Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

Ta igra mi je že ob izidu padla v oko. Nisem še igral, imam pa sigurno namen nekoč. Problem je, ker imam že zdaj na Steamu čisto prevelik backlog skozi leta nahoardanih indie iger, medtem ko igre od Humble Games publisherja kar držijo ceno. Še za Slay the Spire sem čakal, da je padel pod 10 EUR, pa mi je potem postala najljubša igra vseh časov. Tak da, dokler One Step From Eden ne bo za dobit po kaki spodobni ceni, ga sigurno ne bom kupil.

 

Sem pa pred leti obrnil Mega Man Battle Network 1 na GBA in mi je bil odličen špil. Sicer nisem nikoli bil nek velik ljubitelj jRPGjev, ampak ta mi je bil fajn, ker je taka zanimiva mešanica deck builderja in hitropoteznih akcijskih fajtov. Kolikor vem, gre pri One Step From Eden za precej podobno zadevo, samo da v bolj roguelike izvedbi, kar mi je osebno veliko bližje.

 

Glede na to, da sam nisem igral, ne morem komentirat. Ampak, folk na polno hvali, tako da, če te sam koncept igre pritegne, pomoje z nakupom ne moreš zgrešit.

Povezava do prispevka

Sem malo brskal, kaj bi igral, googlal "gun-free first person adventure game", ker sem bil v takem moodu, in spet naletel na A HAND WITH MANY FINGERS. Igral sem že ene leto ali dve nazaj, ampak sem samo sprobal par minut, tokrat pa sem obrnil v enem šusu, tako ali tako vzame samo tri ure (tudi stane trenutno samo 1,99 € na Steamu, tako da-).

 

https://store.steampowered.com/app/1229030/A_Hand_With_Many_Fingers/

 

V igri iz prve osebe raziskuješ cold war conspiracy, na katerega naletiš po naključju. Celotna igra se igra iz prve osebe, ko brskaš po arhivih. Iz različnih časopisnih izsekov izveš za imena in priimke protagonistov, letnice in države delovanja, nakar brskaš po predalih in med sabo povezuješ podatke, ki jih za ta namen lepiš na platno in povezuješ z rdečo črto. Kot v vsakem proper televizijskem krimiču. V arhivu je na stotine škatel, zato razkrivanje resnice ni enostavno. Ob igranju je praktično obvezno imeti pisalo in beležko, ker sicer se izgubiš v arhivih. Zelo carska je tudi gradnja atmosfere in paranoje. Zunaj pred pisarno se ti ustavljajo čudni tipi, po telefonu te nekdo kliče in nič ne pove v slušalko ... Haha, res carska igračka za 3 ure. Priporočam! 

 

ss_c150505c273c4bc42c35a1d081c1be9eed939dbe.600x338.jpg?t=1637885024ss_a25d01d0e5e22b795a4f1be9d8ee899de4617814.600x338.jpg?t=1637885024

ss_025b84e6778663d2d455e695e78c0475d6d4b20b.600x338.jpg?t=1637885024ss_a37433e2c38f7469b9eb217d03daff04abc17c5a.600x338.jpg?t=1637885024

Povezava do prispevka

@DaCapo ja, jaz sem preigral, ampak samo prvi in morda tudi drugi del, pa še to na tablici. Pravzaprav je idealno na tablici. To so v bistvu knjige, kjer se vsake toliko časa odločiš, kaj boš storil, tako da na nek način  sam izmed ponujenih možnosti gradiš svojo zgodbo. Ali game overaš, dokler ne izbereš prave možnosti. :)

Neka v v stilu teh iber kulskih bukvic: 

spacer.png

 

Je pa res, da Sorcery in podobni naslovi (recimo: Fighting Fantasy Classics so dokaj standard žanra) vpeljejo še role-playing element, nekakšen D&D light, kjer tvoj lik premore nekaj statističnih atributov, plus pri določenih dejanjih, recimo spopadi, mečeš kocko). Pri bolj old school zadevah je dobro imeti tudi svinčnik in papir, da si rišeš zemljevid – je pa precej verjetno, da imajo sodobne digitalne različice opcijo auto-mappinga, razen že izbereš true old-school način.

