Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 2 urama:

Jest pa Elden Ring precej drugače vidim, kot večina folka tu. Prvo kot prvo mi ni prelahek. Mogoče se underlevelan ali v napačni coni itd...

Men so ocene  97 enostavno absurdno pretirane. Mislim, sj mi sede špil, ker je pač from igra in to zmeraj sede, tako kot pizza in sladoled. Samo ni pa to nekaj totalno vrhunskega.

- avarge grafika, celo slaba za 2022 (dodal bi še res slabo optimizacijo)

- art design tudi, v primerjavi z Bloodbornom, ki je 7 let stajreši (se delno strinjam, ampak mislim, da pride do tega zaradi open worlda, bolj linearni predeli in legacy dungeoni so milina)

- glasba je pofl, oziroma je skoraj ni, gre predvsem za musko, ki bolj spominja na ambience sounde (men se zdi zelo podobno kakor v prejšnjih delih, med traversalom je komaj opazna, pri bossih pa mi je vrhunska)

- zvok tudi, enostavno tisto visokofrekvenčno piskanje spellov ni niti približno tako sattysfying, kot pri darskouls 3, ko mečeš fire/shadow bolle... (men se zdi isto kot prej, verjetno ker spet šopam STR orožja (nisem pička :D))

- to, da je R.R. Martin prisoten se skoraj da nikjer ne odraža, še vedno je bolj, kot ne, prfuknjena zgodba, tako kot večino from iger.

- to, da ni questov, ali vsaj nekega main questa je meni prfuknjeno in zastarelo, kjer v linearnih from igraš, še nekako prebaviš, tu je pa pač preveč gnilo. (res je zastarelo, sam ima svoj čar. osebno tega ne bi spreminjal. bi pa res sedla opcija nekega easy quest loga, da si ni treba irl na papir pisat zadev lol)

- elden wiki is your friend, kar je meni zelo slabo...

- zdej bossov je ogromno, sploh ne vem, a so pravi al niso, al so mini itd... Skratka noben me ni impresioniral, v DarkSouls 3 so res precej precej boljši... (recycling is the name of the game, to je res, sam tu je toliko bolj očitno spet zaradi open worlda imo. ko prideš do "tapravih" bossov je še vedno faking raztur)

 

Sj mi sede, vsak dan odigram urco dve, ampak mi je overall slabši od Darksouls 3 in če je Zelda prešla v open world z odliko in postavila nove standarde, to Elden Ringu ne uspe... Zelda ima tudi prazen svet, ki pa je v vseh pogledih 100x bolje narejen, kot pri Elden Ringu, ki pa je res prazen svet :)

Se večinoma strinjam, ampak povsod nekako na pol. :D

Sem napisal v quote svoja mnenja.

Pa po ane 40 urah sem bil precej istega mnenja kot ti, sam pol sem bil mind blowan, ker sem ugotovil, da nisem videl še niti  četrtine vsega lol. Po moje bo tebi podobno.

Glavni "minus" igre zame je pre-glomaznost. Pravi final Souls Boss igre. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Mene ta preglomaznost niti ne moti, nimam negega pressurja da morem nekaj koncat na silo. Dobesedno mam ful mal casa za igrat, pa mi vseeno rata vsak vecer kake dve urci odigrat, glih prav za kak mini dungeon al pa mal raziskovanja naokol. 

 

Bolj me mot jebeni pop in tekstur. se mi zdi da je po zadnje patchu samo se slabse. 

Povezava do prispevka

Js bi tut mel nek log za sidequeste ker bom to igral pol leta, samo vseeno mi pa sede to da ni 'nekega main kvesta' to mi je pa kr hudo, ker majo ostali open worldi tega v izobilju in ga tole res sede za spremembo

 

Mogoce bi rabil edin mal vec sense of urgency filinga, ker trenutno vem da morm prefajtat neke bosse da postanem elden lord, sam nevem vec tocno zakaj

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 4 urami:

Mene ta preglomaznost niti ne moti, nimam negega pressurja da morem nekaj koncat na silo. Dobesedno mam ful mal casa za igrat, pa mi vseeno rata vsak vecer kake dve urci odigrat, glih prav za kak mini dungeon al pa mal raziskovanja naokol.

Zato sem dal v navednice. Imam dost podobo izkušnjo tudi sam.

Povezava do prispevka

Največji plus teh iger je, da ni nobenih quest logov ipd... to vse uniči nek naraven tok igre/raziskovanja. Ker potem smo tam, kot povsod drugje in rata samo še nek checkbox cleaning to-do lista. Tako pa pač probaš naumit zakaj se gre, če ne pa te itk neka random stvar pritegne in 5 ur kasneje ugotoviš, da si na drugem koncu mape. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 11 minutami:

Edino kar bi blo fino je nek Bio spisek NCPjev ki jih srečaš z imeni in slikco ker sem res slab kar se imen tiče že IRL tako da pojma nimam h komu me pošiljajo v kakšnem questu pol pa pač moram ime pogooglat da vidim kdo je to lol.

