo pavšalna in amaterska izjava... poglej cel svet, gala prireditve, svečana srečanja, politični sestanki... praktično nič na svetu ne mine brez vina. Ne moreš enačiti zaj kar vsakega vaškega pijančevanja z vinsko industrijo in njegovim pomenom v svetu. Oziroma lahko, če je tako pač tvoje mnenje. Je pa daleč od splošnih dejstev :D

 

A si v skupini tistih: prepovejmo alkohol, prepovejmo čike, prepovejmo vse drogice, prepovejmo razuzdan sex (samo za razplod), prepovejmo sladkor, debeluhom zvišat davke, meso jest je kriminal, živimo sterilno?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 34 minutami:

 

Wow wow... vinska industrija je alkoholizem? Hmmm... To pa je dejansko zelo pavšalna in amaterska izjava... poglej cel svet, gala prireditve, svečana srečanja, politični sestanki... praktično nič na svetu ne mine brez vina. Ne moreš enačiti zaj kar vsakega vaškega pijančevanja z vinsko industrijo in njegovim pomenom v svetu. Oziroma lahko, če je tako pač tvoje mnenje. Je pa daleč od splošnih dejstev :D

 

A si v skupini tistih: prepovejmo alkohol, prepovejmo čike, prepovejmo vse drogice, prepovejmo razuzdan sex (samo za razplod), prepovejmo sladkor, debeluhom zvišat davke, meso jest je kriminal, živimo sterilno?

Damn tole zadnje ni slaba ideja, dobr da mi nisi iger zraven napisal, podpiram idejo.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Hahaha... kako sem predvidel kdo se bo prvi ali med prvimi spotaknil ob Martinovo (pričakoval tebe ali Arey-a tbh) :) Kakorkoli za nekatere je veliko izgubljenega. Vsakemu svoje I guess...

Če bi prek kekico vidu tvoj post bi verjetno komentiral ja :D Ampak sure, če sem lahko sarkastičen bom napisal da je velika izguba da ne bo dogodka kjer se pride folk nasekat do nezavesti in tekmovat v tem kdo je glasnejši v štajerščini.
Ampak, čeprav se tko sliši, ne sodim in vam privoščim da bojo taki eventi čimprej spet na meniju. Tut če so meni smešni to ne pomeni da so inherentno slabi ali nevredni obstoja.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

@DaCapo foter še dimi kaj špeh in slanino? :)

 

Kupi mu pujčeka za Božič in ga naj lepo obdela :D


Začuda letos še ni postavil dimnice (pušnice). Mogoče ga je minilo, ker ponavadi je to štartal že v oktobru in potem skozi ves november dimil.
Sem ga sicer nekaj vprašal na to temo, ker bi z enim kolegom prinesla nekaj svojih kosov, da bi se predimilo (nekaj mesa, nekaj sira), ampak mi je rekel, da se še ni odločil kako in kaj. Hmmm, moram jutri spet malo potipat.
Je pa ne dolgo nazaj pripravil več kg ocvirkov (domačih), in cela shramba je polna domačega ajvarja in pinđurja. :) Zadnje čase pa se je bolj usmeril v peko domačega kruha. To mislim, da na vsaka dva dni speče hlebec! (no, jaz kruha itak že dolgo ne jem).  

Dočim pujsa načeloma kupimo lepo pečenega in že narezanega, enih dvakrat (mogoče celo trikrat) na leto, ko se dobi več familije in znancev. Letos smo ga recimo imeli za fotrov RD v februarju, pa potem v drugi polovici aprila, ko je mati praznovala okroglo in je bila cela ulica povabljena :) ).  

Bi pa jaz za "veseli december" rad nabavil en res dober in velik pršut in ga podaril familiji. Včasih smo namreč to vsako leto prakticirali (celo lepo stojalo imamo, ampak nabira prah). Torej, v smislu, da vsake toliko na fino narežeš par tankih "šnit" (za narezek, predjed itd). Kost pa januarja ostane za kakšnega psa.  Dejansko mi ni jasno, zakaj so se moji domači temu odpovedali (finačno dvomim, ker ipak ne stane toliko). Podobno kot domači biftek, ki s(m)o ga vedno sami delali, zdaj pa kupijo tiste pripravljene v plastičnih škatlicah. Saj pri dobrem mesarju je vseeno dober, ampak vseeno nekako pogrešem stare čase (oz. pač tisti feeling..). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 minutami:

Dejansko mi ni jasno, zakaj so se moji domači temu odpovedali (finačno dvomim, ker ipak ne stane toliko). Podobno kot domači biftek, ki s(m)o ga vedno sami delali, zdaj pa kupijo tiste pripravljene v plastičnih škatlicah. Saj pri dobrem mesarju je vseeno dober, ampak vseeno nekako pogrešem stare čase (oz. pač tisti feeling..). 

