Skoči na vsebino

[PS4/5] God of War Ragnarök


Priporočeni prispevki

fric reče pred 1 minuto:

Ko bi bili sam cutscene problem, ko sem delal platino in moral, čez vse tiste ozke prehode (skriti loading screeni) malo je manjkalo pa bi se mi odpeljalo.

 

To je en večjih razlogov, da sem se odločil opustiti idejo o platini. Ko sem backtrackal zadeve in blodil po mapi ter iskal zgrešeno... v roki pa mobitel - imel 5/6 vran od prej in iskal zadnjo...

Povezava do prispevka

Men pa grejo še najbolj na živce prehodi skozi teleporte, ko se NPCji odločijo, da bodo imeli neke dolge debate in pol moraš čakati po pol minute ali več, preden se pojavijo vrata. V resnici pa loading times na PS5 trajajo kvečjemu kake 5 sekund lol.

Pa valjda tudi to kar omenja @bitsurugi. Te nepotrebne game design odločitve so v igri izključno zaradi old gena. Pol pa maš razne @atomice, ki pravijo, da stara generacija na zavira nove. :D

Povezava do prispevka

Loading, priznam, je zadeva, ki zavira zdejšnjo generacijo. Na PCju danes skoraj nihče nima več igre na HDDju, ampak samo na SSDju in je tudi obvezen. Medtem, ko last gen konzole imajo še vedno HDD in to tistega ta počasnega s 5400 obrati in igre, če se razvijalec odloči, da ne bo imel loading screenov v igri, potem je to edina možnost, da se na tak način zakumflirajo, kar pa na PS5 ne bi bilo potrebno zaradi izjemno hitrega stipe state drajva.

 

Ampak drugje pa ne. Grafika pa ni nič slabša zato, ker je igra multiplatform, ker je enostavno potrebna razlika v GPU powerju cca 10x ali več, za 900p @ 30fps na medium/low, VS 4K @ 60fps @ ultra in danes ti vsaka igra deluje ali na modernem laptopu z integrirano grafiko ali na 5k€ beast gaming kompu, kako delata in kaka slika je, je pa druga zgodba. Je pa res da imata oba kompa SSD.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

HFW je dober argument za to, da grafika ne šepa zaradi crossgena.

Pomojem je to bolj slab argument al pa raj recem kr da je to kontra argument, ker ne ves kako bi igrica izgledala, ce bi bila delana samo za PS5. Jst sm mnenja da resolucija in fpsji in dva draw distance sliderja ni vse kar prinese nov hardware in verjamem da bi HFW lahko izgledal boljse ce bi bil PS5 ekskluziva.

 

V glavnem zaenkrat je to bolj teoreticna debata, kaj je res  bomo pa videli, ko bodo kaksne resne PS5 ekskluzive izsle. Nekaj kar bo koristilo nove prijeme, ki jih recimo UE5 prinasa (mimogrede zakaj Matrix Awakens demota ni blo na PS4).

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 9 minutami:

Pomojem je to bolj slab argument al pa raj recem kr da je to kontra argument, ker ne ves kako bi igrica izgledala, ce bi bila delana samo za PS5. Jst sm mnenja da resolucija in fpsji in dva draw distance sliderja ni vse kar prinese nov hardware in verjamem da bi HFW lahko izgledal boljse ce bi bil PS5 ekskluziva.

 

V glavnem zaenkrat je to bolj teoreticna debata, kaj je res  bomo pa videli, ko bodo kaksne resne PS5 ekskluzive izsle. Nekaj kar bo koristilo nove prijeme, ki jih recimo UE5 prinasa (mimogrede zakaj Matrix Awakens demota ni blo na PS4).

Rift Apart je po moje še najbolj "resna" PS5 ekslkuziva z dobro grafiko.

Sam ja imaš point. Treba bi bilo videt kako bi kaka AAA open world non cross-gen zadeva izgledala.

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 1. 12. 2022 at 22:35:

Ma za vizualnost štejem zraven tudi scenografijo, kostumografijo, efekte, fotografijo... Ne samo lokacijo.

Men je vse to blo res carsko.

 

Plus kako detajlirano je prikazana vera in kultura oz sploh cel vikinški lajf, plus glavni igralec je RIPPED AS FUCK. Men je bil film cool :) @tomazek priporočam še Valhalla Rising, če bi rad overdoze vikinške mesarije :D  Čeprav pričakuj še bolj razvlečeno, weird in surrealistično sceno - zadevo je posnel Nicolas Winding Refn. Mogoče si pogledaš samo uvod, kjer je res proper evil butcher scena navijanja poglavarjevih črev na ošpičen kol, evo :D 