 

Tole, ja. Sploh ker niso vsi questi takoj izvedljivi in vmes delaš še 35 drugih stvari, odkrivaš novo zono, vmes naletiš na bajto, s katero se ukvarjaš dve uri da jo spucaš, naletiš na dungeon , srečaš nov NPC, ki te spet pošilja v merkatorja po sendviče s pariško pa tapocen pivo... Sploh ne gledam več, sam pičim po svoje, pa če se poklopi, naredim še quest usput, drgač pa, ko ga j...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 50 minutami:

Edino kar bi blo fino je nek Bio spisek NCPjev ki jih srečaš z imeni in slikco ker sem res slab kar se imen tiče že IRL tako da pojma nimam h komu me pošiljajo v kakšnem questu pol pa pač moram ime pogooglat da vidim kdo je to lol.

 

Enako, enostavno ni druge variante. Vsega skup sem si ene 3-4 imena zapomnil. Ni variante, da speljem kaj, čist brez da grem pogledat. Še posebej, ker enih questov ni možno nadaljevati takoj, ampak šele par dni kasneje, ko prideš na določeno območje. Mater, saj nisem živi stroj, da si zapomnim vsa imena in mikrolokacije.

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 36 minutami:

Jaz sem si naredil sistem z markerji.... ignoriraj ikono markerja, vendar markiraj sidequeste (lokacija + npc) z istimi markerji

 

tale model FUKA

 

Ikonica monsterja: pretežak nasprotnik

Ikonica človečka: premagan prej pretežak nasprotnik

Ikonica trdnjave: npc

Ikonica diamanta: nerešena uganka / nenajden zaklad

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 minutami:

Ikonica monsterja: pretežak nasprotniknepremagan boss/miniboss

Ikonica človečka: premagan prej pretežak nasprotnikodstraniš prej postavljeno ikonico

Ikonica trdnjavečlovečka: npc

Ikonica diamanta: nerešena uganka / nenajden zaklad

How about malo bolj smiseln sistem, kot ga furam jaz (napisal zgoraj)? :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 30 minutami:

Ikonica monsterja: pretežak nasprotniknepremagan boss/miniboss

Ikonica človečka: premagan prej pretežak nasprotnikodstraniš prej postavljeno ikonico

 

Nisem upal pritisniti "remove all markers" ker sem se bal, da to izbriše vse ikonice na celi mapi!!!

 

pejte u kurac ostali, ne bom več sharal mojih advanced pro tipsov :D To moje je bolj roba za aristokrate in visoke politike, ni to za vsakega

 

qRoxrJ.jpg

Povezava do prispevka
Galko reče pred 56 minutami:

 

Nisem upal pritisniti "remove all markers" ker sem se bal, da to izbriše vse ikonice na celi mapi!!

 

 

 

:D

 

Saj jih. 

Ke-Kit ni dal *

 

*ko postaviš ikonco, če še enkrat klikneš nanjo, le-ta izgine. Samo ena.:D

Povezava do prispevka

Oki, bom probal

 

Še eno pitanjce ... imam težave, da ne morem uporabljati ash of war na orožju, ker ma ščit očitno avtomatsko Parry ash.

 

Nekje sem videl, da obstaja No parry ash, je to res? Ali moram zamenjat ščit?

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Nisem upal pritisniti "remove all markers" ker sem se bal, da to izbriše vse ikonice na celi mapi!!!

 

pejte u kurac ostali, ne bom več sharal mojih advanced pro tipsov :D To moje je bolj roba za aristokrate in visoke politike, ni to za vsakega

 

qRoxrJ.jpg

Ma neeee lol. Klikneš na marker s kvadratom, dobiš meni za markerje in pol še enkrat klikneš kvadrat. Če želiš, da ti odstrani makrer moraš imet izbran isti marker, drugače ti ga samo spremeni. Fak, upam, da nisi res odstranu vsega zaradi mene. >_<

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Skunko reče pred 3 minutami:

Oki, bom probal

 

Še eno pitanjce ... imam težave, da ne morem uporabljati ash of war na orožju, ker ma ščit očitno avtomatsko Parry ash.

 

Nekje sem videl, da obstaja No parry asah, je to res? Ali moram zamenjat ščit?

Če twohandaš orožje (trikotnik + R1 ali L1 - nimam pojma kaj so alternative temu na tipkovnicah, sry), lahko circumventaš skill od shielda. Al pa ga enostavno unequipaš za tisto sekundo, ko sprožiš ash skill. Drugače pa ja, imaš prav. Obstaja "No skill" ash of war, ki ga lahko daš na ščit.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...