Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

čeprav klelele se mega strinjam z uporabnikom Skunkotom. Upgrade materiali so preveč redki glede na to, koliko jih moraš ufurati za samo nadgradnjo. Tole so IMO kar fejst zajebali. Več kot 40 ur imam v špilu, pa imam samo la hammer del dolor proper upgradan in malenkostno uni catalyst za STR scaling. Ostalo, ne ščitov ne orožij, nisem niti povohal z upgradi, pa imam kr ogromno ene robe, ki bi jo rad preizkusil. Pa je ne morem, ker je vse na +0, upgradati se da očitno na +50 al neki, materialov ni pa nikjer. Tole je kr orenk minus.

Povezava do prispevka
foker reče pred 10 urami:

Nisem,.. ampak zdaj lahko... Itak Soulse igram po 1000 ur in več,.. Morem še Horizon dokončat,..

A ni bolš da v prvo normalno igraš, brez glitchanja in ostalih takih pičkarij

 

Sej bo Horizon še vedno tam ko obrneš Elden Ring, če se vam tok mudi imate COD singleplayer kampanje za igrat

Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 minutami:

Ostalo, ne ščitov ne orožij, nisem niti povohal z upgradi, pa imam kr ogromno ene robe, ki bi jo rad preizkusil. Pa je ne morem, ker je vse na +0, upgradati se da očitno na +50 al neki, materialov ni pa nikjer. Tole je kr orenk minus.

 

A dejansko kdo nadgrajuje ščite v From igricah? Kolikor sem do zdaj gledal ti povečajo samo neke attack atribute, defense (ki je osnovni namen ščita) pa sploh ne. Ali pa sem gledal za napašne ščite. Meni se nikoli ni zdelo smiselno nadgrajevati. Vedno uporabljam samo nekega, ki ima 100% fizično zaščito in mogoče po potrebi menjam za kakega, če je treba varovati pred magijo ipd.


Drugače gre do +25 za smithing stones orožja in pa do +10 za somber smithing stones orožja. Somber se kar da nabrati, ker je samo 1 potreben za vsako stopnjo. Za navdne pa ti res lahko hitro zmanjka, če bi rad uporabljal dosti orožij.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 17 minutami:

čeprav klelele se mega strinjam z uporabnikom Skunkotom. Upgrade materiali so preveč redki glede na to, koliko jih moraš ufurati za samo nadgradnjo. Tole so IMO kar fejst zajebali. Več kot 40 ur imam v špilu, pa imam samo la hammer del dolor proper upgradan in malenkostno uni catalyst za STR scaling. Ostalo, ne ščitov ne orožij, nisem niti povohal z upgradi, pa imam kr ogromno ene robe, ki bi jo rad preizkusil. Pa je ne morem, ker je vse na +0, upgradati se da očitno na +50 al neki, materialov ni pa nikjer. Tole je kr orenk minus.

 

to je zmotilo tud mene. obstal sem pri +5 in nikakor nisem dobil materiala za upgrade, kljub temu da se za naslednji stage imel za dva lvla materiala (se pravi do +8). dobesedno prisilijo te, da greš čekirat wiki kje je to sranje, ker so tko grandiozno zajebali. valda sem nabral tud preko 20 stonov za prvi stage sam kaj kurac ti pomagajo, če boš s samo +3 weaponom pičkin dim od pičkinega dima.

 

totalno unbalanced imo.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

A dejansko kdo nadgrajuje ščite v From igricah? Kolikor sem do zdaj gledal ti povečajo samo neke attack atribute, defense (ki je osnovni namen ščita) pa sploh ne. Ali pa sem gledal za napašne ščite. Meni se nikoli ni zdelo smiselno nadgrajevati. Vedno uporabljam samo nekega, ki ima 100% fizično zaščito in mogoče po potrebi menjam za kakega, če je treba varovati pred magijo ipd.


Drugače gre do +25 za smithing stones orožja in pa do +10 za somber smithing stones orožja. Somber se kar da nabrati, ker je samo 1 potreben za vsako stopnjo. Za navdne pa ti res lahko hitro zmanjka, če bi rad uporabljal dosti orožij.