 

Dokaj kul zadevice za solo igranje, še posebej, če ti je pri srcu branje (fantazijskih) romanov in namizno igranje vlog. Sam sem sicer po nekaj prebranih/preigranih takih naslovih prišel do spoznanja, da če že berem, potem raje berem pravo knjigo, če pa že mečem kocke, potem raje mečem prave ali digitalne kocke pri namiznem rpgjanju. Ampak drži, da so gamebooki dokej posrečena zmes interaktivne fikcije, bo treba spet kakega kdaj prebrati/preigrati.

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 urama:

Je pa res, da Sorcery in podobni naslovi (recimo: Fighting Fantasy Classics so dokaj standard žanra) vpeljejo še role-playing element, nekakšen D&D light, kjer tvoj lik premore nekaj statističnih atributov, plus pri določenih dejanjih, recimo spopadi, mečeš kocko). Pri bolj old school zadevah je dobro imeti tudi svinčnik in papir, da si rišeš zemljevid – je pa precej verjetno, da imajo sodobne digitalne različice opcijo auto-mappinga, razen že izbereš true old-school način.

Torej neke vrste SP MUD-i? MUD-i so mi tudi ena fascinantna zadeva, sem že parkrat bral o njih v knjigah o zgodovini igric :D 

 

Drgač Flegma in DaCapo in ostali majstri, baje je And Then You Come to a House Not Unlike the Previous One res super interactive fiction igra o nostalgiji, prijateljstvu in starih IF igricah

 

Pa tole sem zasledil, nova igra za ZX Spectrum, Travel Through Time Volume 1: Northern Lights, meni zgleda ful dobro, kokr pač ZX Spectrum igrica lahko zgleda dobro 

 

racer.jpg

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 23 urami:

Torej neke vrste SP MUD-i? MUD-i so mi tudi ena fascinantna zadeva, sem že parkrat bral o njih v knjigah o zgodovini igric :D 

 

Z MUD-i nimam nobenih izkušenj, o njih vem le toliko, da so to prapraMMORPG-ji, ki so videti kot tekstovne pustolovščine. Tako, da če si to predstavljaš kot single player, prej dobiš normalno tekstovno pustolovščino (itak so le-te pogosto vsebovale vihtenje orožja in boje, dokler se nista kasneje iz njih razvili dve veji videoiger: pustolovščine in igranje vlog), kot gamebook. Gamebook je dejansko knjiga, ampak z »interaktivnim« besedilom (posamezni odseki se končajo tako, da moraš izbrati odločitev ali metati kocke, nakar je navedeno, kateri odsek bereš naslednji, in tako skačeš čez celo knjigo, dokler ne prideš do konca, vmes pa, podobno kot pri character sheetu pri namiznem igranju vlog – vendar v zelo poenostavljeni obliki– vodiš statistiko lika, predmete, ki jih poseduješ in podobno. 

Recimo, takole to zgleda, en random gamebook na amazonu Once Upon A Time In Arabia , ki omogoča preview prvih nekaj strani. 

Digitalni gamebooki, ki jih recimo dobiš na steamu, so zelo verni posnetki papirnatih različic. Pri igroknjigah od Fighting Fantasy – zelo verjetno tudi pri Sorcery, se ne spomnim – so celo ilustracije iz izvirnih fizičnih knjig (mimogrede, trenutna fizična ponatisa te legendarne gamebook serije in Steve Jackson's Sorceryja imata obupne ilustracije.). 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 14 urami:

Z MUD-i nimam nobenih izkušenj, o njih vem le toliko, da so to prapraMMORPG-ji, ki so videti kot tekstovne pustolovščine. Tako, da če si to predstavljaš kot single player, prej dobiš normalno tekstovno pustolovščino (itak so le-te pogosto vsebovale vihtenje orožja in boje, dokler se nista kasneje iz njih razvili dve veji videoiger: pustolovščine in igranje vlog), kot gamebook. Gamebook je dejansko knjiga, ampak z »interaktivnim« besedilom (posamezni odseki se končajo tako, da moraš izbrati odločitev ali metati kocke, nakar je navedeno, kateri odsek bereš naslednji, in tako skačeš čez celo knjigo, dokler ne prideš do konca, vmes pa, podobno kot pri character sheetu pri namiznem igranju vlog – vendar v zelo poenostavljeni obliki– vodiš statistiko lika, predmete, ki jih poseduješ in podobno

Recimo, takole to zgleda, en random gamebook na amazonu Once Upon A Time In Arabia , ki omogoča preview prvih nekaj strani. 