 

Nikoli več ne bo, kot je nekdaj bilo :) Malo pač izgubijo ljudje voljo... in si najdejo drugo zadovoljstvo. Zdaj je pač zgleda domač kruh bolj v igri. Saj mogoče pa ga še kaj zagrabi in spet dobi voljo. Mogoče se dosti narejenga ni porabilo in mu je postalo škoda, da ostaja... to kar je sam dimil in delal mislim... več faktorjev je. Malo ga spravi v pogon in mu naredi voljlo nazaj. Mogoče mu rečeš naj tebe nauči in podobno, da dobi nov zagon :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Wow wow... vinska industrija je alkoholizem? Hmmm... To pa je dejansko zelo pavšalna in amaterska izjava... poglej cel svet, gala prireditve, svečana srečanja, politični sestanki... praktično nič na svetu ne mine brez vina. Ne moreš enačiti zaj kar vsakega vaškega pijančevanja z vinsko industrijo in njegovim pomenom v svetu. Oziroma lahko, če je tako pač tvoje mnenje. Je pa daleč od splošnih dejstev :D

 

A si v skupini tistih: prepovejmo alkohol, prepovejmo čike, prepovejmo vse drogice, prepovejmo razuzdan sex (samo za razplod), prepovejmo sladkor, debeluhom zvišat davke, meso jest je kriminal, živimo sterilno?

V bistvu me ne bi čisto nič motilo, če bi ukinili neki, kar uničuje lajf ogromno folka. Ne glede na to za katero obliko drog gre.

Btw, ne bom se šel tle nekih brezpredmetnih debat, ker vem da se tega ne da ukiniti. Samo mnenje.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

V bistvu me ne bi čisto nič motilo, če bi ukinili neki, kar uničuje lajf ogromno folka. Ne glede na to za katero obliko drog gre.

Btw, ne bom se šel tle nekih brezpredmetnih debat, ker vem da se tega ne da ukiniti. Samo mnenje.

Dobro, to si res zdej strogo napisal, kot naj kar ukinejo gaming industrijo, ker preveč folka gejma čist preveč in ne dosegajo svojih potencialov kjerkoli pač že. Saj so tudi igre regulirane, od parental control, pegi, medtem ko se nekje celo nekatere igre celo prepovedane, po drugi strani na kitajskem celo močno omejene. Da ne omenjam, da imajo nekatere igre celo en tak mini kazino implementiran.

 

Evropska kultura in sveti martin je meni precej bližje, kot države, kjer je alkohol prepovedan.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 minutami:

-martinovo

 

-kultura

 

pick one

 

To je isto posploševanje kot rečt, da so vsi črnci kriminalci... Martinovo je mnogo več kot pijančevanje, ki si ga ti predstavljaš. Pri nas so dogodki več dni od jutra do večera in samo za večernega se lahko reče, da je pijančevanje (koncert pač). Vsi ostali pa s pijančevanjem nimajo nobene veze.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

To je isto posploševanje kot rečt, da so vsi črnci kriminalci... Martinovo je mnogo več kot pijančevanje, ki si ga ti predstavljaš. Pri nas so dogodki več dni od jutra do večera in samo za večernega se lahko reče, da je pijančevanje (koncert pač). Vsi ostali pa s pijančevanjem nimajo nobene veze.

 

mudel, jaz sem z istega konca kot ti

 

+ prvih 18 let lajfa sem bil vsako leto na trgatvi

 

od dedka

 

pa pol še od babičine sestre

 

pa pol od maminega bratranca

 

ni mi treba prodajat kaj je martinvo :D 

Povezava do prispevka

Jah ok... nikakor se ne strinjam pač. Kot sem že omenil je cela promocija naše UE grajena s tem, vključno z registrirano blagovno znamko od katere živi en kup ljudi. Vsi pa vidijo samo pijančke, ki so itak na vsaki vaški veselici ali pa tudi koncertu v Ljubljani ali kjerkoli pač. S tem, da so take množične pijanice v večjih krajih tedensko (ali še pogosteje), pri nas pa pride nekaj kar vključuje množično pijančevanje 1x letno (kjer se vabi ljudi od širše) in je to v očeh nekaterih pač cel cirkus... Dajmo se pol zgražat nad vsemi množičnimi prireditvami v vseh mestih...