V DS-jih se je zviševal tudi stability (oz. koliko stamine ti požre blok). V ER ni pokazalo, da bi se kaj povečal, tako da ščitov nisem probal nadgrajevat.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 minutami:

 

to je zmotilo tud mene. obstal sem pri +5 in nikakor nisem dobil materiala za upgrade, kljub temu da se za naslednji stage imel za dva lvla materiala (se pravi do +8). dobesedno prisilijo te, da greš čekirat wiki kje je to sranje, ker so tko grandiozno zajebali. valda sem nabral tud preko 20 stonov za prvi stage sam kaj kurac ti pomagajo, če boš s samo +3 weaponom pičkin dim od pičkinega dima.

 

totalno unbalanced imo.

 

 

To je zarad tega, da pac nimas +10 somber orozje pri prvem bossu, ker bi ga  dobesedno one shotal. Ce gres cez igro z veliko raziskovanja, si pr bossih ze tko al tko overlevelan in orozje mas premocno za njih. 

Povezava do prispevka

Totalno unbalanced je kvecjemu v obratno smer, ce dost raziskujes.

 

Jaz sem sel do godricka s somber +5 orozjem in podaril sem mu lih kake 5-6 hitov pa je poginil. Somber stone +6 je v naslednjem biomu, v inventory pa sm mel ze +8 in +9. Ce bi mel ze kle 6 in 7, ga sploh ne bi rabil udarit, da bi poginil. Tko da dolocene kamne najdes sele naprej v igri in prav je tako

Povezava do prispevka

Zdaj ko sem že relativno pri koncu igre, lahko potrdim kar je Tomažek povedal, dejansko ne rabis toliko upgrade materiala, na mid to late game sem jaz imel upgrejdan twin blade in katano, oboje smithing stones 

in Fang s somber stonesi. s časom igra postane relativno lahka, in ne rabiš imet max upgrejd. Razumem željo, da probaš ostalo, ampak proti koncu igre boš lahko kupoval vse upgrade materiale.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 minuto:

 

 

To je zarad tega, da pac nimas +10 somber orozje pri prvem bossu, ker bi ga  dobesedno one shotal. Ce gres cez igro z veliko raziskovanja, si pr bossih ze tko al tko overlevelan in orozje mas premocno za njih. 

 

to bi kupil, če bi dejansko blo tako. sam men se ne zdi tko, ker maš oba ekstrema. včasih dobiš high lvl material v pički materni na izi, potem maš pa low lvl material (za drugi stage) večkrat gejtan v conah, ki niso baš level friendly. slab open world je to, če je materiala do številke točno, pa slab open world je to, če si kljub temu prisiljen celo mapo prečesat. si predstavljaš igrat samo story del? :rofl:

Povezava do prispevka

Trippinballs to je totalna bedarija, kar si zdaj povedal. low level material je na voljo v low level in nekje vmes level conah, high level je samo v high level conah. Zdaj, Kočevc je skakal po Caelidu, preden je šel kam drugam, in tam dobil high level material.

 

Jaz sem prečesal CELO mapo, in to kar ti govoriš je neumnost.

Povezava do prispevka

S tem da sem dobil high lvl material (relativno high), sem se jebal 15ur z navadnimi mobi, ker sem bil totalno underlevelan in podopremljen. Verjetn je slo se vec ur.  Ce bi sel po tisti strani, kjer je kokr namenjen da gres, bi se z navadnimi mobi velik manj jebal, bi pa sef predstavljal izziv.  Opremljen bi bil pa lih tolk, kolkr je blo predvideno

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 30 minutami:

 

A dejansko kdo nadgrajuje ščite v From igricah? Kolikor sem do zdaj gledal ti povečajo samo neke attack atribute, defense (ki je osnovni namen ščita) pa sploh ne. Ali pa sem gledal za napašne ščite. Meni se nikoli ni zdelo smiselno nadgrajevati. Vedno uporabljam samo nekega, ki ima 100% fizično zaščito in mogoče po potrebi menjam za kakega, če je treba varovati pred magijo ipd.


Drugače gre do +25 za smithing stones orožja in pa do +10 za somber smithing stones orožja. Somber se kar da nabrati, ker je samo 1 potreben za vsako stopnjo. Za navdne pa ti res lahko hitro zmanjka, če bi rad uporabljal dosti orožij.