Digitalni gamebooki, ki jih recimo dobiš na steamu, so zelo verni posnetki papirnatih različic. Pri igroknjigah od Fighting Fantasy – zelo verjetno tudi pri Sorcery, se ne spomnim – so celo ilustracije iz izvirnih fizičnih knjig (mimogrede, trenutna fizična ponatisa te legendarne gamebook serije in Steve Jackson's Sorceryja imata obupne ilustracije.). 

Preigral sem zelo malo tekstovnih pustolovščin, pa še to bolj alter sodobne scene. Samo sem si zgleda napak predstavljal, da tekstovne pustolovščine načeloma nimajo RPG elementov ala upgrejdanje lika z XP-ji?

Nevermind, slabo bral post :D 

Glede okrepljenega bi pa jaz še dodatno ločil. Bolj tradicionalni Gamebook si predstavljam ala Časovni stroj, torej skoraj bolj choose your own adventure, dočim to z vodenjem statistike pa sam poznam pod imenom LitRPG :D https://en.wikipedia.org/wiki/LitRPG

 

Sam ja, saj se razumeva

 

V bistvu sem prišel hypat, da jutri izide CUPHEAD DLC, ki je zame gotovo day 1 nakup <3 

Povezava do prispevka

Zadnja leta sem preigral ogromno malo znanih indie hidden gemov. Trenutno poteka Steam Summer Sale, tako da je ravno primeren čas, da izpostavim nekaj svojih favoritov:

 

Blitz Breaker

Zelo simpatična zadeva, priporočam vsem ljubiteljem challenging arkadic/platformerjev, sploh po trenutni ceni 0.59 EUR. Sam sem rabil kakih 20 ur za dobit vse achievemente, tako da res nor value za to ceno.

 

Swordbounce

Žal čisto premalo znan naslov, dvomim, da kdorkoli tu pozna. Je pa res vrhunski naslov za ljubitelje indie platformerjev tipa Super Meat Boy. Začne se zelo lahkotno, mogoče kar preveč dolgočasno, ampak proti koncu postane brutalno težko. Še meni je zadnji chapter delal velike težave, pa imam res veliko izkušenj s tem žanrom. Žal ni on sale, ampak je več kot vreden polne cene 3.99 EUR.

 

Girls Like Robots

Ekstremno simpatična chill puzlica, ravno pravšnja za to vročino.

 

Offspring Fling

Vrhunski puzzle platformer, meni osebno en najljubših. Ta mogoče ni tako neznana kot ostale igre nad njo, ampak je že več kot 10 let stara in temu primerno pozabljena, tako da si vseeno zasluži omembe.

 

Shephy

Odpuljen puzlasti card game developerjev Arc System Works, avtorjev legendarne fighting serije Guilty Gear. Zelo priporočam, sploh po trenutni ceni 0.99 EUR.

Povezava do prispevka
Junior reče Dne, 3. 7. 2022 at 15:27:

Zadnja leta sem preigral ogromno malo znanih indie hidden gemov. Trenutno poteka Steam Summer Sale, tako da je ravno primeren čas, da izpostavim nekaj svojih favoritov:

 

 

Kdo si in kje si bil do zdaj

 

Ene par jih bo sigurno padlo, kul stuff

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 26 minutami:

 

Kdo si in kje si bil do zdaj

Hardkor gamer stare šole, rojen 1981. Gejmat začel na C64 nekje pri treh letih. Pri 8-9 letih prešaltal na PC, potem v poznih najstniških in študentskih letih bil bolj na konzolah (PS1, PS2, Xbox, Wii), zadnjih 15 let pa večinoma indie igre igram. Najprej na PS3 in X360, potem nekaj let na polno flash igre na Kongregate, zadnjih 9 let sem pa večinoma na Steamu. Poleg tega zadnji dve leti tudi na Switchu in PS4. Imam tudi PS5, ampak ga bolj malo igram.

