Skoči na vsebino

[multi] Alan Wake 2


fric

Priporočeni prispevki

O wow. Zanimivo. Men je še vedno dbest in po prebranem se mi zdi, da igram in doživljam drugo igro. :)  meni pa je alan wake 1 veliko slabši od dvojke. tam me je najbolj motlo to, da je bla streljačina, kjer je blo na koncu že miljardo teh takenov in si samo pucal in niso predstavljali nobene težave in nobenega izziva. pa tudi podajanje zgodbe je bilo tam bolj zeh. Pa pobiranje tistih termosk je bilo tudi bv. Ni bila strašna. Vzdušje je bilo bolj tko tko. ne vem no :) lih prejšnji teden sem ga še enkrat preigral. Ampak ja, okusi so različni. 
 

Kakšna je bila pa okolica v prejšnjih igrah remedija? Ali bilo kje druge - re4? Mrtva in pač kulisa, kjer si iskal collectible in premagoval sovražnike? 
 

V kateri igri pa collectible niso sami sebi namen oz za trofejo? Tle je vsaj zgodba za njimi oz neka uganka (vsaj za nekaterimi).

 

In tempo bilokatere igre je vedno švoh, če pretakneš vsak kotiček sveta. 
 

Streljanje in orožja imajo meni podoben feeling kot last of us. :) 
 

Zanimivo. Če ne bi poznal ocen drugih, bi temu špilu sam od sebe dal med 9 in 10. Gojc bi ji dal po opisanem 6 :D pa tudi tko kot spremljam neodvisen folk (ki niso opisovalci ampak del industrije) po twitterju, bi se strinjali z mano. 
 

Škoda da si razočaran :(

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka

Ha ha ha. šaljivec

 

ne bi rekel da imam slab okus za igre. po forumu sodeč in internetih :) razen kake izjeme… ko mi ne ustreza kak setting ali zvrst (vseeno pa priznam da je kak špil dober, tudi če meni ni kul).

 

sej ni pomembno kdo ima prav oz se niti ne gre za to. pač mu ne dogaja. fair enough. 
 

moški v mojem lajfu so bli pa vedno hot :p

 

Povezava do prispevka

 

dzaver reče pred 4 urami:

Kakšna je bila pa okolica v prejšnjih igrah remedija? Ali bilo kje druge - re4? Mrtva in pač kulisa, kjer si iskal collectible in premagoval sovražnike? 

 

Ja mrtva kulisa napram njihovim prejšnjim igram. 

V AW2 je na mapi polno nekih random civilov, ki pač samo stojijo tam nepremično in te celo pozdravijo ampak Saga sploh ne reagira. Mogoče pa ve da so samo NPCji in je to breaking the fourth wall:rofl:

V Max Payne si imel recimo veliko smešnih dialogov med gangsterji, v Control isto med zaposlenimi. 

Tole je tud odličen primer:

 

AMF reče pred 5 urami:

Me je pa zelo zmotilo dogajanje na policijski postaji takoj na začetku.
 

  Razkrij skrite vsebine

V kleti pujsi-bajsi pokolje par miličnikov in en izgine bog ve kam. V zgornjem štuku pa k da nč ni bilo.

 

 

Tko nedokončano deluje vse skupaj.

 

dzaver reče pred 4 urami:

V kateri igri pa collectible niso sami sebi namen oz za trofejo? Tle je vsaj zgodba za njimi oz neka uganka (vsaj za nekaterimi).

In tempo bilokatere igre je vedno švoh, če pretakneš vsak kotiček sveta. 

 

Ja sej to je problem. Mapa je preprosto prevelika in je posledično veliko tekanja po prazni okolici. V njihovih prejšnjih igrah si bil za raziskovanje nagrajen v smislu že omenjenih zabavnih dialogov, zanimive vsebine na tvjih ali creepy pasta zgodbic kot v Control. S tem, da si imel tam celo stranske misije s svojimi šefi ter za nagrado dobil nove sposobnosti !