 

za ER ne vem, ker nimam dovolj kamenčkov da bi probaval hehe, ampak v Dark Souslih pa vem da se ti je zviševal Stability ščita z upgradanjem :) 

 

edit evo je že @1min3 odgovoril 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

A se samo meni zdi da je dmg reducion stvar pri fromsoft špilih čedalje bolj fashion Souls,.. ok ne umreš v 4ih hitih,.. pač v 3 in pol. Ok moonlight greatsword mamo,.. Spet žalostno da bi rabil še ene 20 levelov zagrajndat

 

PS: GTA5 je končno zelo igralen na konzolah. Fidelity je mislim da 30 full reso + RT ,.. RT performance, pa performance,.. (ne vem kaka rezolucija, samo se pozna)

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Ma sej ne govorim, da bi mel višje levele smithing stonov v nižjih conah ... ampak več smithing stonov nižjih levelov .... tko ne bi mogel enega orožja nadgraditi na god level za tisto cono, ampak bi lahko probal nadgradit različna orožja, preden bi šel v naslednjo cono.

 

Js sem relativno noob (igral samo DS na xbox 360) in nimam pojma, katero orožje je zame pravo, zato bi jih probal več. Ampak ni ravno primerjava, če tolčem sekiro +5 al pa katano +1 :D.

 

@Vučko3 sej limgrave sem načeloma spucal, mam sekiro na +5 in ščit na +4, kar šele zdaj vidim, da je očitno useless :).

 

p.s.: Ma kdo kak dober guide za orožja?

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 26 minutami:

 

za ER ne vem, ker nimam dovolj kamenčkov da bi probaval hehe, ampak v Dark Souslih pa vem da se ti je zviševal Stability ščita z upgradanjem :) 

 

edit evo je že @1min3 odgovoril 

 

Tud v ER se dviguje "stability" sam ne vsak level ampak vsake 3-4 levele tako da praktično nima smisla levelat skor. Jaz sem pač skos fural Claymore pa pol Greatsword ki furata navadne kamne in sem somber kamne fuknu v Crucible knight ščit k sm jih imel na tone.

Povezava do prispevka
Skunko reče pred 3 minutami:

Ma sej ne govorim, da bi mel višje levele smithing stonov v nižjih conah ... ampak več smithing stonov nižjih levelov .... tko ne bi mogel enega orožja nadgraditi na god level za tisto cono, ampak bi lahko probal nadgradit različna orožja, preden bi šel v naslednjo cono.

 

Js sem relativno noob (igral samo DS na xbox 360) in nimam pojma, katero orožje je zame pravo, zato bi jih probal več. Ampak ni ravno primerjava, če tolčem sekiro +5 al pa katano +1 :D.

 

@Vučko3 sej limgrave sem načeloma spucal, mam sekiro na +5 in ščit na +4, kar šele zdaj vidim, da je očitno useless :).

 

p.s.: Ma kdo kak dober guide za orožja?

Eh to itak, sej jaz bi tudi probal vsa orozja, verjemi :D Še enkrat povem, nekje na polovici igre, bo dovolj za malo več orozij, ker če raziskuješ boš itak malce overlevelled in brez panike fural mogoče nivo nizje orozje brez problema, tako kot sem jaz.

 

Glede guide pa ne vem, mogoče malo pobrskaj na fextralife, tam imajo kar lepo prikazano, preveri kaj ti paše pa piči naprej.

Povezava do prispevka
Skunko reče pred 57 minutami:

Ma sej ne govorim, da bi mel višje levele smithing stonov v nižjih conah ... ampak več smithing stonov nižjih levelov .... tko ne bi mogel enega orožja nadgraditi na god level za tisto cono, ampak bi lahko probal nadgradit različna orožja, preden bi šel v naslednjo cono.

 

Js sem relativno noob (igral samo DS na xbox 360) in nimam pojma, katero orožje je zame pravo, zato bi jih probal več. Ampak ni ravno primerjava, če tolčem sekiro +5 al pa katano +1 :D.

 

@Vučko3 sej limgrave sem načeloma spucal, mam sekiro na +5 in ščit na +4, kar šele zdaj vidim, da je očitno useless :).

 

p.s.: Ma kdo kak dober guide za orožja?