 

Itak, ker živimo na obrobju in že itak pozabljeni od boga, je vseeno kaj se dogaja tu in kaj folk ponuja. Kaj pa ne živimo v Ljubljani packi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem velikokrat sedel pred Martinovim v vinogradu in poslusal lokalne vinogradnime, prakticno vsi so se veselili nagovora zupana, dopoldanske povorke, kultiviranih pogovorov ob decilitru vina in s prezirom govorili o pijancevanju zvecer, ko je zacela muska spilat in alko tect v potokih....

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Dobro, to si res zdej strogo napisal, kot naj kar ukinejo gaming industrijo, ker preveč folka gejma čist preveč in ne dosegajo svojih potencialov kjerkoli pač že. Saj so tudi igre regulirane, od parental control, pegi, medtem ko se nekje celo nekatere igre celo prepovedane, po drugi strani na kitajskem celo močno omejene. Da ne omenjam, da imajo nekatere igre celo en tak mini kazino implementiran.

 

Evropska kultura in sveti martin je meni precej bližje, kot države, kjer je alkohol prepovedan.

Itak ne bodo ničesar prepovedali. Folk ma preveč rad alkohol, ne glede na probleme povezane z njim.

Sem pa mnenja, da bi moral biti dosti bolj strogo reguliran, kot je sedaj.

Saj bi bilo kul, če bi Martinovo dejansko bilo to kar pravi tomažek, sam valjda se oba zavedava, da je to daleč od resnice v večini primerov, povsod po Sloveniji. Folku je pač kul bit vinjen in to je to. Saj sem tudi sam bil mlad in pijan 2krat-3krat na teden, čemu bi se neki sprenevedal lol.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 7 urami:

-martinovo

 

-kultura

 

pick one

Sj napisal, zahodna kultura in martinovo :) 

ne oboje skupaj

 

Slinch reče pred 7 urami:

 

mudel, jaz sem z istega konca kot ti

 

+ prvih 18 let lajfa sem bil vsako leto na trgatvi

 

od dedka

 

pa pol še od babičine sestre

 

pa pol od maminega bratranca

 

ni mi treba prodajat kaj je martinvo :D 

 

Ja na Štajerskem je to mal drugače. No vsaj bilo, ampak tudi ta kultura izginja. Je pa res, da pri nas v Kranju, ko so zdej te rovi pod Kranjem in se dol "degustira" res samo zombiji ven hodijo.

 

ke_kit reče pred 4 urami:

Itak ne bodo ničesar prepovedali. Folk ma preveč rad alkohol, ne glede na probleme povezane z njim.

Sem pa mnenja, da bi moral biti dosti bolj strogo reguliran, kot je sedaj.

Saj bi bilo kul, če bi Martinovo dejansko bilo to kar pravi tomažek, sam valjda se oba zavedava, da je to daleč od resnice v večini primerov, povsod po Sloveniji. Folku je pač kul bit vinjen in to je to. Saj sem tudi sam bil mlad in pijan 2krat-3krat na teden, čemu bi se neki sprenevedal lol.

 

Mislim, da mal pretiravaš. Na cigaretih piše kajenje škoduje zdravju, na alkoholu pa prekomerno pitje škoduje zdravju, tko da v nekih zmernih količinah je celo koristno.

Tko da ja, ko je človek starejši, spije manj alkohola in tega bolj kvalitetegnega. Že v zadnjih 20 letih so to kaže. Folk dela celo znanost o pivu neke pederska craft in če naročiš gin tonic, dobiš v kozarcu še pol gozda. Že po gnoju imaš razne teme, kjer folk zbira whiskeye, dela cocktaile itd... Ful manj je tega, da se ga folk napije do dile. Vsaj jest tega ne vidim, več toliko pogosto, kot 20 let nazaj recimo.

 

Države, proizvajalke vina imajo paradoskalno manj alkoholizma, kot tiste, ki ne :)

 

Martinovanja je vedno več tudi v taki obliki, da greš nekaj kulturnega pojest spit 3-4 kozarce dobrega vina in če je to ob jedi, alkohol niti ne pride do krvi.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...