Tu pa je nagrada vedno strelivo, health ali kak drug resource. Skratka en ogromen korak nazaj. 

 

dzaver reče pred 4 urami:

Streljanje in orožja imajo meni podoben feeling kot last of us. :) 

 

Last of Us ima odličen vizualni feedback bojevanja. Orožja delajo brutalno škodo, headshot je lights out in animacije so top. Sovražniki reagirajo, se kličejo med sabo..... Resident Evil 2 remake katerega so za AW2 igralno kopirali ima prav tako fantastičen feedback.

Njihov prejšnji Control je imel isto dober feedback plus carski razčefuk okolice !

Če si pred kratkim igral Alan Wake 1 potem vidiš razliko. Headshoti so bili v enki prav zadovoljujoči tu so pa nek švohoten šit.

 

 

dzaver reče pred 4 urami:

Škoda da si razočaran :(

 

Ja pričakoval sem več :( Sploh po 13 letih in dejstvu, da ima Remedy že toliko izkušenj.

Brez da grem v spoilerje ampak scena/stopnja v AW2, ki jo recimo opisovalci opisujejo kot neverjetno hudo in klasično Remedy zadevo...... je že videna kopija Controla.  Sej je drgač kul ampak sem pričakoval še kaj več kot pa iste fore in nič kaj zares novega.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
AMF reče pred 14 urami:

Meni je zaenkrat kr oredu.
Me je pa zelo zmotilo dogajanje na policijski postaji takoj na začetku.
 

  Razkrij skrite vsebine

V kleti pujsi-bajsi pokolje par miličnikov in en izgine bog ve kam. V zgornjem štuku pa k da nč ni bilo.

Grafično se pa strinjam, da ni nič posebnega (RE4r pelje Alena scat za šalo)

Sem ravno preigral do konca sceno, ki jo omenjaš in pomislil, da je kakršna je, ker gre mogoče za nekakšno halucinacijo. Me pa je zmotilo tudi to, da si Saga ne nadene kirurških rokavic. Kaj smo v srednjem veku? Saj obstajajo neki protokoli. Čudno vse skupaj. Sem pa uber AW fan, še od prve igre, ker nisem "tapravi" gamer, ki bi ga zanimala predvsemigralnost kot taka. Bolj cenim igre kot izkušnje.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Zgodba me vleče, detektivski deli so super, mindfuckan sem nonstop. Casey je agent v knjigi, ampak tudi irl, izgleda kot Sam Lake, ki je Max Payne, ampak tudi director igre, ime mu je Lake, gre se o jezeru. Not je pol Controla, FBC je thing, the fuck se dogaja? What in the 4th wall breaking bullshit je vse to? Pol True Detective, pol Eraserhead, vse se dogaja v Twin Peaksih…

 

Grafika je tudi lepa I guess. Preveč nazobčenih robov. Audio tops. Igra se ne tako kot RE4 but close enough. Ideja mind palaca in gradnje primerov noter je kul… 

 

Meni je AW1 tam 75, Control AWE DLC tudi najbolj meh vsebina Controla, dvojka ga pa za zdej seka.

Povezava do prispevka

 

Aktivist Vanč reče pred 36 minutami:

Je bil kak performance patch za PC? Se sploh pričakuje kaj al bo igra ostala požrešna v božjo tetko?

dvomim, da bo performance patch. Prej bodo očitne hrošče popeglali, za grafično zahtevnost na pcju pa so itak od Nvidie dobili priporočila proti kupčku denarja. AW2 bo manj požrešen čez leto, dve, ko bodo RTX 4000 seriji cene padle. :D

Na 3000 seriji lepo teče ampak seveda brez ray tracinga.

Povezava do prispevka

V najboljšem primeru bodo naslednji popravki in nadgradnje gonilnikov kvečjemu malo optimizirali ray tracing, ampak nekih čudežev tukaj ne gre pričakovati.

 

Sicer je pa skrajni čas, da pridejo ven igre, ki bodo pospešile prodajo grafičnih kartic, kot je to poslanstvo svoje dni opravljal Crysis.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...