 

ontopic: danes sem imel celodnevno seanso gayminga (kaj drugega pa nej dela pošten rimokatolik na tak dan) in sem večinoma pucal sidequeste, zapiral dragomir (kette) hole, se ubijal z berserker kingi, metal sekire v papige, naredil en muselhaim challenge, skratka top fun :D Dejansko sem to delal cel dan in svinjsko užival zraven. Po zgodbi sem sicer tam, kjer greš pomagat Freyi, ko je odšla nazaj furat rebellion v močvirje. Pa se mi zdi, da sem še precej u pizdi oziroma da sem prekmalu zaglavil v določene side challenge, ki so verjetno mišljeni kot end-game content. Na primer uletel sem do berserker king challenga, kjer ti uletita dva mega zajebana chiefa - ni šans da to naredim, nimam za zmrznjen burek, sploh ne vem kaj se zgodi pa me ni več. No in grem še mal do naslednjih berserker kingov v Alfheim - in mi uletijo TRIJE modeli :D:D Dej wat da fak, a igramo mi Sekiro-level težavno igrico al kaj, ffs. Dva berserker challenga sem naredil (eno bejbo s helebardo in enega tipa v midgardu), dva mi izgledata doable (en čarovnik ki meče elektriko in en ki mislim da ima dva meča - čeprav čarovnik mi je deloval MEGA zajeban), ampak kako bom pa naredil ostalo pa ve samo Bog. Je pa nora razlika, kok se pozna, ko te side misije prisilijo, da res levelupaš vse kar imaš in porabiš vse resourse do zadnjega centa, da sploh lahko kaj narediš. Ker sem šel potem čisto na koncu delat naprej zgodbo in je bilo ko da bi iz very hard preklopil na normal. Prov počutiš se, da si neki uspel naredit, evo :D 

 

Igrica mi je še vedno super in se špila ko pesem, mi je pa res škoda, da pri Santa Monici niso znali narediti še enega koraka več in nadgraditi GOW 1 na način, kot je Naugty Dog naredil s TLOU 2. Ampak ej, tako lepo šprica dopamin, da ne bom neki preveč pameten in kritičen :)

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Plus kako detajlirano je prikazana vera in kultura oz sploh cel vikinški lajf, plus glavni igralec je RIPPED AS FUCK. Men je bil film cool :) @tomazek priporočam še Valhalla Rising, če bi rad overdoze vikinške mesarije :D  Čeprav pričakuj še bolj razvlečeno, weird in surrealistično sceno - zadevo je posnel Nicolas Winding Refn. Mogoče si pogledaš samo uvod, kjer je res proper evil butcher scena navijanja poglavarjevih črev na ošpičen kol, evo :D 

 

ontopic: danes sem imel celodnevno seanso gayminga (kaj drugega pa nej dela pošten rimokatolik na tak dan) in sem večinoma pucal sidequeste, zapiral dragomir (kette) hole, se ubijal z berserker kingi, metal sekire v papige, naredil en muselhaim challenge, skratka top fun :D Dejansko sem to delal cel dan in svinjsko užival zraven. Po zgodbi sem sicer tam, kjer greš pomagat Freyi, ko je odšla nazaj furat rebellion v močvirje. Pa se mi zdi, da sem še precej u pizdi oziroma da sem prekmalu zaglavil v določene side challenge, ki so verjetno mišljeni kot end-game content. Na primer uletel sem do berserker king challenga, kjer ti uletita dva mega zajebana chiefa - ni šans da to naredim, nimam za zmrznjen burek, sploh ne vem kaj se zgodi pa me ni več. No in grem še mal do naslednjih berserker kingov v Alfheim - in mi uletijo TRIJE modeli :D:D Dej wat da fak, a igramo mi Sekiro-level težavno igrico al kaj, ffs. Dva berserker challenga sem naredil (eno bejbo s helebardo in enega tipa v midgardu), dva mi izgledata doable (en čarovnik ki meče elektriko in en ki mislim da ima dva meča - čeprav čarovnik mi je deloval MEGA zajeban), ampak kako bom pa naredil ostalo pa ve samo Bog. Je pa nora razlika, kok se pozna, ko te side misije prisilijo, da res levelupaš vse kar imaš in porabiš vse resourse do zadnjega centa, da sploh lahko kaj narediš. Ker sem šel potem čisto na koncu delat naprej zgodbo in je bilo ko da bi iz very hard preklopil na normal. Prov počutiš se, da si neki uspel naredit, evo :D 

 

Igrica mi je še vedno super in se špila ko pesem, mi je pa res škoda, da pri Santa Monici niso znali narediti še enega koraka več in nadgraditi GOW 1 na način, kot je Naugty Dog naredil s TLOU 2. Ampak ej, tako lepo šprica dopamin, da ne bom neki preveč pameten in kritičen :)

+1 na vse. Fak stari, kot da bi bral lastno izkušnjo. Sam, da jaz sem bil vedno trmast in delal une dvojne in trojne berserk čefurji grupe sproti. Ure in ure zabave (neironično!).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...