 

Kar se forumske dejavnosti tiče, sem nekje med 2003-2012 bil precej aktiven na Pretep forumu, vmes nekaj let tudi na KSi, na mn3njalniku pa nikoli. Bil zelo znan v slovenskih console gamerskih krogih takrat, sploh v pretepaških, kjer smo furali kompetitivno sceno. Zdaj zadnja leta nekako ni več veliko prostega časa, kolikor ga je, pa raje pregejmam, kot da bi kaj pisal po forumih. Mi je pa zdaj na stara leta zapasalo malo tega spet, tako da občasno med službenim časom kaj prijavim tule.

 

Drugače zadnja leta najraje igram indie roguelike špile vseh sort, poleg tega pa platformerje, puzzlerje in vse variante vmes. Imam pa še veliko indie favoritov na zalogi, jih bom ob priliki še več sharal.

 

 

Povezava do prispevka
Junior reče pred 2 urama:

Hardkor gamer stare šole, rojen 1981. Gejmat začel na C64 nekje pri treh letih. Pri 8-9 letih prešaltal na PC, potem v poznih najstniških in študentskih letih bil bolj na konzolah (PS1, PS2, Xbox, Wii), zadnjih 15 let pa večinoma indie igre igram. Najprej na PS3 in X360, potem nekaj let na polno flash igre na Kongregate, zadnjih 9 let sem pa večinoma na Steamu. Poleg tega zadnji dve leti tudi na Switchu in PS4. Imam tudi PS5, ampak ga bolj malo igram.

 

Kar se forumske dejavnosti tiče, sem nekje med 2003-2012 bil precej aktiven na Pretep forumu, vmes nekaj let tudi na KSi, na mn3njalniku pa nikoli. Bil zelo znan v slovenskih console gamerskih krogih takrat, sploh v pretepaških, kjer smo furali kompetitivno sceno. Zdaj zadnja leta nekako ni več veliko prostega časa, kolikor ga je, pa raje pregejmam, kot da bi kaj pisal po forumih. Mi je pa zdaj na stara leta zapasalo malo tega spet, tako da občasno med službenim časom kaj prijavim tule.

 

Drugače zadnja leta najraje igram indie roguelike špile vseh sort, poleg tega pa platformerje, puzzlerje in vse variante vmes. Imam pa še veliko indie favoritov na zalogi, jih bom ob priliki še več sharal.

 

 

Juni! Kir blast. Morem ps3 zakurblat in za slavo starih casov pognat nucleus.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 6 urami:

 

Kdo si in kje si bil do zdaj

 

Najboljši slovenski igralec Soul Caliburja 2, najboljši slovenski igralec Guilty Gearja 2 do prihoda Championa // eden najboljših Potemkin playerjev v evropi, mega hardcore SP igralec, pa če se me motim tudi prvi slovenski prvak v Tetrisu? :D

Povezava do prispevka

Uf, Nucleus. Na to igro pa že dolgo časa nisem pomislil, 15 let stara indie PS3 ekskluziva z metacritic oceno 59. Res škoda, da je bila tako nerazumljena in malo znana. Zaradi twin stick kontrol ljudje niso dojeli, da gre v bistvu za puzzle igro, ne pa za nekaj, kar hoče konkurirat takrat aktualnemu Super Stardustu, ki je sicer bil res vrhunski, ampak je šlo za čisto drugačne sorte špil. Meni sta bila odlična oba in sem v vsakega od njiju zmetal na desetine ur. Se je pa zelo poznala količina ljudi, ki ju je igrala, ker pri Nucleusu sem šopal svetovne rekorde, medtem ko sem pri Super Stardustu bil "samo" top 20.

 

Tako da se je takrat rodila tudi moja ljubezen do bolj obskurnih indie iger in še zdaj večinoma posegam bolj po takih manj znanih naslovih. Čeprav seveda z veseljem igram tudi kake bolj mainstream indie mojstrovine tipa Slay the Spire ali Dead Cells.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 14 minutami:

Najboljši slovenski igralec Soul Caliburja 2, najboljši slovenski igralec Guilty Gearja 2 do prihoda Championa // eden najboljših Potemkin playerjev v evropi, mega hardcore SP igralec, pa če se me motim tudi prvi slovenski prvak v Tetrisu? :D

Kaj bi šele bilo iz njega, če bi mu Zaraf dajal nasvete, kako igrat te igrice

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...