Osebno sem imel skozi celoten Limgrave in območje severno od tega orožje precej naplusano, z dovolj materiala za upgrade še vsaj dveh drugih na isti level. Plus možnost dodatnega plusanja.. Ampak sem rajši šparal s tem, ker sem vedel, da bom v prihodnosti dobil wep, ki se ga bo bolj splačalo nadgradit. Skratka, iz moje perspektive je kamnov za upgradanje več kot preveč. 

Je pa res, da jaz igram tako, da celotno mapo prerešetam, preden grem dalje. Bi rekel, da sem najbrž falil  < 1% contenta per map.

Karkoli izstopa, ko pogledaš na mapo - če greš tja, boš skoraj vedno našel nekaj koristnega. Včasih ZELO koristnega. Potem pa seveda najdeš stvari, tudi kjer sploh ni nič označeno.

Preigranih imam nekje 190 ur, pa imam šele 38% achievementov. Aja, pa nobenega bossa nisem delal več kot uro (okoli eno uro sem jih delal, mogoče 3-4 vse skupaj). Res pa je, da sem dosti tudi PvPjal in par ur igral še 2nd chara.

Ta igra res nadgrajuje raziskovanje bolj kot katerakoli druga igra. Celo bolj kot legendarni Gothic 1 & 2.

 

Aja pa še to (MINI spoiler ampak u bistvu niti ne):

 

Kasneje v igri lahko nižje lvle kamnov itak kupiš neomejeno.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

čeprav klelele se mega strinjam z uporabnikom Skunkotom. Upgrade materiali so preveč redki glede na to, koliko jih moraš ufurati za samo nadgradnjo. Tole so IMO kar fejst zajebali. Več kot 40 ur imam v špilu, pa imam samo la hammer del dolor proper upgradan in malenkostno uni catalyst za STR scaling. Ostalo, ne ščitov ne orožij, nisem niti povohal z upgradi, pa imam kr ogromno ene robe, ki bi jo rad preizkusil. Pa je ne morem, ker je vse na +0, upgradati se da očitno na +50 al neki, materialov ni pa nikjer. Tole je kr orenk minus.

Ja jaz sem glih včeraj zbral dovolj +7 kamnov, da sem dal weapon na +21. Si mislim ok to je to weapon bo max. Haha boš ja, piše da za naprej rabim kamne +8, a jaz še našel niti enega do zdaj:D

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 1 uro:

Kasneje v igri lahko nižje lvle kamnov itak kupiš neomejeno.

 

Lahko kupiš vse, razen najvišjega. Tisti je itak samo 1 potreben za vsako orožje. So pa svinjsko dragi. Za nadgraditi orožje z 0 do +25 (če nimaš čisto nič kamnov recimo) te stane par 100K run :D S somber je manj težav in ceneje, ker rabiš samo enega za vsako stopnjo.

 

Jaz sem pred prehodom v NG+ šel zapravit cca. milijon in pol run v nakup kamnov, da bom lahko menjal komplet build in nadgradil nova potrebna orožja.

 

Drugače pa je kamnov komot dovolj za dagraditi kaka 4 orožja. Če bi bilo za več orožij, po moje ne bi bilo vredu. Odločiti se pač moraš. Ni mogoče, da bi nadgradil vsako orožje, ki ga najdeš (najdeš jih cele kupe itak). Mam občutek, da nekateri ne najdejo rudnikov in jim zato manjka kamnov. Na površini jih je res zelo malo za najti.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Noro se prodaja. Toliko, da so ostali devi butthurt in trashajo Elden Ring. Recimo UbiSoft in Guerrila pa še kdo. (okej, vem, da je že teden old, ampak nisem zasledil tukaj kaj o tem, kakor se malo lurkal tod :) )

 

Prav ima me, da bi špil nabavil že sedaj. Ampak bom vseeno rajhe končal Darks Soulse Remastered prej. Torej še kakih pol leta. :) 

 

Aja, da je Elden Ring toliko »in«, to pomeni, da je mn3njalo kar naenkrat iber mainstream! :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 13 urami:

Lol keri souls noobi so tole eni :avadodo:


Mislis true hardcore playerji, ki igramo soulse ze od leta 2009 tako da gremo po lojtri dol lepo pocasi stopnico po stopnico

 

Prejle sem prvic slajdal, tale ER ga res zmore, najprej skok potem se lestev slide :ododava:

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...