Skoči na vsebino

[PS5] Spider Man MM & Spider Man 2


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 4 minutami:

Za kolko prodaš? :) Dam 30-35€ pa roka hehe... da bom mel nekaj na polici dokler ne dobim konzole :D Vmes pa še Vahallo iščem. Upam samo, da nem čakal na konzolo tak dolgo, da bo igra vredna 5€.


35 eur s poštnino vred (priporočeno) :) 

 

pošlji mi na zs podatke, ker grem tut demon souls poslat danes ^^ 

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka

Torej. Moje bolj tehtno (da ne bo samo roasting) mnenje o Zamorcu Moralcu:

 

Igra ni slaba per-se, ni pa poseben dosežek ali kaj šele presežek v nobenem pomenu. Grafično je dober PS5 tech demo, čeprav Demon's Soulsi nakažejo dosti bolj. Pri Demon's Souls imaš res občutek generacijskega premika, medtem ko Morales v moji glavi zgleda približno tako kot je stari pajek na PS4. Zasnežen New York je sicer lep, vendar bi tukaj lahko šli korak ali dva naprej. Se mi zdi, da je razen mogoče dveh treh ulic mesto slabo karakterno zajeto. Iz višave se to sicer ne pozna dosti, ko pa se sprehodiš na tleh, pa vse skupaj postane zelo očitno. Razumem, da bi bolj podrobne in življenjske ulice na tleh zahtevale še eno dodatno tono proračuna, vendar to pogrešam bolj kot v osnovni igri. Namreč v kolikor je belski pajek zavezan laboratoriju, se mi zdi Morales vseeno bolj urbana figura. Čeprav je že v osnovni igri to bilo narejeno slabo, saj je belec fotograf in na koncu izpade, da se na tleh ne dogaja nič zanimivega, kar bi bilo vredno fotografirat. Tudi sam "zasnežen NY" se mi zdi marsikje kvalitetneje narejen, celo v kakšnih GTA IV modifikacijah, kjer bereš, da so moderji res raziskovali dizajn zasneženega mesta, da so ga spravili v zastonjsko modifikacijo. Skratka. Je dober tehnološki demo, ni pa must see.

 

Zgodba mi je zelo simpatična. Ampak to je bila že v originalu. Sicer je itak popreproščen superhero trash, ki je še bolj enodimenzionalen kot v filmih, ampak nekako uspe ujeti dober vibe. Morales je zanimiv lik, čeprav pomoje napisan z belske perspektive, saj se preprosto ne uspe individualizirat napram Parkerju. Pustimo ob strani ideje, da bi morala celotna motivno-tematska zgradba bolj slediti neki črnski kulturi kot najkvalitetnejši avtentični ameriški kulturi, da bi morala izražat več nekih neprilik črnskega prebivalstva (četudi skozi distancirano in šaljivo optiko), tudi nasploh je Morales zelo belsko portretiran. Čeprav nekaj distinkcije je, je vse narejeno "za prvo silo". Že lingvistično je izdelek popolnoma nezanimiv. Milesova seksi prijateljica je sicer zanimiv lik, vendar nedodelano spisan. Njegov goofy debeli prijatelj je tam bolj zaradi tega, da se med swinganjem rolajo dialogi in ni preveč dolgčas, mama je povsem neizkoriščena, "skrivnostni" stric je pa zanimiv, a v končni fazi se njegova vloga ne razvije preveč. Skratka. Fina zgodba, ki pa ji manjka nekaj več poguma in zlasti dodatna inekcija črnske kulture. Sicer nisem preverjal, ma bi s precejšnjo gotovostjo rekel, da je celoten scenaristični team sestavljen iz belcev, morda z dodatkom enega črnca/ženske, da se zadovolji kritike. 

 

Gameplay je dober, ni pa odličen. Fighting sistem mi je sicer zelo všeč. Dobro funkcionira, "venom napadi" so močni in dajo dober občutek powerja. Swinganje po mestu je spet odlično z enim, istim problemom, ki pa ga v opisih že prvič nisem videl nagovorjenega, tako da verjetno je nekaj, kar bolj moti mene: in sicer to, da ko začneš swingat trenutek preden padeš na tla, pajka gravitacija zelo nenaravno zategne naprej. Je fino za ohranjanje tempa, ampak malo več zahtevnosti ne bi škodilo. Sicer pa je občutek, ko padeš v ritem in bliskovito potuješ po NYC, nor. Velik plus. Žal pa to s stališča zgodbe ali stranskih misij redko pride do izraza. Mislim da sem naštel dva ali tri bliskovita zalezovanja, celoten preostal material misij pa pade na fighting in nekaj malega preprostih ugank. Kolikor je fighting sistem bil zanimiv na začetku, zaradi ogromne količine le-tega močno razvodeni. Tudi stealth se mi zdi manj uporaben kot v predhodniku, predvsem je veliko sovražnikov na kupu, raznih "napravic" pa manj (z izjemo nevidnosti, ki pa žal ne restarta pozornosti sovražnikov dovolj hitro, da bi se mi jo dalo na veliko uporabljati). Želel bi si več raznolikosti v misijah. Lahko bi bilo več preganjanja. Set-piecesi kot tisti na mostu bi tudi lahko bili bolj interaktivni, žal zaradi tega, ker v tem segmentu igro na par sekund prekine cutscene, vse skupaj izgubi izrazno moč ... Predvsem pa bi si želel bolj zanimivih stranskih misij, ki imajo tako kot v prvencu kisel priokus b-produkcije.

 

Skratka

Eh GIFs | Tenor

5-6/10 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 12 minutami:

5-6/10 

 

Torej po tvoji lestvici definitivno GOTY material, za GOTG pa malo zmanjka :D

 

unnamed.thumb.jpg.73efcc32360dfc6c0c390d3fb88b757a.jpg

 

P.S.: Meni je bil prvi del kar uživantski, razen delanje platine, kjer mi je popolnoma vzelo voljo tisto ponavljanje enih in istih stranskih misij. Verjamem, da mi bo tudi ta Miles Morales OK, če ne drugo vsaj glavna zgodba.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Niblonian reče Dne, 1. 12. 2020 at 11:17:

Meni iskreno zasneženi NY ne pride blizu tistemu iz The Divison. Manjka mu karakterja. Al pa se sam nisem dost sprehajal po ulicah. Mislm spidermana igras, zakaj bi se. Amirajt?

Zanimivo meni je bla pa ena od zamer v The Division bla pa neizkoriscenost vertikalne komponente New Yorka, razen ene ali dvehmisij na strehah nizjih zgradb je bla imo dost zamujena priloznost.

 

Sicer pa se strinjam, v The Division je bil New York res nor.

Povezava do prispevka
  • 2 leti kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...