Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 7 minutami:

Nimam pojma kaj ima to veze s tem, da so grafične 100% dražje od uradnih prodajnih cen. Jabolke in hruške primerjava lol.

 

Jaz sem bil res presenečen, da nista Sony in MS izkoristila prilike in nas na suho nategnila, ko sta vidla stanje na trgu grafičnih kartic in rekla, da tako pač trenutno je... Direkt pa se res ne more primerjat, ker tam sploh ne vemo (vsaj jaz ne za sigurno) al so krivi samo trgovci, ker so vsi dvignili cene... Ali imata prste vmes tudi Nvidia in AMD. Sumim, da slednje... Ker drugače bi trgovci isto naredili pri konzolah. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Jaz sem bil res presenečen, da nista Sony in MS izkoristila prilike in nas na suho nategnila, ko sta vidla stanje na trgu grafičnih kartic in rekla, da tako pač trenutno je...

Isto. Preveč lepo se je izšlo lol. MS je zafukal Sony, ker ima tolk keša, da jih boli kurac če spet spušijo milijone, Sony pa je moral ponuditi isto ceno. Men je kul valjda. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Navedek

PS5 & Xbox eBay/StockX Scalping Market - Over half a million sold for $104 million in scalper profits

 

Navedek

Summary:

582,733 consoles sold on StockX/eBay, 353,205 PS5s and 229,529 Xboxes
$454 million in sales, ~$104 million in profits for scalpers and $56 million for eBay/StockX/PayPal
PS5 Disc sells for $899, PS5 Digital and Xbox Series X sell for $800, but Xbox Series S sells for $428

(Avgust)

 

Torej pod črto kaj, zoni / MS sta na globalni ravni izgubila vsak kakih sto mio, morda par, po drugi strani se za scalper ceno proda mogoče 10% konzol (350k PS5 v NA vs 10mio WW, kjer glede na last gen trende NA pobere cca 30-35% WW prodaje). Pa ajd, podvojimo cifro na 20% še z raznimi drugimi NA scalper kanali. Tukaj se je potem treba zavedat, da pa je ostalih 80% še vedno kupilo po MSRP. Močno dvomim, da bi vseh 80% kupilo konzolo po 20% višji ceni, tako da čisto možno, da pa v tem primeru ne bi bilo povsod sold out.

 

Verjamem pa, da en feget v kleti nardi boljši market research kot zoni / MS, tako da mu svetujem, naj pošlje kak CV. Naj tudi feget uspe v lajfu. :)

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Market research moj 21cm kurac gor ali dol. Ni treba biti genij, da veš, da je nekdo pošteno zajebal s postavitvijo ceno, če so vsi tvoji produkti stalno razprodani - in to še fucking eno leto po izidu!!!, pri čemer sam delaš z njimi minimalni profit, ful folka ga želi pa ga ne more dobiti, scalperji pa na polno služijo in se mastijo. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 45 minutami:

Meni samo ni jasno čemu mečete dve nepovezani stvari v isti koš.

 

Pravi, da so Sony in MS glupi, ker bi lahko zaslužili več na podlagi hajpa. Obenem pravi, da ne bi nikoli dal 100% več za grafo (verjetno tudi ne bi dal 100% več za konzolo ane?).

Mogoče sem kaj spregledal v debati?

Nihce ni pricakoval teh razseznosti primanjkanja cipov ko so se koordinirali okoli cene. In zato ker, hvalabogu, vsaj nekaj konkurence obstaja, imajo vseeno incentive da naredijo cim manj profita na konzoli, ker je sluzenje z igrami kot recurring revenue bolj lukrativno kot one-time profit nekaj 10 ali 100€. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

enakovreden dvoboj Sony Execov in Fegeta :D

 

 

No saj dober marketing je tudi to, da potem ko vse totalno zajebeš še vedno furaš narativo, da je bilo vse cool.

 

Na koncu ko pa je zajeb res popoln, pa vsi te top menedžerji in živine pridejo točno k takim kot sem jaz:D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

What? Kaj maš kake otroške rokice al kaj? Jaz bolj udobnega kontrolerja še nisem držal v rokah. Na PC imam prijlopljenega od PS4 in mi deluje kot igračkica kako je majhen... Sploh mi več ne paše na njem igrat. 

 

nimam otroških rokic, mi pa tudi ps4 kontroler ne sede. na obeh me špona v mezincu zaradi neudobnega prijema (ne znam ti razložit). anyway, not the point. point je, da se očitno še vedno ne da kupit konkretnejših (licenciranih) ps5 kontrolerjev.

 

to bi bil lep cash cow za sony, ki je tako bogi :cry: ker v teh časih prodaja ps5 za samo 500€.

Povezava do prispevka

Meni je bila res prva doba implementacija duel triggerjev pri Resident evil 8, ko nažigaš z minigunom bosa - tam je res suval tisti trigger tako kot da bi s pravo strojnico nažigal. V vseh drugih igrah je ta cool funkcija svinjsko slabo implementirana. Mi pa deluje res kot nekaj kar bi se znalo hitro pokvarit. Ampak do takrat bodo verjetno šle že 10x prej gobice. Ta drifting je res u kurcu, ker s takim kontrolerjem se ne da več igrati. 


 

Povezava do prispevka
urby20 reče pred 2 urama:

Kaj jaz prav vidim ali sem slep....fak kaki grozn deal.

 

Zraven PS5 Digital edition ti hočejo dva špila vturit, ki ti itak ne delata ko sta na diske :D 634,90 € To pa je fail od Mimovrst. Cigani nategunski...

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...